Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugyehogy gonosz, alattomos a...

Ugyehogy gonosz, alattomos a Biblia Istene, lehetetlen szeretni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 20:15
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
35%

27.válaszoló!


Számomra érthetetlen,(no azért van elképzelésem),hogy ti,istentelenek mit kerestek egy vallásos rovaton!

Hasonlóan érthetetlen,amikor egy szerintetek nem létező entitást minősíttek.


Ha ugyanilyen vehemenciával minésítgetnltek a rénszarvasszánon röpködő mikulást,vagy a koboldokat,netán a tündéreket,megértenélek benneteket.Gyermekded lelkűnek könyvelnélek benneteket,de nem.Ti,csak a 3500 éves kultúra,s különösen a keresztény kultúra besározásában serénykedtek.


Az az érzésem,ti nem is vagytok istentelenek.

Az,csak egy álca.

Vagy kimondottan az ördög szolgái,vagy látens istenfélők vagytok!

2016. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
Isten nem az érveinkre kíváncsi, Isten a Szívedre kíváncsi. :) Én tudom, hogy nem hazudok magamnak, és félre ne érts, nem azt mondom, hogy amiatt vagyok ilyen mert behálóztak, NEM. Hisz én is ember vagyok, annyit tudok a világról, mint te vagy bárki más tán még kevesebbet is. :) De ismerve Isten szavát a Biblián keresztűl, és átélni azt, hogy a feleségem egyik nap még olyan beteg, hogy fogni nem tud, és azért imádkoztam hogy ha tudja akkor hagyja el a gyógyszereket erre 3 napra nem szedi és még jobban van mint volt, az nekem elég volt. A feleségem ateista volt ugyan úgy nem hitt Istenben, mint te. Mikor mondtam neki, hogy imádkozni fogok azért hogy meggyógyúljon, méghúzta a száját, de adott esélyt. Ma teljes értékű életet él, és úgy mozog mint bárki más. Istennek hatalmában áll hogy meggyógyítson, régebben én is érvekkel és tudományos bizonyításokkal akartam Isten létét bebizonyítani, de rájöttem, hogy ez felesleges, mert úgy sem hiszik el az érveimet, mert az ember nem igazán arra kíváncsi, hogy mi a másik érve, ez csak formalitás, vitázni illetve egymásnak ugrani jó ezzel, de nem nyer meg így senki semmit. :) Épp ezért Isten a TE szívedre kíváncsi (mert Ő a szívek és vesék vizsgálója), hogy abban mivan? Kérdezték már sokan tőlem, hogy hol az Istenem ha azt mondja a Bibliában, hogy hamar eljön, hát akkor hol van mégis? Erre azt szoktam mondani, hogy ilyenkor vár az Isten, most a várakozás korában vagyunk, a kegyelem korában. Hosszan tűr Isten, addig vár hogy az utolsó olyan ember is megtérjen, aki megfog térni, nem akarja, hogy elvessz, nem akarja, hogy kárhozatra kerűlj, azt akarja, hogy élj és hogy amit neked fent a mennyben elkészített neked, azt neked adhassa. :)
2016. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:

"Mert túl összetett minden, minden a helyén van. A vérkeringésem a Szívem, minden egybe van. "


Persze hogy egyben van, hiszen olyan géneket örököltél apádtól és anyádtól, hogy a szíved ott legyen ahol van, a vérkeringésed úgy működjön ahogy van, minden ott legyen, ahol lennie kell. Ha nem így lett volna, akkor most nem beszélgetnénk itt, mert nem érted volna meg azt a kort, hogy... Igazából semmilyen kort nem értél volna meg, mert pl. keringésed hiányában anyud már kb. 1 hónapos terhesen elvetélt volna. Szerencsére nem így történt :) Ez egyszerű, ehhez nem kell semmiféle isten jelenlétét feltételezni.


"Képtelenség, hogy ez véletlen lenne. :)"


Valóban nem az. Nem véletlenszerűen sodort össze a szél téged az út porából olyanra, amilyen vagy :)


"de az hogy imádkozom valamiért és azt megkapom nem sokkal rá, hát arra nincs semmilyen más magyarázat csak az, hogy Isten ott volt, figyelt rám és megadta. :)"


Vagy lehet, hogy ima nélkül is ugyanúgy megkaptad volna, ha egyébként mindent ugyanúgy csinálsz. Mindenesetre ezt már soha nem tudjuk meg.


"rengeteg ilyen dolog történt már de ami feleségemmel történt arra mint mondtam nincs számomra értelmes magyarázat."


Miért, mi történt vele?

