Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugyehogy gonosz, alattomos a...

Ugyehogy gonosz, alattomos a Biblia Istene, lehetetlen szeretni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 20:15
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
0%

„1. Az összetettség nem a teremtettség bizonyítéka. Egy alkotás lehet egyszerű is, és spontán is jönnek létre bonyolult dolgok.

2. Semmi nincs a helyén, mert semminek nincs helye. Ez csak a te illúziód, amivel az istenhitedet próbálod erősíteni, vagy talán pont fordítva, az istenhited erősíti ezt az illúziódat. Egyáltalán nem találsz semmit, ami nincs a helyén? Miért van a férfiaknak mellbimbója? Miért születik annyi gyerek mindenféle testi, szellemi, genetikai rendellenességgel? Miért van annyi fertőző betegség, annyi kórokozó, annyi patogén, annyi méreg? Szerinted tényleg minden tökéletes, minden stimmel, minden rózsaszín? Tudom, ezt állítja a vallásod, és te hiszel ebben. De aztán meg pár sorral később az ellentétét is tanítja: a világ megváltásra szorul, bűnben tobzódik, a betegség, a halál a bűn következménye, a Sátán uralkodik. Akkor meg már minden rossz. És te ezt is elhiszed. És ha Isten mellett kell érvelni, akkor azt mondod, hogy milyen szép és jó ez a világ, amit teremtett, de ha a megváltás mellett kell érvelned, akkor azt veszed elő, mennyi bűn és mocsok és métely van a világban és az emberben. Vedd már észre, hogy ez mennyire nonszensz! „


Kedves Ozmium42, nem értem ezt, tehát ha valami csakúgy SPONTÁN történik és még látszólag jó is lesz, az nem azt jelenti, hogy tényleg Jó is. Ha nincs semmi a helyén, ahogyan te állítod, akkor mért működöm? Mért működik az véráramlás? Viszont én ebbe jobban nem is kívánnék bele menni. :) Isten az, aki dönt. és nem pedig az ember, mert ő csak hazudik, gyilkol, paráználkodik, és elég megbízhatatlan is, mert felejt. :) Ennél a dolognál, vagy vitánál én úgy gondolom, hogy Jézus véráldozata MINDENT visz. :) Soha nem mondtam, azt hogy szép és jó a világ. A Világ gonosz, és csak a halálodat akarja, semmiben nem akar neked jót az a Világ, amiben vagy, épp azért amiért az imént pont szót emeltél, hogy a Sátán uralkodik. :)


„Ebben egyszerűen tévedsz! Nem képtelenség! Az, hogy te nem érted (nem kötelességed, hogy értsd, de érdemes hallgatnod azokra, akik igen), nem bizonyíték semmire. Ez csak arra bizonyíték, hogy kicsi a képzelőerőd, és hogy nem érted például az evolúciót, amely nagyon szépen leírja, hogy az élőlények szerveződése hogyan fejlődik egyrészt a véletlen, másrészt a környezet szelekciós nyomása által. Ez olyannyira szépen működik, hogy én például éppen most oldatok meg evolúciós eljárással egy olyan matematikai problémát, amihez én már kevés vagyok, de az evolúció "okosabb" nálam, még úgy is, hogy én írtam a programot. Szépen halad, már most sokkal messzebb jutott, mint amire én jutottam volna, vagy akár amit kinéztem volna belőle. Elbűvölő dolog ez, és ilyenkor már tagadásnak helye nincs, amikor gyakorlatban is bevethető egy elmélet. „



Mint fentebb említettem, ebbe nem akarok bele menni, mert végeláthatatlan vita tárgya volna, szóval az én inkább kihagynám, ha nem sértődsz meg. :) Sok mindenben nem értünk egyet, de ezen változtatni nem hiszem, hogy tudnánk, Isten Véráldozata ennél több, annak ereje van, az evolúciónak pedig még csak tudata SINCS. 



„Az a helyzet, hogy Isten soha semmit nem mondott. Isten egy iratgyűjtemény szereplője, és hogy mit mondott, és mit nem mondott, az csakis attól függ, hogy az írások írója mit adott a szájába. Akik pedig írták a Bibliát, azok ókori emberek voltak. Ami a Bibliában van, azt ők mondják, nem Isten. „


A gond ott van, hogy ezt egy olyan valaki mondja, aki még csak nem is hisz Istenben. És ezt egy olyan valakinek, aki látta azt a bizonyítékot, és azt én el is mondtam a 82%-os Úriembernek. :) Nem kívánnék tehát ebbe jobban bele menni, mert valóban létfontosságú maga a dolog, de nem fogod elhinni, mert NEM akarod elhinni azt, amit ide, leírok neked. Épp ezért nem is akarok veled erről vitát nyitni. :)



„Egyáltalán nem. Erre kapásból három racionális magyarázat is van: 1. szerencse, 2. nem valószínűtlen dolgot kértél, 3. kiharcoltad magadnak a dolgok kedvező alakulását.

