Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberek, ti hogy...

Vallásos emberek, ti hogy éreznétek magatokat halálotok előtt?

Figyelt kérdés
Például egy zuhanó repülőn, vagy süllyedő hajón. Izgulnátok (úgy, mint amikor ajándékot kaptok), hogy milyen lesz a menny, a tökéletes és örökké tartó boldogság? Biztosak lennétek benne?

2012. nov. 16. 21:38
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, kérdésemet nem azért tettem fel, hogy a válaszolók beszólogassanak egymásnak/nekem.
2012. nov. 19. 00:20
 22/43 Sághegyi Csaba ***** válasza:
12-es vagyok. Tetszik, hogy tanulmányozod a más emberek felfogását, hogy mennyire veszik komolyan, amit mondanak. Ritka az ilyen ateista, aki szemlélődik és nem csak fújja a saját lemezét.
2012. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
kösz :)
2012. nov. 19. 13:55
 24/43 Wolfox20 válasza:
Nem vagyok vallásos, úgyhogy én abban reménykednék, hogy valamilyen úton-módon túlélem:D
2012. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Az én Istenem azt mondta: "A megszületett számára biztos a halál..."

Poéngyilkos.:)))

Félek én a haláltól csakúgy, mint mindenki. Önmagamtól mégjobban.:)

2012. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Semmiben sem lehetünk biztosak, de az optimista ember boldogabban él és boldogabban is hal meg.
2012. nov. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Ez egy buta kérdés. A vészhelyzetekben derül mindig csak az, hogy ki milyen természetű-- lehet hogy aki addig vallásos volt átkozná Istent és aki ateista volt hirtelen minden csodában hinne, csak megmentse az a valami... ismeretlen...
2012. nov. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Hali!

Roppant érdekes kérdés.

Megfogja az ember gondolataid. De valójában, aki tudja a választ egy ilyen kérdésre annak nincs mitől tartania.

Sokak előttem lévő hozzászólását elolvastam. Azt kell mondjam, hogy nem igazán vannak tisztában a halál fogalmával. De nem meglepő, és ezért megpróbálok röviden válaszolni egy bevezetővel, hogy kerek legyen:


Te kedves kérdező?

Mit értesz azon, hogy vallásos? Mert egy hindu is lehet vallásos. Egy muszlim is lehet vallásos. A vallás az, amit az ember hitének vall. Azonban nem tudjuk, hogy a világon csak egy út van, a keskeny út, amit nem a sátán befolyásol.

És itt jött egy olyan foglalom, ami bizonyára egyértelműsíti bennetek, hogy keresztény vagyok. Nos, ez így van, de én nem avval törődök, hogy mi a vallásom, mert ezek hidegen hagyják teremtőnket, a világmindenség megteremtőjét, az élet forrását, Istent.

Tudjátok ez nem vallás kérdése, hogy valaki hisz Istenben, ez egy ósdi duma, hogy hiszel vagy nem! Az a baj, hogy aki nem hisz az hazugság alatt van. Aki pedig hisz, az sem mind1, hogyan.

Ti legtöbben hisztek - gondolom.

DE HOGYAN?

Van Isten, ott van fent, és annyi. Deista felfogás.

Ez egy hazug szemléletmód. Csak az a baj hogy én ezt mondhatom egy hazug embernek. Az csak felháborodik. A felháborodásnak, a hazugságnak a sátán az oka!

A hazug nem fogja elhinni!

Mert a sátán legnagyobb hazugsága az volt, hogy elhitette, hogy nem létezik.


Na mármost, ha van sátán, akkor kell lennie pokolnak és így Mennynek és Istennek is!

Kedves felebarátaim, ezt el kell fogadnunk. Mi emberek hazug világban növünk fel hazug, antiszemita emberek között! Lehet te is az vagy! Viszont a gonoszok elnyerik méltó büntetésüket! A Hazugsággal élni bűn, és ha te nem fogadod el Jézust, Isten fiát megváltódnak, nem élsz Isten Szent Szellemével, akkor a jutalom nem Isten mennyei Országa.

