Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliában a fiú, Atya, Isten...

Bibliában a fiú, Atya, Isten fia, kifejezéseket szó szerint kell érteni vagy szimbolikusak?

Figyelt kérdés

Bibliában többször is szerepel a fiú, Isten fia kifejezés néha Jézusa esetében és más emberek, próféták esetében is. Legtöbb keresztény irányzat ez alapján Istennek gondolja Jézust, pedig nincsen egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem. A többi esetben mikor nem Jézusról van szó szimbolikusnak veszik ugyanezeket.



Erre a versre például azt mondják bizonyítja Jézus Istenégét, tehát hogy Jézus fiú Isten és biológiai értelemben Isten fia:


Zsidók 1:5 Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."



Ebben a versben Dávidról van szó és nagyon hasonlít az előzőhöz de a legtöbb keresztény szerint itt csak szimbolikusan értendő a fiú:


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.



További hasonló versek amiket csak szimbolikusan értelmeznek:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



Ugyanez az helyzet az Atya szónál is, mikor Istenre utalnak. Jézus Atyának szólítja Istent, ezt úgy értelmezik hogy Isten Jézus tényleges apja, más esetben pedig szimbolikus, de Jézus azt mondja Isten mindenkinek Atyja:


Efézus 4:6 Egy az Isten és mindeneknek Atyja,


János 20:17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.



Ha ezeket figyelembe vesszük miért nem Isten Dávid? Vagy miért nem Isten minden izraeli? Mert Jézus istenségét vallók logikája alapján ez következik. Vagy miért nem szimbolikus minden esetben? Tehát Jézus sem Isten? Más vallásúak is válaszolhatnak, nem csak keresztények, és az ateistákat is meghallgatjuk.



2017. jan. 5. 21:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/309 anonim ***** válasza:
Ilyen, amikor a fanatizmus és az ostobaság párosul az önigazoló gőgös egoizmussal. Muszlim barátunk már arra is képtelen, hogy egy vallásától teljesen független dologban elismerje a teljesen nyilvánvaló tévedését. El lehet képzelni akkor, hogy a vallásán belül micsoda rugalmasság van :)
2017. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/309 A kérdező kommentje:

"Bocsáss meg kérdező, de te tényleg nagyon hülye vagy"



Látom semmi sem változott. Ezzel a folyamatos sértegetéssel csak a saját vallásotokat és magatokat járatjátok le. Továbbá megerősít abban hogy a szeretett, mint a keresztény vallás alapja, legfeljebb csak papíron igaz, gyakorlatban egész más a helyzet.



'Ezt lényegében még az ariánusok és Jehova tanúi is elismerik, csak szerintük Jézus egy teremtett isten, mert nekik tulajdonképpen két istenük van."


Tehát akkor a Jehova Tanúi és az ariánusok a többistenhivők? :) Érdekes ilyet hallani attól aki azt mondja három isten van és mindenféle szentnek nevezett bálványt imád.



István, te is csak kerülöd a válaszadást és sértegetsz. Lehet el valami egyházi utasítás nálatok, arra az esetre ha nem tudtok válaszolni :)


Még mindig az a kérdés Jézus miért nem mondja egyszer sem hogy ő Isten?

2017. jan. 9. 09:04
 23/309 anonim ***** válasza:

"Érdekes ilyet hallani attól aki azt mondja három isten van "

Ilyesmit kizárólag te állítasz, meg azok, akik tudatlanul próbálják gyalázni a kereszténységet.

A Szentháromság az Atya, a Fiú és a Szent Lélek mint a három isteni személy tökéletes egysége az egy Istenben. Soha senki nem beszélt három Istenről. Mármint aki tudta is, hogy miről beszél!


Mégis mit remélsz elérni attól, hogy olyasmit próbálsz újra és újra mások szájába adni, amit ők sosem mondtak?

2017. jan. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/309 anonim ***** válasza:

"Látom semmi sem változott. Ezzel a folyamatos sértegetéssel csak a saját vallásotokat és magatokat járatjátok le."


Nem éppen. Egyszerűen ez az igazság. Ezt megmondja neked akármelyik nem vallásos is. Meg is kaptad annál a másik kérdésnél egy ateistától is. Nálad fanatikusabbal még nem találkoztam, pedig sok elvakult hívővel vitáztam már...

