Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért foglalkozunk azzal,...

Miért foglalkozunk azzal, hogy létezik e Isten, ha nincs is ránk hatással?

Figyelt kérdés

Én nem mondom, hogy Isten nincs, csak szimplán maga a kérdés felesleges szerintem, hisz nincs hatása a világra. Sokszor tapasztalom, hogy emberek megköszönnek Istennek dolgokat, de én ezzel szemben direkt odafigyelek, hogy sose tegyem imára a kezem felesleges helyzetekben, hisz nem Isten fogja eldönteni, hogy mondjuk felelek e órán.


Más is gondolkozik így?



2014. okt. 14. 21:26
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
82%

Ha létezne, akkor rendkívül logikátlan és értelem mentes lenne. Hiszen, miért lesz a nőknek szülés után gyakran sipolyuk, a férfiaknak prosztata megnagyobbodásuk, miért nem látjuk a sötétben a színeket, miért nem termelődik a testünkben C vitamin, ha egyszer az a legfontosabb, míg az állatok többségének igen, miért gyengék az érzékszerveink...???

Egy Isteni mindenható miért pont így? Ennek semmi értelme. Az pedig nem lehet érv, hogy Isten tudja a jövőt is, tehát, hogy mit miért csinál.. Ha egyszer a logika és értelem, ítéletek helyessége, következtetés...tehát vannak ilyen képességeink, amelyekkel értelmezzük a világot, akkor pont ezek a képességek akadályoznak meg az Isteni mindenhatóság elfogadásában. A fent említett "tulajdonságaink" Isten felől egyáltalán nem logikusan, mondhatni értelmetlenek, de a természet, az evolúció felől ésszerű és logikus, miközben minden tény ezt támasztja alá...

Tehát ha lenne Isten, akkor nem tapasztaljuk, ha nem lenne, ugyanúgy nem tapasztaljuk. Számomra a léte értelmetlen, mert semmit nem magyaráz, semmihez nem járul hozzá. Aminek pedig semmi hatása nincs semmire, abban nem lehet hinni... Szerintem.

2014. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
Ha foglalkozol az élet értelmével, akkor felmerülhet egy intelligens teremtő létének kérdése is. Ezen is el kell gondolkodnod és ha úgy döntesz utána jársz a témának, akkor hatással lesz rád Isten.
2014. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!