Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz lenne? Nagyon durva (Hit...

Igaz lenne? Nagyon durva (Hit Gyülekezete)

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgatóként az egyik kedvenc tanárom(elismert pszichiáter)osztotta meg velünk ezt a hihetetlen sztorit:Régebben volt egy(akkor még működő)pszichiátrián:itt történt egy ijesztő eset:bevittek egy 20éves fiút.Állítólag a Hit GYülekezete "szeánszán"(nem én mondtam igy,azt se tudom van e nekik olyan),és pszichózist kapott,előhozta belőle az addig lappangó skizofréniáját.Utána pedig kényszeres téveszméi voltak:mindig hurcolt magával egy kólás üveget,és azt képzelte h abban vizelet van neki pedig muszáj meginnia.Ezen ledöbbentem.Az előadója a sztorinak szakember,igen humánusnak ismertem meg,már amennyire ismerem,nem hiszem h egy komoly ember ilyet hazudna.De akkor is ez hihetetlen nekem.szerintetek??21/L

2012. nov. 10. 16:44
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Oké,de én most nem erre gondoltam,hanem a konkrét esetről a véleményekre,mennyi a valóságalap stb.Tiszteletben tartom mindenki hitét én is hiszek Istenben,de most nem ez a téma.Légyszíves a kérdésre válaszoljatok!
2012. nov. 10. 17:41
 12/49 kzs ***** válasza:
54%

A kérdező kommentjére válaszolva:


Figyelj, a fórum telis-tele van olyan hozzászólásokkal, hogy én, ha megfizetnének se tudnék akkora hazugságsorozatokat firkálgatni.


Mindezek olyan emberkéktől vannak, akik soha a lábukat be nem tették a Hit Gyülekezetébe, halvány gőzük sincs arról, hogy "mi-hol-meddig", de azért váltig provokálnak, szítják a gyűlöletet - mégpedig olyan közösség felé, ami nekik nem ártott.


Na így születik meg a "szekta", és a te történeted is, amit leközöltél (namost félre ne érts, nem állítom, hogy ezt te kreáltad, viszont a legcsekélyebb valóságalapja sincs).


Mi kell az embereknek? Hát a szenzáció! A hírhajszálás!

mondok egy példát:


Ezt olvasod: "Pucsajröcsögén Mariska néni macskája megfialt"

ez senkit nem érdekel.

De ha ez van benne: "Pucsajröcsögén Mariska néni macskája kétfejű és kétlábú kölyköket fialt"

na ez inkább érdekes, nem?


Visszatérve a feltett kérdésre: A becsületes, tisztességes, jóravaló egyházkép senkinek nem kell. Egész egyszerűen visszautasítják.


De kell a bolondokháza, kell a szekta, stb. - ja, és mindez néha nyomatékosítva is: "higyjetek nekem, oda jártam, ez az igazság"


Holott amiket állít, egyértelmű mindazok számára, akik tagjai a Hit Gyülekezetének, hogy a szóban forgó szemétláda barátunk soha nem járt a Hit Gyülekezetében, kizárólag provokál, uszít, szítja a gyűlöletet.


De annyi lojalitás már nincs benne, hogy kapcsolatba lépjen a "Vidám Vasárnap" szerkesztőségével és előadja, hogy mi a problémája... ezerszer mondtam: ott a lehetőség, és fejtse ki, hogy a Biblia nem ezt mondja, hanem azt...

Ááá, ilyenre nem képes. De hogy telefirkantsa aljas hazugságsorozattal a fórumot, azt igen! A szemétkedés "nagybetűvel": ez minden amit felmutat.


Nézd, nekem szilárd meggyőződésem (akkor is, ha ezért lepontozást kapok), hogy a Hit Gyülekezete egy 1990-től kezdve államilag bejegyzett egyház, és teljesen jóravaló becsületes és tisztességes.

Egy keresztény egyház a sok közül, ez minden.

Teszi a dolgát úgy, hogy saját meggyőződésével hirdeti Krisztust - de mindegyik egyház ezt teszi, nem?

2012. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
De mondd meg légyszíves,minek kreálna egy tanár pont róluk ilyen sztorit????Mi benne neki jó?Vagy nekem miért lenne jó hogy ilyen "szenzációkkal"firkantsam tele az oldalt??Miért pont róluk,mikor jóformán csak felületes infóim vannak róluk?Mondom nekem NEM ÁRTOTTAk.Mért járatnám le őket,szándékosan?
2012. nov. 10. 17:55
 14/49 kzs ***** válasza:
44%

@ "ma 17:55"-ös komment

Nézd, ezt nem tudom.

Nyilvánvaló, hogy minden normális lelkületű, tisztességes embernek az van a szívébe, hogy nem hazudozik összevissza, nem provokál, nem kelti a gyűlöletet.

Ilyen vagy te is, én is.


De sajnos, ami az egyik embernek természetesen, rögtön jön, a másikban még nyomokban sem található.