2016. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
#31: Ez a Valláskritika rovat, nem a Vallás. De egyébként pedig miért ne írhatna be a Vallás rovatba egy nem vallásos ember? Mi tiltja?
2016. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"Mert túl összetett minden, minden a helyén van."


1. Az összetettség nem a teremtettség bizonyítéka. Egy alkotás lehet egyszerű is, és spontán is jönnek létre bonyolult dolgok.

2. Semmi nincs a helyén, mert semminek nincs helye. Ez csak a te illúziód, amivel az istenhitedet próbálod erősíteni, vagy talán pont fordítva, az istenhited erősíti ezt az illúziódat. Egyáltalán nem találsz semmit, ami nincs a helyén? Miért van a férfiaknak mellbimbója? Miért születik annyi gyerek mindenféle testi, szellemi, genetikai rendellenességgel? Miért van annyi fertőző betegség, annyi kórokozó, annyi patogén, annyi méreg? Szerinted tényleg minden tökéletes, minden stimmel, minden rózsaszín? Tudom, ezt állítja a vallásod, és te hiszel ebben. De aztán meg pár sorral később az ellentétét is tanítja: a világ megváltásra szorul, bűnben tobzódik, a betegség, a halál a bűn következménye, a Sátán uralkodik. Akkor meg már minden rossz. És te ezt is elhiszed. És ha Isten mellett kell érvelni, akkor azt mondod, hogy milyen szép és jó ez a világ, amit teremtett, de ha a megváltás mellett kell érvelned, akkor azt veszed elő, mennyi bűn és mocsok és métely van a világban és az emberben. Vedd már észre, hogy ez mennyire nonszensz!


"Képtelenség, hogy ez véletlen lenne."


Ebben egyszerűen tévedsz! Nem képtelenség! Az, hogy te nem érted (nem kötelességed, hogy értsd, de érdemes hallgatnod azokra, akik igen), nem bizonyíték semmire. Ez csak arra bizonyíték, hogy kicsi a képzelőerőd, és hogy nem érted például az evolúciót, amely nagyon szépen leírja, hogy az élőlények szerveződése hogyan fejlődik egyrészt a véletlen, másrészt a környezet szelekciós nyomása által. Ez olyannyira szépen működik, hogy én például éppen most oldatok meg evolúciós eljárással egy olyan matematikai problémát, amihez én már kevés vagyok, de az evolúció "okosabb" nálam, még úgy is, hogy én írtam a programot. Szépen halad, már most sokkal messzebb jutott, mint amire én jutottam volna, vagy akár amit kinéztem volna belőle. Elbűvölő dolog ez, és ilyenkor már tagadásnak helye nincs, amikor gyakorlatban is bevethető egy elmélet.


"Isten azt mondta, hogy Nagyon jó az ember ahogy megalkotta. Nagyon jó, az ember ahogy az ember megalkotta"


Az a helyzet, hogy Isten soha semmit nem mondott. Isten egy iratgyűjtemény szereplője, és hogy mit mondott, és mit nem mondott, az csakis attól függ, hogy az írások írója mit adott a szájába. Akik pedig írták a Bibliát, azok ókori emberek voltak. Ami a Bibliában van, azt ők mondják, nem Isten.


"az hogy imádkozom valamiért és azt megkapom nem sokkal rá, hát arra nincs semmilyen más magyarázat csak az, hogy Isten ott volt, figyelt rám és megadta. :)"


Egyáltalán nem. Erre kapásból három racionális magyarázat is van: 1. szerencse, 2. nem valószínűtlen dolgot kértél, 3. kiharcoltad magadnak a dolgok kedvező alakulását.

És slussz poén, hogy ha imádkozol, de nem jön be, akkor se azt mondod, hogy az ima nem működik, hanem magadat okolod, hogy rosszat kértél, vagy hogy Isten más sorsot szánt neked. Így van nem? Így csapod be magad.


Ha Isten meggyógyította a feleségedet egy ima után, miért nem gyógyít meg mindenkit? Ezen gondolkoztál már? Egy csomóan imádkoznak ugyanúgy, mint te, és a szeretteik mégis betegek maradnak, szenvednek és meghalnak. Te egy szerencsés ember vagy, és nem Istennek van köze ehhez.


"Hosszan tűr Isten, addig vár hogy az utolsó olyan ember is megtérjen, aki megfog térni"


Ez is milyen butaság? Azt hiszed, hogy elfog jönni egy pont, amikor egyszer csak megtér az utolsó ember, és többet utána senki? És Isten erre vár? És abba belegondoltál, hogy aki megtér, az később kiábrándulhat, és aki nem hisz, az később bármikor megtérhet? Szerinted az ember jelleme, világnézete, hite, születésétől haláláig ugyanaz? A "szívállapota" nem változik semmit? Isten megítél az alapján, hogy éppen egy adott pontban milyen vagy, és nem érdekli, milyen voltál előtte, és mivé válhatsz később? Nem tartod nonszensznek?


