Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Stephen Hawking: Nincs isten!?...

Stephen Hawking: Nincs isten!? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Tehát most nem egy áltudós, szélhámos, akárki állítja ezt, hanem napjaink legnagyobb tudósa, mégha posztumusz is. Ezt már semmiképp sem lehet félvállról venni...

2018. okt. 22. 21:13
 81/112 anonim ***** válasza:
95%

79#

A matek az logikán alapul amik tények, nem vitatkozhatsz rajta, és a matekkönyv ezeket a tényeket tartalmazza, így "igazolva" önmagát. A Bibliában először bizonyítani kéne az ott leírtakat és akkor lehetne rá hivatkozni, mint bizonyítékra, de egyelőre eléggé mese szinten áll a sztori, mint a Tesz Vesz Város.

2018. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:
16%

"79#


A matek az logikán alapul amik tények, nem vitatkozhatsz rajta, és a matekkönyv ezeket a tényeket tartalmazza, így "igazolva" önmagát. A Bibliában először bizonyítani kéne az ott leírtakat és akkor lehetne rá hivatkozni, mint bizonyítékra, de egyelőre eléggé mese szinten áll a sztori, mint a Tesz Vesz Város."



#81-es


Igaz nem én vagyok a 79-es.De!


Ti meg egy olyan elméletben hisztek, mi szerint a világ a semmiből és a semmi által vagyis a véletlen által alakult ki...


Tudom tudom a Hidrogén és a Hélium hő...


Ok...élettelenből egyszercsak elő lesz... XD


Életet csak élő adhat!


Amúgy meg a materializmus ott megbukott, hogy kizárja a természetfeletti Személyeket..Szellemvilágot... bár többen tapasztaltak természetfeletti dolgokat...de azt mondja a materialista, hogy hallucináció vagy véletlen vagy kamuzik...

2018. okt. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:
63%

Maradjunk abban, hogy Hawking nem a hülyéknek szólt, akik még az evolúciót sem hiszik el (mintha az hiten múlna).


Természetesen ő SEM szaktekintély ebben - viszont veheted úgy, hogy a létező legokosabb ember szólított meg ebben a témában.

Ha az ő véleménye nem érdekel, akkor kire hallgatsz? A legbutábbra?

2018. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:
20%

" A Bibliában először bizonyítani kéne az ott leírtakat és akkor lehetne rá hivatkozni, mint bizonyítékra, de egyelőre eléggé mese szinten áll a sztori, mint a Tesz Vesz Város."



Biblia vs Tesz Vesz Város? Most komolyan egy 6 éveseknek szóló mesét hasonlítunk egy olyan könyvhöz, ami a vilag legtöbb nyelvére lefordították, tudsz még ilyet?



Máté 7:7‭-‬12

Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek. Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik. Avagy ki az az ember közületek, a ki, ha az ő fia kenyeret kér tőle, követ ád néki? És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki? Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tőle?! A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.


Bár ti elutasítjátok Istent, de próbáltatok már igaz hittel és tiszta szívvel olvasni a Bibliát vagy imádkozni?


És evvel az Igével be is fejeztem. :)


Róma 10:16‭-‬17

De nem mindenek engedelmeskedtek az evangyéliomnak. Mert Ésaiás azt mondja: Uram! Kicsoda hitt a mi beszédünknek? Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.


Zsidók 11:1


A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.

2018. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 anonim ***** válasza:
12%

"Természetesen ő SEM szaktekintély ebben - viszont veheted úgy, hogy a létező legokosabb ember szólított meg ebben a témában.


Ha az ő véleménye nem érdekel, akkor kire hallgatsz? A legbutábbra?"



Elismerem mint tudóst, de nyilvánosság elött tagadni Isten létezését...maradjunk abban, hogy nem írok semmit...


János 8:23

És monda nékik: Ti innét alól valók vagytok, én onnét felül való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem vagyok e világból való.

2018. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 anonim ***** válasza:
9%

Zsidók 11:3

Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.



