Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/196 anonim ***** válasza:
92%
Mert az ateizmus nem vallás, nincsenek dogmái, nincs mit terjeszteni.
2012. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/196 anonim ***** válasza:
67%
Kedves Lzoli! Egyáltalán nem szeretnélek lebeszélni erről, mert nem is tudnálak. Én Istenhívő vagyok, te pedig Jézus-hívő és ez egészen más dolog. Érted meghalt a Názáreti a keresztfán, téged megváltott, engem meg nem, szerintem egy történelmi alak volt, valószínűleg tényleg élt és keresztre is feszítették. De nekem ehhez édeskevés közöm van. Te viszont áll ki mellette, ha törik, ha szakad! Az én Istenem mellett nem akarok kiállni, nem törik, nem szakad, csak egyszerűen mindenható és uralja a világot. Teljesen közömbös neki is meg nekem is, hogy hányan hisznek benne, vagy hányan nem. Nem szed adót, nem gyarapodik, nem gazdagszik, egyszerűen nem érdekelt abban, hogy sokan elhiggyék a létezését.
2012. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/196 anonim ***** válasza:
95%

ma 14:07

Szabad megkérdezni, hogy a hited miben áll? Hogy van egy isten, de magasról tesz az emberekre, senkinek nem is segített, nem is fog, csak megteremtett?

Kíváncsi vagyok, nem provokálni akarok.

2012. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/196 A kérdező kommentje:
Kedves 2es... Jézus nem csak értem halt meg hanem mindenkiért.Hogy ki fogadja el ezt és ki nem azt mindenki saját maga dönti el hite,vagy nem hite alapján.ÉN hiszek Istenbe,és hogyha elhiszem azt,hogy van Isten akkor természetesen Jézust is el kell fogadnom mivel Ő Isten fia.Persze erről lenne mit beszélni,de ne térjünk le a témáról mert az már egy másik témához tartozik.
2012. aug. 2. 14:23
 5/196 anonim ***** válasza:
78%

Jézus Isten fia, de az is le van írja hogy egyek...tehát ha elfogadod az egyiket, automatikusan elfogadod a másikat is.

Én hívő vagyok de nem térítek, nem kényszerítem senkire a dogmákat, aki akar beszélgetni velem erről azzal beszélgetek róla, aki nem, az nem.

ismerek olyan ateistát aki "térít" vagyis mindenféle módon meg akar győzni hogy Isten nem létezik, szóval nem lehet általánosítani.

én viszont az evolúciós elmélettel, minden mással összeegyeztethetőnek látom a vallást és nem értem, kinek ártok azzal ha azt gondolom, a Teremtő van.

én nem állok le senkivel sem vitatkozni, mindenkinek joga van a saját véleményéhez de nem biztos hogy másokat is érdekel.

2012. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/196 anonim ***** válasza:
39%

14:22, a hitem felismerésből áll. Nem fűződnek hozzá folytatásos storyk, nincs szamárállkapoccsal való agyonverés, Góliát szemének kiparittyázása, meg döngölt padlóra való onanizásál, egyszerűen csak Istenhit. A felismerés meg, hogy is mondjam, az ateizmus ellentéte. Amikor belátod, hogy létezik, van. Amikor túlmutat valami a céltalan létezésen, az oktalan káoszon. Amikor - talán így fogalmazhatnám meg - Isten melléd ül egy kőfal tetején és együtt van veled. De nem vár el semmit, nincsenek kiszabott eljárások, hogy hogyan kell őt szeretni, meg mit kell neki énekelgetni. Nem kell. Befogadni kell, vagyis inkább lehet, vele élni, az értelmében, nem a szavaiban. Nincsenek szavai, nem beszél a nyelvünkön és nem is ír. Érzülete van. Azaz az érzületének a kiterjesztése rám is.

Nem tudom, hogy érthető voltam-e vagy sem...

2012. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/196 anonim ***** válasza:
4%
Nem, köszönöm szépen, én nem kérem, hogy Jézus mit tett, meg mit nem. Igen, olvastam, mert a Biblia az emberiség egyik alapműve, kulturális mérföldköve. Semmi nem szól amellett, hogy igazabb, mint a Piroska és a farkas, vagy a Hófehérke. De nem akarom ezzel gúnyolni, mert a Hófehérke is gyönyörű! Csak azt mondom, hogy az én vallásomban nincs Jézus, az egy másik vallásban van. De ezért nem gondolom, hogy bolond vagy! Te ezt gondolod. Nekem meg nem több ennél. Tehát értem nem halt meg az illető, még csak nem is ismert és azt sem tudta halálakor, hogy a Földközi-tenger partvidékén kívül más vidékek is vannak e Földön. Egy lokális proféta volt, béke poraira!
2012. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/196 A kérdező kommentje:
Kedves 3as,megprobálom röviden megfogalmazni amire kiváncsi vagy. Első sorban mi a választék amiben hihetünk? kezdjük a leg elején. Hiszed azt,hogy az Univerzum egy robbanás által jött létre,vagy hiszed azt,hogy meg lett teremtve.Na most ez a két választási lehetőséged van,egyet muszály választanod mert ami van annak valahogy létre kellett jönnie,nem? Vagy hiszel a gravitációs szingularitásban ami egy személytelen anyag,vagy pedig hiszel Istenbe. Logikusan gondolkodva én Istent választottam mert magátol semmi sem jöhet létre. Mit is jelent az Univerzum szó.. UNI-EGY VERZE-KIMONDOTT MONDAT,vagyis mi egy kimondott mondatban élünk. "És mondá Isten:Legyen..." Hát röviden ez a hitem alapja,persze röviden megfogalmazva. Még egy annyit,hogy minden ami a világban történik,minden gonosz,azt mind magunknak tudhatjuk és nem Isten kegyetlenségének.
2012. aug. 2. 14:55
 9/196 anonim ***** válasza:
74%
Ha szerinted a nagy bumm során a semmiből lett valami, akkor nem értetted meg az elméletet.
2012. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/196 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nem tőled kérdezte a 3-as, hanem tőlem. Azért írt oda időpontot is. De nem baj, hogy te is feleltél rá! )))
2012. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!