Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz lenne? Nagyon durva (Hit...

Igaz lenne? Nagyon durva (Hit Gyülekezete)

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgatóként az egyik kedvenc tanárom(elismert pszichiáter)osztotta meg velünk ezt a hihetetlen sztorit:Régebben volt egy(akkor még működő)pszichiátrián:itt történt egy ijesztő eset:bevittek egy 20éves fiút.Állítólag a Hit GYülekezete "szeánszán"(nem én mondtam igy,azt se tudom van e nekik olyan),és pszichózist kapott,előhozta belőle az addig lappangó skizofréniáját.Utána pedig kényszeres téveszméi voltak:mindig hurcolt magával egy kólás üveget,és azt képzelte h abban vizelet van neki pedig muszáj meginnia.Ezen ledöbbentem.Az előadója a sztorinak szakember,igen humánusnak ismertem meg,már amennyire ismerem,nem hiszem h egy komoly ember ilyet hazudna.De akkor is ez hihetetlen nekem.szerintetek??21/L

2012. nov. 10. 16:44
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
jajjj,emberek nem haragszom én senkire:)nem akarok provokálni sem...majd megpróbálok vhogy utána nézni a hit gy.nek(nem ártó céllal)h milyene a szokások stb,és igyekszem objektív véleményt formálni.köszönök minden eddigi választ!
2012. nov. 10. 19:41
 22/49 A kérdező kommentje:
#20/21 válaszoló:természetesen én nem állok semmi mellett én semmi ellen ki.Másrészt hidd el,tanulmányaimból kifolyólag illik tudnom,hogy skizofrénia nem alakul ki a vallásból.(a kérdésben benne is va h még a tanár szerint is a LAPPANGÓ SKIZOFRÉNIÁT hozott felszínre(ahogy ez pl lehetséges egy LSD utazástól példának okáért)szóval:az ilyen egyénekre-elméletileg-veszélyesek a különböző meditációs technikák is.Én leginkább arra lennék kíváncsi hogy a Hit gy.ben(bocs a rövidítésért)van e ilyesmi?pl.szeánsz,vmi révülés stb.amikor a tudat kissé háttérbe szorul.Mert ez sajnos kiválthat ilyen reakciót,az arra HAJLAMOS egyénekböl.
2012. nov. 10. 19:50
 23/49 A kérdező kommentje:
pl.különböző relaxációs tréningeken,amiket terapeuta vezet,minden résztvevőt meg kell kérdezni,hogy tud e vmi ilyen jellegű betegségéről,ill volt van e ilyen a családjában,mert bizonyos esetben veszélyes lehet egy ilyen személynek az effajta kikapcsolódás
2012. nov. 10. 19:52
 24/49 kzs ***** válasza:
44%

@ "ma 19:03"


Köszönöm hogy megkérdezted, és válaszolok is rá. Ha valaki nyitott, kész értelmesen kérdezni (vagy válaszolni), arra én is így reagálok. Mert az ilyennek van értelme.


Nézd, ha csak holmi videókra hivatkozva mond tényállást az ember, azt mindenképp rosszul teszi. Pontosan azért, mert egy videó (vagy egy fénykép) csak a külsejét tudja megragadni az adott dolognak, de a belső részét már nem látja. (mindjárt megmagyarázom, mire akarok kilyukadni)


Szóval, mint azt tudjuk, Jézus a feltámadását követően senkit nem gyógyított, nem végzett szabadítást (értsd ezalatt: démonűzést) ezalatt.


Mennybe szállását követően a Szellemét kitöltötte a tanítványaira, mely alatt nem csak Pétert és a többi korai keresztény apostolt kell érteni. Mert mint ahogy Joel prófétálta, még szolgálókra is kitöltetett Isten Szelleme, de mindazokra, akik Őt (mármint a Szent Szellemet keresik, és fel is veszik vele a keresztséget).

Tehát ez megvan.


Ugyanakkor olyan szolgálati ajándékokról beszél a SzentÍrás, ami elhívás és hit alapján töltetődik ki: ez tehát bizonyos emberekre vonatkozik csak. Az ilyen szolgálati ajándék megmutatkozik áldások nyújtásában, démonűzésben, stb.


Isten Szent Szellemének kitöltetését Jézus már nem közvetlenül végzi, hanem a feltámadását követően ezt átadta az Ő testének, az Egyháznak. Kézrátétel útján, Szellemben kipróbált, elhivatott emberek útján működik, amit csakis hit által, magadra kérve lehet átvenni.


És amit te is láttál: (remegés, összeesés) ezzel van összefüggésben: Nehéz most érzékeltetnem, de az ember belső énje találkozik Isten Szellemével, ami - sok esetben - így nyilvánul meg.


A Szentség olyasfokú találkozása ez az emberi bensővel, hogy ennek ilyen megnyilvánulása van. De ez csodálatosan megy végbe: szellemi újjászületés lesz, ami örömöt hoz, valamint bizonyosságot, hogy személyes kapcsolatod van Istennel: pontosan úgy, ahogy az Apcsel 2. részében van írva.