2 Korinthus 4:18

Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók.

2018. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 anonim ***** válasza:
1%

"viszont veheted úgy, hogy a létező legokosabb ember szólított meg ebben a témában."


Kicsit okos

Okosabb

Okos

Nagyon okos

Legokosabb


Mi van?

Lefizetett valaki hogy ekkora baromságot írjál vagy a logikád összeomlott?


Mind a 7 miliárd emer tesztelésre került és ő győzött?

Vagy mert az ateista propaganda ugy állitja be?

Aha megvan a tudos berkekben ő rá néztek fel(vagy le)és ezt mondták. Akkor ezt el kell fogadni mert igaz!

De ravasz az tudományos elmélet mi?

Aszongyák hogy nem hisznek... mi ez ha nem hit?

Ki Istenbe hisz ki az ateista prófétáknak!


"Ha az ő véleménye nem érdekel, akkor kire hallgatsz? A legbutábbra?"


Semmivel se tartom vagy tartottam nagyobb valakinek azt a kretént aki tagadta Istent azt akinek a taknya nyála egybefojt és ábrándozott mint valami háromcsöcsü szajha mint azokat az embereket, barátokat akiket ismerek.

2018. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:
27%

"A Bibliában először bizonyítani kéne az ott leírtakat"


Aztán mivel aranybogár?

Megfigyeléssel?

Megismétlésel?

Képekkel?

Elméletekkel?


Mert az evolució folyamatát a fentiek közzül egyikel se tudjátok bizonyitani, se az ősrobbanást!


A Biblia saját magát bizonyitja mint a Matek könyv.



"és akkor lehetne rá hivatkozni, mint bizonyítékra,"


Most is lehet hivatkozni rá mint bizonyitékra.


"de egyelőre eléggé mese szinten áll a sztori,"


Istent még cáfolni nem tudta senki de az ősrobbanást azt követően a törzsfejlődést már tokostol vonóstol cáfolták és cáfoljuk 😁😂

2018. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 anonim ***** válasza:
34%

A keresztényi szeretet része, hogy súlyos beteg, mára elhunyt embereket ócsárolj? Oké, nem kedveled az embert, de én se szoktam ilyen féreg módon fogalmazni egy egyházfőről sem.


Amit a matek könyvek írnak, az bizonyított. Le vannak vezetve, bárki megtanulhatja és alkalmazhatja.


Az evolúció megfigyelések után látszik, hogy valódi dolog és a mai napig tart.


A Biblia terén még a vallásosak közt sincs egyetértés. Valaki tanmesének tartja a nagy részét (értelmesebb réteg) és valaki szóról szóra veszi az egészet (középkori ember szintjén ragadt)

2018. okt. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 anonim ***** válasza:
12%

Sanattinak igaza van!



Az evot is vehetjük propagandának! Kiknek a kezében van az összes média?


Disney megvette a Foxot övé a Natgeo

Warner

Viacom


Ezek a médiabirodalmak a filmjeiből is látszik kit is képviselnek igazából!


A filmjei olyan utalásokat tesznek ami Isten törvénye ellen szól!



Gyerekeknek a paráznaságra utaló jelenetekkel, a homofob mesék reklámzása..az agresszívítás...ott a Potter a varázslásával és mágiájával...az okkult dolgok...a gonosz oldal reklámzása, a démonok...soroljam még?


Ha nem hiszed olvass utána, én se magamtól szedtem ezeket, de már en is észrevettem!


A Pottert nagyon szerettem úgy is, hogy hittem Istenben, és sajnos azt hittem, hogy nem ártok magamnak, ha megnézem a varázslással kapcsolatos filmeket, tudtam, hogy nem jó...megnéztem, mert éreztem, a kényszert...hibáztam. Bízom benne, hogy többször ez nem fordul elő!


1 János 4:4

Ti az Istentől vagytok fiacskáim, és legyőztétek azokat; mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van.

2018. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!