Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért foglalkozunk azzal,...

Miért foglalkozunk azzal, hogy létezik e Isten, ha nincs is ránk hatással?

Figyelt kérdés

Én nem mondom, hogy Isten nincs, csak szimplán maga a kérdés felesleges szerintem, hisz nincs hatása a világra. Sokszor tapasztalom, hogy emberek megköszönnek Istennek dolgokat, de én ezzel szemben direkt odafigyelek, hogy sose tegyem imára a kezem felesleges helyzetekben, hisz nem Isten fogja eldönteni, hogy mondjuk felelek e órán.


Más is gondolkozik így?



2014. okt. 14. 21:26
1 2 3 4 5
 1/42 sandor76 ***** válasza:
36%

Azt hogy felelsz-e oran,azt valoban nem Isten donti el.

Ugyanakkor iranyit mindent,ami az akarataval osszhangban van.

Az elso ember ota foglalkozik az emberekkel,ovja es vigyaz rajuk ,vezeti oket.

Ezt nem ugy kell elkepzelni,hogy mindenkinek megmondja mit tegyen.

Adott torvenyeket,iranyelveket es mi eldonthetjuk a szabad akaratunknal fogva alkalmazzuk-oket vagy sem.

A mai vilag a maga feje utan[es satan vezetese utan]megy.

Nem foglalkoznak egy olyan torvenygyujtemennyel,ami mar eggyesek szerint elavult,mert nem halad a korral.

Isten torvenyei azonban orok ervenyuek,csupan figyelni kell ra.

Vannak akik ezt teszik,es latjak a hasznat,orommel cselekszik mindazt amit abbol megtanulnak.

2014. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Istent azért nevezzük Mindenhatónak, mert mindenre hatással van. Ezen felül, mint egy jó szülő minden embert szeret, és mindenkinek szeretne segíteni. Én középiskolás koromban tértem meg - és bár vallásos nevelést kaptam - ekkor tudatosult bennem az, hogy Isten keres.


Amikor átadtam az életem Istennek, drasztikusan megváltozott az életem. A szabadidőm nagy részét a Neki való szolgálatnak szántam, és pozitív hatást gyakorolt az életemre, hogy a tanulmányi eredményem exponenciálisan javult. 18 évesen már Teológiára készültem, de annyira jó tanuló lettem, hogy - bár főiskolára jelentkeztem - az egyetemre vettek fel. Nagyon sokat tudnék írni arról, hogy az egyetemi éveim alatt is milyen tapasztalataim voltak Istennel, az imádság erejével kapcsolatosan. Mindez már több mint 20 éve történt azóta is naponta tapasztalom az életemben a vezetését, áldásait.


Isten részese kíván lenni a hétköznapjaidnak is, ha hagyod akkor fantasztikus tapasztalatokban lehet részed. Kívánom neked ezeket a tapasztalatokat!


Üdv. Péter

2014. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
72%

Én is úgy gondolom, hogy mivel az általunk tapasztalt világ tökéletesen leírható egy isten létezése nélkül is, ergo nem szükségszerű a létezése, ezért lényegében mindegy, hogy van-e, vagy pedig nincs.

Ezzel nem azt mondtam, hogy nem létezhet semmilyen isten, sőt, igazából akármennyi lehet, de egyetlen egy sem lenne szükségszerű, mert anélkül is magyarázható és leírható a világ, amit érzékelünk.

2014. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Ozmium42 ***** válasza:
39%

Fordítsuk meg az utolsó érvelését, és máris helyben vagyunk.


A világ azért magyarázható istenek létezése nélkül, mert semmi nem utal a létezésükre, szóval nincs is igazán más választás.


De ha semmi nem utal a létezésükre, akkor azok, akik kitalálják és gazdag részletességgel jellemzik őket, vajon honnan veszik az ötletet?


Ugye nem tapasztalatból, nem megbízható és megismételhető módszerekkel, mert akkor a természettudomány is képes lenne használni a metodikát.


Ekkor mi marad a beszámolókból, amit érdemes figyelembe venni?

2014. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 szp72 ***** válasza:
18%

Nem értem mire alapozod azt, hogy nincsen ránk hatással.

