Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugyehogy gonosz, alattomos a...

Ugyehogy gonosz, alattomos a Biblia Istene, lehetetlen szeretni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 20:15
1 2 3 4 5 6
 21/59 Ozmium42 ***** válasza:
96%
A keresztény paradoxonok egyike ez. Isten tökéletes világot csinált, ami nem tökéletes. Isten csinált mindent, de valamit mégse ő csinált. Ő az, aki tudja a jövőt, írja a jövőt, mégis meglepődik. Hirtelen haragú az emberrel, hosszú tűrésű a Sátánnal. A keresztény vallásban számos ilyen paradoxon van. Lehet, hogy tévedek ebben, de nekem mindig az egyszeri gyerek jut eszembe, aki akkorát akart fingani, mint az apja, de beszrt. Ez az, amikor annyira nagyon jó, annyira nagyon igaz, annyira nagyon minden, annyira nagyon nagyon akar lenni egyszerre, és helyette egy nagy önellentmondás és feloldhatatlan paradoxon meg nonszensz lesz belőle, így meg hiteltelen az egész. Érződik az erőlködés szaga.
2016. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
91%

#19: A hozzászólásod első pár mondata gyönyörű maszatolás volt, le a kalappal :)

Aztán jött ez:

"A másik dolog pedig, hogy én azt mondom, hogy "Isten utjai kifűrkészhetetlenek" sehol nem mondtam ilyet, ..."


Tehát szerinted egy olyan lénynek, vagy inkább entitásnak, amely képes akár világegyetemeket megalkotni galaxisokkal, csillagokkal, bolygókkal együtt, létrehozni és beállítani a fizikai állandókat, élővilágot kreálni és embert teremteni, annak szerinted te képes vagy kiismerni a gondolkodását, észjárását, kifürkészni a terveit?


"Szóval, összegezve olyan valakivel vitázom aki még csak nem HISZI, hogy van Isten. De akkor mért vitázol velem Istenről mégis és mért vádlod azzal, hogy Isten gonosz vagy hogy lenne jóságos, ha kiírtotta azokat a népeket?"


Mert a Biblia Ószövetségi története alapján többnyire ilyen kép alakul ki egy olyan európai emberben, aki soha semmilyen módon sem került mélyenszántó kapcsolatba semmilyen vallással. Én is olvasgattam a Bibliát, bevallom, nem elejétől a végéig minden betűjét, de bárhol belelapoztam, néhány oldal után olyan cselekedetébe botlottam, amely némileg távol áll a mai európai átlagember jóérzésétől. És nem tartom túl valószínűnek, hogy a mai európai átlagember "általános jóérzése" olyan nagyon távol állna az általad is elfogadott erkölcsi normáktól, amely legitimizálhatná azokat a dolgokat és cselekedeteket, amelyeket az Ószövetségben bemutatott istenkép eszközölt ki / hajtott végre.


"Nem kéne magamra hagynod azzal a mondattal magadban, hogy "ez hülye úgyis"? :)"


Elsőre sosem, de olykor vannak esetek, amelyeknél bizonyos idő eltelte után valóban kezd néha az az érzés kialakulni bennem, hogy ez a kérdés belép a komolyan megfontolandó kérdések körébe.

2016. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
#22 az hogy neked mi a maszatolás az nem oly annyira érdekfeszítő, mint neked az hogy van-e Isten vagy nincs. :) vagy hogy én mit mondok Istenről neked. Szerintem pont leszarod. :) Akkor mért is csináljuk ezt, te ugyse hiszed el, és tán nem is fogod. Bár ezt megint nem értem, tehát, Isten létezik számomra, és még ha akarod el is mondom a saját tapasztalataimat amiket nem tudtam megmagyaráz, pedig aki ismer az tudja, hogy eléggé keresem a kézzel fogható bizonyitékot. De nincs soha nem találtam, az hogy ez téged mennyire érdekel, vagy mit hiszel el belőle az, mondom, annyira érdekel mint az hogy szerinted van-e Isten. :) Nem igazán értem, hogy mért nehéz egy számomra olyan lény NEM beszélni akiről meggyőződésem hogy nincs. :D Ti pedig káromoljátok azt aki számotokra nincs, akkor mért is van ez így? Mert a Bibliába egyszer vagy talán 4 szer beleolvastál, és ez bizonyíték arra, hogy nincs, hogy nem keresed, mert szerinted nincs? :) Isten meghalt érted is, mindenkiért meghalt. :) helyetted ki itta a halálpoharát, meghalt hogy neked ne kelljen.
2016. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
#22 az hogy neked mi a maszatolás az nem" helyett: #22 az hogy neked mi a maszatolás az nekem..."
2016. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
De ha lenne kedved erről kérdezni vagy át beszélni és komolyan kíváncsi vagy Isten bizonyítására írj és válaszolok. :) Kezdem én: Miért gondolod azt, hogy Isten gonosz? Kritériumok: Hagyd más beszédét, NEKED mi NEM tetszik Istenben?
2016. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
A végére pontot akartam rakni!
2016. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:

