Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van értelme Isten létezésének...

Van értelme Isten létezésének szerinted? Miért?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 21:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:

Nem nehéz felfogni, hogy nem lenne mit írnod, ha a másolást kihagynád.:)

Én is teszem hozzád hasonlóan, mert veled gyakran előfordult az utóbbi időben, hogy

pont arra nem emlékeztél, amit te írtál le, ezért én kénytelen vagyok ezt tenni.

Tudod, amikor annyira elcsavargattad a szavaim eredeti jelentését, hogy azt sem tudtad, hogy

mi volt az eredeti. Benyaltad rendesen akkor is.


Tudod mit tudsz? (most nem másolok, de bízom benne, hogy rájössz, melyik marhaságodra válaszolok,

bár ez egyáltalán nem biztos) Tudományos alapon megtudod állapítani, hogy a tyúkszarban hol az ütőér.:)

Na ezt elvileg tudod.


Nem tudtad, hogy mit tettem? Pedig a logikáddal igazán rájöhettél volna, hogy ki az a hibbant,

akinek a névadó keresztapja vagyok. De bízom benne, hogy csak próbáltad elterelni mellékvágányra, mintha

nem vennéd az adást, mert ha valóban nem vágod, akkor súlyosabb a kórképed, mint hittem.

Ja és jól mondod, hogy a férgek nincsenek veled egy szinten, mert te maximum csillagvizsgáló távcsővel

tekinthetnél fel arra a szintre.:)


Igen kezd fájni az igazság, mert eddig nem tudtam, hogy létezik a világon ennyire alávaló embercsökevény,

mint te. Ez tényleg fáj. Nagyon jól vetted észre. De majd elmúlik, ne aggódj:)


Jelképes jelentéstartalom amit írtál? Várj egy kicsit, mert most levegőt kell vennem, a röhögőgörcs miatt!:)

Még jó, hogy százas csomagolásban veszem a papírzsebkendőt, mert hamar elfogyna a kisebb, a vicceidtől kicsorduló könnyeimtől.:)

Inkább én úgy látom, hogy idegességedben annyira elkapkodtad az írást, hogy nem vetted észre a súlyos hibát.

Megmagyarázhattad volna úgy is, hogy: látom materialista szemeim előtt. Akkor nem is szólok semmit, de ezt csúnyán

bebuktad megint. Egy igazi materialistának, még jelképesen sem szabad ilyent mondani, mert ha téged bíznak meg

a jelképek kitalálásával, akkor igencsak kitagadnának egy ilyen elszólásért a testvéreid.

Materialistának lelket említő jelképes szólások? Most szarok be a röhögéstől.:)


Ja és jól tetted, hogy nem részletezted tovább, mert ebből már jól nem jöhetsz ki.

Minél jobban csapkodsz a mocsárban, annál mélyebbre kerülsz.:)


Azért megnéznélek, hogy ferde szájjal hogyan lehet röhögni.:)

2010. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:

Nagyon szép volt. Egy virtuális tapsot kaptál most tőlem a fröcsögésedért, kis kullancskám. :)

Légyszi, írj még ilyet, mert nagyon jó. Tetszik, ahogy a semmiről írsz értelmetlenül, miközben még önmagaddal is ellentmondásba kerülsz. És természetesen észre sem veszed mindezt. Köszi. ;) Ja, és külön elismerést érdemel, hogy egyáltalán írni "tudsz" (már ha nevezhető írásnak, amit idehánysz). Nálad már ez is több, mint amit elvárhat az ember.

Szóval várom a következő írásodat, agyatlanka. Anyádat meg üdvözlöm! Mondd meg neki, hogy sajnálom szegényt (meg apádat is). Gyereket vártak, de csak te jöttél. Szerencsétlen orvos is megtett mindent a szülőszobában, amit csak tudott, de mégiscsak kinyomtad magad... :)

2010. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:

Köszi az üdvözletet!

Engem annyira hidegen hagy, hogy te mit gondolsz, vagy képzelődsz rólam, meg ami még csak ezután fordul meg a fejedben, mert kiveséztem veled ezt a témát annyira, hogy semmi újat nem tudunk már egymásnak mondani. Ezért tényleg nincs értelme a továbbiaknak, meg jobb dolgom is akad ennél éppen elég. Nincs kedvem ehez az értelmetlen időtöltéshez, ezért fájdalmas búcsút veszek tőled, és megígérem, hogy engem itt mondatok formájában többet nem látsz. Beszéltem ma egy igen normális emberrel, és rájöttem, hogy még hajlandó vagyok bocsánatot is kérni tőled, mert ez nem az én stílusom, hogy ennyire mocskoljak akárkit is.(nem rólad beszéltem vele, még a téma is más volt, de ez elég volt ahoz, hogy rádöbbenjek, hogy inkább az az én világom is, amit ő is képvisel) Ezért vedd semmisnek minden eddigi negatív hozzászólásomat, ami téged sértett!

Boldog új évet az egész családodnak! Aztán, hogy mit kezdesz ezzel a fordulattal, az teljesen rád van bízva.

Hidd el, hogy teljesen hidegen hagy, ha esetleg még írsz a régi stílusban, de ha neked nincs jobb dolgod, akkor tedd.


A legjobbakat! Csak lehetőleg ne mások kárán keresztül.

2010. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:

Nemtán megszólalt a lelkiismereted? :)

Majd menj el a templomba is, és gyónd meg. Az használni szokott. Beválik gyilkosság, nemi erőszak és más egyéb bűnök esetén is. Gyanítom, itt is jó lesz. Legfeljebb elmormolsz majd utána pár miatyánkot, és máris minden rendben. :D

Ha meg a zsinagóga felé tendálsz, akkor ilyenre sincs szükség, hiszen én gój vagyok. ;)

2010. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező! Isten létezése nélkül semmi más sem létezne. Az értelme pedig az, hogy ő mindig és mindenhol körülötted van, segít, és irányítja a lépéseidet csak sokszor nem is vesszük észre.


A sok mocskolódónak pedig üzenem, hogy Isten nem akarja a rosszat, csak megengedi. Miért? Nem tudjuk. De ez (mivel ő a legfőbb mindenható) nem írható fel a számlájára pláne nem primitív gondolkodású emberek által akiknek fogalmuk sincs róla, milyen hatalmas is ő valójában. Egyszerűen bízni kell benne, hogy mindennel jó célja van, ha az adott pillanatban rossznak is tűnik a helyzet.

2010. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:

Az előző mocskolódónak meg én üzenem, hogy abban hisz, amiben akar. Van, akinek Isten kell, mint láthatatlan, mindenkit szerető és egyben kínzó és megölő lény, másnak meg Visnu, Allah, Manitu, meg ezernyi más tévképzet.

És vannak olyanok is, akiknek a normális élethez nincs szükségük kitalált dologkra.

További szép napot! ;)

2010. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:

Aki képes egy kicsit absztrakt módon a dolgokat elhelyezni, az a szubjektív világba is nyer betekintést. Aki csak az objektív világba, az se rossz, de akkor ne vitatkozzon olyan dolgokon, miben nem kéne.


A létezés értelme egyedül csak Isten lehet. Csak annyit tudunk, hogyha nem lenne, akkor nem lennénk. Ott van mindenhol, mint már szoktam említeni, ez olyan, mint a színpad, és a kulisszák. Mi a színpadon vagyunk, Isten és a Sátán pedig mutogat, az Élet és az Élet nélküliség (azaz halál) felé. De ezt nem látjuk, térben ugyanis nem helyezkedik.

2010. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
2010. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!