Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme annak, hogy ekkora...

Mi értelme annak, hogy ekkora az univerzum?

Figyelt kérdés

Természetesen azoknak szól a kérdés, akik abban hisznek hogy isten teremtette az egész világot, és a teremtés lényege a Föld és a rajta élő ember.

Még a saját galaxisunk csillagainak is csak töredékét látjuk szabad szemmel, nem is beszélve más galaxisokról, sőt, teljes szuperhalmazokról.

Ha valaki egyetlen papírért kiirtaná az egész Amazonas-őserdő teljes faállományát, az is kisebb pazarlás lenne, mintha az univerzum viszonylatában nézzük a Földet.

Amikor olyat állítotok, milyen logikus a világ, ez tervezőre kell hogy utaljon, belegondoltatok ebbe valaha? Milyen tervező lehet az, aki 99,999999...%-ban felesleget teremt?



2017. júl. 3. 21:08
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/123 anonim ***** válasza:
79%

"Az csak méri. A Föld kb. 365 nap alatt kerüli meg a Napot, nem tudtad? Ami meghatározza a naptári évet."


Égitestek nélkül évekről sem beszélhetnénk, hónapokról sem. És nem pontosan 365 nap és ez is lassul.

2017. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/123 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 44%-os, remélem magadra ismersz:

[link]

2017. júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/123 anonim ***** válasza:
28%

>>Mint írtam:

"Isten mindig annyi információt közöl az emberiséggel, amennyit meg tud emészteni a maga korában, a maga fejlettségi szintjén. Ezért van pl. Ószövetség és Újszövetség."


Hol áll a itt az, hogy csak az emberekért van az egész Univerzum? Lehet hogy egyedül vagyunk, de lehet, hogy nem.

Isten olyan hatalmas, nem rág mindent a szánkba, meghagyja nekünk a felfedezés örömét... :)


Szóval, ha érdekel, találd meg a választ te, kedves SETI kutató barátom :)

<<

A biblia egyébként általában képletesen beszél, allegóriákban. Nem kifejezetten földrajzkönyv, fizikakönyv vagy történelemkönyv. A Biblia az Élet Könyve.

:) Persze most meg el lehetne azon vitázni, hogy a dns szerkezet meg ezek nincsenek kifejtve benne, de nem úgy az Élet Könyve, hanem az ÉLET Könyve...


Nem tudom, érthető-e?


Fölösleges ez a vita!


Nem tudom, hogy kreacionista vagyok-e, azt se tudom mi az.


Az evolúció és a Biblia nem ellentétes.


Istennek egy nap lehet milliárd év is egy embernek. Ezen nem kell lovagolni. Nem így kell Istent megtalálni, hanem a szív jóságával és szeretetével.


(Nem, most nem azt mondtam ezzel, hogy egyetek light margarint, meg omega-3-at :)


Nem tudom, érthető-e?


Költészet, allegória, képekben való beszéd, ez jellemző a Bibliára, és Isten nevelő, pedagógiai jellegű vezetése.


Lehet, hogy Mózeséknek nem volt annyira létkérdés, hogy jött létre az Univerzum. Megfelelő kérdésekre megfelelő választ kaptak.

2017. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/123 anonim ***** válasza:
68%

És akkor még egy kis érdekesség azoknak, akik a valóság titkaira szomjaznak:


https://www.youtube.com/watch?v=75QuQD4tIfo

2017. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/123 anonim ***** válasza:
76%

Hát nehéz is egy olyan valakivel vitázni, akinek fogalma sincs róla, hogy mit takar az érv, bizonyíték, cáfolat, és hasonló kifejezések.


Azért egy utolsó kérdésem még lenne a 44%-oshoz:

Mi alapján döntöd el, hogy mi az, amit szó szerint veszel a Bibliából, és mit csak képletesen, jelképesen? És amit jelképesen veszel belőle, azt miért nem szó szerint, ha már annyira a szíved csücske a Biblia minden részét szó szerint értelmezni?

2017. júl. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/123 Mojjo ***** válasza:
62%
@115: mondjuk a végefelé az a sok hülyeség az nem tudom mi akar lenni, meg miért kellett... ezt leszámítva jó lenne a videó, de így sikeresen agyonütötték az egészet.
2017. júl. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/123 anonim ***** válasza:
55%

117.


Bevallom a végét én is csak most néztem meg, igen, az kicsit fantáziadúsra sikerült. De azért jól bemutatja, hogy mekkora az általunk látható Világegyetem, amely könnyen lehet, hogy így is csak töredéke az Univerzum valódi méretének.

2017. júl. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/123 anonim ***** válasza:
10%
Először az univerzum létezésének az okát kell keresni, aztán az értelmét..
2017. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/123 anonim ***** válasza:
100%
Az Univerzum egy jelenség,nincs értelme semelyik paraméterének.Azért néz ki úgy ahogy,mert a természeti erők úgy alakították.
2017. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/123 anonim ***** válasza:
22%

Ki alkotta a természeti erőket, miért és mi célból? Mi az, ami átjárja? Ki az aki összetartja? Ki irányítja a véletleneket?


Persze a természeti erők működnek, a maguk rendje szerint, meghatározott mechanizmus szerint.


Ez az, amit jelenleg mérünk a műszereinkkel. A kérdés filozófiai jellegű. Olyan területre vezet, amit a műszerek nem mérnek.

2017. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!