És a jutalom a gonosznak a pokol!


Vígan haladtál a széles úton, sütött a nap! Istenről nem vettél tudomást, de Isten számtalanszor szólt hozzád! De te még is ateista voltál. Éltél a testi vágyaidnak, a pénznek, a szexnek... Majd mikor eljött a *halál, akkor néztél nagyot! És néztél utoljára nagyot! (!)Visszaút nincs(!)

Ez nagyon humoros és enyhe kifejezés, "néztünk nagyot." Hát, ha ilyen egyszerű lenne a Földi pályafutásunk után, akkor nem kellene ennyit törni magunkat. De nem így van ám.

>>Nem istennel éltél >>meghaltál>> elnyered a learatott gyümölcsöt: kárhozat, pokol.


Kedves bajtársaim, sokak most nagyon mosolyognak, és azt mondják, milyen egy bolond vagyok. Tündérmese, és milyen prűd, teológiai szemüveget viselek. Ezek a kritikák érnek. Viszont nem lepnek meg, ami fontos: nem lepnek meg. Isten mindenre felkészített a hazugokkal szemben. Isten ismeri a hazugság mivoltját, ismeri a hazug fegyverét, és a hazug fegyvere Isten igazságával szemben nem ér semmit. Viszont Isten nem tud hazudni, erre egyedül is csak a sátán képes, aki viszont igazat nem tud mondani. Ennek ellenére még is a tündérmese jelzőt illetjük meg erre az egészre. Semmi gond nincs. Mindenki a maga kárán tanul. Viszont ne túl későn tegye ezt ez ember. A Hazugság a sátán páncélja! És aki azt meri állítani hogy nincs sátán és nincs a Földi életünk után egy olyan hely - A MENNYEN KÍVÜL - ahol az embert Örökkön örökké démonok kínozzák, férgek emésztik testét, kígyók mászkálnak rajtuk, akkor az szabályosan a sátánnak tesz szívességet.

Apesz... Hát fel lehet ezt fogni? Mi szívességet a sátánnak? Arról nem volt szó, hogy tudatosan, mert nem is tudatosan, hanem tudaton kívül. A hazugság által, a megtévesztés által, amit a média, barátaink, ismerőseink híresztelnek, az a normálisnak látszó élet által.

Elfogadtatja velünk a média a szemetet! Szemétben hempergünk, levedzünk a mocsokban, amit magunk eresztettünk mert mérget ettünk. Olyan mérget, szemetet, amit a médiából, és hazug könyvekből, leírásokból, hazug emberektől kaptunk. És ez így van!

Mit sem törődünk azzal hogy teremtőnknek fáj a szíve, miattunk hanyatló emberek miatt, olyannyiszor szólt hozzánk, hogy „fordulj vissza”, de nem tettük. Sajnos sok ember már nem mondhatja azt el korábbi felfogásával ellentétben, hogy nincs pokol, ugyanis több millióan, milliárdan vannak már a pokolban. De még is kik azok, akik oda kerültek. Mint fent leírtam, a bűnös, hazug emberek, akik bűnbocsánat nélkül távoztak el a Földről. Akik ugyanúgy hozzád hasonlóan megtagadták istent és a sátánt, így szívességet téve neki. Isten várva várja, azt a pillanatot mikor szólunk neki, hogy bocsásson meg nekünk, és küldje az ő Szent Szellemét, hogy megtisztítson az szennytől. Ha ez megtörténik kedves olvasó, akkor életedben gyökeresen megváltozik minden. Nem fogsz többé ürességet érezni magadban és nem fogod hanyatlófélben érezni magad.


