Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/196 anonim ***** válasza:
65%

Nem vár el semmit?

Na ne viccelj már?


Ha neked születik egy gyermeked nem vársz el semmit tőle, nem is segítesz neki, magára hagyod, hogy ahogy esik úgy puffan.

Milyen szülő leszel?


A bibliát azért íratta le, hogy útmutatóul szolgáljon azoknak akik nem akarnak Ádám sorsára jutni.

Az okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján.

2012. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/196 anonim ***** válasza:
30%

Még az ember által készített gépekhez is van használati utasítás.

Az emberi élet pedig nem egy egyszerű gép.

A teremtő nem hagyta magára az emberiséget, az emberiség hagyta el a teremtőt.

úgyhogy ne panaszkodjunk:(

2012. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/196 anonim ***** válasza:
24%

"1.)Az élőlények genetikája , nagyban megegyezik.Ennek legjobb bizonyítéka az emberekbe való állati szervek transzplantációja,vagy az állatokban kialakult immunanyagok emberekbe való beinjekciózása."


ez sokkal inkább utal egy értelmes tervezésre, mint véletlen kialakulásra.



"2.)Az ember által végzett evolúció,nevezetesen a háziasítás és nemesítés. "


ez jó... az bizonyítja, hogy az élővilág nem egy értelmes teremtő révén jött létre, hogy mi értelmes emberek képesek vagyunk némileg beleszólni az élőlények felépítésébe.


itt is meg kell említeni, hogy egy árva új fajt nem sikerül "nemesíteni".



"3.)A természetben is látható elszigetelődés útján végbemenő evolúció.Itt fel lehet hozni azokat a példákat is amiket maga Darwin is meg figyelt: galapagoszi óriásteknős.pintyek."


igen... ezen végbenő változásokat senki nem tagadja. ez az egyedfejlődés. de ez az evolúciónak csak egy kisebb része. nagyobb változások "pozitív mutációk" révén, mintegy véletlenül jönnek létre. ilyet sajnos nem tapasaztalunk... ha van is mutáció, az minden esetben negatív... ha élet és nemzőképes volt az egyed, pár generáción belül minden esetben visszatért az eredeti forma.


'4.)A kövületek.Rengeteg faj evolúcióját végig lehet követni a leletek alapján."


mese... egyet mondjál.


"Például az emberelődök agytérfogatának fejlődését"


szó sincs ilyesmiről... tulajdonképpen különböző majomfajok vannak egymás mellé rakva, mint egy fejlődési vonal, valójában ezek teljesen különálló fajok. ugyanakkor az agytérfogat sem úgy van, ahogy te azt elképzelted. példának okáért a neandervölgyi embernek lényegesen nagyobb agytérfogata volt, mint nekünk.



"a szárny fejlődését miközben a dinoszauruszok madárrá alakultak,a szárazföldi léthez való alkalmazkodás lépéseit. "


mutasd már meg, hol vannak ezek a csont vázak...


"5.)A laborokban a gyors szaporodású élőlények vizsgálata.Például a mikrobák vizsgálata ahol pár nap alatt kialakulhat egy új faj. "


most komolyan a vírusok mutációját próbálod ráhúzni az egész élővilágra.


egyrészt a vírusok - bár mutatnak életre utaló tevékenységet - nem igazán számítanak élőnek.


a vírusok mutációi nem új fajokat hoznak létre, hanem új vírustörzseket. az influenza sosem mutálódhat ebolává.



6.)A gyűrűfajok léte.


ez sem bizonyít semmit. egy meglévő állapotra próbálja ráhúzni az elméletet.

2012. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/196 A kérdező kommentje:
Pontosan 15:47. Nem Istem távolodott el az embertől hanem az ember Istentől. De az az érdekes meg a jó benne,hogy Isten bármikor vissza fogadhat,és ez a külömbség Isten és ember közt a feltétel nélküli szeretet. Lássuk be,hányszor mondtuk már azt,hogy "megbocsájtok,de nem felejtek.."
2012. aug. 3. 16:02
 65/196 anonim ***** válasza:
75%

A fossziliák vizsgálata alapján beigazolódik az evolúció.Például ott van a lófélék evolúciója.Rengeteg ősló fossziliánk van és szépen végig lehet vezetni a fejlődést.Például a fogazat fejlődése arra utal hogy a legelső őslovak (mint az Eohippus)gyümölcsevők voltak és csak később fokozatosan tértek át a rágósabb levelekre,és legvégül a legelésre.Vagy ott van a hüllők és emlősök közti átmenet bizonyítéka.A hüllőknek az alsó állkapcsuk több csontból áll,míg az emlősöké csak egyből.Az evolúció során ezek a csontok alakultak át az emlősöknél a hallócsontokká.

Vagy ott vannak az ős cetek mint a Basilosaurus.Ennél a fajnál még láthatók voltak a hátsó végtagok csökevényei.A ceteknél szerinted miért vannak még mindig ujjcsontok?Nem azért mert eredetileg az őseik szárazföldiek voltak?A mdarak és dinoszauruszok köszti átmenetet pedig jól példázza az Archaeopteryx,Microraptor és Deinonychus.És szerintem még heteken keresztül sorolhatnám.


