Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van értelme Isten létezésének...

Van értelme Isten létezésének szerinted? Miért?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 21:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:

Figyelj kedves barátom! Te most nagyon mellényúltál ebben a lebuktatás dologban, mivel nem tudsz kit lebuktatni, mert kettő hozzászólóról van szó, akármennyire nem hiszed el. Miért nehéz elképzelni, hogy van legalább kettő ember, aki ugyanazon az elven gondolkodik, amikor a materialistákban én nem kételkedem, hogy sajnos rengetegen vannak. És mind egyet fúj. Hívő sem vagyok, mert nem vagyok meggyőződve az egészről, hogy valóban úgy van, ahogy a szentírásokban leírták, de az az elgondolás tűnik nekem valószínűbbnek. Amíg a tudomány nem bizonyítja be az ellenkezőjét, (ami szerintem soha nem történik meg) addig én a vallások felé húzok. S lásd, hogy mennyire nem vagyok vallásos még, kifejtem szárazon a véleményemet rólad: te egy igazi barom vagy, ráadásul pont az a fanatikus, amit te feltételezel rólam. De ha valóban az igazság felől fogalmazom a mondatom végét, akkor úgy helyes, hogy rólunk. Te szerencsétlen! Teljesen értelmes dolgokat írt az előttem szóló, amiket fel lehet fogni, és meg lehet érteni, de aki irtózik a becsületes világ gondolatától, azt a hideg is kirázza ezektől a szavaktól. Mert az ilyen ........, mint te, nem tudnának könnyű szívvel másokat átejteni, meg kib.... a tisztességes emberekkel. Te biztos valami begyöpösödött szoci vagy, aki a régi (lopj amit nem szégyelsz) rendszerben nagyon jól érezte magát jó helyen. A másik: a vallásban nem az a lényeg, hogy van isten, aztán mindenkinek félnie kell tőle, mert majd jajj mi lesz, hanem az, hogy a vallásokból jövő tanok, egy igazságos, és erkölcsös életet ajánlanak, a lehető legkevesebb gondokkal a nyakunkbna. Képzeld én sem félek az istentől! Nem azért leszek majd híő 100% osan, mert félek, hanem mert az számomra az igazi érték az életben, ami mindenkihez igazságos. Csak azt áruld el, hogy kire fogsz szavazni jövőre a pártok közül, és egyből megállapítom, hogy menthetetlen vagy e, vagy még van remény.


A pontos részek a moderátor miatt van így, amúgy szívesen kifejteném még erőteljesebben, hogy értsd.

2009. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:02

Engedd meg, hogy gratuláljak neked. Gyönyörű fröcsögés volt. Csak így tovább!

Ha így folytatod, hamarosan eléred a féreg színvonalat is. Addig pedig sok sikert az egysejtűként való létezésedhez. :)


Ui.: Barátod maximum az, aki téged hátulról fenékbe tologat unalmas perceidben. Hidd el, én nem tartozom ezek közé. ;)

2009. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:

ejnye emberek,így kell viselkedni?

jó érzés pocskondiázni egymást?

Szerintetek ez civilizált dolog?

2009. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:

"Kedves "két" utóbbi!

Gyönyörű látvány, ahogy önmagadat dícsérgeted két nick használatával. De gondolod, senkinek nem tünt fel, hogy ezt a hosszú, semmitmondó förmedvényt már vagy 2 helyre bemásoltad? :)


Ja, bocs, tudom. A gondolkodás nem az erősséged. További jó hittérítést! ;)"


Hahhah, ha te annyira bölcs lennél, akkor még nem lenne hasznossági százaléka, a komment megírása felett. ekkora egy észlényt. ha már ott van felette a százalék, azt már azt jelzi, hogy már régóta válaszol kérdésekre, és magát nem tudja felpontozni, mert ugyanazt a választ egy gépen nem lehet pontozni, amit már vki pontozott, max a sajátját ennyit rólad!

2009. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Viszont jól esik. ;)
2009. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:

"Hahhah, ha te annyira bölcs lennél, akkor még nem lenne hasznossági százaléka, a komment megírása felett. ekkora egy észlényt."


Olvasni nem tudsz, vagy csak nekifutásból vagy ennyire h.lye?

Két külön nicket mondtam, és nem két külön hozzászólást.

Ennyit rólad, nagyfejűkém. :)

2009. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:

És az mit változtat ezen?

A viselkedésed teljesen etikátlan, mivel hogy nem ismered, hogyan normálisan vitázni, csak vitatkozni.

t'rh' p'r'szt.