És ez utóbbiakból van a fórumon, dögivel.


Ott van ez a kuruc.info - a "ma 17:11"-es válaszoló mellékelte ezt a videót. Szemét aljas hazugsággyár az egész: semmi több. Tele vannak gyűlölettel, és kiemelnek valamit amivel a maguk igazát bizonyítják.


Bemocskolnak olyan közösséget, akik soha nem ártottak nekik: de nézd meg a vidám Vasárnapot, és mondd meg nekem kérdező: mondd meg igaz lelkedre: MIKOR hangzott el egyetlenegy nemzetellenes kijelentés, vagy BÁRMI OLYAN, amivel embereknek árthatnának??


Nincs semmi különös: Istentisztelet van, prédikáció folyik: Isten Igéjének tanulmányozása. De ha valakinek nem tetszik, legyen olyan kedves ne nézze! Ki kényszeríti erre?


De akik odajárnak, pontosan tudják, mi az igazság.

És számukra teljesen megfelel a Hit Gyülekezete, és mint olyan, jóravaló, tisztességes, becsületes egyháznak ismerik.


A másik videó amit a "ma 17.11"-es válaszadó leközölt, az valami Zsuzsáról szól. Zene megy végig benne, aminek következtében annyit értettem belőle, hogy "szemétláda".


Figyelj, lehetséges, hogy ez a szóban forgó Zsuzsa valóban leszólongatta az embereket, hogy térjenek meg a Hit Gyülekezetébe. Ez jóravaló tévelygés volt részéről - már ha valóban megtörtént - de az ilyen jellegű térítésre nem tanítanak.


A hit Gyülekezete azt tanítja, hogy legyen egy kötetlen beszélgetés valakivel, és neki egyszer megemlítem az Evangéliumot, de csak akkor, ha látom, hogy nyitott rá. De ne a "betű ósága" beszéljen, hanem a "szellem újsága" - vagyis a saját életed és megnyilvánulásaid legyen bizonyíték arra, hogy te keresztény vagy, és ne szavakkal próbálj meggyőzni másokat. A Hit Gyülekezete ezt tanítja.


Egyébként pedig a videó alatt leírt komment nem más, mint totális szemét hazugság. Mert a manipuláció amit ott írnak, a valóságban nem más, mint hogy az illető befogadja Krisztust a szívébe, és a prédikációk és a dicséretek hatására egyre jobban megnyílik Isten Szelleme felé, ami (pontosabban: aki) munkálkodik benne, megváltoztatja úgy, hogy közben függőségekből szabadul meg, gyógyulásokat vesz át, stb. - tehát pozitív fordulatot vesz az élete.


Rengetegen járnak oda, és NEM skizofrének, NEM öngyilkos jelöletek. Jóravaló, tisztességes emberek.


A "stuggesztió" szót nem ismerem, de azt tudom, hogy akik ott adakoznak, azok jókedvűen teszik, és nem provokáció, nem rábeszélés hatására. Az meg hogy ki hova viszi a saját pénzét, az mindenkinek az egyéni szuverén joga. Különben minden egyházban van adakozás, ugye?


Az meg hogy lábbal tiporják a szólásszabadságot, na erről meg az a véleményem, hogy bárki érintkezésbe léphet a "Vidám Vasárnap" szerkesztőségével, és előadhatja, hogy hogy's mint gondolja ezt vagy azt.

És akinek nem tetszik a prédikáció (nem tartja hitelesnek), nem fogják bilincsbe verni, hogy hallgassa. Elmehet és kész.

Na ennyit erről.


Úgyhogy a ma 17:11-es válaszoló által leközölt videók egytől egyig aljas szemétkedések - és ezzel nem a nevezett hozzászólót akarom bántani.

2012. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 kzs ***** válasza:
28%

@ Kérdező "ma 17:34"


Bocsáss meg, nem bántásképpen írtam.


Csupán arra akartalak rávilágítani, hogy az én nyuszikás történetemnek - olvasd vissza - pontosan annyi az igazságtartalma, mint amit arról a 20 éves fiúról írtál a kérdésed alatt szereplő kommentedben.


És legalább annyira nevetséges az én nyuszikámnak a története. Ez minden.

Ugye nincs harag?

2012. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj, nem is kell hogy érdeke legyen. Az emberek egy csomó mindent utálnak, amiről vagy semmit se tudnak, vagy ha igen, azt is rosszul. Láttál már te is itt bőszen zsidózó embereket, miközben soha nem beszélgettek egyetlen zsidóval sem. Ellenszenvet táplál irányukban, valamilyen okból. Lehet, volt egy rossz élménye velük és rátesz még egy lapáttal...
2012. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
52%

Ez pedig a Hit Gyülekezetéről: sok ismerősöm oda jár, hívői a vallásnak, mégis dolgozó, családos emberek, gyerekekkel, feleséggel, férjjel. A keresztény papokról is tudjuk, hogy némelyike megrontja a gyerekeket, homokosok és pedofilok, korruptak és hataloméhesek.

