Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugyehogy gonosz, alattomos a...

Ugyehogy gonosz, alattomos a Biblia Istene, lehetetlen szeretni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 20:15
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
Szóval ezért tetted fel a kérdést? Hogy amint látod,hogy válaszolnak keresztények is,leelmebetegezhesd őket? Nagyon unatkozhatsz.
2016. okt. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, mért is alattomos és gonosz Isten? Mi volt az a Bibliában számodra, ami ezt váltotta volna ki belőled, mert én egy jóságos Istenről tudok, aki segített és ítélt az Ószövetségben, az Újszövetségben pedig, MAga az Isten halt meg értem. Nos, mért is Gonosz és Alattomos? Mert meghalt értem az én bűneim miatt? Mért is gonosz? Mert SZERINTED (ha olvastad a Bibliát) valakiket megbüntetett és emiatt lenne Gonosz és alattomos? Mert megtett mindent az emberért? hááát... Szerintem, egy jóságos Istenről beszélünk, aki igaz és úgy is ítélt mindig is. :)
2016. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
62%

" jóságos Istenről tudok, aki segített és ítélt az Ószövetségben"


Jah csupa jóságból szokta az ember lemészárolni az elsőszülötteket. 10 csapás helyett elég lett volna pár napos álmot küldeni amíg a zsidók lelépnek. Am tele van ilyennel, most azokat kaszabolják le épp most városokat tüntet el mert nem tetszik neki amit csináltak. Jah és kiírtja az egész világot özönvízzel.

Bár szerintem mese az egész, de ettől függetlenül erről nem a jóságos jut eszembe.

2016. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:

"Jah csupa jóságból szokta az ember lemészárolni az elsőszülötteket. 10 csapás helyett elég lett volna pár napos álmot küldeni amíg a zsidók lelépnek. Am tele van ilyennel, most azokat kaszabolják le épp most városokat tüntet el mert nem tetszik neki amit csináltak. Jah és kiírtja az egész világot özönvízzel.

Bár szerintem mese az egész, de ettől függetlenül erről nem a jóságos jut eszembe."


Rendben, és mit gondolsz mind a pokolra került? Az, hogy a városokat kiírották, sokadik (ha olvastad a Bibliát akkor tudod, hogy Isten mindig szól mindenkinek JÓ sokszor, mert türelmes) felszólításra vagy inkább mondanám úgy, hogy sokadik próféta után sem "adták be a derekukat" és bálványokat imádtak, holott ahogy mondtam is, ott volt Isten maga aki szólt hozzájuk egy prófétán keresztül. :) Azért lenne gonosz, mert megítélt embereket? Nem értem az Ateistákat, vagy a hozzájuk hasonló hit vallású embereket, Adott egy jóságos Isten, de szerintük nem jóságos mert a gonoszokat megítélte, és lehet hogy valaki megtért közülük és a mennybe ment? nem tudhatjuk, nem ír erről a Biblia, DE!!! azt sem írja le, hogy ezek közül Mindegyik ember kárhozatra ment volna. :) Szóval, addig nem vonj le arról következtetést, arról az egyénről akit nem is ismersz. :) Ha olvasod a Bibliát, és nem azt keresed benne, hogy hát ez gonosz, hanem semleges fejjel olvasod VÉGIG azt, akkor TALÁN neked se lenne ilyen véleményed. :)

2016. okt. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit tényleg meg akarsz menteni, akkor minek 1-2 embert küldesz be a nagyvárosba? Megjelenik ugyanúgy mindenkinek egyszerre mint a prófétának és garantált a megtérés. Megmondom én minek kellett prófétákkal vacakolni: különben nem lenne az eredmény a város elpusztítása. Akkor hol lenne a tanmese lényege h nem hallgatsz istenre meghalsz? Egész ószövetségről lerí a primitív emberi gondolkodás, mint az isten szabadnapja, vagy h embereket küldözget ide oda, mintha maga nem tudná megtenni sokkal hatékonyabban.
2016. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:

"Ha valakit tényleg meg akarsz menteni, akkor minek 1-2 embert küldesz be a nagyvárosba? Megjelenik ugyanúgy mindenkinek egyszerre mint a prófétának és garantált a megtérés. Megmondom én minek kellett prófétákkal vacakolni: különben nem lenne az eredmény a város elpusztítása. Akkor hol lenne a tanmese lényege h nem hallgatsz istenre meghalsz? Egész ószövetségről lerí a primitív emberi gondolkodás, mint az isten szabadnapja, vagy h embereket küldözget ide oda, mintha maga nem tudná megtenni sokkal hatékonyabban."


