Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért foglalkozunk azzal,...

Miért foglalkozunk azzal, hogy létezik e Isten, ha nincs is ránk hatással?

Figyelt kérdés

Én nem mondom, hogy Isten nincs, csak szimplán maga a kérdés felesleges szerintem, hisz nincs hatása a világra. Sokszor tapasztalom, hogy emberek megköszönnek Istennek dolgokat, de én ezzel szemben direkt odafigyelek, hogy sose tegyem imára a kezem felesleges helyzetekben, hisz nem Isten fogja eldönteni, hogy mondjuk felelek e órán.


Más is gondolkozik így?



2014. okt. 14. 21:26
1 2 3 4 5
 11/42 Salx Narval ***** válasza:
50%
Mindenben egyet értek Cerivel. Igazán kifejthetnéd, hogy sikerült ezt a sok-sok rosszat összehoznod a kereszténységgel? Miben javítaná az orvostudományt és pláne a TV-adásait, ill szex kultúrát a hiányuk?
2014. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon köszönöm a 0%-os lepontozást.

Aki nem érti, amit írtam - nem lehetett volna ezzel megvárni, amíg megkérdez?

Mindegy... hívők. Ennyit tudnak, ennyire megalapozott a véleményük.

És ennyire okosak, ill. tájékozottak is.

Az elsőnél az őssejtkutatásra gondoltam, amit NAGYON hatékonyan gátol még most is az egyház. Ha ezt nem tenné, akkor ma már alig lenne olyan probléma, ami ezzel függ össze.

A szexuális kultúra - ill. ennek teljes hiánya a keresztény területeken - pedig egyértelmű. Keleten TANÍTJÁK ezt (a szülők a gyerekeknek), ill. sehol sem gond, ha valaki meglátja a másik testét.

Jobban is értenek ott hozzá!


Ezen kívül megkérdezném még azt is, hogy miért is kell mindenkinek egyházadót fizetnie? Annak is, aki nem hívő?

És annak, aki hívő - miért kell MÁSIK egyház számára adót fizetnie?


Hozzátehetném még azt is, hogy az egyházak áltudományos nézeteket terjesztenek, és zavarják a normál tudomány tanítását - valamint közvetlenül beleszólnak az olyan emberek életébe, akik nem is tartoznak a tagjaik közé!

2014. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Napfonat ***** válasza:
27%

Kérdező!


Isten már azzal hatással van ránk, hogy létezünk!!!


Másrészt, létezik a gondviselés is! Nem a véletlenre gondolok, hanem az igazi gondviselés is! Aki megtapasztalta már, az nem kételkedik létezésében, és nem is firkálgat ilyesmiket, hogy életünkre nincs is hatással!

Én például tudom, mit jelent a gondviselés. :)

2014. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
51%

Napfonat!

Isten nincs hatással ránk azáltal, hogy létezésünk tőle származna, mert létezésünk tudományos magyarázatokkal is kiválóan alátámasztható, bármit is firkálgatnak ideva hívők !!! Ugye mennyire nem igazolja kijelentésünket a három dühös kérdőjel?

Kérdező!

Isten létezésének egyetlen jele, hogy az emberek többsége hisz benne. Egyéb jele nincs, mert az Univerzumban végbemenő folyamatok a fizika megismerhető törvényei szerint mennek végbe. Az Univerzumban végbemenő folyamatokba az emberek testét, lelkét is beleértem, pl. azt is, hogy miért hisznek oly sokan különféle istenekben.

2014. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 Napfonat ***** válasza:
38%

14-es! (nem tudlak a neveden nevezni, mert még a nickedet sem vállalod).


Semmiféle dühös kérdőjeleket nem írtam. Nem vagyok dühös. Mindenki higgyen abban, amiben akar, de a meggyőződésétől ne is próbálkozzon senki eltéríteni a másikat, mert az ember csak ilyen; saját tapasztalatán okul!