De a keresztény közösségekre se ez a jellemző. Mindegyik vallásban lehet olyan személy, aki gonosz, és a vallás nevében tönkretesz másokat... A keresztényekről csak azért nem kering hasonló szenzációhajhász történet, mert többségben van, és a legtöbb embernek van némi fogalma arról, ami egy átlagos felekezet napi rutinját jellemzi.

2012. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

Kzs

17:11-es vagyok.

Én sem akarlak bántani,csak érdekelne,ha leírnád,hogy szerinted az első videón miért van szükség erre a látványos "remegésre" amit láthatóan Német Sándor jelenléte vált ki a két ülő emberből? meg arra,hogy elkezd táncolni egy illető,mint egy öntudatlan félnótás,aztán a földre esik? bocsánat az erős kifejezésekért,ez az őszinte véleményem,tehát ezzel nem rágalmazni akarok,csak ha mást írnék,hazudnék.Ez lenne az,amikor valakit megszáll a Szt.Lélek? A Bibliában van erről valamilyen információ,hogy ez így történik,és,hogy kik azok az emberek,akik ezt másokkal csinálhatják Jézus Jézus nevében?

2012. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 kzs ***** válasza:

@ "ma 17:37"


Ezt írod: "Ha megfigyeljük eme csoportot, akkor lehet látni, hogy teljesen biblia ellenes, még akkor is ha a szent írásból idézgetnek is bizonyos dolgokat a hitükhöz."

> Na én figyelem, és sokkal inkább azt látom, hogy a prédikációk teljesen a SzentÍráson alapulnak.

Olyan nincs, hogy annak ellenére, hogy a SzentÍrásból idézgetnek, de mégis Bibliaellenes.


Ellenkezőleg: gyümölcseiről ismerik meg a fát, és a jó fa jó gyümölcsöt terem. Ez pedig abból áll, hogy nézd meg a közvetítést: rengetegen vannak, akik számára teljesen hitelesek a prédikációk. És nyilván úgy gondolják, hogy van értelme odajárni...


Ezt írod: "Sajnálom de még beszélni sem tud rendesen ez az ember,"

> Hát szerintem pedig rendesen beszél, és mindezt úgy, hogy órákon keresztül teszi - egy bizonyos témával kapcsolatban - abban a tudatban, hogy a TV-n és Interneten keresztül emberek és emberek hallgatják.

Te vajon hogy beszélnél?


Ami a személyes ismeretséget illeti: teljesen világos, hogy ilyen nincs. Fizikai képtelenség mindenkit személyesen ismerni, és neki nem is ez a dolga.

Az ő dolga, hogy hirdesse a SzentÍrást, melynek felolvasott formája a "logosz", ami mindenkinek szól.


Az hogy személyesen kinek mit mond az Írás, ennek kinyilatkoztatása a Szent Szellem feladata (hiszen Jézus maga mondja, hogy Isten Szelleme az, aki igazságra viszi az embert). Ennek feltétele természetesen az, hogy a kereszténnyé válás 3 pillére meglegyen: megtérés, vízkeresztség, Szent Szellem-keresztség; és természetesen szorosan hozzátartozik Isten Igéjének tanulmányozása, mivel a hit innen fakad.


Egyébként vannak települések, ahol kisebb, helyi gyülekezetek vannak: pontosan úgy, ahogy a Timóteusz levélben benne van.


(valahogy úgy kell értelmezni, hogy pl. a Katolikus Egyház székhelye a Vatikán. Magyarországon van a Szent István bazilika, Hajdúdorog egyházmegye-község, és sok kisebb templom van, szerte az országban - na hasonló a helyzet a Hit Gyülekezetével kapcsolatban is)

2012. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok, és egyáltalán nem szívügyem a Hit Gyülekezete, de azok alapján, amit leírtál a kérdésnél, ez szimplán lehet véletlen is, vagy ha nem a vallása váltja ki, akkor előhozza valami más.


Kicsit olyan a sztori, mint amikor egy-két tinédzser bekattan, megölnek pár embert, és később kiderült, hogy erőszakos játékokkal játszottak. Ilyenkor persze az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy az ezekkel a játékokkal játszó emberek 99,9...%-ának nincs tőle semmi baja.


Nem hiszem, hogy a Hit Gyülekezete pszichózisokat okozna az embereknél, vagy hogy skizofréniát idézne elő, mivelhogy a tudomány jelenlegi állása szerint ahhoz veleszületett hajlam kell.


Ettől még lehetséges a sztori, én el tudom hinni, hogy valaki egy ilyen vallási eseményen rohamot kapott, még azt is, hogy ehhez bizonyos körülmények közrejátszottak, de ezért aligha okolható a Hit Gyülekezete, mert azt nem nagyon tartom elképzelhetőnek, hogy szándékos és veszélyes kockázatnak tennék ki a híveket.

2012. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!