Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosok miért akarják...

A vallásosok miért akarják "meggyógyítani" a homoszexuálisokat? Egyáltalán miért terjesztik azt, hogy a szexualitás akaratfüggő?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 22:37
 51/101 anonim ***** válasza:
87%

10:26


A diszkrimináció és a homofóbia ellen vonulnak (a módszer nem a legjobb).

A homofóbia egy nagy társadalmi probléma, ami sok homoszexuális ember életét teszi tönkre. Sokan öngyilkosak is lesznek.

2012. dec. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 Shadewalker válasza:
8%
A homoszexualitás kialakulásának oka nagyon gyakran valamilyen gyerekkori trauma illetve az apa,vagy anya szerepét betöltő személy(ugyanis adott esetben ez lehet valaki más is mint a tényleges szülők). Ezért gondolják úgy sokan(köztük a keresztények is),hogy a homoszexualitás gyógyítható,ugyanúgy,mint más pszichológiai eredetű személyiségzavar. A többi válaszadóra reagálva pedig annyit mondané
2012. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 Shadewalker válasza:
18%
*k,hogy a Biblia valóban a vallás alapja,de nem kizárólagas,és sok helyen egyértelműen nem szó szerint értendő. A felsoroltak ősi zsidó törvények,nem az alapvető keresztény magatartásminta.
2012. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként megpróbálhatják a Tourette-szindrómát is térítéssel kezelni, de nem fog menni.
2012. dec. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/101 anonim ***** válasza:
16%

1: A Tourette-szindrómának semmi köze ehhez.

2: Az akaratlan mozgások és nyögések tudtommal nem számítanak bűnnek

3: Lehet, hogy a meleg hajlam szintén akaratlan, de nem a vonzalom a bűn, hanem a cselekedet, amit már tudnak korlátozni, mert a heteróknak sem életfeltétel a szex, tehát a melegeknek sem, és a kereszténység éppen ezt próbálja meg elérni.

4: Bocs, hogy tönkreteszem az életüket, egyrészt nem kötelező elfogadniuk, másrészt hitem szerint ha ezt a 70-80 évet kibírják, akkor örökre jó lesz nekik. Nekik akarok jót, de a döntés rajtuk áll, a többi nem az én dolgom.

2012. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi idős vagy Tomi? Mert tudod a szexualitás a test-igénye-- azt meggátolni nem szabad, egészségtelen. A nőre nézve is, de a férfit tekintve hát.. öngyilkosság.


ez olyasmi tisztulás mint a "nagydolog" végzése. Próbáld ne elvégezni több napig...ugyan ez érvényes a prosztatára, majd szétdurran c..c..c

2012. dec. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 anonim ***** válasza:
14%

Nem ártana különválasztani a testi életet a hitrendszertől-- már azért is mert Isteni létnek nincs teste csak szellemi energia.


TEhát az életnek is van szelleme és van teste, van szellemi szükséglet és van testi szükséglet-- nem kell összekutyulni, az egyik csupán átszínezi a másikat érzésekkel, vagy érzelmekkel-- de különálló szükséglete van mindegyiknek. Bármelyik szükséget szenved azt az ÉN fejlődése, egészsége sínyli meg!

2012. dec. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/101 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy tudom, hogy a hinduk is üldözik őket, legalábbis homoszexuális tartalmú (akár csak érzelmi szinten, szexmentesen is) filmeket vetítő mozit szétveréséről hallottam régebben.


Vallások, egyházak, mint közösségfenntartók voltak régen, és a közösségek, egyének régen sokkal közösségfüggőbbek voltak. És fontos volt, hogy a közösség ne essen szét, összetartson, így fennmaradjon. Arra gondolok, hogy ebből is eredhet a dolog, hogy a különcöket kitagadják. (Lehet puszta gőg is.)

2012. dec. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 anonim ***** válasza:
12%
Mert a homosexualitás egy lelki betegség, melyre egy egész társadalmi réteg épül. Minden ami a lelkeddel kapcsolatos, az a te döntésed. Pl.: ha én depressziós vagyok, akkor nem csinálok depressziós fesztivált és nem kérek magamnak saját jogokat, hanem inkább próbálok meggyógyulni. Amúgy ha szerinted valaki pedofil, az miért lehet "akaratfüggő" és ha valaki homo az miért nem? ;) Erről mind a liberális média tehet, ami belebeszél mindenki fejébe mindent...
2012. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 anonim ***** válasza:
85%

13:15


Akkor lenne lelki betegség, ha heteroszexuális emberre rátörne ez a homoszexualitás, mint egy kór, de ez nem így megy. A melegek sosem voltak heterok. Valaki vagy ez, vagy az. Mivel nem vagy meleg, így fogalmad sincs az egészről, úgyhogy ne okoskodj.

2012. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!