(majd meggyónom)

2009. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
Akkó' mennyé' oszt' gyónnyá! Rádfér. :D
2009. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
52%

15:51


A fröcsögés azért ilyen, mert a te szintedet céloztam meg, hogy jobban értsd, mert a normális szöveget képtelen vagy feldolgozni. Sok mosolyt iktattál be a mondanivalódba, nagy kár, hogy rajtad kívül senki nem tartja viccesnek az előítéletes beköpéseidet. A kérdésemre bezzeg nem válaszoltál! Talán származásbeli gondjaid is vannak, aztán itt vered a nyálad a magyar földön. Mert neked ugye így minden jó, ahogy most van! Legalább a foglalkozásodat áruld el! Egyébként nem is lenne gond a nézetkülönbségünkel, mert el lehet fogadni a másik nézeteit, de ez tőled igencsak távol áll, ráadásul megfejeled egy nagy adag cinizmussal is, amit már nem szívesen hagy szó nélkül az ember. Lehet különböző világnézetek között élni egymás mellett, ha nem esnének át sokan a ló túloldalára. Mert aki nem hívő (tisztelet a kivétel) szereti a bűnözést nem rossz színben feltűntetni, hogy igazságtalan módon jusson előnyökhöz. Szóval nem lenne itt semmi probléma, ha nem ilyen előítéletes, és cinikus lenne a hozzáállása sok embernek, mint a tiéd. Azt hiszed, mert te úgy gondolod, hogy nincs isten, akkor nekd van mindenekfelett igazad? Az vele a baj, hogy nem csak te, de még az egész tudomány sem bizonyította be, h nincs, De ha te ezt megteszed, akkor leborulok előtted, de addig talán visszább kellene venni a vádaskodásokból.

2009. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:

"A fröcsögés azért ilyen, mert a te szintedet céloztam meg, hogy jobban értsd, mert a normális szöveget képtelen vagy feldolgozni."

Ha az én szintemet céloztad, akkor még gyűjts össze úgy 130-140 pontot az IQ teszten, mert igencsak lemaradtál. :)


"Sok mosolyt iktattál be a mondanivalódba, nagy kár, hogy rajtad kívül senki nem tartja viccesnek az előítéletes beköpéseidet."

Te már csak tudod, hogy itt mások hogyan vélekednek. Hisz nyilván egymagad írogatsz ide, több nicken. :D


"A kérdésemre bezzeg nem válaszoltál!"

Az előző fröcsögésedben egyetlen kérdőjelet sem látok. Te igen? Mondd, hol a nagy kérdésed?!


"Talán származásbeli gondjaid is vannak, aztán itt vered a nyálad a magyar földön."

Hát, ha a székely származás gond, akkor valóban vannak gondjaim.

De ilyenekkel azok szoktak előjönni, akiknek tényleg van vaj a fülük mögött.

(Nem gondoltam, hogy zsici is vagy. Persze nem gond. Csak nem ildomos egy zsidó-cigány félvérnek felhánytorgatni egy magyar származását. De sebaj, elnézem neked. Egyébként a származás kérdéskör hogy jön a vallási témába? nemtán kevered a politikával? :) Vagy csak jó keresztény szokás szerint származás alapján osztályozod az embereket, kirekesztesz meg hasonlók? Nem te lennél az első ... a fene nagy toleranciátokkal, meg a "mindenki egyenlő" hangoztatással.)


"Mert neked ugye így minden jó, ahogy most van!"

Hát nem is rinyálhat mindenki naphosszat. :)


"Legalább a foglalkozásodat áruld el!"

Minek az neked? Tök mindegy, hogy mit mondanék, úgyis jönne a "tipikus ..." szöveg a részedről.


"Lehet különböző világnézetek között élni egymás mellett, ha nem esnének át sokan a ló túloldalára."

Látod, csak jó, hogy van 4 IQ-d! Ebben most az egyszer igazat szóltál.


"Mert aki nem hívő (tisztelet a kivétel) szereti a bűnözést nem rossz színben feltűntetni, hogy igazságtalan módon jusson előnyökhöz."

:DDDDDDDDDDDDDDDD A nap poénja!

Talán el is mentem ezt magamnak. Ekkora ostobaságot is csak egy hívő mondhat. És még te beszélsz előítéletről. :)))


"Azt hiszed, mert te úgy gondolod, hogy nincs isten, akkor nekd van mindenekfelett igazad?"

Ez is egy olyan dolog, amit lázálmodban képzelődtél?

Illene lassan félretenned az előítéletedet irányomban, és csak arra reagálni, amit valóban írok, nem pedig arra, amit mögéképzelsz. :)


"Az vele a baj, hogy nem csak te, de még az egész tudomány sem bizonyította be, h nincs"

Mint ahogy Manituról, Zeuszról, Visnuról, a Rózsaszín Egyszarvúról meg a többiről sem bizonyították be, hogy nincs. :)


"De ha te ezt megteszed, akkor leborulok előtted"

Nem kell leborulnod. Ha majd leszel valaki, akkor talán ér valamit a leborulásod egy nálad magasabbrendű előtt. Addig olyan lennél, mintha egy poloska hajolgatna előttem. Nem igazán érdekelne. Kíméld a térded, mert a bugyuta (nemlétező) urad úgyis elvárja a hajlongást. ;)


"de addig talán visszább kellene venni a vádaskodásokból."

És ezt épp te mondod? :D

2009. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!