Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Stephen Hawking: Nincs isten!?...

Stephen Hawking: Nincs isten!? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Tehát most nem egy áltudós, szélhámos, akárki állítja ezt, hanem napjaink legnagyobb tudósa, mégha posztumusz is. Ezt már semmiképp sem lehet félvállról venni...

2018. okt. 22. 21:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:
24%

"Egészen biztos. Miért gondolt volna mást?


Ne láss bele olyan dolgokat egy ember életébe, aminek nincs esélye."



És ez azt jelenti, ha ő azt mondja hogy nincs akkor nincs is?


Megírtuk többen is, hogy minden tévedett Istrn létezésével kapcsolatban...hogy Hawking a Teremtett világon belül kereste Istent, de Ő is megmondta:


János 8:23

És monda nékik: Ti innét alól valók vagytok, én onnét felül való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem vagyok e világból való.

2018. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 anonim ***** válasza:
3%

*miben tévedett Isten létezésével...



(telefon)

2018. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/112 tgt ***** válasza:
52%
2018. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/112 anonim ***** válasza:
28%

#23

Beleolvastam.

Lényegében csak egy kérdésen és a rá adott válaszon akadt meg a szemem:

"Vannak más intelligens lények az univerzumban? Egész biztosan vannak."


Érdekes, hogy míg kategorikusan kimondja, hogy nincs Isten, addig teljes bizonyosággal hirdeti, hogy vannak intelligens földönkívüli lények. Miként lehet ebben ennyire biztos? Lehet titkol valamit? Vagy csak sokkal inkább egy reményét fejezte ki és állította be, mintha teljesen bizonyos dolog lenne?

Senki sem tökéletes, még Hawking sem. Hitét próbálta tényként beállítani ebben a kérdésben.

2018. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/112 anonim ***** válasza:
68%

#23. Ez Hawking világnézete, az ő személyes tapasztalataiból származó véleménye az, amit ezekre a kérdésekre válaszként adott. Ő mint tudós soha nem írta volna le azt, hogy van vagy nincs Isten, intelligens lények, túlvilág, vagy hogy hogyan jött létre a világ, de mint embernek lehet erről véleménye, elképzelése, meggyőződése. Ettől ezek még számára sem bizonyulnak ténynek. Idézem neked a szöveget, amire a sajtó kissé ráhatásvadászkodott és átírta:

"...véleményem szerint azonban a legegyszerűbb magyarázat, hogy Isten nem létezik."

Fordítok neked.

Véleményem szerint= eddigi ismereteim és személyes tapasztalataim alapján arra a megállapításra jutottam...

Legegyszerűbb magyarázar= a végtelenszámú lehetséges variációk közül valószínűsíthető...

Isten= aki létrehozta és irányítja a világmindenséget (ez az általa megfogalmazott Istenkép)...

Nem létezik= nem vizsgálható a léte az általunk ismert rendszerben.

Hawking mint tudós, de még mint magánember sem állított olyat tényként kezelve, hogy nincs Isten. Értelmes, gondolkodni képes ember nem is tesz ilyet, akkor sem ha nem hisz Istenben.

2018. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/112 anonim ***** válasza:
26%
Tök jó, hogy a Bibliával akarjátok igazolni a Biblia hitelességét. XDXDXDXDXD
2018. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/112 SIDLER22 ***** válasza:
23%

Egyébként az univerzum létrejöttéhez nincs szükség semmire. Az energiának (amiből az anyag keletkezik ugye) két féle típusa van. Van az amit mi érzékelünk és van a sötét energia ami a tér azt a részét alkotja ahol nincs a mi energiánk. A mi energiánk a pozitív. A sötét energia negatív. Mindegyikből ugyanannyi van az univerzumban. Vond össze a kettőt és megkapod, hogy mi volt az ősrobbanás előtt.


Remélem ezzel pár problémát most sikerült kiszűrnöm. És attól, hogy isten nem evilági még létrejöhet minden nélküle. Különben meg ha nem evilági egyáltalán, hogyan tud azonosulni az idővel? Vagy egyáltalán akkor hogy van ez? Ezt még én sem tudom felfogni pedig én az ősrobbanástól kezdve az univerzum pereméig sok mindent megértettem már...

2018. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 SIDLER22 ***** válasza:
34%

És ha én azt mondom, hogy a tudomány és a fizika törvényei állnak isten felett is akkor mivan?

De ha ennyire rá vagytok állva erre a "istent érezni kell és meg kell tapasztalni" dologra akor itt van egy videó nektek ami ehhez hasonló dolgokkal foglalkozik és van is benne egy érdekes sztori 5:58-nál: [link]

2018. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/112 anonim ***** válasza:
79%

#27

Ez persze hülyeség amit írsz, de mindegy. Javaslom tanulj elméleti fizikát, vagy csak olvass többet a témában tudományos folyóiratokban és nem írsz majd ilyen blődségeket.

2018. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 SIDLER22 ***** válasza:
15%
Egy elméleti fizikus tartott erről előadást egy egyetemen (asszem) Richard Dawkins társaságában. Elég logikusnak tűnik és szépen le is vezette. Vagy van esetleg jobb ötleted?
2018. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!