És slussz poén, hogy ha imádkozol, de nem jön be, akkor se azt mondod, hogy az ima nem működik, hanem magadat okolod, hogy rosszat kértél, vagy hogy Isten más sorsot szánt neked. Így van nem? Így csapod be magad.


Ha Isten meggyógyította a feleségedet egy ima után, miért nem gyógyít meg mindenkit? Ezen gondolkoztál már? Egy csomóan imádkoznak ugyanúgy, mint te, és a szeretteik mégis betegek maradnak, szenvednek és meghalnak. Te egy szerencsés ember vagy, és nem Istennek van köze ehhez. „



Itt megint azzal van a gondom, hogy igen ezt nekem nagyon szépen leírtad, de ennek még én sem adok nagy hangot, amit ide leírtál. :) Viszont, a feleségem egyenesen ezen, amit itt most leírtál, nagyon jót nevetne. :) A Biblia azt írja, hogy Isten meghallgatja az imákat, közöm nem volt ahhoz 150km-ről, hogy ő mit csinált épp, (mert Interneten társalogtunk erről eleinte) lehet kávét főzött, lehet, hogy éppen melegítette az ebédet, fogalmam nincs. DE! Nem is érdekel. :) És hogy ha az én feleségemet meggyógyította, akkor mért nem gyógyít meg mindenkit? Nos, erre roppant egyszerű a válasz, ÉN imádkoztam az ÉN feleségemért. Az ÉN feleségem meg is gyógyult, és valószínűleg ezzel párhuzamosan, mások is, akikről én nem tudok. De biztosan vannak, akik ez idő alatt ugyanúgy Istenben bízva meggyógyultak, és áldják az Ő nevét. Nem az én Tisztem MINDENKIÉRT a Világon közben járni, erre van egy TÖKÉLETES személy. :) Ez: Jézus Krisztus! :) A 3 felsorolást illetőleg, tévedsz mindhárom feltevésben, NEM harcoltam ki magamnak 150km-ről semmit, nem hiszem, hogy ilyen szerencse vagy egyáltalán szerencse létezik (de ez csak az ÉN véleményem!) Ha pedig valószínűtlen dolgot kértem, akkor mért van jól? Tehát, teszem azt én imádkozom egy valószínűtlen dologért (esetedben magamban beszélek) akkor az a magamban beszélek dolog mért jön be pont úgy, ahogy én azt hallkan, magamban elmondtam az Úrnak? Természetesen, itt is egyszerű az a bizonyos válasz. Isten ott volt, meghallgatott, ahogy a Biblia is leírja, és ennyi. :) „Aki kér, az mind kap” ahogy Krisztus is mondja. Én kértem és kaptam is. :)



„Ez is milyen butaság? Azt hiszed, hogy elfog jönni egy pont, amikor egyszer csak megtér az utolsó ember, és többet utána senki? És Isten erre vár? És abba belegondoltál, hogy aki megtér, az később kiábrándulhat, és aki nem hisz, az később bármikor megtérhet? Szerinted az ember jelleme, világnézete, hite, születésétől haláláig ugyanaz? A "szívállapota" nem változik semmit? Isten megítél az alapján, hogy éppen egy adott pontban milyen vagy, és nem érdekli, milyen voltál előtte, és mivé válhatsz később? Nem tartod nonszensznek? „



Ahogy a Biblia írja, igen, pontosan. :) De nem kell ehhez igazán a Biblia sem, Isten hosszútűrő a saját bőrömön tapasztalom ezt nap, mint nap. :) Itt vagyok még, élek is, és Örülök a feleségemnek. No, és annak is, hogy jobban, mint ha gyógyszereket szedte volna meg egyszer annyi ideig, mint eddig. :) Aki megtér annak ugyan az, (szerénységemből indulok ki) ÉN ugyan az vagyok már cirka 15 éve, és nem semmisültem meg vagy nem őrültem bele abba, hogy nem vagyok már ateista, de nem csak én vagyok ezzel így. Oh, nem! A feleségem, ugyanígy van ezzel. :)



„Nem. Ha Isten ezt akarná, akkor ez így lenne már most, és így lenne a kezdettől. Isten nem akarta, hogy ez legyen. Isten azt akarja, hogy szolgái legyenek, és aki nem a szolgája, azt halállal, pokollal fenyegeti. Isten nem akarja, hogy szabad akaratod, önálló véleményed legyen, mert a parancsok betartásához nincs erre szükség. A szabad akarat csak arra jó, hogy ellenszegülj. És mivel szabad akaratunk van, Isten hiába vár arra, hogy az egész emberiség, ráadásul örökké, csak ilyen vagy csak olyan lesz. Folyamatosan térnek meg és ábrándulnak ki az emberek. Ki akarta, hogy így legyen? Honnan van az embernek szabad akarata, amivel ellenszegül Istennek? Ki az, aki ezzel az "ajándékkal" kárhozatra szánta az emberek jelentős részét? Kinek köszönöd meg, ha én majd örökké a pokolban égnek, mert a suta érveid, meg semmilyen szent emberek szövegelése, meg az egész világ nem győztek meg róla, hogy a láthatatlan varázsló létezik? Az én hibám lesz? Megérdemlek ezért a tévedésért, hogy kínozzanak az örökkévalóságig? Szerinted ez igazságos?”