Teljesen elbeszélünk egymás mellett. Ezt írod:


"Isten létezik számomra, és még ha akarod el is mondom a saját tapasztalataimat amiket nem tudtam megmagyaráz, "


Amit nem tudsz megmagyarázni, az akkor szerinted mind Isten műve? Ez erősen a Rések Istene istenképre hajaz:

[link]

Itt nagyjából leírja a lényeget.


"Ti pedig káromoljátok azt aki számotokra nincs, akkor mért is van ez így?"


Neked kitüntetett szerepe van életedben az istenképednek. Az olyan amilyen, mindenkinek másmilyen, senkinek sem egyforma. Nekem mint ateistának, kábé olyan távol áll az életem központjától mindenféle istenkép, mint neked egy székláb vagy egy nyári zápor. Tehát amikor én istent káromlok, akkor kábé olyan érzéssel teszem, mint te mikor egy széklábat vagy egy nyári záport káromolsz (ergo illetsz nem szalonképes jelzőkkel). Semmi olyasmit nem érzek közben, hogy ezzel bárkit is megsértenék vagy hátrányba hoznék. De ettől függetlenül mások előtt csak nagyon ritkán káromkodok, ilyenkor is igyekszem minden esetben kihagyni bármiféle isten káromlását a káromlásból.


"Mert a Bibliába egyszer vagy talán 4 szer beleolvastál, és ez bizonyíték arra, hogy nincs, hogy nem keresed, mert szerinted nincs? :)"


Ne tuszakolj a számba olyan szavakat, amikhez közöm sincs :) Állítottam én bármikor is, hogy az én felületes Bibliaolvasásom bizonyíték lenne Isten nemlétére, vagy akár bármi másra is?

Szerintem maga a Biblia sem bizonyíték semmire, az meg pláne nem, hogy én hányszor és mit olvastam ki belőle. Egyszerűen csak beleolvasgattam, az elejét egy jó darabig, aztán a családfák meg ki hány éves dolognak három oldalon keresztül történő taglalásánál eluntam, onnantól csak itt-ott beleolvasgattam egy-két történet erejéig. Meg néha felütöm az online Bibliát, ha itt az oldalon szó esik egy-egy igehelyről. De ez semmire sem bizonyíték, Isten létére vagy nem létére meg aztán végképp nem. Csupán csak nem tudott lekötni, más irányú az érdeklődésem. Meg igazából nem is hiányzik semmiféle isten sem az életemből. Eddig is megvoltam nélküle, ezután sem nagyon fog hiányozni.


"Isten meghalt érted is, mindenkiért meghalt. :) helyetted ki itta a halálpoharát, meghalt hogy neked ne kelljen."


Ez a te hited, nekem meg más a hitem. De nyugi, nem fogunk összeveszni :)


"De ha lenne kedved erről kérdezni vagy át beszélni és komolyan kíváncsi vagy Isten bizonyítására írj és válaszolok. :) "


Hát... Próbáld meg. Mi vesztenivalónk van? :)


"Kezdem én: Miért gondolod azt, hogy Isten gonosz? Kritériumok: Hagyd más beszédét, NEKED mi NEM tetszik Istenben?"


Nem jól értelmeztél, elbeszélünk egymás mellett. Az én véleményem az, hogy Isten nem létezik, ezáltal ugye ami nem létezik, az gonosz sem lehet. Ami meg az Ószövetségben lefestett istenképet illeti, az jóérzésű ember számára enyhén szólva is elég távol áll a kegyes és jóságos fogalmaktól.


Akkor most én jövök: Te miért hiszel abban, hogy muszáj lennie egy földöntúli hatalomnak, aki kísér minket és egyengeti utunkat?

2016. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:

Balinhun, végig néztem amiket írogattál, és látom rendszeresen mosolygó jelet raksz, amivel nem is lenne baj, viszont te ezt nagyon sokszor használod. Ismered a pszichológiát? Azért raksz annyi mosolygós jelet, mert személyiség zavarod van, és nyilván valóan eléggé indulatos a személyiséged, többnyire a mosolygós jellel próbálod úgy beállítani a szövegkörnyezetet, hogy az alapján amit leírsz, egy békés és kedves, nyugodt embernek tűnjél, de nem vagy az, és ezzel te magad is tisztában vagy. Első körre javasolnék neked egy pszichiátriai beutalást, ahol majd egy lépéssel közelebb kerülhess ahhoz, hogy rá jöjj mi az ami a problémádat okozza.