Ez mind túl elvont értelmű. Azt mondod. Életedben nem hallottál még erről! Kedves barátom, MOST HALLOTTÁL! Ezt úgy mondom neked kedves olvasó, mintha szemedbe beszélnék. Bárki is légy most a monitor előtt és olvasod e szavakat, most már hallottál róla! És ne engedj a kételyeknek, mert a sátán tudja, hogy te ezt olvasod, és beveti a fegyvereit, hogy semmiképp se hidd el! Nem logikus?

Ő azt akarja, hogy ő vele szenvedjünk a pokolban és ne Isten országába kerüljünk. Hát nem logikus? A sátán elvesztette az üdvösségét, amikor fellázadt Isten ellen.

Az élet kérdése Isten kezében van.

Mikor megfogantunk édesanyánk méhében, akkor Isten lehelte még testünkbe az életet, a szellemet, amely örökkévaló, amelynek kezdete van, de vége nincs. Isten örök lényekként teremtett meg bennünket! Ezért is a Földi pályafutásunk csak egy szelektáló hely, ahol meg tanulhatunk Istennel járni, ahol felölthetjük Isten fegyverét és harcolhatunk a gonosszal. Isten nem nekünk teremtette a Poklot, kedves barátom, kedves tudatlan, ki érthetetlenül állsz a dolgok előtt.

A sátán nem tud Istennek ártani, viszont a teremtményeinek tud, és a sátán bosszúból, a világmindenség teljes gyűlöletéből és bosszújából, gonoszságából ezt meg is teszi! EZÉRT TARTASZ TE MOST OTT AHOL VAGY! TE, igen te, aki most parázna vágyaidat éled ki, és így Istentől szépen lassan eltávolodsz! A Bűn a sátánnak szolgálói! A bűn számos dolog lehet, de mindegyiknek megtestesítője szellemi lény, bukott angyal, aki a sátánnal együtt ki lett dobva a mennyből. Isten pedig nem fér össze a bűnnel. A bűnt tartja távol Istent, viszont Isten arra vár, hogy végre kérd, vegye le a sötétséget rólad. A sátán hű kis elkötelezettjei (akik nincsenek is tudatában) most kétely gondolatokkal küszködnek. Jön belülről a hang, az a gonosz, de kívülről báránybőrbe bújt kérdés, Isten miért nem szabadít meg magától?- Isten nem ember, Isten nem erőszakol senkire semmit rá. ISTEN TÖKÉLETES! Isten miért szabadítana meg attól amit szeretünk csinálni?- én meg ezt mondom. És általában testi dolgokat szeretünk csinálni, hadd ne soroljam légy szíves… de lényeg: mi szívesen csináljuk. Isten pedig nem fogja erőszakkal elvenni tőlünk. Ekkor mi a sátánnak engedelmeskedünk és ő jót röhög a markában, hogy újabb áldozatok, Isten ilyenkor sokmindent megenged az áldozat életén. A sátán elsődleges célpontja eltaposni az embert, szellemi, testi és lelki ronccsá tenni, hogy garantált pokol legyen a jutalom. És mikor az ember elkezd süllyedni a mélybe, a bűnökben, amit magának köszönhet, akkor kezd el gondolkodni, hogy ez kezd túl sok lenni. Ilyenkor a jó döntést hozó ember Istenhez fordul, és Isten végtelen türelmének köszönhetően megszabadít és cserébe csak azt kéri, hogy a sátánt kerüljük el. Ezt pedig akkor tudjuk megtenni, ha Istennel járunk életünkben, ő vezet minket!

Isten mindent tud, és mindent a kezében tart. Ő már születésünk előtt ismert bennünket, hiszen ő formált meg minket, ő alkotott és ő lehelt életet testünkbe! Ő tudja, hogy mit miért teszünk, és semmit sem titkolhatunk el előle. Ismer bennünket, minden porcikánkat. Ő már mindent tudott akkor még mielőtt autók nem voltak. Ő már akkor tudta a kvantumfizikát, akkor tudta a világegyetem minden tudományát, ő mindenre tudja a választ! HISZ Ő TEREMTETT MINDENT!!!! Hát hogyne tudná saját munkája miből áll. Isten nagyon bonyolult, ő hatalmas, és mi porszemek vagyunk mellette. Mindemellett szeretete is végtelen, türelme pedig (!)rettenetesen nagy!