Hát, kedves Ozmium42, nem ezt csak TE látod így. Az hogy TE mit látsz nem egyenlő azzal, hogy Isten mit lát. Isten valóban azt akarja, hogy ne kelljen elkárhoznod, DE EZ csak RAJTAD áll! :) Isten megtette az első lépést, kérdez-kérdez-kérdez míg te utójára is azt mondod, hogy nem. De Ő vár rád ugyan úgy. :) A Biblia azt írja Zsoltárok 7:10-ben, hogy Ő az, aki a SZÍVEKET és a VESÉKET vizsgálja. Mint ahogy mondtam egy másik ide kötött bejegyzésemben, hogy NEM az én érveimre, nem az én agresszivitásomra vagy makacsságomra kíváncsi az Úr, nem-nem! Isten az én SZÍVEMRE kíváncsi, hogy abban mit rejtek. :) Ő jobban ismer engem, mint én magamat, arra kíváncsi mit mutatok meg, mert Ő, ahogy a Biblia is írja, nem erőszakos se nem vadállat, ahogyan ezt nagyon sokan bebeszélik sok embernek, Hanem Ő egy SZERETŐ, és IGAZSÁGOS Isten. :) A Biblia azt írja, hogy mindenkit ezen a Világon SZERET (János evangéliuma 3:16; 1János 2:2; Római levél 5:8; 1János 4:8-9) Ezekben a versekben leírja az Írás azt, hogy Isten feltételek nélkül MINDENKIT egyaránt szeret. :) Nem kell tenned semmit szinte, csak annyit, hogy elfogadod, hogy meghalt érted a kereszten, ennyi. :) Nem kér sokat szerintem. Megfoglak bántani kedves Válaszoló barátom, igen TE tehetsz arról, ha a pokolra jutsz. :\ Az nem jelent tévedést, hogy én például elmondom neked, mi az igaz, de te saját fejed után menvén, nemet mondasz Isten ajándékára. :) Mert ugyan én ide leírtam, hogy mit kell tenni azért, hogy valaki Újjá szülessen, de az, hogy TE mit választasz, az már csak rajtad múlik, nem Istenen és nem rajtam. :) Tévedésből SENKI nem jut a Pokolra, mindenki, aki hallja az igét és nemet mond már döntött, de Isten ott van, és megkérdezi újra és újra. Aki pedig nem hallja, mentes ez alól és megy a mennybe, ahogyan ezt a Biblia is alá támasztja. :) El kell gondolkodni, kedves Ozmium42 és kedves Ateisták/nem hívők, Akartok-e örökké élni, vagy inkább nem. Teljes mértékig igazságos, a szó legalapibb részéig. :)

2016. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
Oznak adok igazat,Balinhun élj tovabb az àlomvilagodban...
2016. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%
Amit te annak látsz, a TE saját felfogásoddal, kedves utolsó névtelen Válaszoló, az (mint ahogyan írtam Ozmiumnak is) nem azt jelenti, hogy az tényleg úgy is van. Tegyük fel, hogy TE mindent tudsz, ami nem igaz, de tegyük fel. :) Ha mindennek csak a félt is ismered, akkor nem lehet, hogy Isten ott van, amit nem ismersz? Isten él, Isten itt van, kár ezen bármilyen formában is vitát nyitni, mert ÉN és a feleségem tudjuk, hogy van és azt is, hogy Igaz. Az, hogy ti nem akarjátok be ismerni, hogy tényleg így van és makacsúl ellen álltok Istennek, arról TE/TI tehettek. :)
2016. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
89%

"akkor nem lehet, hogy Isten ott van, amit nem ismersz?"


Nem.

2016. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, ha az emberek makacssága nem egyenlő azzal, hogy Isten nem létezik, és hogy Ő valóban nem szeretne téged is. :)
2016. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

"Mint mondtam, ha az emberek makacssága nem egyenlő azzal, hogy Isten nem létezik, és hogy Ő valóban nem szeretne téged is. :)"

HELYETT:

Mint mondtam, az emberek makacssága nem egyenlő azzal, hogy Isten nem létezik, és, hogy Ő valóban nem szeretne MINDENKIT ezen a Világon. :)

2016. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
Mindenki hülye csak én vagyok traktor...
2016. okt. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Az Ószövetségé elég nevetséges és tré,az Újszövetségben meg nemigen adja elő magát,olyan mint Columbo felesége.Mindig szó van róla,de senki nem látta..:)

Na jó az egyik részben lehet látni a lábát.

Talán Isten lábára (amit meg lehet fogni) asszociáltak abban részben? xDxDxD

2016. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 Óriás majmaim válasza:
Teista hinduként élveztem olvasni az itt összegyűlt ateisták érveit. Tényleg zseniálisak voltak. De voltak nevetségesek akiken látszott, hogy a buta ex-teizmusukat hajtó vakhit kormányozza az ateizmusukat is. A nagy Biblia "tudósnak" pedig irritálnak a ":)"-ei és az értelmetlen érvei.
2021. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!