Kedves Válaszoló, kezdjük akkor az elején. Gondolom az 1-2 emberen a prófétákat érted. Akkor felteszek egy kérdést, ha Isten maga jelent volna meg, akkor nem azzal lenne a bajotok, hogy ott volt az a pár ember Isten igéjét hírdette, mért pont Isten jelent meg, ha azt írja a Biblia hogy Istent nem lehet megérteni, akkor az embert talán megértették volna, nem? Na most, én úgy érzem nektek tök mindegy mi volt/van úgy is bajotok lenne, nem igaz? :) Azért volt csak 1-2 ember mert az emberek az embereket jobban meghallgatják, nemde? Nos, akkor nem jobb, ha emberek vannak akik beszélnek, és bizonyságot tesznek? Szerintem, DE! :) Nem értem mért baj továbbá az, hogy Isten megpihent a 7. napon, nem szabad? A megpihentet sem úgy kell érteni, hogy elfáradt, hanem hogy kikapcsolt és nézte a teremtményeit és látta hogy Jó az amit csinált, és közbe tanította az embert. :) Baj ez? :)

2016. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
Továbbá furcsa még az is nekem, hogy a Bibliában az a bajod olyan sok embert megőlt, akik nagy valószínüsséggel és amint látod is a Bibliában nem voltak túl jó emberek többjük homokos volt, mások pedig parázna, Isten káromló, gyilkos volt. Ezeket kiírtotta, most nem teszi ezt, mert Isten ránk figyel, mi azt kértük, hogy ne legyen ilyen nincs most ez a bajunk. Vagyis a TI bajotok. :) Mindennel bajotok van, nem csak nektek, de én nem vádlom Istent azzal, hogy nekem mivel épp így keltem ezzel van a bajom. Érted te ezt?:)
2016. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor felteszek egy kérdést, ha Isten maga jelent volna meg, akkor nem azzal lenne a bajotok, hogy ott volt az a pár ember Isten igéjét hírdette, mért pont Isten jelent meg, ha azt írja a Biblia hogy Istent nem lehet megérteni, akkor az embert talán megértették volna, nem?"


Azzal miért lenne bajom? Akkor mindenki megtért volna és a várost sem kellett volna elpusztítani. Ha istent nem lehet megérteni akkor a próféták h értették meg?


"Továbbá furcsa még az is nekem, hogy a Bibliában az a bajod olyan sok embert megőlt, akik nagy valószínüsséggel és amint látod is a Bibliában nem voltak túl jó emberek többjük homokos volt, mások pedig parázna, Isten káromló, gyilkos volt. Ezeket kiírtotta, most nem teszi ezt, mert Isten ránk figyel, mi azt kértük, hogy ne legyen ilyen nincs most ez a bajunk. "


Nem az a gond, hanem azt h könnyűszerrel megtéríthette volna őket, azaz gyilkolászás nélkül is megtisztíthatta volna a Földet.


"Mindennel bajotok van, nem csak nektek, de én nem vádlom Istent azzal, hogy nekem mivel épp így keltem ezzel van a bajom. Érted te ezt?:)"


Én sem vádlom, mert nem hiszek benne. Te érted ezt? A bibliában leírtak pont olyanok amiket egy ember kitalálna a korlátai között. Egy istennek ennél sokkal több opciója van. Azt mondjátok az isten útjai kifürkészhetetlenek, akkor miért viselkedik úgy mint egy hisztis 4 éves? Válasz mert az ókor korlátot elméje találta ki az egész mesét.

2016. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
A próféták sem értik meg Istent teljes mértékig. Teljesen NEM lehet megérteni. :) A Próféták mivel Istennel "beszéltek" jobban megismerték csupán, mint ahogy másik ember aki még nem Ismerte. :) az a baj kedves Ateista barátom, hogy te azt mondod nem hiszel benne ugyan akkor vádolod azzal, hogy már mért lenne jóságos, elmondtam, és azóta vitázunk. Mért vitázunk, ha nem hiszel benne? Olyanról vonsz le hamis következtetéseket, akit egyáltalán nem is ismersz. A másik dolog pedig, hogy én azt mondom, hogy "Isten utjai kifűrkészhetetlenek" sehol nem mondtam ilyet, te szerintem összekevertél a Fanatikus katolikus tagokkal, vagy azokkal, akik ezzel példálóznak. Én keresztény vagyok, ami a katolikus egyház kevés tagjára igaz. :) Mégegyszer megkérddezem akkor, szerinted mindegyik a pokolba kerűlt? Jób netán átkozta Istent, mikor a Sátán elvett tőle mindent? Egyáltalán nem. :) Áldta a nevét, mert a az ismerőseivel ellentétben, (akik kinevették őt) ő ismerte az Urat. :) Szóval, összegezve olyan valakivel vitázom aki még csak nem HISZI, hogy van Isten. De akkor mért vitázol velem Istenről mégis és mért vádlod azzal, hogy Isten gonosz vagy hogy lenne jóságos, ha kiírtotta azokat a népeket? Nem kéne magamra hagynod azzal a mondattal magadban, hogy "ez hülye úgyis"? :)
2016. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy én sem vitázom veled hókuszpókról, mert tudom, hogy nincs. :)
2016. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!