Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás és ateizmus közötti...

Vallás és ateizmus közötti vita meddig fog tartani? Mikor derül ki az igazság?

Figyelt kérdés
2018. jan. 23. 18:33
 101/133 anonim ***** válasza:
0%

100.Hsz!


Elfogadom minősítésedet,mint önnön lényed projekcióját.

2018. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/133 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

"3.Ha értelemmel olvastál volna,felismerhetted volna,hogy Isten,-számomra kilátástalan- helyzetemből kivezetett,és olyan ajándékokkal árasztott el életemben,amiket sosem képzeltem. "


Értem, hogy te így gondolod, csak azt nem látom, hol volt Isten AKKOR amikor ezekbe a kilátástalan helyzetekbe keveredtél?


Tudod az orvosok szokták mondani: Jobb a bajt megelőzni, mint gyógyítani.


AKÁR el is kerülhetted volna ezeket a helyzeteket!


Isten JÓSÁGA a te esettanulmányaid alapján egy kicsit arra emlékeztet, mint amikor egy SZERETŐ és JÓSÁGOS szülő véresre veri a gyerekét de utána gondosan bekötözi a sebeit. Igaz a fájdalom emlékét nem tudja eloszlatni, de legalább a kötözéssel kifejezésre juttatja saját magasztos jóságát!


Na köszi, szerintem egy normális ember rájön hamar, hogy ez nem igazi szeretet. Lehet, hogy a szeretet inkább abban mutatkozna meg, ha meg sem veri a gyereket.


Persze mondhatod, hogy megérdemelted a büntetést, de valóban így van? Tudod miért jött a bünti? Tiszta és világos számodra mit is kellett volna másképp tenned?

2018. febr. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/133 anonim ***** válasza:

"önnön lényed projekcióját."

Maradjunk annyiban, hogy én itt sehol sem voltam.

TE reagáltál egy rendes, visszafogott és értelmes ember írására ilyen féktelen gyűlölettel.

És amúgy azóta se mondtál erről mást!

Hogy megbántam, vagy nem így gondoltam, vagy hasonló...

tényleg komolyan kérdezem: EZ EGY KICSIT SEM ZAVAR TÉGED?

2018. febr. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/133 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 102.Hsz!


Súlyos tévedésből adódó torzításaid vannak!


Nyilvánvalóan NEM Isten okozta a bajaimat,hanem EXM,aki beleszeretett másba.

Természetesen én is hibáztam,amikor hazánk gazdasági mélyrepülésekor többletmunkával próbáltam megélhetésünk feltételein javítani,s nem más módszerrel,ami miatt elhanyagoltam EXM,és gyermekeim.


EZ NEM ISTEN HIBÁJA,HANEM A MIÉNK!


Igen,elkerülhettem volna a bajt,ha többet kommunikálok EXM-mel,és ő is konstruktívan állt volna hozzá családunk nehéz anyagi helyzetéhez.


Istentelenhez méltó, irgalmatlanul rossz példád,a gyermekét véresre verő szülővel,hisz Sátán vitt olyan helyzetben,amiben összevertük magunkat.


Arról nem is szólva,hogy ha nem kötött volna le annyira a két teljes tanári állásom,és nem szerettem volna annyira azt,talán megláthattam volna a bajok összetorlódása előtt a megoldásra váró helyzetet.


EXM megcsalásai ott történtek az orrom előtt,de nem akartam meglátni.Nem akartam elhinni,hogy az megtörténhet.


A bünti,mellyel akaratlanul,de magamat büntettem,elsősorban a fontossági sorrend téves megítélésében volt,s ehhez járult hozzá a kommunikáció hiánya.Ezt erősítette fel,hogy nem azt láttam,ami az orrom előtt volt,hanem amit látni akartam.


Gondolom,világosan elmondtam,hogy mit kellett volna másként tennem,hogy mindazt elkerülhessem.


Isten,megengedte mindezt,hogy tanuljak.

Megtanuljak jobban odafigyelni hangjára,s ne bízzak vakon se magamban,se másban .

A tanfolyamban megtapasztaltam a fájdalmat,az együttérzést nálam nagyobb bajban lévőkkel,s a kimenekedés módszerét.A kilátástalan helyzetekben pedig tapasztalatot szereztem Isten tenyerében repülni a vihar felett.

2018. febr. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/133 anonim ***** válasza:
0%

103.Hsz!


Saját-istentelen- gyűlöleted vetíted rám.


Bennem semmi gyűlölet nincs,s ezért nincs miért lenne bennem rossz érzés.


Te súlyos tévedésben vagy!

A nézetkülönbözőségből nem következik a gyűlölet!

Esetemben sohasem.

2018. febr. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/133 anonim ***** válasza:
91%

Mondom: én itt sehol sem vagyok.

Olvasd el a SAJÁT írásodat, és olvasd el azt az írást, amire reagáltál.

Engem meg felejts már ki belőle!


