Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás és ateizmus közötti...

Vallás és ateizmus közötti vita meddig fog tartani? Mikor derül ki az igazság?

Figyelt kérdés
2018. jan. 23. 18:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/133 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 65.Hsz!


Úgy hiszem,minden kritika tiszta célja,a kritizált dolog megjavítása,megtisztítása,és nem ledózerolása.


Tisztítani egy hajót,házat belülről,csak bent lehet eredményesen.


Te,következetesen dózerral jössz neki a keresztény emberek Istenben való hitének.

Mindezt-állításaid szerint-tiszta tiszteletből,megbecsülésedből teszed.


Mi okból kellene ezt elhinni bárkinek?


A "valláskritika"rovatban,csak a vallásos embereknek van morális joga írni.

Bolondul,gonoszul,és-vagy értelmetlenül teszed ezt,ha te nem tartod magad vallásos ateistának.Ez olyan,mintha a szomszédod háza belsejét takarítanád kívülről,az ő engedélye,megbízása nélkül.


Kérlek,olvasd el még néhányszor,a 62. válaszom,és gondolkodj el rajta!


Egy barátom,elkezdett járni templomunkba.Olyan nagy hatással volt rá,hogy az életét megváltoztatta,ami felkeltette bátyja,és édesanyja érdeklődését,hogy vajon mi tette azt vele,amit ők 30 évnyi erőlködéssel sem voltak képesek elérni.Elkezdtek ők is járni hozzánk.

Az édesanyja is megtért,de a bátyja 3-4 istentisztelet végighallgatása után,elkezdett nagyon sok alkoholt fogyasztani,és minden mondatában megjelent Isten neve káromlása.

Vajon mi hozhatta ki belőle ezt a súlyos negatív változást?

Meggyőződésem szerint,Isten Lelke megérintette,és döntéskényszerbe hozta őt,ami ellen alkoholba,és Isten káromlásába menekült.


Ezt a jelenséget látom rajtad is.Ezért ütöd bele az orrodat oda,ami nem tartozik rád.


Két dolgot tehetsz:

1.Megátalkodottá válsz istentelenségedben.

2.Megtérsz Krisztushoz,aki elveszi minden bűnödet.Boldogságra,békességre vezet,értelmet ad életednek.


Tiéd a döntés joga!

Bátran válassz!

2018. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/133 Mojjo ***** válasza:
96%

@71: Ismételten félreértesz valamit. Én nem kritizálni jöttem a keresztény vallást, illetve mások istenbe vetett hitét - ha megnézed, nem is teszek ilyesmit. Én egy fogalom - az ateizmus - definíciójáról vitatkozom veled. Mivel ateista vagyok, szerintem még a te értékrended szerint is én vagyok bent a házban az ateizmus fogalmát illetően :) (De ne aggódj, én nem sértődök meg azon, ha valaki a házon kívülről akar kritizálni.)


Szóval a helyzet annyi, hogy némileg mást gondolunk arról, hogy mit jelent az ateizmus, mi az alapja, kik az ateisták stb stb stb. Erről beszélgetünk most. Az álláspontomat sokszor leírtam, de ha bármi további kérdésed van, szívesen válaszolok.


Ezen túlmenően megkérdeztem tőled, mit jelent számodra a kereszténység, de ahogy írtam is, nem azért kérdeztem, hogy kritizáljam azt. Megtisztelnél, ha válaszolnál rá.

2018. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/133 anonim ***** válasza:
0%

70.Hsz!


A "búbánatról"ezt idézted az ateizmus meghatározásául.Részlet:

"vallási, filozófiai és egyéb csoportokat tömörítő gyűjtőfogalom,..."

Azt én is leírtam,hogy istentelenek.


Materialista istentelenség:


Nem tudok olyan istentelen irányzatról,amelyik ne foglalkozna a világ létrejöttéről,s az Isten-istenek teremtésén,és a materialisták elképzelésén kívül nem tudok harmadik megoldást.Mivel az ateista nem hisz Istenben,csak egy választása maradt.


Az istentelen világ működöképtelen,és az élet Isten nélkül nem jöhetett létre.