Ez tehát nem okkultizmus: a Hit Gyülekezete teljes mértékben elutasítja az okkultizmus minden megnyilvánulását.


Isten Szellemének beavatkozása történik, ami csodálatos érzés. Elmondanám, hogy nekem az egyik ismerősöm így szabadult meg a dohányzástól (láncdohányos volt, és "felpakolva" érkezett. És ilyen megnyilvánulást produkált, miközben megszabadult a bagótól. És úgy megszabadult, hogy azóta rosszul van ha csak megérzi a cigarettafüstöt.)

2012. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
74%

"igazad van,de ha hazudik,mi értelme lenne,hogy ilyet állít,43 hallgató előtt,egy olyan egyházról ami nem csinál semmi rosszat?"

Egyik magyar főiskolán meg a következőket mondta az óráján az egyik tanár: "A Római Birodalom bukásáról is azok a kib*szott keresztények tehetnek."

Ezzel azt akarom mondani, hogy csak pusztán a vallás iránti gyűlöletből beszélhetnek hülyeségeket, hogy a saját maguk által jónak hitt dolgokat a hallgatókra kényszerítsék.

Félreértés ne essék, nem a Hit Gyülit akarom védeni, meg elképzelhetőnek tartom a dolgot, de szeretek azért a realitásnál maradni, nem megenni a kefét egyből.

2012. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 mustafa33 ***** válasza:
25%

Elhiszem a kérdésben lévő fiú esetét és azt amit a pszhiáter tanár állít. Mindegy hogy melyik vallásközösséghez (szándékosan nem egyházat írok) tartozik a fiú. igaz, a karizmatikus egyházaknál az ilyen eset gyakoribb, de ez abból van, hogy jobban bele tudják meríteni (a szó indkét értelmében ☺) a hívőt a vallás mélységébe, például a katolikusok hite gyakrabban (nem általában!) felületesebb. De mondom minden vallásban előfordul. A veszélyes az, hogy a térítő vallások pásztorai rámenősebbek a báránykájuk terelgetésében és ez ide vezethet.

Bővebben erről Dr. Süle Ferenc pszihiáter munkáiból lehet tájékozódni. Ő foglalkozott ezzel a témával.

2012. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
15%
A hír szerintem igaz,sokan kerültek már onnan a viccosztályra.Ez a szekta behálóz,belegabajodik az ember,totálisan veszélyes!
2012. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
17%
Tagadják az okkultizmust,közben meg magasfokon űzik.Képmutató,álszent szekta,rettenetesen veszélyes.Óvaintenék mindenkit tőle!
2012. nov. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
huhhh egyre aggasztóbb ez a helyzet
2012. nov. 10. 23:20
 30/49 kzs ***** válasza:
0%

@ faricsaaa "tegnap 22:39"


Ezt írod: "A hír szerintem igaz,sokan kerültek már onnan a viccosztályra."

> Az egyik helyen még a saját álláspontodat írod, utána meg biztosan állítod. Most akkor melyik? Szerinted, vagy sokan kerültek oda? (mert mintha ellent mondanál saját magadnak...).


Hadd kérdezzelek már meg: van bármiféle bizonyítékod erre vonatkozóan??

Tudod én úgy gondolom, hogy a SzentÍrás tanulmányozásába még senki sem bolondult meg...


Ezt írod: "Ez a szekta behálóz,belegabajodik az ember,totálisan veszélyes!"

> Na akkor: 1. Nem szekta, és gondolom elfelejtetted, hogy 1990-tól kezdve mint egyház áll fenn: teológiai munkája, a tagok létszáma, és a rendszeresen végzett karitatív munkája miatt.

Ez az egyik.


A másik: akarata ellenére senkit sem lehet behálózni sehová.

Belegabalyodásról, és "totálisan" veszélyességéről pedig annyit, hogy érdekes módon ezt ezer és ezer ember máshogy éli meg.

-------------

@ farikcsaaa "tegnap 22:42"


Valóban tagadják az okkultizmust, viszont - szemben a véleményeddel - egyáltalán nem űzik.


Soha, egyetlenegy közvetítésen nem hangzott el semmiféle buzdítás okkult elemek használatáról: legyen az jóslás, fekete-mágia, vagy bármi más.


Én nem emlékszem, hogy támogatták volna, de ha te azon a véleményen vagy, hogy magasfokon űzik: légy olyan kedves, mellékeld már azt a közvetítést, ahol ez elhangzott: megnézném!


Ami pedig a képmutatást és a rettenetes veszélyt jelenti: miben is nyilvánul meg? Abban hogy dicsérik Istent? Abban, hogy Igetanulmányozás van?

merthogy én ezt látom.

Ez lenne az a rettenetes veszély?

Húúúú....


Ami pedig a képmutatást illeti, tudtommal még senki emberfiának nem adatott meg az a képesség, hogy mások szzándékába, mások tudatába belelásson.

Vajon miért hiszem, hogy ez alól te se vagy kivétel?

2012. nov. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!