(Folytatás lent)

2012. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Mindenki jó ha tudja, Ez Nem Tündérmese! Ez nem vallásosság!

Én nem vagyok vallásos ember. Hanem Istennek tetsző életmódot próbálok folytatni a Földön!

Hogy ha eljön az idő, akkor ne kárhozatra jussak! Mert az borzalmas hely! Akit érdekel, az nyugodtan fordulhat hozzám, én tudok olyan leírásokat adni, amiknek alapja Isten igazságán van. Tehát a pokolra már világosság került, de a vak ember, aki hazugságot lenyelte nem hiszi el. Így a sátán kivédte az ő páncéljával. ÉS akik kételkednek, azok mind eszerint végeznek.

Napjainkban a hazugságban megvagyunk győződve, ezért nem is akadnak kételyek affelől, hogy nem a jó úton járunk, ezért is van az a sok hozzászólás, hogy „nem vagyok vallásos, de nem félek a haláltól” mert tulajdonképpen az ilyen megvan győződve arról (ateista felfogás), hogy nincs Isten és a halállal befejezőleg lesz ami lesz. Az élet nem áll meg (hát nem is áll meg), majd lesz valami az éklet körforgásában. És elfogadtatja magával az ember, hogy lesz ami lesz halál után. De senki sem mer belegondolni, mi van ha egy groteszk, abszurd hely vár – mert ebbe rossz belegondolni és amit nem tudunk az nem fáj. Aki pedig tisztába kerül vele, az pedig azért nem akar benne hinni, mert túl durva. És igaza is van: a durávbbnál koránt durvább. Emberi fejjel felfoghatatlan. Viszont Isten mint mondtam nem nekünk teremtette a poklot, hanem a sátánnak, aki fellázadt ellene, aki a legmagasabb rangú angyal volt a mennyekben! Isten neki teremtette, és az ő angyalainak, akik vele együtt fellázadtak Isten ellen. Akik most a szexuális bűnöket, a kéjvágyat, a lopást, csalást, hazudozást, irigységet, gyűlölködést, hitetlenséget, hiúságot, fösfénységet, függőségi betegségeket, és (legtöbb esetben) a betegségeket személyesítik MEG!! EGYTŐL EGYIK SZELLEMI HÁTTERŰEK! és vagy azért mert az ember eltávolodott Istentől és ezért Isten megengedte a sátánnak hogy csinálja azt amit akar, ezáltal (még mindig) korlátokon belül a sátán betegséget bocsájtott az emberre, rákot, vakságot, bénulást. Isten megengedte a sátánnak ezt! Mert ítélet alá vonta az embert, miért inkább választotta a testi vágyakat…

És ez világkaliberű példában szemléltethető! Mert meg van írva: Milliók fognak a széles úton járni, és így milliók fognak a pokolba jutni, mint, ahogy már jelenleg is vannak ott!

Mert választották bűneik után való lóstatást, mint sem a szellemi táplálkozást Isten szavából. Mert megtagadták Istent, annak ellenére is hogy annyiszor szóltak nekik!


Mindennek alapja a Biblia emberek!

A bibliai jelenségek gyakorlatban, szemünk előtt tapasztalhatóak napjainkban és napjainktól korábban is azok voltak. A biblia nem egy mesekönyv, ahogy a sátán lefestette, hanem az igazság leírása!

Minden be fog teljesedni, ami meg van írva az Igében. Szóról szóra, minden, ami a Jelenések könyvében, Dániel könyvében le van írva. És már számos dolog be is teljesedett!

