Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz lenne? Nagyon durva (Hit...

Igaz lenne? Nagyon durva (Hit Gyülekezete)

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgatóként az egyik kedvenc tanárom(elismert pszichiáter)osztotta meg velünk ezt a hihetetlen sztorit:Régebben volt egy(akkor még működő)pszichiátrián:itt történt egy ijesztő eset:bevittek egy 20éves fiút.Állítólag a Hit GYülekezete "szeánszán"(nem én mondtam igy,azt se tudom van e nekik olyan),és pszichózist kapott,előhozta belőle az addig lappangó skizofréniáját.Utána pedig kényszeres téveszméi voltak:mindig hurcolt magával egy kólás üveget,és azt képzelte h abban vizelet van neki pedig muszáj meginnia.Ezen ledöbbentem.Az előadója a sztorinak szakember,igen humánusnak ismertem meg,már amennyire ismerem,nem hiszem h egy komoly ember ilyet hazudna.De akkor is ez hihetetlen nekem.szerintetek??21/L

2012. nov. 10. 16:44
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

emberek...nekem oly mind1 h vki elhiszi e v nem h nem az én állításom.

De:Mért így tenném fel a kérdést,h a tanár mondta?nem mind1?Anonim az oldal állíthatom,hogy én láttam ezt...nem lenne több értelme ha "gerjeszteni"akarnám a feszkót?mind1.amúgy nem mondtam h szentírás amit hallottam...Nos részemről befejeztem a kommentelést!köszönöm mindenki válaszát!Minden jót:)

2012. nov. 12. 01:22
 42/49 dragonline ***** válasza:

A kérdező kommentje:


''emberek...nekem oly mind1 h vki elhiszi e v nem h nem az én állításom.

De:Mért így tenném fel a kérdést,h a tanár mondta?nem mind1?''


Én személyesen nem állítottam hogy nem hiszem el és azt sem hogy elhiszem.

2012. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge,természetesen ne vegye magára:)
2012. nov. 12. 16:40
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, hogy is mondjam?

Többször hivatkozol arra, hogy bocs, én nem láttam...

Akkor ez most pletyka?

Szóbeszéd?

Lehetséges variáció?

Tudod barátom, én ateista vagyok és már magát a vallást is egyfajta pszichózisnak tartom, de ez kissé nekem is sok.

Természetesen figyelemre sem méltattam volna a kérdést, de az meglepett, hogy mennyi ember foglalkozik ezzel.

Tisztázzunk valamit.

Mindezt most állítod, vagy tőlünk kérdezed?

Miféle eljárás ez?

Nem mintha egy cseppet is ismerném a hgy-t.

Nehogy azt gondold, őket védem!

Sajnos nincs mentséged.

Az a pacák meg már akkor is buggyant lehetett, amikor odament, ha ment egyáltalán...

A tanároddal mi a szitu?

Kólázik?

Na és Te?

Jéggel király...

:-DDD

2012. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

1.Nem kólázok,jobb lenne ha te sem tennéd-tudod,ártalmas a szénsavXP

2.Nos,mivel ez a GYIK és mondatom végén kérdőjel van,barátom,így bizony ez egy szép,szabályos kérdés

3.Légyszíves ne offolj már.

4.Ha nem láttam nem fogok hazudni hogy láttam e

az lenne a becstelen.

5.A tanárom kóla fogyasztási szokásairól sajnos nincs információm.

további szép estét kedves barátom!

2012. nov. 13. 01:40
 46/49 A kérdező kommentje:
ja és kissé irritatív hogy te buggyantnak titulálsz egy mentálisan beteg embert.Ha a te anyád/apád/fiad/lányod lenne az róla is így ilyen szép jelzőket írnál?
2012. nov. 13. 01:43
 47/49 anonim ***** válasza:
pletykafészek :-)
2012. nov. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok Hitgy, nekem is fúra a "megszállt a szent l..."

Ám, nagyon sok vallásban megfigyelhetsz hasonló.

PL:képek, szobrok simogatása, puszilgatása, emberek magukat korbácsolják sőt keresztre szegeltetik magukat...., nagyon hosszú lenne a lista.

Ezek a fajta viselkedések sem átlagosak és elfogadottak, mégis a saját vallásukon belül még dicséretesnek is tartják.

Ezzel arra akarok utalni, hogy kár lenne csak a hitgy ráhúzni ezt a hatást miközben a többi esetben elfogadottnak tekintjük.

2012. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 mustafa33 ***** válasza:
53%

tzolko, "az a pacák már akkor is bugyant volt amikor odament". Bár csúnya aszóhasználatod, de igen valószínűleg már akkor is "bugyant" volt valamennyire. mert abban az állapotban az ember jobbyn keresi a helyét és a "szektás" térítők ezt ki is szokták használni. Ezek befolyásolhatóbb emberek, és a manipulátor szektás tudja, hogy ha egy lelkileg instabil embernek "megértő családias" közösséget kínál az kapva kap a "segítő" kézen. A karizmatikus vallások ráadásul meggyőzőbbek tudnak lenni.

Ez az idézet nem a HGY-ról szól, de a téma azonossága miat írom:

"Egy 1990-bern Amerikában készített felmérés kimutatta, hogy Jehova tanúi között háromszor annyi a skizofrén és négyszer annyi a paranoid skizofrén mint az átlagpopulációban." (Dr. Süle Ferenc: A hit kárvallotjai)

2012. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!