Azt elhiszem, hogy Amerikában a keresztények bármit le tudnak nyomni egy átlagember torkán, mert ott az átlagembert eleve bigott, agyatlan kereszténynek nevelik. Ott még az elnök sem mer olyat mondani, hogy ő valamivel nem ért egyet, ami keresztény.

De itt MÉG nem vagyunk Amerikában, és nem is fogunk áttérni 2 nap alatt, hiába szeretnéd!

2018. febr. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/133 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

Mielőtt az egyéb dolgokra rátérnénk, álljunk meg egy pillanatra!



----


"Bennem semmi gyűlölet nincs,s ezért nincs miért lenne bennem rossz érzés."


Azt kell mondanom, ha ennyire félreismered magad, jó lenne először komolyan elgondolkodnod a világról és önmagadról!

(Mondjuk akkor is, ha ennyire nyilvánvalóan szemébe hazudsz a világnak!)


Tudod a szóhasználatod sokat elárul rólad és a lelki világodról!


"Istentelen", ugye az ateista szó helyett konzekvensen ezt a szót használod?


Fontos, nem tudatlanságból, mert akkor elnézhető lenne! Használod, szándékosan, tudomást nem véve (többszöri kérés ellenére sem!!!) annak pejoratív, bántó, sértő tartalmáról.


Ha az nem okoz neked rossz érzést, hogy másokat megsértesz vele (sőt beteges ragaszkodásod a szóhoz (és annak bántó jelentéséhez) jelzi, minden bizonnyal kéjes örömteli borzongással írod le újra és újra), akkor aligha vehető komolyan az ilyen "bennem semmi gyűlölet nincs" típusú önfényezés.


Tisztességesebb lenne elismerned, hogy sérült személyiségedből (amin nem csodálkozom, annyi rossz után, ami ért téged) adódó flusztráltságodat, az általad hirdetett világrenddel szemben állókon próbálod levezetni


Tényleg sajnállak, hogy az örömöt okoz neked, ha megsérthetsz másokat, miközben talán fel sem ismered ennek rád nézve lélekromboló hatását.



----



"Nyilvánvalóan NEM Isten okozta a bajaimat,hanem EXM,aki beleszeretett másba. "


Hát persze!!! De akkor:ezt is át kellene értékelned:


"3.Ha értelemmel olvastál volna,felismerhetted volna,hogy Isten,-számomra kilátástalan- helyzetemből kivezetett,és olyan ajándékokkal árasztott el életemben,amiket sosem képzeltem. "


Nyilvánvalóan NEM Isten segített rajtad, hanem emberek, akik a bajban melléd álltak!!


Körülbelül azonos kategória az afféle próféciák bekövetkeztével, mint amiket a Bibliában találsz. Mindenbe bele lehet magyarázni dolgokat, ha elég szabadon értelmezed!


Tudom, PONT AKKOR...

Pont akkor, amikor éppen bekövetkezett egy pozitív változás, pont akkor úgy gondoltad, soha jobbkor, ez csak isteni csoda lehet! De ha egy nappal utána történik, vagy egy nappal előbb, AKKOR is ugyanezt gondoltad volna, mert akkor is PONT AKKOR következett be, amikor ...

Ha pedig nem következik be, jött volna más, pont akkor....

Ha meg nem jött volna, akkor lehet, te is ott tartanád a markod valahol egy aluljáróban, várva az isteni csodát.

NEKIK, látod nem jön az az a csoda.

Rosszabbak nálad, rosszabbak nálam? Ki tudja? Hiszem, hogy nem, vagy legalábbis MIND biztosan nem! Kilátástalan helyzetbe kerültek, csak valahogy Istennek RAJTUK úgy tűnik nincs kedve segíteni! Pedig biztosan vannak közöttük is hívők, akiket Isten éppúgy kivezethetne a kilátástalan helyzetükből, mint téged annak idején!



Visszatérve NEM az a kérdés, hogy a rosszra jött e jó (neked szerencséd volt és jött), hanem az, hogy ezt te Isten csodájaként aposztrofálod, vagy csupán annak tartod, hogy végre véget ért egy szerencsétlen periódus.



Másképp fogalmazva (kicsit tudományosabb megközelítésben), Isteni csoda nem vezethető le olyan történésekből, amiknek VAN valószínű bekövetkezési esélye. (még ah kicsi, akkor is)

Bármit tarthatsz persze isteni csodának, akár a minden reggel eljövő napfelkeltét is (függően beállítottságtól, háttértudástól, intelligenciától), de el kell fogadnod, hogy mások más világszemlélettel ezeket az eseményeket nem fogják Isten megnyilvánulásaként értékelni.


Semmi gond, végül is azt hiszel amit akarsz! (Csak ne próbáld lenyomni a torkomon!)


---


"Istentelenhez méltó, irgalmatlanul rossz példád,a gyermekét véresre verő szülővel,hisz Sátán vitt olyan helyzetben,amiben összevertük magunkat. "


Már komolyan vártam, mikor húzod elő a SÁTÁN kártyát!