Kitérnék egy kicsit az "Istenről" szóló írásaidra. Nyilván valóan neurotikus zavarod van, úgy ahogyan a többi isten hívő embernek is, tudod mit jelent az, hogy neurotikus zavar? Véleményem szerint, nem is tudtad azt, hogy az, hogy valaki felsőbb entitásban hisz, az egy neurotikus betegség eredménye, amely általában labilis, bizonytalan, avagy alacsony intelligenciával rendelkező személyiségeknél fordul elő. Nem véletlen, hogy a legtöbb hívő ember, azzal sincs tisztában, hogy a tíz parancsolat, már a Biblia keletkezése előtt, több száz évvel létezett, csak éppen nem úgy hívták, hogy Biblia, hanem hamurapi törvényei + egyiptomi halottas könyv. Sajnos elfogult és segítségre szoruló hívő vagy, mindenképp javaslom, hogy önerőből kezdj el valódi tudás után kutatni, és vizsgáld meg a Jézus előtti pogány mitológiák, és a azt körülvevő történelmet, hamar látni fogod, hogy Jézus több már számtalan mitológiában szereplő istenek, emberek, királyok életéből lett összeállítva.


Pár kérdést feltennék amire egyenes válaszokat kérnék, csak, hogy kicsit segítsek rávilágítani pár alapvető dologra, amiben annyira görcsösen hinni szeretnél, avagy tagadni hogy nem úgy van.


-Isten teremtette a világot?

-Isten teremtett mindent?

-Isten által jött létre, minden feltétel, és lehetőség a világba?


Egy hívő embernek ezekre a kérdésekre igen a válasz, hiszen ha nem volt, akkor automatikus megtagadná azt, amiről a Biblia szól. Kíváncsi vagyok a válaszaidra, de minden bizonnyal igen lesz. Folytassuk.


-Ha minden Isten által van, akkor a bűn feltétele is?

-Ki felelős azért, hogy a bűn feltételei megteremtettek a világba?

-Ha a világ és minden amit Isten teremtett tökéletes, akkor egy tökéletlen feltétel, hogy létezhet a tökéletességben?

-Újra felteszem a kérdést, ki teremtette meg a világot, a és a feltételeket az emberi gyarlóságra?

-Isten teremtette az embert?

-Isten tökéletesre teremtett mindent?

-A tökéletességben, hogy állhat fent a tökéletlenség esélye?

-Még mindig Isten által van minden?


Ha őszintén képes vagy válaszolni a kérdésekre, akkor rá kell jönnöd, hogy ha igaz is volna az ember pár esete, mely a teremtés történetében benne van, akkor is egyetlen egy valaki felelős azért, mert azok az emberek elbuktak, és az Isten. Ő általa lett minden, így az ember hajlama a bűnre is, Isten által van a bűn, mert ő maga teremtette meg a világot a feltételeivel együtt.


Azaz a tökéletes világra a bűn feltételét megteremtette, ami máris paradoxon, hiszen így a tökéletes teremtés nem jöhetett létre.


Ne hazudj magadnak, én évekig hazudtam, úgy ahogyan te, csak éppen sokkal jobb érveket tudtam az ateista embereknek felhozni, mégis be kellett látnom, hogy beteg voltam, és nem akartam látni az igazságot.


Üdv.

2016. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:

"Akkor most én jövök: Te miért hiszel abban, hogy muszáj lennie egy földöntúli hatalomnak, aki kísér minket és egyengeti utunkat?"


Mert túl összetett minden, minden a helyén van. A vérkeringésem a Szívem, minden egybe van. Képtelenség, hogy ez véletlen lenne. :) Isten azt mondta, hogy Nagyon jó az ember ahogy megalkotta. Nagyon jó, az ember ahogy az ember megalkotta, nem hiszek dogmáknak de voltak dolgok amiket, magam sem hittem volna el ha nem velem vagy a feleségemmel tőrtént/történik. :) És nem azért mondom, hogy létezik Isten mert hogy tudok megmagyarázni dolgokat, félre ne érts, de vannak dolgok amiknek van magyarázata, de az hogy imádkozom valamiért és azt megkapom nem sokkal rá, hát arra nincs semmilyen más magyarázat csak az, hogy Isten ott volt, figyelt rám és megadta. :) rengeteg ilyen dolog történt már de ami feleségemmel történt arra mint mondtam nincs számomra értelmes magyarázat.

2016. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
"Nagyon jó, az ember ahogy az ember" bocsánat, elrontottam. :) "Nagyon jó, az ember ahogy az Isten megalkotta...":)
2016. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!