Ha te még nem bizonyosodtál meg a létezésében, az a te privát problémád. Lehet, hogy soha nem is fogsz. Én azonban már megbizonyosodtam róla. Ugyanis Istent mindenki közvetlenül tapasztalhatja meg! Ha úgy tetszik, Isten egy privát, bennsőséges barát! Aki ezt nem ismerte még fel, az a lelki fejlődés egy alacsonyabb fokán áll. Tetszik, vagy nem tetszik, ez akkor is így van.

Tehát arra kérlek, hogy ne akard te nekem megmondani, hogy én miben bizonyosodtam meg!


Ellentétben állításoddal, miszerint: "egyéb jele nincs, mert az Univerzumban végbemenő folyamatok a fizika megismerhető törvényei szerint mennek végbe," te magad sem tudsz személyesen meggyőződni mondjuk az ősrobbanás tényéről! Jobb híján elfogadjuk ezt a magyarázatot, mert annak idején egy csillagász (történetesen egy belga pap) találta ki "ősatom" néven, 80 évvel ezelőtt!

Aztán megtetszett néhány másik csillagásznak is, míg sokuknak nem. És addig ment a szájkarate, amíg a tudományos "elit" közmegegyezéssel elfogadta azt. És akkor elkezdték testre szabni a számos elméletet, pl. a Hubble-törvényt.

Mára már ezt tanítják az iskolákban is. Emberek által kitalált zagyvaságot! És mi is itt mindannyian elfogadjuk fenntartások nélkül, ráadásul az azóta megjelent összes tudományos megfigyelést úgy csűrik-csavarják, hogy ennek a nagyon ingatag lábakon álló elméletnek megfeleljenek.


"Isten nincs hatással ránk azáltal, hogy létezésünk tőle származna, mert létezésünk tudományos magyarázatokkal is kiválóan alátámasztható, bármit is firkálgatnak ideva hívők !!!"


Ja, csak éppenséggel az ember NEM ANYAGI összetevőivel a tudományos magyarázataid nem tudnak mit kezdeni, ezért strucc módjára inkább letagadják létezésüket!

2014. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 ceri ***** válasza:
100%

12-es


szóval te vagy az origó, akit nem értenek, pedig mindent hozzád kellene viszonyítani. Ha-ha-ha.

Az egyház nem tudja akadályozni a tudományt. Hogyan is akadályozná, pl. Indiában Kínában, Koreában, Japánban vagy éppen az USA-ban? Az utóbbiban tudtommal akár fasiszta pártot is alapíthatsz, pedig ott a zsidók uralkodnak. Ott engedélyezik a génmódosított növények termesztését is. Majd erre is jól ráfizetünk.

Várod az őssejt kutatás eredményeit, mint a messiást. Én ehhez sem fűzök nagy reményt. Nincsenek csodák. Ha meg akarjuk ölni magunkat, akkor meg is tesszük. A természetet nem lehet kicselezni hosszú távon.

Ami meg a szexet illeti, én örülök, hogy nem apámtól vagy anyámtól tanultam. Te csak tanuld az őseidtől, én maradok a csajoknál.

2014. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Nem győztetek meg... Szabadok vagyunk, mindenről mi dönthetünk, de a "gondviselésnek" köszönitek a jó dolgokat?! Szerintem butaság ilyen vallási dualizmusnak képzelni a világot, hogy ha valami jó, akkor az Istentől van, ha valami rossz, az meg akkor biztos az ördögtől. Miért adjunk hálát olyan dolgokért, amiért mi magunk küzdöttünk meg, és nem Isten?
2014. okt. 15. 16:26
 18/42 Salx Narval ***** válasza:

Kedves 12: Való igaz, hogy az egyház ellenzi az élet kioltásával járó őssejtkutatást ill a kísérleteket de, már elég régóta nem kell életet kioltani az őssejtek kinyeréséhez kb 2011-óta már nincs kifogásuk ellene.Ezt nem én hanem a Vatikán jelentette ki. Én nem hinném, hogy egyébként gátolni tudta volna, mondták a magukét, meg tiltakoztak de nem ez volt a fő visszatartó erő elhiheted, hanem a pénz, mármint a hiánya. Az emberek vallástól függetlenül is eléggé megosztottak ezeken a kényes területeken, őssejt, génmanipuláció, teljes klónozás stb. Egy amerikai barom az araboknál embert próbál klónozni. Máshol még tiltott. Gondolod, hogy ezek a dolgok ellenőrzés alatt maradhatnak és csakis a jó ügyet fogják szolgálni, hja így hiszed nagyon naiv vagy. Ami a szexuális kultúrát illeti én is azt mondom, hogy inkább bénázzanak egy kicsit a srácok eleinte, minthogy a szülők mutassák meg. A felvilágosítás egyértelműen a szülők dolga, na de megtanítani őket szexelni? Sajnos túl hamar rájönnek maguktól is.:D

Az egyházadó kérdése nem az én asztalom, ezzel kapcsolatban csak azt tudnám mondani amit a kormány, azt viszont te is elolvashatod. Nem kérdezi meg senki, hogy tetszik e nekünk vagy nem. Abban viszont biztos vagyok, hogy megtudják magyarázni.:D Ilyeneket mondanak, hogy nem kapták vissza az egyházi földeket a rendszerváltás után ezért örökjáradékot kapnak a földtulajdon fejébe. Meg, hogy az állam nem kategorizálhatja a polgárokat hitük szerint. Ami a legjobban tetszett, hogy az egyház és az egyházhoz tartozó emberek évente kb 6-7 milliárdot fizetnek be a központi költségvetésbe és 8-9 milliárdot kapnak, kvázi amit kiadunk azt majdnem visszakapjuk. Tudnék még ilyeneket de gondolom nem sokakat érdekelne.:D

2014. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

"Nem értem mire alapozod azt, hogy nincsen ránk hatással."


Elmondom, hogy én mire gondoltam.

Tehát olyan értelemben nincs hatással semmire sem, hogy minden magyarázható a létezése nélkül is.Nincs egyetlen olyan jelenség, vagy objektum, ahol azt tapasztaltuk volna, hogy az nem írható le matematikailag, a fizikai törvényeknek ellentmondva viselkedik, vagy bármilyen más tekintetben szükség lenne valamilyen megmagyarázhatatlan, eddig nem ismert erőre ahhoz, hogy teljes legyen a róla alkotott kép.

Ez röviden azt jelenti, hogy minden, amit eddig az ember valaha is tapasztalt, az mind leírható egy isten létezése nélkül is.Amit korábban senki sem tudott logikusan megmagyarázni, az ma már nagyrészt köztudott tényként ismert mindenki számára, mert annak ellenére, hogy mindig vannak sötét foltok, a válaszok is folyamatosan érkeznek a kérdésekre.

Nem mondom azt, hogy nincs semmilyen isten, csak azt állítom, hogy nem szükségszerű az, hogy létezzen, mert minden működik nélküle is.Ez még semmit sem zár ki, vagy támaszt alá egy isten létezése körüli teológiai vitában, de igaz.

2014. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
63%
Való igaz, kedves kérdező, bennünket szkeptikusokat ez a fajta bárgyú részrehajlás zavar, amennyiben minden jót, ami velünk történt isteneknek kell megköszönni, a rossz pedig az ún. szabad akarat miatt történik, mert az ember alaptulajdonsága, hogy hajlik a "rossz"-ra. És azt a logikus kérdést, hogy miért teremtett gyarló embert a mindent előre látó, mindenható Isten, igyekeznek nem megérteni. Ezt itt is számos topicban eljátsszák. Én legalábbis még értelmes választ nem kaptam tőlük.
2014. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!