Kézzel fogható bizonyíték van arra, hogy Isten valóságos!

Így kézzel megfoghatnánk a kardot, amelyet adott nekünk és harcolhatnánk a sátánnal, ami egy nagyon nehéz harc, míg a Földön vagyunk! De helyette fehér zászlót lengetünk.


Jó ha tudja mindenki: A Föld ítélet alatt van! Hidjétek el emberek a Föld a végét járja! És itt nem tápolt, propaganda dumára „2012. december, tudomisén” melyik dátumra gondolok. Mert annak alapja nincs, ellentétben Isten szavával! Amit Isten szólott és megíratott a bibliában, az mind igaz. Le van írva, hogy a világ az utolsó időkben milyen lesz. Azok, akik nyitott szemmel járnak és észrevették, hogy mennyire megvan hűlve a szeretet, mindent a pénz diktál, egymás eltaposása, kihasználása, az láthatja, hogy haladunk a beteljesedés felé. Ennél már csak rosszabb lesz ezen a Földön! Mivel az utolsó időket éljük, így a sátán is sokkal erőteljesebben használja a fegyvereket ellenünk, ezért is van annyi prostituált, hazug, lopó, és sorolhatnám mennyi szennyes foglalkozás, aminek gyümölcse a bűn. A bűn pedig éhezést, nincstelenséget, házasságok nem működését okozza… és stb…

A világ a végét járja, nem győzöm hangsúlyozni. A Bilbiában meg van írva: hogy az utolsó időkben katasztrófák fognak pusztítani! Úgy meg van írva barátom, mint amilyen egyértelműen 2+2=4, olyan egyértelműen láthatjuk a TV-ben a napi természeti csapásokat! Ez csak egy rövid példa. Másik: megvan írva, hogy a zsidókat minden nemzet üldözni fogja, mert a zsidók Isten kiválasztott népei! Csak is ezért, ha ennek az üldözők nincsenek is tudatában. De a sátán tudatában van – hehe! Te hagyod hogy irányítson, ő pedig előszeretettel teszi, és gúnyt űz a zsidókból. Pedig egyik legáldottabb nép, mivel Jézus, Isten fia is zsidó zsármazású volt. Nyisd már ki szemed… azért üldözöd a zsidókat, mert nem is tudod miért… te nem tudod, de aki leural az tudja, és ezt teszi.

Mit tesz a hazugság?! Vakságot.


Nos barátaim lehet elhúztam, de akinek sikerült a végére érnie, azt kérem ne bosszankodjon emiatt. Bár ez a legtermészetesebb dolog, inkább próbáljon meg elgondolkodni mindezen, mert egy napon lehet találkozunk majd és nem úgy szeretnék veled találkozni, hogy azt mondd, „Veled van az Úr”, de már késő lesz, és elutasított gondolataid miatt az örök kárhozat jutott. Ez egy borzalmas érzés. Látni embereket, hogy visszaút nélkül szenvednek az elképzelhetetlentől is rosszabbul, akik szintúgy elutasították Istent, mint ahogy lehet most Te is! Ne tedd ezt! Kezdj el foglalkozni Istennel, keresni őt, mert minden lépésekből áll, és ha őszintén keresed - megtalálod!

A halál tehát csak az örök életünk kezdete! - a kérdésre a válasz. A haláltól nem kell félni, ha tudod (és ha Istennel vagy, akkor MEGGYŐZŐDVE TUDOD), hogy egy szebb világ veszi kezdetét, egy leírhatatlan szép világ. Aki Istennel jár, az ezt tudja, és a Szent Szellem lakik szívében, az biztos lehet abban, hogy örök élete csodálatosan fog folytatódni!

Aki pedig még mindig megtagadja Jézus Krisztust, mint ahogy ezután is megtagadja, az félhet a Haláltól. Az nyugodtan félhet! Joggal félhet.


