Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van értelme Isten létezésének...

Van értelme Isten létezésének szerinted? Miért?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 21:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
70%
mert semmiből nem lesz valami (Világegyetem)
2009. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
100%
értelme a létezésének? magyarul úgy gondolod, hogy létezik és akkor kérded, hogy van e értelme, hogy létezik? ezt akartad kérdezni?
2009. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
54%
Isten olyan, mint a levegő. Nem látjuk, de mindenütt körülöttünk van, és ha nem lenne, megfulladnánk. Lételemünk.
2009. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogyha létezik, akkor miért van "értelme", mit jelent számunkra szerintetek. Szóval mentálisan miért van rá szükségünk? Érdekelne a véleményetek.

Sajnálom, hogy nem tudom elég pontosan megfogalmazni.

2009. dec. 10. 21:36
 5/78 anonim válasza:
51%
a világegyetem az ősrobbanás műve. én nem hiszek Istenben. Ha Isten lenne nem lett volna pl.: Hitler. és sorolni lehetne.. aztán ha majd megjelenik előttem és azt mondja hogy pedig vagyok. akkor is haragudnék rá, hogy ilyesmit megengedett... és az hogy az emberek elkeseredetségükben neki rimánkodnak, és nem tesznek a rossz ellen valamit, kész röhej. ez az én véleményem.elnézést ha bárkit is megsértenék vele.
2009. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 Dymo ***** válasza:
52%
Én Optimusban hiszek!
2009. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok vallásos, így a válaszomat most ebből a szemszögből kapod :)

Én annyi értelmét látom, hogy ha mostanában nem is de még jó pár évvel ezelőtt az emberek csak a vallásokból tudtak tanulni. Alapvető erkölcsi értékeket, társadalmi normákat tudtak belőle megtanulni ami egy normális emberi lét szüksége volt, a közösségben való élés szükségessége. Az embereknek nem mondhattad simán azt, hogy ne lopj meg ne ölj, mert irgum-burgum, hanem azt kellett mondanod, hogy ha ezeket a bűnöket elköveted megkapod a méltó büntetést. Az embernek volt mitől/kitől félnie és amiatt betartania a szabályokat. Manapság már nem ilyen könnyű a dolog.

2009. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. dec. 10. 22:03
 9/78 anonim ***** válasza:
79%

Ilyet nem lehet kérdezni!: "Van értelme Isten létezésének szerinted? Miért?"

Hát, ha Isten létezik, akkor nemcsak hogy értelme van, hanem ő maga az értelem. Ha nem létezik, akkor természetesen nincs értelme, mert mért lenne értelme valaminek, amiről tudjuk, hogy nem létezik?

Istennek pont az az értelme, hogy valaki hiszi, valaki nem, pont ezért nincs értelme beszélgetni ilyenekről, pláne, ha nem egy oldalon álltok a "HIT"-ben!

Ez tehát nem értelem, hanem hit/meggyőződés kérdése!

2009. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
88%
mindent lehet kérdezni, pláne itt. természetesen van. mégpedig az, hogy Isten eredeti szándéka nem változott, vagyis az, hogy a földet csupa tökéletes, egészséges, örök életű ember töltse be, akik Isten segítségével paradicsommá alakítja a földet. ennek a tervnek a részleges kisiklásáról, és ezen terv végleges megvalósításának lépéseiről szól a biblia. Isten most sem tétlenkedik. ez hamarosan látható lesz.
2009. dec. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!