Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugyehogy gonosz, alattomos a...

Ugyehogy gonosz, alattomos a Biblia Istene, lehetetlen szeretni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 20:15
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Ennel sokkal fontosabb, hogy egymast kene szeretnunk, mi pedig tele vagyunk gyulolettel.
2016. okt. 8. 08:07
 42/59 anonim ***** válasza:

40.Hsz!


Mióta egy ház a Gyakori?

2016. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
44%

A fő kérdés így ebben a formában nem igaz.

Az emberek nem egyformák.Ha valaki tudatlan emberek attitűdjét fogadja el Istenről,akkor maga is tudatlan lesz.A Bibliában sok mindent írnak Istenről,a kérdés az,hogy mit érdemes elfogadni belőle.

2016. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
#42: Annyira semmi értelmét nem láttam a #39-es hozzászólásodnak, hogy másként nem tudtam kötni a témához, illetve ahhoz, amire válaszként írtad. De akkor megkérdem én is: Miféle házról meg szomszédról beszéltél a #39 hozzászólásodban?
2016. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 pelgrim ***** válasza:
77%
A Biblia Istene egy kezdetleges, őskori ábrázolás, nagyon távol van a valóságtól.
2016. okt. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

44.Hsz!


Azt hittem,a jelkép világos,de nyilván nem mindenkinek.


A ház a jelképemben közösséget jelképez,mégpedig a keresztények laza közösségét.

Ebben a közösségben mi keresztények vagyunk hivatottak tisztába tenni dolgainkat,s különösen Istennel,és istenfélelmünk megélésével való dolgainkat.


Elvileg ebben a közösségben vendégként,vagy betolakodóként szerepelhet,egy istentelen,akinek a mocskolódása súlyos emberi problémáira utal.Nem ismeri a "vendégjogot".

2016. okt. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
0%

44.hsz!


Ha otthon érzed magad a vallásos emberek közt istentelenséged ellenére,azzal elfogadod,hogy az istentelenség egyike a vallásoknak,ahol a főisten,egy ember,főpapjaival,prófétáival,papjaival,bálványaival,liturgiájával,erekjéivel,szektáival.

2016. okt. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

"Azt hittem,a jelkép világos,de nyilván nem mindenkinek.


A ház a jelképemben közösséget jelképez,mégpedig a keresztények laza közösségét. "


Ahha. És ezt nekem mégis honnan kellett volna tudnom? :)


"Ha otthon érzed magad a vallásos emberek közt istentelenséged ellenére,azzal elfogadod,hogy az istentelenség egyike a vallásoknak,ahol a főisten,egy ember,főpapjaival,prófétáival,papjaival,bálványaival,liturgi

ájával,erekjéivel,szektáival."


Mesélj még erről kérlek :) Ki az istentelenek (ateisták?) istene?

Kik a főpapjaink, kihez kell imádkoznom, és milyen imákat kell ismernem ahhoz, hogy jó istentelen lehessek? :) Mesélj kérlek, mert én ezekről semmit sem tudok, remélem te majd felvilágosítasz :D

2016. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
0%

48.Hsz!


A kérdésedre:

"Ahha. És ezt nekem mégis honnan kellett volna tudnom?"

Válasz:

Csupán el kellett volna olvasni a rovat címét:Valláskritika


Az istentelenek istenei:

Különböző istentelen pártok vezérei,akiknek tapsoltok,akiket magasztaltok,és birkamódon követtek.


Főpapjaik:

Agitprop funkcionárusok,médiátok istentelen szószólói.

Imáitok:

"A megbonthatatlan szovjet-magyar barátságra!"A dicső szovjet hadseregre"stb.(régen)

"Az egyesült Európa szolidalitása!"Az egységes Európára"

...vagy éppen valamelyik istentelen"tudós"agyrémei.

2016. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésedre:

"Ahha. És ezt nekem mégis honnan kellett volna tudnom?"

Válasz:

Csupán el kellett volna olvasni a rovat címét:Valláskritika"


Értem. Tehát abból a címből hogy Valláskritika, nekem tudnom kellett volna megfejteni hogy mire gondolsz ez alatt a házas metafora alatt? Őszintén szólva, a telepatikus képességeim enyhén fogalmazva sem ütik meg a használható mértéket, de majd gyakorlom a dolgot.


"Az istentelenek istenei:

Különböző istentelen pártok vezérei,akiknek tapsoltok,akiket magasztaltok,és birkamódon követtek. "


Ez jó poén :D Nem tapsolok senkinek és legfőképp nem magasztalok senkit sem, aki a politikában részt vesz. Betartom a mindenkori szabályokat, de egyébként meg nem nagyon érdekel a politka, se a pártok, se a vezetőik.

Amúgy mi köze a pártoknak az ateizmushoz? Nem hallottam még ateisták pártjáról (bár ettől még lehet hogy van).


"Főpapjaik:

Agitprop funkcionárusok,médiátok istentelen szószólói. "


Köszi, majd utánanézek ezeknek a kifejezéseknek, mert őszintén szólva fogalmam sincs, kiket takarnak.


""A megbonthatatlan szovjet-magyar barátságra!"A dicső szovjet hadseregre"stb.(régen) "


Hálistennek nem éltem még abban az időben, amikor őrszobára kísértek és minimum két törött bordával engedtek ki pár óra után, ha rajtakaptak hogy nem tapsolsz a tömeggel.

Szerinted így mennyire voltak őszinték ezek a megtapsolások? :D


""Az egyesült Európa szolidalitása!"Az egységes Európára""


Ez meg nem feltétlenül hülyeség. A globalizáció egy természetes folyamat, sőt, egy "kényszerű" vagy inkább "törvényszerű" tendencia a világban, minden téren. Előbb vagy utóbb de mindenképpen létre fog jönni az egységes Európa valamilyen formában, és még csak tapsolni sem kell hozzá.

De igazából ez már politika, és nem sok köze van a vallásokhoz. Még akkor sem, ha te mindenáron ezt a látszatot akarod kelteni.


"...vagy éppen valamelyik istentelen"tudós"agyrémei."


Mondanál egy ilyet kérlek? Mert ilyenről még nem hallottam. Remélem nem az evolúciót akarod most előcibálni a kalapból :)

2016. okt. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!