Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme annak, hogy ekkora...

Mi értelme annak, hogy ekkora az univerzum?

Figyelt kérdés

Természetesen azoknak szól a kérdés, akik abban hisznek hogy isten teremtette az egész világot, és a teremtés lényege a Föld és a rajta élő ember.

Még a saját galaxisunk csillagainak is csak töredékét látjuk szabad szemmel, nem is beszélve más galaxisokról, sőt, teljes szuperhalmazokról.

Ha valaki egyetlen papírért kiirtaná az egész Amazonas-őserdő teljes faállományát, az is kisebb pazarlás lenne, mintha az univerzum viszonylatában nézzük a Földet.

Amikor olyat állítotok, milyen logikus a világ, ez tervezőre kell hogy utaljon, belegondoltatok ebbe valaha? Milyen tervező lehet az, aki 99,999999...%-ban felesleget teremt?



2017. júl. 3. 21:08
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 anonim ***** válasza:
15%

"Azt az órát is kidobná bárki ami csak "egész jól" határozza meg az időt."

Az csak méri. A Föld kb. 365 nap alatt kerüli meg a Napot, nem tudtad? Ami meghatározza a naptári évet.

NE haragudj, de nagyon bután beszélsz már


"Tehát ha az Úr azt mondja, egy nap, az csak képletes, és gyakorlatilag bármekkora időtartamot jelölhet. "

Nem, mert nem az időtartam meghatározásáról szól a vers. Annyit fejez ki, hogy Istennél nem számít az idő, az idő nem kényszerítő tényező ránézve, hosszan tűr miattunk. Nyilván nem olvasod el a szövegkörnyezetet, hanem vagdalkozol tovább.

"Eddig úgy tűnik, kb 15-20 indok lett itt összeszedve ami megbuktatja a szó szerint értelmezett teremtéstörténetet."

Nem, mert mindegyiket cáfoltam.


Szar érzés tudom, de felőlem vergődhetsz Isten ellen. Csak nem nyerhetsz ebben a csatában, eleve vesztes vagy

2017. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/123 anonim ***** válasza:
15%
Figyelj, ha holnap ismét rákérdezel ezekre és én azt írom, hogy "tegnap már megbeszéltük", akkor erre fogok gondolni:)
2017. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:
13%

"Ha ennek ellenére erőlteted a szó szerintiséget, akkor gondold át, ki is ragaszkodik itt dogmákhoz..."

Te a magad értelméhez ragaszkodsz, én Istenéhez. Melyikünk jár jobban?:)

2017. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 anonim ***** válasza:
78%

Kissé lemaradtam, de:


"A Föld 24 óra alatt a Nap nélkül is megfordul a tengelye körül. Ennek egyik eredménye a Nap látszólagos mozgása az égbolton."


De nem a Hold nélkül. :) Sokkal másabb lenne a "nappal" hossza.


"Általános iskola, Környezetismeret, 5. osztály. Ma nem tudom, melyik tantárgy tanítja a nebulóknak. De hidd el, a Föld kb. 24 óra alatt fordul egyet a tengelye körül."


Arra azért kíváncsi lennék, hogy melyik általános iskolában engedték tovább buktatás nélkül földrajz tantárgyból, ahol azt tanították, hogy a tengeri üledék az Özönvíz alatt rakódott le, és utána gyűrődtek fel a hegyek, így került oda a tengeri üledék. Vagy kettessel átengedték, hogy jóvana', úgyse földrajz tudós lesz?

2017. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/123 A kérdező kommentje:

"A Föld kb. 365 nap alatt kerüli meg a Napot, nem tudtad? Ami meghatározza a naptári évet."

De még mindig csak kb.

Ha azért 365 a naptári év mert emberek találták ki a keringési idő alapján, akkor reális a pontatlanság.

Ha Isten azért találta ki így a keringési pályát, hogy meghatározza az évet, akkor irreális a pontatlanság.

Mit olyan nehéz felfogni ezen?


