Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért foglalkozunk azzal,...

Miért foglalkozunk azzal, hogy létezik e Isten, ha nincs is ránk hatással?

Figyelt kérdés

Én nem mondom, hogy Isten nincs, csak szimplán maga a kérdés felesleges szerintem, hisz nincs hatása a világra. Sokszor tapasztalom, hogy emberek megköszönnek Istennek dolgokat, de én ezzel szemben direkt odafigyelek, hogy sose tegyem imára a kezem felesleges helyzetekben, hisz nem Isten fogja eldönteni, hogy mondjuk felelek e órán.


Más is gondolkozik így?



2014. okt. 14. 21:26
1 2 3 4 5
 21/42 sztrecskó ***** válasza:
12%
Kedves kérdező, én jót is, rosszat is az Úrnak köszönök. A reformátusok tanítják az "eleve elrendelést", ami nem azt dönti el (sok hiedelemmel ellentétben), hogy ki megy a pokolra és ki a mennybe, és nem is azt, hogy holnap 23:05 perckor mi fog velem történni. Az eleve elrendelés egy bizonyosság, hogy tudhatom, bármi történik is velem, az Úr akarata szerint történik. Akár rossz, akár jó, Istennek célja van vele. Ő bárminek értelmet adhat. És ha egyszer elkezdesz szétnézni körülötted, és észreveszed, mennyi mindent kaptál Istentől, azt is észreveszed, hogy igen, ezeket Tőle kaptad. Vannak "véletlenek", jelenségek, amiket nem írhatsz le matematikailag. Van, aki felépül halálos betegségéből - és van, aki nem. Miért baj? Örökké nem élhetünk itt a Földön, és akár elfogadjuk, akár nem, Isten az, aki eldönti, mennyi időd van. És elhiszed vagy sem, de még azt is meg tudja szervezni, hogy holnap téged hívjanak ki felelni. Pedig nem ígértek felelést.
2014. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
13%

"az egyház ellenzi az élet kioltásával járó őssejtkutatást ill a kísérleteket de, már elég régóta nem kell életet kioltani az őssejtek kinyeréséhez kb 2011-óta már nincs kifogásuk ellene."

Tehát az egyház elfogadja őssejtek kinyerését abortált magzatokból? Olyanokból, ahol amúgy is abortusz lenne? Idáig erről még nem hallottam.


"nem hinném, hogy egyébként gátolni tudta volna"

Akkor mégis KI tudta gátolni??? Merthogy igencsak hatékonyan gátolták, azt ugye tudod?

Magzati őssejtekkel még ma sem igazán lehet foglalkozni - pedig azok a legjobbak. Azok még mindenre képesek!

A testi őssejtek - amelyeket ma kutatnak - sokkal-sokkal kevesebbet tudnak és rosszabbul használhatók.

Arról nem is beszélve, hogy ha IDÁIG lehetett volna kutatni, akkor ma már sokkal előrébb volnánk!


"Egy amerikai barom az araboknál embert próbál klónozni. Máshol még tiltott. Gondolod, hogy ezek a dolgok ellenőrzés alatt maradhatnak és csakis a jó ügyet fogják szolgálni"

Tudod, ezzel egy a gond: titkos - pl. katonai - laborokban úgyis megcsinálják, vagy már meg is csinálták. Azt ne hidd, hogy erkölcsi aggályaik lesznek!

Tehát azt NEM tudjuk meggátolni, hogy a káros hatásai megjelenjenek... csakis a JÓ hatásokat tudjuk megszüntetni. Ami elég nagy öngól, nem gondolod?


"Ami a szexuális kultúrát illeti én is azt mondom, hogy inkább bénázzanak egy kicsit a srácok eleinte, minthogy a szülők mutassák meg."

Ez egy hatalmas ökörség, már ne haragudj.

Melyik foglalkozásnál fogadnád el ugyanezt? Kőműves? Ács? Mérnök? Orvos?

A szexre, szerelemre is ugyanúgy nevelni kellene az embereket, mint minden másra - legfeljebb nem a szülők, hanem mondjuk szakemberek tudnának jól nevelni.

Más kultúrákban ezt sok helyen jól meg tudták oldani - csak nálunk van a "csináld magad, azt' szenvedj tőle, ha mégsem vagy zseni".

Persze te is ebbe nőttél bele, ezért nem érzed, hogy ez mennyire rossz.

2014. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 22-es válaszadó, egyszer már válaszoltam ezekre a kérdésekre, a véleményemet is leírtam, most írjam le még egyszer ugyanazt szájbarágósabb stílusban? Nincs kedvem, így is már bocsánatkéréssel tartozunk a kérdezőnek. Úgy zárnám a témát mint a népmesék. "Aki nem hiszi járjon utána". Tegyél fel egy új kérdést arról a témáról amit megvitatnál, ott kielemezhetjük részleteiben is.
2014. okt. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel. Ha létezik is egy isten, vagy aki az életet létrehozta a földön,akkor igencsak megbízhatatlan módon dolgozik. Aki hívő ugyanúgy meghal betegségben,mint aki nem.

Hogy megváltozik az ember élete,ha hinni kezd, ez természetes,de leginkább azért mert erőt ad. Ha egy nemhívő,magát alulértékelő embernek is megjön az önbizalma, küldetéstudatos lesz ,akkor ugyanúgy eredményes tud lenni.

Azzal is egyetértek,hogy a hit miatt az orvostudomány lemaradásban van,mert sok kutatást sokáig akadályoztak, szentségtörésnek ítéltek.