És az utolsó sorom azoknak szól akikben a csökönyösség már vastag gyökereket eresztett! Nem hallottál még ezekről, de most hallottál, és nem mondhatod azt, hogy nem! Ha (!)végigolvastad, hallottál(!).

>Hallottad az igazságot>

A modern korszak, a modern korszak… és interneten hirdetni az igazságot, remélem hogy sokatok megfogott és sokatok igazságban fog járni. Nem csak a kérdezőnek válaszoltam, hanem mindenkinek, akiben hasonló kérdések merülnek fel. Mert ezek után is lesznek, akik majd nem hisznek, de mindennek be kell teljesedni: milliók fognak a kárhozatra jutni még! Vagy akár milliárdok is! Te ne tartozz közéjük, nyisd ki szemed és lásd meg hogy szemétben hemperegtél, bűnben fetrengtél és ezáltal könnyű volt a sátánnak elvakítani!


Interaktívan senkit aki olvassa ezt, nem ismerek, nem tudom ki fogja olvasni, de én ezt úgy mondtam mintha szemtől szembe mondtam volna! Testvérem elveszett bárány vagy, és e szavakkal próbáltam kinyitni szemed!


Vallásom tehát: Isten szeretete, az élet! Vallom tehát Istent, mert így vallhatom a szeretet, a békességet és minden pozitív dolgot! Ne feledjük minden bűnünk fel lett vidve a keresztfára, Jézus, azért hallt meg, azért folyt ki vére, hogy engesztelőáldozat legyen mi érettünk, hogy örök életünk legyen, magyarán ne a Pokolra jussunk! Magyarán annyira szerette a világot, hogy meghalt érettünk!

Próbáltam nagyon rövidre fogni, de nagyon nehéz! Rengeteg dolog van, amit még el sem mondtam, és amit csak a felületnél is felületesebben közelítettem meg. De amíg az alapokat nem fogadjuk el , addig nincs miről beszélni, mert csak igazságban lehet elemezni a dolgok SZELLEMI hátterét!



****Utóirat: [link]

Mindenki szánjon rá annyi percet, hogy végignézze. 7 perc és leírja napjainkban elmúlt események okait, és azt hogy ez miképp kapcsolódik össze a Sátánnal, és Istennel.


Áldjon mindenkit Isten, Édesapánk, aki alkotott bennünket!

2012. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

28/ azt írtad ídézem---"Viszont a gonoszok elnyerik méltó büntetésüket! A Hazugsággal élni bűn, és ha te nem fogadod el Jézust, Isten fiát megváltódnak, nem élsz Isten Szent Szellemével, akkor a jutalom nem Isten mennyei Országa.

És a jutalom a gonosznak a pokol!

Vígan haladtál a széles úton, sütött a nap! Istenről nem vettél tudomást, de Isten számtalanszor szólt hozzád! De te még is ateista voltál. Éltél a testi vágyaidnak, a pénznek, a szexnek... Majd mikor eljött a *halál, akkor néztél nagyot! És néztél utoljára nagyot! (!)Visszaút nincs(!)

Ez nagyon humoros és enyhe kifejezés, "néztünk nagyot." Hát, ha ilyen egyszerű lenne a Földi pályafutásunk után, akkor nem kellene ennyit törni magunkat. De nem így van ám.

>>Nem istennel éltél >>meghaltál>> elnyered a learatott gyümölcsöt: kárhozat, pokol.""""


Ezen a szövegeden nem csodálkozni lehet, csupán sajnálatot érzek babonaságod miatt. azért mert valaki nem hisz Istenben és nem rebegi naponta az imákat, attól még eljuthat az isteni FÉNYBE-- amíg Te, ki fanatikus vagy lehet a poklok poklában fogsz megsemmisülni, mert saját magadat ítéled pusztulásra, a hamis tanok terjesztése miatt.

2012. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!