Számos embernek gyökeresen megváltozott már az élete, s a rendkívüli gyógyulásokban sincs hiány.

2014. okt. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 Ozmium42 ***** válasza:
25%
+ tömeges nem annyira rendkívüli meg nem gyógyulás, meg nem változás.
2014. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
24%
Be kell kenni tojásfehérjével.
2014. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos a hívei viszont nagyon is erős hatással vannak mindenkire!

Most az adóról nem is beszélve, amit mindenki fizet az egyházaknak (az ateista is)...

Ha pár 100 éve vége lett volna errefelé a kereszténységnek, akkor ma már nem létezne nálunk nyomorék, cukorbeteg, vesebeteg, szívbeteg ember!

Arról nem is beszélve, hogy lehetne egy normálisabb szexuális kultúránk is.

Egyszer valaki összeszámolta, hogy egy 18 éves fiatal a köztv-ben életében már több 10000 gyilkosságot és más erőszakos cselekményt láthatott - miközben egyetlen darab normális női mellet sem.


Szóval a hatás sajnos nagyon is komoly...

2014. okt. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 ceri ***** válasza:
63%

"Ha pár 100 éve vége lett volna errefelé a kereszténységnek, akkor ma már nem létezne nálunk nyomorék, cukorbeteg, vesebeteg, szívbeteg ember! "


Mi köze az én hitemnek, vagy nemhitemnek a te betegségedhez? Én sem leszek beteg a te beteges gondolkodásodtól -attól te leszel beteg! Mindenki saját magáért felel. Ha én dohányzom az én tüdőm lesz beteg és nem a tied. Nem is értem, hogyan írhattál le ekkora baromságot. Vagy gondolod, hogy a környezetszennyezés a vallások miatt van?

De ha már itt tartunk! Minden vallás -eltekintve 1-2 idétlen, buta, beteges irányzattól- istent a teremtővel, a rendezővel, a jóval azonosítja. Én magam pl. ha meg kellene fogalmaznom isten lényegét, azt mondanám, isten a világ törvényszerűségeinek összessége -esetleg annak a megszemélyesülése. Ebből pedig az következik, hogy ha és amennyire követem istent, akkor annyira amennyire ezt megteszem, harmóniában élek a világgal. Ha pedig így élnénk valamennyien, akkor minimális esélyünk lenne, hogy valamilyen betegséget szerezzünk.

Vajon miért ritka a betegség a vadállatoknál? és miért rákosak viszonylag sűrűn nem csak az ember, hanem pl. a lakásban tartott kutyák?

Segítek. Mert elszakadtunk a világ törvényeitől -istentől- és mert kiszagattuk onnan az un. háziállatainkat is. Nem mondhatod, hogy az orvostudomány nem fejlődött rohamosan az utóbbi pár száz évben. MRI, CT, hatóanyagok, vegyületek -a beteg ember meg egyre több. Lassan itt az ebola a nyakunkon, pedig ma már nem is szabadna betegségnek lenni, ahhoz képest, hogy mennyit költünk az orvostudományra. A tudomány ennyit ér. Öntjük a szemétbe az ezer milliárdokat, ahelyett, hogy "istennek tetszően" élnénk. Megnyugtatlak, ez így csak romlani fog -milliárdok, tudomány ide vagy oda- ha műanyag életet élünk.

2014. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
31%

Van egy olyan mondás -ami nagyon sok ember tapasztalatára épül- hogy ,,a véletlen a gondviselés inkognitóban".

Úgy hiszem nincs olyan ember, aki ne tapasztalta volna már meg a saját életében bizonyos -sokszor- furcsa "véletlenek" megtörténtét, amik kisebb-nagyobb mértékben alakították, átformálták a dolgok alakulását. Ráadásul vannak sok esetben olyan abszurd módon véletlen történések is, amik pl -bármilyen módon- kihúznak embereket a sz.rból, és amik sokszor már szinte kiáltanak azért, hogy az ember észrevegye, hogy talán már nem természetes dologgal áll szemben.

Az más kérdés hogy vannak, akik valamiért teljesen vakok, miközben sokan ezek közül ráadásul azt gondolják hogy ők a realisták. Pedig nagyon nem.

Az nem realista, aki nem hisz a csodákban.

2014. okt. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!