Tudod, ha a Sátánt okolod a rosszért, akkor elismered, hogy a Sátán méltó, egyenrangú ellenfele Istennek. Sikerrel dacol vele. Ha te így gondolod, akkor te nem egy istenben hiszel hanem kettőben.

Rendben, ez is egy lehetőség, de részemről, mint agnosztikus, mint istenekben nem hívő, a Sátán létét sem hiszem el, hasonlóan Istenhez!


------



Szóval még mindig ott tartunk, vannak jó és rossz dolgok az ember életében, amiknek te az okát természet feletti lények közvetlen személyre szóló beavatkozásában látod ("Bábu vagy, bábu vagy, valaki irányít" KFT egy.), én pedig azt hiszem (igen ez is csak hit, mivel nekem sincs rá bizonyítékom :D, lévén ahhoz bizonyítanom kellene Isten nem létét), hogy mindez csupán véletlen.

2018. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/133 anonim ***** válasza:
50%

Hányszor láttál hírt Amerikáról,hogy ennyire ismered?


Javaslom,hogy magadat minősítgesd,akkor talán nem fogsz senkit sem rágalmazni!


Bigottnak,én az otthoni istenteleneket ismerem.Ezt kevés amerikairól merném állítani rágalmazás nélkül.


Azt,hogy én mit szeretnék,neked halvány lila gőzöd sincs.Jobban teszed,ha nem is tippelgetsz,mert ökörségeket írsz egyfolytában.

2018. febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/133 anonim ***** válasza:
0%

107.Hsz!


Azt,hogy mit érzek mások iránt,talán jobban tudom,mint egy vadidegen,aki még sosem látott....Azért nyugodtan rágalmazz csak,ha az kielégülést okoz neked!


A gyűlöletet,vehetjük a szeretet ellentétének,ami a feltétlen jó kívánását, jó indulatot jelent a másik iránt.

Bárhogy vizsgálom magam,semmi rosszat sosem kívántam egyetlen istentelen,vagy istentagadó iránt sem.

Így a gyűlölet vádja felém,egy rágalom.


"Istentelen".


Elhiszem,hogy egyetlen -ebbe a kategóriában lévő- sem büszke erre a társaságra,hisz rendszerint,a társadalom által elítélt tulajdonságokkal jár együtt-tisztelet,a kivételnek.

Ezek -a kategóriába tartozó tulajdonságok- nem véletlen,hanem a társadalom megfigyelései,tapasztalatai miatt azonosulnak az istenhit nélküli emberekkel,amint pl.a "szerelmi foglalkozásúakra" használt egyéb kifejezésekkel is,az azokra jellemzők.Ez utóbbira több,s az "ateistára"csak egy magyar szó született,viszont az pontos fordítása a görög szónak.


Használhatnám a görög szót is,de a görögöknél,a magyarnál,még "gazdagabb"jelentéssel bír,mivel a görögök sokkal vallásosabbak,mint a magyarok.Náluk az ateista,a"halálra valót" is jelenti,amit én nem szívesen írok le ezért.


Arról nyugodtan írj,mit érzel,amikor Istenről,vagy benne bízó emberekről írsz,mert azt tudhatod,de légyszi ne vetítsd belém saját gonoszságodat!

2018. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/133 anonim ***** válasza:
0%

107.Hsz!


Ezt állítod:


"Nyilvánvalóan NEM Isten segített rajtad..."


Végül is nem én éltem át,hanem te,s így mindent jobban tudsz.(:

Elhiszem,hogy Isten fanatikus tagadójaként nem látsz.

Sajnállak ezért.


A leírt történeteimnek NINCS VALÓSZÍNŰ BEKÖVETKEZÉSI ESÉLYE,legalábbis nem több,mint annak,hogy éjjel az üres szobádban szádba repüljön egy sült galamb.


Semmi gond, végül is azt nem hiszel el,amit nem akarsz elhinni!

Te kérdeztél,s én válaszoltam.

Aki istentelenségét erőszakolja más torkán,az te vagy!


Előjött briliáns érvelésed,ami ehhez hasonló:

"Aki nem tud úszni,ne másszon fára,mert elüti a villamos!"


Amikor Isten,az embernek,Sátánnak szabad akaratot adott,NEM TEKINTETTE EGYIKET SEM EGYENRANGÚNAK!

Egyszerűen az isteni szeretet megengedte,hogy az Ő "szeretet alapú" kormányzása alternatívájaként,Sátán kipróbálja az "erőszak alapú"kormányzást,hogy a világegyetemnek lehessen összehasonlítási alapja.


Amint rám,úgy Istenre is jellemzően rávetítesz saját tulajdonságaidból,s azokhoz úgy ragaszkodsz,mint az életedhez.Ez beteges gondolkozás!Sajnállak!

2018. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!