"Annyit fejez ki, hogy Istennél nem számít az idő"

Pont erre utaltam én is, ebből származtatva hogy ha Isten azt mondja, egy nap, akkor az emberi mércével meghatározhatatlan, bármilyen hosszú idő lehet.


"Nem, mert mindegyiket cáfoltam. "

Egyetlen cáfolatot mutass már bármire is!

Eddig csak tiltakoztál minden ellen, de a tények ugyanúgy tények maradtak azóta is, és egyetlen egy sincs közöttük ami bármi valóságalapot adna a hat napos teremtés szó szerint vételéhez.

Ha úgy jobban el tudod képzelni, most vegyük úgy, hogy nincs a Biblia. Csak nézz szét a világban, és gondold végig, van-e bármi is, bármilyen folyamat, bármilyen eleme az univerzumunknak, ami arra utalna hogy az csak 6000 éves és hogy 6 nap alatt teremtették, ha nem ezt olvastad volna ki a Bibliából?

Tudsz mondani egyetlen egy tényt is ami erre utal?

2017. júl. 4. 16:22
 106/123 anonim ***** válasza:
15%
Na pá gyerekek, mára végeztem, további jó okoskodást
2017. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/123 A kérdező kommentje:
Nofene, amint szembesítenek azzal, hogy valójában semmire nem adtál értelmes választ, menekülsz is?
2017. júl. 4. 16:24
 108/123 anonim ***** válasza:
22%

"Nofene, amint szembesítenek azzal, hogy valójában semmire nem adtál értelmes választ, menekülsz is?"

Kisgyerekes dolgaidtól kímélj meg kérlek. 11 oldalon mindent megbeszéltünk. Nekem van más dolgom is, nem unatkozó tini vagyok

2017. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 A kérdező kommentje:

"mindent megbeszéltünk"

Valóság: Rengeteg érvet felsoroltunk itt vagy 5-en, 6-an, amelyek mindegyike egyértelműen cáfolja a hat napos teremtést. Te pedig mint egy durcás ovis mindenre rávágtad hogy "nem is", meg belekötöttél amibe lehetett, de érved semmire nem volt ezidáig.


Persze ha egy vita értelmezése is így kifog rajtad, érthető hogy a Biblia értelmezése is nehezedre esik, a valóságé pedig pláne... Viszont ami gáz hogy a súlyos szövegértési és logikai gondjaid mellett óriási az egód, ez így ritka rossz kombó.

2017. júl. 4. 16:31
 110/123 anonim ***** válasza:
76%

"Nem. A Föld 24 óra alatt a Nap nélkül is megfordul a tengelye körül. Ennek egyik eredménye a Nap látszólagos mozgása az égbolton."


Ha van Nap. De a 4. napig nem volt. Akkor honnan tudni, hogy az volt a 4. nap?


"Csak ismételni tudok: a 4. napig ez jelképes beszéd."


És akkor az is jelképes,hogy világos volt Nap nélkül és gyümölcsök nőttek Nap nélkül?


"Akkor neked is: nem a napfelkelte, naplemente számít, hanem a kb. 24 óra a Föld egy tengelyfordulatának a kifejezése, amivel rámutat a teremtési napokra, hogy az kb. 24 óra volt."


De nem beszélhetünk Napokról Nap és csillagok nélkül. Az üres űrben a Földről honnan tudod, hogy forog?


"Általános iskola, Környezetismeret, 5. osztály. Ma nem tudom, melyik tantárgy tanítja a nebulóknak. De hidd el, a Föld kb. 24 óra alatt fordul egyet a tengelye körül."


Igen, és azt nem tanították meg neked a kisiskolában, hogy az idő mérését, a Föld mozgását a Naphoz mérjük?


"Mindenki elsütötte az egyedi közhelyét, mindenre válaszoltam. Folytatjuk?"


Folytathatjuk, csak némi alap fizikát és csillagászatot kéne tanulnod.

2017. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!