Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem járna halálbünt...

Csak szerintem járna halálbüntetés azoknak akik ezt készítették, írták kitalálták?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk


Ez valami ocsmány.


2015. febr. 24. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim válasza:
2015. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 15:47-es!


"Tévedsz nem valahol olvastam, és amit leirok azt Én gondoltam az alapján amivel egyet értek a bibliából."


-->Ez nem így van. Az Őrtorony Társulat tanítása szerint a Bibliát nem lehet megérteni önmagában, hanem kell nektek valaki, aki azt elmagyarázza. (Ezek a jehovista vezetők) Tehát te csupán egy értelemzést közvetítesz a külvilág felé.


"24 éve tanulmányozom az irásokat és igyekszem Biblia alapján lelkiismeretesen élni az életemet ahogy tanultam a Bibliából."


-->Az a 24 év avval telt, hogy a jehovista bibliaértelmezést tanultad, aminek semmiféle súlya nincs. De ha megkérdezném tőled, hogy az apostolok utódai, az Egyházatyák, hogy értelmezték az Írásokat, akkor arra semmit sem tudnál mondani, pedig egy 1800 éves Bibliakommentár sokkal többet nyom a latban, mint a szervezeted néhány évtizedes értelmezése.


"S az hogy sajnos némely rossz emberek beszivárognak a gyülekezetbe nem a testvérek tehetnek, és amit lehet megtesznek hogy a gyülekezetet tisztán tartsák, ezért vannak a kiközösitések."


-->Csakhogy nektek már az is rossz embernek minősül, aki felismeri a szervezet tévtanításait, és ezért közösítitek ki.


"Más "vallásoknál" nem nagyitjátok fel a minden napos hibákat, gyilkosságokat, Biblia ellenes dolgokat, ahol megtürik az ilyen embereket....mint itt ahol nincs megengedve,"


-->Csakhogy más vallások nem söprik a szőnyeg alá a szemetet, olyan szinten mint ti, akiknél "a vének" dolga elintézni a botrányos dolgokat, ahelyett, hogy a hatóságokhoz fordulnátok. Persze, itt nyilván arról van szó, hogy a szekta jó hírét kísérlitek megvédeni.


"Nem furcsa hogy ennyire nem gyaláztok másokat akik sulyosabb bünöket követnek el vallás nevében, csak hogy megmutassátok hogy Ti milyen kedves emberek vagytok...."


-->Arról nem az emberek tehetnek, hogy ennyire magatokra haragítjátok őket. Ti vagytok azok, akik felhúzzátok az embereket. Milyen érdekes, a reformátusok, a baptisták, és mások tudnak békében lenni, csak ti vagytok azok, akik gyűlöletet keltettek másokkal szemben.


"Igaz amit Jézus mondott,, hogy ha a világban volnánk és úgy tennénk ezeket nem szólnátok semmit,"


-->Nos, szerintem a jehovisták eléggé világi módon élnek, szinte bálványoznak egy emberi vallászervezetet. Eza világiasság netovábbja.


"Mint hogy némely vallásban természetes hogy biblia ellenes módon lehet élni és megtürik sőt azt gondolják Jézus komolytalanul veszi ezt és nem fog büntetni ha megengedik a "vallásokban" a paráznaságot, lopást, és a nacionalista szellemet a felebarátod ellen...."


-->És látod, megint más vallásokkal foglalkozol, ahelyett, hogy a magad háza táján sepregetnél. Elég sok aljasság történt már a jehovista szervezetben is, ha kicsit alaposabban utána néznél, akkor magad is tudnád ezt!

2015. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
83%
A 15:50-es hozzászólásodra pedig csak annyit, hogy az ilyen rafinált bibliakezeléssel is csak azt mutatod meg, hogy egy tősgyökeres világi ember vagy, aki elhiszi azt, hogy a szervezete felette áll más vallásoknak, le kéne szállni a magas lóról, mert nagyon nagy tévedésben vagy.
2015. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
89%

Ez hatalmas, ennyit nem röhögtem már hetek óta, bár kicsit röstellem, hogy más emberek ostoba hiedelmein nevetek, amit ők halálosan komolyan vesznek. Én 12 éves korom óta GTA-zok és nahát, valamiért eddig még egyszer sem rohantam ki az utcára és kezdem el egy lapáttal agyonverni a gyalogosokat, aztán tömegkarambolt okozni egy lopott autóval, aminek az anyósülésén egy halott prosti utazott, akkor egy játékfigura hogy tenne már gajra bárkit is lelkileg?

Semmi baj, ha nekik is van igazuk és pokolra kerülök legalább Sparlock ott lesz nekem társaságnak, majd haknizunk egyet a nagy piros patás ürgével.

2015. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
0%

Az nem ocsmány, hogy Istenről azt terjesztik a "keresztények", hogy pokolba engedi kinozni az élőket lelkeket?


az sem hogy hazugság alapja van Jézus születésének stb


ezekért nem Jár halál?

2015. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 Költőnő? ***** válasza:
ez az uccsó hsz csak nekem értelmezhetetlen?
2015. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:

# 35


Te ezeket teljesen komolyan mondod ?

2015. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
43%

A halálbüntetés erős.

De a JT -t mint a legtöbb ilyen szektát egészen egyszerűen be kell tiltani és megakadályozni, hogy a gyerekeiknek súlyos kárt okozzanak ezekkel az ostobaságokkal. Minimum elvenni tőlük a gyereket ha nem értenek a szép szóból.

Nem kell ezt túlspirázni. A szektákat betiltani és kész! Nem lehet megengedni, hogy fertőzzék a társadalmat.

2015. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:

@19:20 Jehova Tanúja!


A pokolról szóló tanítás értelmezés kérdése. Egyébként pedig az ókori zsidók valóságosnak gondolták, ez látszik a zsidó apokalipszisekből. A Dec 24-ről köztudott, hogy Jézus nem akkor született, csak akkor ünneplik a születését.


Egyébként pedig, ha már tanítások, akkor jegyezzük meg, hogy ti azt tanítjátok, hogy Jézus Krisztus teremtmény, noha az Egyház 2000 éve megegyezik abban, hogy valóságos Isten. Az apostoli és az egyházatyák egy sort se írnak a JT értelmezésről, szóval nagyon benézted a dolgokat. Arius volt az egyik eretnek, aki Krisztust lefokozta teremtménnyé a negyedik században. Ezt a tanítást azonban az Egyház már az ókorban elvetette, hatalmas többséggel szavazta le Ariust. Éppen ezért ez az egész jehovista vallás inkább egyfajta modern arianizmus. Szóval fogalkozzatok csak magatokkal, most már be lehet fejezni a gyűlöletkeltést. Szálljatok le más vallásokról, és azokról, akik nem kérnek belőletek, foglalkozzatok a saját dolgaitokkal, elég volt a gyűlöletkeltésből és az agymosásból.

2015. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
0%

39-es háromság hívőnek!


Hatalmas tévedésben vagy, a háromság dogma egy hamis filozófia, teljesen mindegy, hogy a hamis Kereszténység mennyi ideje van megvezetve ezzel, mert nen biblikus és ezt nem nehéz bizonyítani.

2015. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!