Az értelmes ember tudja,hogy egy alkotás,csak alkotó segítségével jöhet létre,és minden alkotás működéséhez üzemeltető szükségeltetik.

(Isten nem alkotás,hanem örökkévaló Alkotó.)


Az asztalon lévő pohár víz:


Én,néhány tucatszor megkóstoltam azt a pohár vizet,de elhiszem,hogy neked fogalmad sincs arról,hogy mi van benne.

2018. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/133 anonim ***** válasza:
49%

72.Hsz!


A kereszténység,számomra Krisztus követése jellemben,szavakban,tettekben.


A békesség,boldogság,biztonság kulcsa,a szeretet gyakorlásának tanfolyama.

Életem meghatározója.

2018. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/133 Mojjo ***** válasza:
@74: Köszönöm! Szépen összefoglaltad. :)
2018. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/133 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

"Az istentelen világ működöképtelen,és az élet Isten nélkül nem jöhetett létre. "


Dogma. Kijelented, és azt várod ugye, hogy valaki a te puszta szavadra elhiggye, hogy valóban csak így lehet???


Amúgy mint látható, és a világ egészen működőképes, és SEHOL nem látszik, hogy ott lenne az a bizonyos isten, aki szerinted olyan nagyon pótolhatatlan. Hol van olyan rész, ahová mindenképpen szükséges? A villámról tudjuk mi okozza, és még nagyon sok más dologról is, ami mögé, a régen élt tudatlan emberek isteneket képzeltek! De mindegy is, tőlem akár az összes sarok mögé és az összes szekrénybe beleképzelheted, vagy akár ott is lehet, AMÍG elő nem kerül, és nem adja a létezésének bizonyítékát, részemről nem hiszek a létezésében.



"Az értelmes ember tudja,hogy egy alkotás,csak alkotó segítségével jöhet létre,és minden alkotás működéséhez üzemeltető szükségeltetik.

(Isten nem alkotás,hanem örökkévaló Alkotó.) "


Dogma. Kijelented, és azt várod ugye, hogy valaki a te puszta szavadra elhiggye, hogy valóban csak így lehet???



"Az asztalon lévő pohár víz:

Én,néhány tucatszor megkóstoltam azt a pohár vizet,de elhiszem,hogy neked fogalmad sincs arról,hogy mi van benne."


Melyik érzékszerveddel kóstoltad/érzékelted?


Láttad Istent? Milyen a kinézete?

Hallottad Istent? Milyen a hangja?

Megfogtad Istent? Milyen a tapintása?

Megkóstoltad Istent? Milyen az íze?


Ha nem, akkor miről beszélsz? Ha igen, akkor mesélj! (Ez esetben még bónusz kérdés: Mit mondott az orvos?)

2018. febr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/133 anonim ***** válasza:
100%

76.Hsz!


Mielőtt Isten kommunikációjáról írnék:

2002-ben,Brooklynban dolgoztam 7 equadori sráccal.4 közülük írástudatlan.Beszélgetésünkkor említettem,hogy hazámban 21 évig trombitát tanítottam.Egyikük sem hitte el.Bevittem a zsebtombitám,meg egy spanyol gyülekezeti énekeskönyvet,és játszottam nekik abból is.Elámultak.Kipróbálták,de nem szólalt meg nekik.Fürgén nyomkodták a 3 szelepet,de attól sem szólt.-Te ismered ezeket a dalainkat?-Nem.Most látom először.-Akkor hogyan tudod,hogy melyik gombokat kell lenyomni?-kérdezték.-Itt a kotta,s abból.-De hiszen ebben csak pontok,és vonalak vannak.-Én abból tudom a melódiát,és a ritmust,s abból,hogy miket kell lenyomni,és hogyan kell megfújni a hangszert.Az,egy olyan kódrendszer,mint a számok,vagy betűk.


Az Istennel való kommunikálás is egy speciális 4 szintű kódrendszerrel történik.


1.Az írott ige,a Biblia által.(Isten szerelmes levele az emberhez,a Biblia.Amit leíratott, Szentlelke közvetítése által érthetjük meg csupán.