"nem akarja, hogy elvessz, nem akarja, hogy kárhozatra kerűlj, azt akarja, hogy élj és hogy amit neked fent a mennyben elkészített neked, azt neked adhassa. :)"


Nem. Ha Isten ezt akarná, akkor ez így lenne már most, és így lenne a kezdettől. Isten nem akarta, hogy ez legyen. Isten azt akarja, hogy szolgái legyenek, és aki nem a szolgája, azt halállal, pokollal fenyegeti. Isten nem akarja, hogy szabad akaratod, önálló véleményed legyen, mert a parancsok betartásához nincs erre szükség. A szabad akarat csak arra jó, hogy ellenszegülj. És mivel szabad akaratunk van, Isten hiába vár arra, hogy az egész emberiség, ráadásul örökké, csak ilyen vagy csak olyan lesz. Folyamatosan térnek meg és ábrándulnak ki az emberek. Ki akarta, hogy így legyen? Honnan van az embernek szabad akarata, amivel ellenszegül Istennek? Ki az, aki ezzel az "ajándékkal" kárhozatra szánta az emberek jelentős részét? Kinek köszönöd meg, ha én majd örökké a pokolban égnek, mert a suta érveid, meg semmilyen szent emberek szövegelése, meg az egész világ nem győztek meg róla, hogy a láthatatlan varázsló létezik? Az én hibám lesz? Megérdemlek ezért a tévedésért, hogy kínozzanak az örökkévalóságig? Szerinted ez igazságos?


#31 Az ördög szolgája vagyok. A fentieket nem magamtól találtam ki, hanem ő mondta tollba nekem.

2016. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 Ozmium42 ***** válasza:
Őróla egyébként tudom a Könyvből, hogy istenfélő, nem csak látensen, hanem komolyan. Olyan jóban van Istennel, hogy fogadásokat kötnek az emberek bőrére, mint Jób könyvében. Akármit csinál ördög haver, mindig megússza, csak az embereket sanyargatják örökké.
2016. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:

"Mért, mi történt vele?"


Kicsit részletesebben leírom, hogy érthetőbb legyen számodra. :) Amikor még udvaroltam a feleségemnek, akkor ő egy fiatal kori reumában szenvedett, erre elég sok szteroidot, inyekciót, és más tablettákat szedett. Mikor elmondta, hogy beteg, úgy gondoltam, hogy azt mondom neki, hogy ha tudja, akkor hagyja el a gyógyszereket, én imádkozni fogok azért, hogy eltudja hagyni. Talán mondanom sem kell nagyon húzta a száját, talán semennyire sem hitt ebben a dologban, valamilyen oknál fogva mégis bele egyezett. Nem sokkal erre talán 2 nappal, mondta, hogy semmit nem szed már, és jobban van mint volt. Isten meghallgatta az imámat és bizonyságot tett a feleségemnek is, aki ezek után valóban kereste Istent. A másik része a dolognak, hogy korházba, megfigyelésre kellett menni havonta egyszer. Ekkor már a feleségem kereste az urat, ám megtérni még nem tért meg. Mondtam neki, hogy "imádkozzunk azért, hogy ha Isten azt akarja, hogy meggyógyúlj akkor vegye el a bajod és gyógyítson meg" ez volt fél éve, ma már NEM kell mennünk korházba, és a feleségem 11 év után megszabadúlt a bajától, ezután döntött igazán Isten mellett. A Biblia azt írja, Isten meghallgatja és válaszol az imákra (az összes imát) és azt is, hogy aki segítségül hívja az Urat megtartatik. Ma a feleségem keresztény akárcsak én. :) Ez elég bizonyíték volt neki ateista fejjel, és nekem is megerősítette a hitemet. :)

2016. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
Ozmium42, neharagudj mobil telefonról vagyok éppen, és csak vasárnap este tudok csak igáz oda figyelnibarra, amit te írsz. Tudom, az én hiányosságom, de telefonon csak egy emberre tudok figyelni. :) szóval, ha nem baj akkor picit várj a válaszomra. Köszönöm. :)
2016. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

34.hsz!


Egy ház belsejét igen macerás kintről takarítani,és nem a szomszéd dolga.

2016. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
No látod csak, épp ezért térnek be a gyakorizók a Vallás rovat házikójába :)
2016. okt. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!