2014. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 ceri ***** válasza:

"És azt a logikus kérdést, hogy miért teremtett gyarló embert a mindent előre látó, mindenható Isten, igyekeznek nem megérteni"


Mert ha nem ilyenek lennénk, akkor semmiben nem különböznénk 1 droidtól.

Mit nem lehet azon felfogni, hogy szabadon választhatunk jó és rossz között? -mint ahogy isten nélkül is ezt tennénk. A különbség csak az, hogy a vallások szerint mindenképp bűnhődnünk kell a bűnökért, míg egy isten nélküli világban ez esetleges -vagy megússzuk a rossz válaszokat, becstelenséget, vagy nem-.

Az istenes világ szigorúbb az emberrel, mint az isten nélküli. Ráadásul sok szélsőséges vallás egy csomó értelmetlen, öncélú dolgot magyaráz bele a vallásba, ami a zsidó népnél akár indokolt is lehetett abban a korban. Nekik azt is parancsba kellett adni, hogy tisztelje a szüleit, meg hogy ne öljön stb. -ami más kultúrában evidensnek számított.


22-es !

Te nagyon nem érted a világot, vagy csak nem akarod?

Az hogy az egyházaknak mi a véleménye az őssejt kutatásról, alig számít többet, mint a te vagy az én véleményem. Ha már itt tartunk az abortuszt is ellenzi az egyház, és akkor mi van? Talán nincs is abortusz a világban legálisan évtizedek óta? Ugyan már ! A világ anyagi érdekek mentén működik. A probléma inkább azzal van, hogy a materialista felfogás szerint is léteznek ezzel kapcsolatban különböző -közte erkölcsi- aggályok. Amennyiben nem kutatták szerinted eléggé, az nem az egyházak, hanem a tudomány fejlettsége (fejletlensége) miatt volt.


"Tehát azt NEM tudjuk meggátolni, hogy a káros hatásai megjelenjenek... csakis a JÓ hatásokat tudjuk megszüntetni. Ami elég nagy öngól, nem gondolod? "


Lehet, de ilyen alapon azért mert amúgy is van bűnözés, akkor legyek én is bűnöző? Azért mert mások erkölcstelenül járnak el, ha én nem azt teszem, akkor hülye, bárgyú vagyok? Lehet. Én mindenesetre nem így gondolkodok, és remélem, hogy minél kevesebben gondolkodnak így. Naivitás? Sztem nem. Ha mindenki rabolni meg élősködni akarna akkor a végén kit rabolnánk ki? Hiszen senki nem állítana elő értéket.

Az tehát nem érv, hogy egyesek, pl. a katonaság amúgy is... vagy egyesek amúgy is.


Az pedig, hogy a szexet, főleg a szerelmet egy szakmához hasonlítod, az jellemző egy materialistára. Az tény hogy nem árt tisztában lenni a dolgokkal elméletben, mielőtt a gyakorlati dolgokra kerülne sor. Ezzel nem is vitatkozom, sőt egyetértek. Tudod, ha megtanulod, mint egy szakmát, azzal lehet hogy nyersz valamit egyik oldalon, de veszítesz a másikon. A varázsát veszti el az egész. Lélektelen szakbarbár leszel. Hiszen olyan emberektől tanulod, akikhez nem fűz "olyan" irányú érzelem. Persze ha szexuális munkásról van szó, az más. Ott az érzelemnek semmi keresnivalója -kimondottan csak hátrány.

Ebben a gondolatodban is fellelhető volt az anyagi(as) gondolkodás. De kiábrándítalak, nem mindenkinek ez a legfontosabb. Különben meg ha kívánom a másikat, ezen kívül szeretet és bizalom van köztünk, akkor nincsenek akadályok, gátlások, és mindent meg tudunk oldani.

Nem is részletezem tovább, mert egyrészt úgyis felesleges, másrészt meg nem is ide tartozik. Van aki tudja miről beszélek, te meg talán sosem fogod -bár nem kívánom ezt neked.

2014. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"Az istenes világ szigorúbb az emberrel, mint az isten nélküli. "

Szerintem ez nem igaz,mivel pont hogy a gyónáson keresztül kaphatsz megbocsájtást így kvázi letudhatod,enyhítheted bűnödet,amit ha olyan beállítottságú vagy sose lennél képes magaddal szemben megtenni..

2014. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"Az hogy az egyházaknak mi a véleménye az őssejt kutatásról, alig számít többet, mint a te vagy az én véleményem"

De az egyház formálja a hívők véleményét,így azon keresztül a törvényhozást is.

2014. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 szp72 ***** válasza:
Az egyház nem az őssejt kutatását tiltja, hanem a magzatokon való kísérletezést, a magzatok elpusztítását gyógyítási célokra.
2014. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 ceri ***** válasza:

"De az egyház formálja a hívők véleményét,így azon keresztül a törvényhozást is."


Ezt hívják demokráciának. Bajod van a demokráciával? Nekem is, de most jobb nincs.

2014. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 ceri ***** válasza:

" ....a gyónáson keresztül kaphatsz megbocsájtást így kvázi letudhatod,enyhítheted bűnödet,amit ha olyan beállítottságú vagy sose lennél képes magaddal szemben megtenni.."


Tudod hogy mennyire nem érdekel ez 1 ateistát? Ez még engem sem érdekel, pedig nem vagyok ateista.

2014. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!