2.A lényünkbe épített lelkiismeretünk által.(Részint eszünkbe juttatja a Bibliában leírtakat,részint megmutatja azon keresztül,mi a szeretet útja,vagyis a "JÓ".)

3.Embereken keresztül.

(2010-ben,a válság alatt elvesztettem a házamat,mert nem volt munkám.Maradék pénzemen,hazamentem,hogy meglátogassam ittlétem alatt meghalt édesanyám sírját.Visszatérve,furgonom parkolása fejében megcsináltam néhány dolgot egy idős magyar hölgynek Los Angelesben,de tőle mennem kellett,amikor végeztem.Hova menjek?Nincs többé otthonom.Szavak nélküli sóhajommal imádkoztam:"Istenem!Csak te segíthetsz.Nincs otthonom!"Már nem volt pénzem egy szoba bérlésére.Elpakoltam gépeim,felsöpörtem,amikor csörgött a telefonom.Mintegy 3 éve beszéltem nejem első férjével,akinek adtam munkát akkor.Nem tudott semmit rólam.Közös ismerősünktől érdeklődte meg az új telefonszámomat.Egy ismerőse készült egy évre Taiwanra.Keresett valakit,aki vigyáz a házukra.

Isten,a sógoron keresztül válaszolt egyszerű imámra.

4.A természeten keresztül.

Szemlélve,tanulmányozva a gyönyörűséges természetet,kiált a felismerés:Ilyet,csak egy bölcs művész alkothatott.Képtelenség,hogy ilyen,magától jött volna létre!Magától nem jön létre szervezet,s magától nem működik az.Lennie kellett Valakinek,aki megtervezte,megalkotta azt.

2018. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/133 anonim ***** válasza:

#77


„Brooklynban dolgoztam”


Így már mindent értek. Így nyilván te is kapcsolatba lerülhettél az amerikai-tipusú kereszténységgel. Ott ugyanis ilyen egy átlagos (kevésbé szélsőséges) keresztény, mint te. Nálunk szerencsére a keresztények többsége még normális, de ne aggódjunk az olyan republikánus-amerikai-keresztény szekták mint a hitgyüli gőzerővel dolgoznak azon, hogy itt is minden keresztény ilyen legyen...

2018. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/133 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

Ó, értem!


Szóval : "Az Istennel való kommunikálás is egy speciális 4 szintű kódrendszerrel történik."


1. "Az írott ige,a Biblia által.(Isten szerelmes levele az emberhez,a Biblia.Amit leíratott, Szentlelke közvetítése által érthetjük meg csupán."


Egy kb. kétezer évvel ezelőtt megírt, az akkori emberek tudásszintjét és világképét tükröző, önellentmondásoktól hemzsegő, ezerszer átszerkesztett, módosított könyv, ami önmagában is alátámasztásra vár.

Ehhez még figyelembe kell venni, hogy az ÉRTELMEZÉS lévén a Bibliának annyi olvasata van, ahányan olvassák , és az olvasói között sincs egyetértés (ennek hatása a csomó eltérő szemléletű felekezet).

Ráadásul, a megértése, mint írod, nem is lehetséges dekóder nélkül (szentlélek), azaz csak a kiválasztottak érthetik meg.



Hát ez sok minden, csak nem SAJÁT TAPASZTALÁS! Itt nem Istennel találkozol, hanem a saját vágyaidnak a projekciójával!



"2.A lényünkbe épített lelkiismeretünk által.(Részint eszünkbe juttatja a Bibliában leírtakat,részint megmutatja azon keresztül,mi a szeretet útja,vagyis a "JÓ".)


A lelkiismeret egyrészt vallásfüggetlen, másrészt az adott környezettel összefüggő, tanult viselkedésformák és ezek alapján egyénileg kialakított morál függvénye. Fizikai/biológiai értelemben az EMBERI GONDOLKODÁS egy speciális folyamata. ISTEN TAPASZTALAT-ként értelmezni ezen okokból nem lehet. Nem tudod bizonyítani, hogy az adott gondolat nem a saját agyad szülte, hanem Isten tette a fejedbe.