Aztán kritizáltad még az elszigetelődés révén létrejövő új fajokat.Itt az volt az érv hogy még nem figyeltek meg pozitív mutációkat.Itt valószínűleg a gyümölcslegyekkel történő kutatásokra gondoltál , mert a vallásosok ezt különösen szeretik felhozni.Na ebben a kísérletben gyümölcslegyeket tettek ki sugárzásnak minek hatására a következő generációk mutációkkal születtek.És itt azért nem alakult ki pozitív mutáció ,mert minek is?Már van egy teljesen megfelelő gyümölcslégy testfelépítés.Minek azon változtatni.A szárnyatlanságot okozó mutáció ezen esetben semmi előnyt nem jelentett volna mert minek?De ha mondjuk betettek volna a mutálódott szárnyatlan és az egészséges szárnyas egyedek közé egy pókot.aki csak a szárnyas egyedeket kapja el, akkor a szárnyatlan mutánsok versenyelőnyt élveztek volna.Így pozitív mutáció lett volna a szárnyatlanság és nem hátrányos rendellenesség.


A gyűrűfajokra pedig nem rá van húzva az evolúciós elmélet , hanem az evolúcióval van magyarázva.

2012. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/196 anonim ***** válasza:
76%
De fogadok hogy te egy laza mondattal az összes dolgot amit leírtam hülyeségnek minősíted majd.
2012. aug. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/196 anonim válasza:
21%

akár hiszed, akár nem de az ateisták is hisznek, csak ők nem egy istenben, hanem a tudományban. és ők is térítenek csak nem mindenhol, hanem csak egy-egy helyen. ezeket iskoláknak hívják. itt fizika és kémia néven tanítják.


egyik tanárom ezt mondta: "egy kis csepp pohár tudomány ateistává tesz, viszont egy nagy adag tudomány elég ahhoz hogy ne hidd, hanem tudd, hogy van Isten."

2012. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/196 A kérdező kommentje:
Kedves Kék mano tudom,hogy nem nekem szólt az utolsó üzeneted,de azért megkérdezném,hogy hol vannak azok a foszilák amelyekről beszélsz? Ugyanakkor azt is meg szeretném kérdezni,hogy hogy létezik olyan foszilák feltárása amelyek még nem kövesedtek meg. Hogy létezik az,hogy millió éves foszilák még ma is DNS mintákat tartalmaznak. Mi a magyarázatod erre? Talán jól konzerválodtak? És,hogy magyarázod meg azokat a fa maradványokat amelyeket a foszilák mellett találtak. Mint tudjuk a fa vagy megszenesedik,vagy elrohad. De ezekkel a fa maradványokkal egyik sem történt. Ezt hogyan magyarázod meg? Elnézést,hogy beledugtam az orrom. De kiváncsi vagyok én is néhány dologra.
2012. aug. 3. 17:26
 69/196 anonim ***** válasza:
16%

Azok nem foszilák, hanem fosszíliák. -___-' Esetleg be kellett volna járni az iskolába. Egyébként meg írd be a keresőbe, hogy fosszília, és egy csomó képet fogsz találni, a legtöbbhöz oda is írták, hogy hol találták.

Még egy. Jártál már Egerben? Az egri várban. Ott van egy megkövült fa. Vagy hallottál már a bükkábrányi megkövült erdőről? A fa nem csak elszenesedhet és elrohadhat. De ehhez oda kellett volna figyelni földrajzórán.

2012. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/196 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy vagy kíváncsi ha az lennél utána néznél (bár az is lehet ,hogy lusta vagy). Csak oltani akarod az evolúciót, minden féle indok nélkül, bizonyítékaid feltételezések.


"Mutass fossziliákat"

Na persze majd mindenki az éjjeli szekrényén tárol egyet ilyen esetekre. Mert az interneten található képek hamisak. Erre az oldalra nem biológusok járnak.


Egyáltalán volt valami olyan érv amin elgondolkodtál vagy csak reflexből visszaokádtad, mert éppen sértették a lelki világod?


Dehogy akartál te vitát. Igazad van nem vitatkozni akarsz hanem a saját magad véleményed más embertől. Végül is igaz, ez nem vita. Más érveit indokolatlanul visszadobod hamisnak nyilvánítva, míg a sajátodat meg abszolút igazságnak tekinted.


Nem tudom egyébként mit vered magad a 10 parancsolatra. Azt betartva is lehet simán rossz ember.


Ne ölj! Oké akkor amíg lélegzik kínozhatom, majd amikor épp készül beadni a kulcsot szünet.

Ne lopj! Akkor ne tartóztassuk le a vallási szektákat, meg a 10 milláért házakról rontást levevő nénit , vagy a neten machboxot igazi kocsiként áruló árust se. Hisz nekik az áldozat önként és dalolva adja át a pénzt. Így nem számít lopásnak.

Ne hazudj! Már megszegted azzal,hogy azt írtad,hogy véleményünk érdekel.

Ne paráználkodj. Semmi gond megerőszakolt lányt utólag is ellehet venni. Volt/van ilyenre példa. Esetleg kényszer házasság.


Igazán leszállhatnál a pegazusodról és rájöhetnél,hogy csak egy gebén ülve osztod az észt.

2012. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!