Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Stephen Hawking: Nincs isten!?...

Stephen Hawking: Nincs isten!? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Tehát most nem egy áltudós, szélhámos, akárki állítja ezt, hanem napjaink legnagyobb tudósa, mégha posztumusz is. Ezt már semmiképp sem lehet félvállról venni...

2018. okt. 22. 21:13
 71/112 Anahystor ***** válasza:
69%

Kedves Peter!


Most te tényleg képtelen vagy egyetlen egyszer ÉRDEMBEN válaszolni????


Arra, amit írok -tények- egyetlen szót sem vesztegetsz, nem cáfolsz (meg sem próbálkozol vele), hanem elpályázol, nehogy el kelljen esetleg ismerned, nem volt igazad!


Csak azt nem értem, akkor mit csinálsz itt? Minek szólsz bele egy kérdés megvitatásába, ha csak trollkodni tudsz?


Itt nem arról van szó, hogy szubjektív vélemények ütköznek, amiket nem lehet tényekkel alátámasztani, mert akkor érteném az efféle "Te se tudsz engem meggyőzni és én téged." típusú hozzáállást, hanem egyszerű tényekről, ahol MEGGYŐZÉSRŐL szó sincs.


Értelmes ember a tényeket elfogadja, vagy ha az adott állítás hamis, akkor cáfolja.


Azon szerinted mit kell meggyőzni, hogy egy általad evolúcionistának nevezett oldal bizonyítottan kreacionista szemléletű??

Oda van írva!

Nem látod???

Ha igen, miért nincs benned annyi tisztesség, hogy elismerd, tévedtél???


Erről a hozzáállásról vajon miképp vélekedik a vallásod??? Tényleg ilyen a jó hívő????

2018. okt. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:
74%

Anahystor és Peter hagyjátok már abba, rohadt unalmas.

A kérdést ragyogóan megválaszolta: #Vree 35-ben, nem kell ezt már túllihegni.

35: "TEKINTÉLY alapján kellene véleményt formálni"?


mellesleg 13-ban ezt akartam írni én is, van valami nyomasztó abban, hogy a kérdező talált egy tekintély elvű kijelentést - és azt hitte megfogta a [számára]nemlétező isten lábát.

Nem, ez értelmes embert nem érdekel.

Az ember keres, megfigyel, átéli tapasztalatait, és bensőből vezérelten alakítja lészemléletét.

2018. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim ***** válasza:
86%

Nekem egy pap mondta, hogy Noé története - akárcsak a legtöbb bibliai történet - egy tanmese.

Szóval ennyit erről.

2018. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:
21%

Én nem trollkodom...mondtam, ha igaz is az evo az se zárja ki Isten létezését...te meg jöttél itt azzal, hogy akkor a Megváltás és a Lélek...


"Erről a hozzáállásról vajon miképp vélekedik a vallásod??? Tényleg ilyen a jó hívő????"



Ez a legundorítóbb, amikor ezt vágjátok a hívókhoz... tudod mit? Hibáztam, de azért az aláírókról ne feledkezz meg!

2018. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 anonim ***** válasza:
52%

#72


Én már lezártam..csak vissza lettem hívva a topicba...


Én már nem válaszolok, akkor se, ha felszólít!


Sziasztok!

2018. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 Anahystor ***** válasza:
76%

Nincs több kérdés!



Kedves 67%-os,

valójában számomra a legunalmasabb, hogy egy fellengzős, ostoba kijelentés megcáfolása, ami totál trollkodás, kb 40 hozzászólást generál, miközben magán üzeneteket kapok, a nyílt vélemény vállalása helyett.


Jobb ha ráhagyom? Talán! De akkor milyen vélemény alakul ki azokban, akik egyszerűen elolvassák a kérdésre adott válaszokat?


Hiszen le van írva: "Nincs evo..", és senki füle botját se mozdítja, hogy ez bizony nem igaz!

Akkor bizony lehet benne valami....


Vagy mégsem? Mert van cáfolat...

2018. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:
96%
76 ezeregy helyen nekiestek már egymásnak evolúció ügyben a felek - de itt most nem ez volt a kérdés. [Ez egy meddő vita, nem változtat senki a világképén az evo. miatt. Inkább alkoss, több értelme van - ha jól emlékszem, az a területed.]
2018. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 anonim ***** válasza:
23%

"Stephen Hawking: Nincs isten!? Mit gondoltok erről?"

Én úgy tudtam, hogy a materialistáknak csak az evolúcióbiológusok szava szent :)

Hawkingnak is jó materialistának kellett volna maradnia, és nem nyilatkozni szellemi dolgokról, amit eleve, meggyőződés nélkül tagad.

Örülök, hogy sok ateista említette, hogy a hívők nem gondolkoznak. Ez azért érdekes, mert egy materialista eleve tagadja a szabad gondolkozást, mivel szerintük e csak az anyag egyik - szintén nem feltérképezett- viselkedése. így egy materialista nem bízhat a saját gondolataiban sem. "Majd az evolúció tovább fejleszti az anyag gondolkodás-szimulálását is, és akkor tökéletesebb lesz a gondolkodásom is." - mondhatnák korrekten. Úgyhogy ha egy materialista a gondolkodásra hivatkozik, akkor kvázi önellentmondásba kerül

2018. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 anonim ***** válasza:
29%

"Tök jó, hogy a Bibliával akarjátok igazolni a Biblia hitelességét. XDXDXDXDXD"

még mielőtt elájulsz magadtól, ilyenek léteznek. pl. a matematika tankönyv is önmagát bizonyítja, hogy a matek egy egzakt tudomány. Te nem olvastál még olyan könyveket, melyek tartalmuknál fogva igazolhatják saját állításaikat? Elég fura.

Tudod, a Biblia sem úgy igazolja magát, mint az egyszerű ateista:

"minden hívő hülye, tehát igazam van"...

"A Biblia Istene nem létezik, ez vitán felül áll..."

Mondjuk ennyi erővel nektek elégnek kell lenni, ha a Biblia azt írná: "igazat írok, mert csak, úgy sem érted, ha elmagyaráznám"

2018. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:
23%

"Ezt már semmiképp sem lehet félvállról venni..."


Ó dehogynem lehet félválrol venni!

Töbnyire gondolkodó ember volt,olyanokrol gondolkozott amit soha nem látott és semmi kézzelfogható bizonyitékja sem volt rá.

Ugyan az az télet alá esett mint bárki más

"Bizony meghlsz"

2018. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!