(Azt csak csendben jegyzem meg, hogy Istennek a Bibliában leírt cselekedetei és a Biblia morális tanítása erősen megkérdőjelezhetők minden valóban jó szándékú ember által.)


"3.Embereken keresztül. "


Ember - nem Isten. Az emberek cselekedetei mögé odaképzelheted Istent, de maguk az emberekhez fűződő tapasztalások, nem értelmezhetők Isten közvetlen megtapasztalásának. Ez a szint a fizikai - biológia világ megtapasztalása, amihez megint csak a te agyad gondolatai teszik hozzá az általad óhajtott válaszokat. Itt nem Istennel kommunikálsz, hanem a saját vágyaiddal!


"4.A természeten keresztül.

Szemlélve,tanulmányozva a gyönyörűséges természetet,kiált a felismerés:Ilyet,csak egy bölcs művész alkothatott.Képtelenség,hogy ilyen,magától jött volna létre!Magától nem jön létre szervezet,s magától nem működik az.Lennie kellett Valakinek,aki megtervezte,megalkotta azt."


Na ez szinte ugyanaz a belelátás, mint a 3. pont.

Az, hogy te egy előre elhatározott magyarázatot kapcsolsz a téged körbevevő anyagi világ jelenségeihez, megint csupán a te fejedben lejátszódó folyamat, és NEM Isten MEGTAPASZTALÁSA.


Elolvadsz a "gyönyörűséges" természet láttán, és hálásan gondolsz egy gondos alkotóra, aki csupa szeretetből ilyen szépre alkotta a világot!


Csak ilyenkor UGYE nem veszed észre az aluljárókban nyomorgó embereket, az elfekvő kórházakban minden lélegzetért küszködő, halálukat váró betegeket, az üszkösödő sebeket, rákbetegek kínjait, azoknak a fájdalmát, akik elveszítik egy hozzátartozójukat, a földrengések, szökőárak, és egyéb természeti katasztrófák szörnyűségeit, melyek embert és állatot egyaránt elpusztítanak. Nem emlékszel arra, hogy ez a szerinted Isten által megteremtett gyönyörű világ, látott már pestist járványt, megélt világháborúkat, működött benne az inkvizíció, a hit nevében irtották az emberek egymást.

Persze szerinted mindez nem Isten műve, hanem a gonoszé, tudom.


De ez már egy más kérdés. A lényeg az, hogy a minket körbevevő világ alapján nem beszélhetsz egy jó Isten MEGTAPASZTALÁSÁRÓL, mivel BÁRMELY általad említett tapasztalás az anyagi világgal kapcsolatos, és csupán UTÓLAGOS belemagyarázás Isten feltételezése a dolgok mozgató rugójaként.



Összegezve az általad említett "Az Istennel való kommunikálás is egy speciális 4 szintű kódrendszerrel történik.

" négy kommunikációs csatorna egyike sem ad KÖZVETLEN ISTEN TAPASZTALATOT, csupán egy előzetes döntés után megpróbálod a tapasztalataidat olyan módon magyarázni, hogy mindenütt Istent tételezed fel, mint okot. Ez MINT TAPASZTALÁS a meglátásom szerint nem elfogadható. Minden általad leírt összetevő működik Isten tételezése nélkül is.



Így felteszem nyugodtan újra a kérdést:


"

"Az asztalon lévő pohár víz:

Én,néhány tucatszor megkóstoltam azt a pohár vizet,de elhiszem,hogy neked fogalmad sincs arról,hogy mi van benne."


Melyik érzékszerveddel kóstoltad/érzékelted?


Láttad Istent? Milyen a kinézete?

Hallottad Istent? Milyen a hangja?

Megfogtad Istent? Milyen a tapintása?

Megkóstoltad Istent? Milyen az íze?

"

2018. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/133 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kedves 43%-os!


Bár nem értek egyet az általad leírtakkal, de a stílus nagyon szimpatikus, ahogy leírtad! Zöld mancs!

2018. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!