2017. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/309 A kérdező kommentje:
Ugyanaz történik mint a másik kérdésnél. Ti hárman, vagyis a három legfanatikusabb sérteget, személyeskedik de válasz a kérdésre az nincs.
2017. jan. 9. 11:39
 26/309 A kérdező kommentje:

Ezt a választ privátban kaptam, de megosztom mert nincs benne semmi személyes, a kérdésre válaszolt:



T. Kérdező!

Igen, a fentieket szó szerint kell értelmezni. Sajnos ma már sokan nagyon el vannak tévelyedve ebben a kérdésben. Mig régebben pl. a katolikus vallásban egyértelmüen Jézust Isten Fiának tartották, ma már sokan vannak, akik azt állitják, hogy Jézus maga az Isten volt. És hogy Isten jött le a földre.

Tehát az 'Atya' kifejezés mindenkor a teremtő, mindenható Istenre vonatkozik. Valóban Jézus sokszor használta az 'Atya' kifejezést, amikor Istenhez imádkozott.

Az 'Isten fia' kifejezés pedig Jézusra utal. Valóban Isten teremtette meg Jézust. Erről olvashatunk a Példabeszédek 8:22-31-ig tartó versekben.

Tehát Jézus nem Isten. Neki volt kezdete, hiszen az Atya teremtette meg Őt. Rendelkezik isteni képességekkel, de nem Ő a mindenható Isten.

Sajnos a 'Szentháromság' tanitása nagyon eltéritette a hiveket az igazságtól. Pedig a Bibliában rengeteg a bizonyiték arra, hogy Isten és Jézus, két különböző személy.

Azért érdekes az is, hogy a vallásban még mai napig is nevezik Jézust 'Isten egyszülött, vagy elsőszülött Fiának'. Már ebből is látszik, hogy két személyről beszélünk.

2017. jan. 9. 11:49
 27/309 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést hogy hangot mertem adni annak, hogy az igazadat mégis miért azzal próbálod bizonygatni, hogy olyan ökörségeket magyarázol bele a vitapartnereid állításaiba, amelyeket azok sosem mondtak...
2017. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/309 anonim ***** válasza:

# 26


Ez az írás egy Jehova tanújától származik, akik Jézust egy angyalnak, egy teremtménynek hiszik, holott világosan benne van a Bibliában, hogy nem angyal és nem teremtmény. Jellemző rájuk, hogy inkább privátban írogatnak, mert tudják, ha nyilvánosan írnak, a többi keresztény ízekre szedné a Bibliát kiforgató magyarázatukat. De neked ez kapóra jött, így most lobogtatod itt a válaszát, mint valami perdöntő bizonyítékot, holott a te magyarázatod és az ő magyarázatuk is már egyetlen versel is megbuktatható:


"Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön." (Máté 28,18)


Ugye ha minden hatalmat megkapott mennyen és földön, akkor mindenható vagyis Isten.

2017. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/309 anonim ***** válasza:

"Meg is kaptad annál a másik kérdésnél egy ateistától is."

Megjöttem :D A másik kérdésnél láttam hogy muszlim barátunk ezen a kérdésen rugózik, gondoltam csak előkotrom már. Nem is csalódtam az én legkedvesebb fanatikusomban!

Nem is kell hozzá nagy bibliaismeret hogy lássam, mennyi jogos észrevételt vetettek itt fel amik egyből kártyavárként döntenék össze a félresikerült hipotézised, lásd csak a 8. választ! És nem pont az ilyenekre nem érkezett válasz, azt a nemjóját?!

És még te magyarázol hogy nincsen válasz a kérdésedre (amire 6-7 embertől is lényegretörő választ kaptál amúgy), mikor te vagy egyedül aki azonnal és látványosan témát vált, amikor olyat kérdeznek ami lebuktatna, mennyire mellélőttél?

2017. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/309 A kérdező kommentje:

"Megjöttem :D A másik kérdésnél láttam hogy muszlim barátunk ezen a kérdésen rugózik"


Te vagy a muszlimgyűlölő ateista aki szerint teljesen logikus a keresztény vallás. Hogy is lehetne egy ilyen embert elfelejteni :) Az a helyzet hogy akkor sem a kérdésre válaszoltál és most sem, csak a muszlimokat rágalmaztad. Kifejtenéd miért Isten Jézus?

2017. jan. 9. 15:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!