Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Stephen Hawking: Nincs isten!?...

Stephen Hawking: Nincs isten!? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Tehát most nem egy áltudós, szélhámos, akárki állítja ezt, hanem napjaink legnagyobb tudósa, mégha posztumusz is. Ezt már semmiképp sem lehet félvállról venni...

2018. okt. 22. 21:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
75%
Sok tudós meg azt állítja, hogy van. Ezt sem lehet félvállról venni.
2018. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
43%

Egy értelmes elme egyik legnagyobb állítása.

Sajnálom Hawking-ot, ő egyedül többet tett le az asztalra, mint az elmúlt 500 év egyházi vezetői együttvéve.

2018. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
66%

Mivel ebben a témában ő SEM szaktekintély (mint ahogy senki más sem), ezért a véleménye nem bizonyíték.

Csak egy nagyon erős vélemény, amin érdemes lenne elgondolkodni.

Persze a hívők közül erre csak nagyon kevesen képesek, és még kevesebben akarnak is gondolkodni.

2018. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 anonim ***** válasza:
76%

Nem hitt abban, hogy van egy kaporszakállú, mindenek felett álló, utat és sorsot igazgató lény.


Azonban sokak számára nem ilyen az isten hanem sokkal transzcendensebb és nem is feltétlen tekintik mindenhatóknak inkább része és értője a világot mozgató folyamatnak.


Szóval az is egy külön téma, hogy mi és ki Isten, és ameddig ebben nehéz állást foglalni, addig nehéz olyan sarkalatos kérdésben is, hogy létezik-e.


Amúgy az ő életét és állapotát figyelemben nem csoda, hogy nem volt hívő lélek.


Tegyük hozzá e zseniális ember amúgy abban se hitt, hogy a Higgs-bozont megtalálják, aztán nem lett igaza (elismerte) és abban se hitt, hogy a fekete lyukak pereméről bármi kitörhet és kijuthat, na ebben is tévedett (elismerte). Volt még pár ilyen.

2018. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
30%
Azt a palit mindig is egy nagy kamunak tartottam, nem ok nélkül.
2018. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Állított ilyet? Én csak azt a nyilatkozatát ismerem, amiben azt mondja, hogy az Univerzum fizikai leírásából nem hiányzik, és hogy az Univerzumnak nincs szüksége teremtőre.
2018. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
25%

Dehogynem..én figyelmen kívül hagytam ezt..de azt sokan elfelejtik, hogy Isten mindentől független és semmi nem befolyásolja Őt, és Ő az egész Univerzum felett áll!



Ne legyünk okosabbak Istennél!


Éppen ezért hit, de amit a tudomány tagad, az attól még létezhet!



De aki hisz és keresi Őt az tudja, hogy létezik, aki keres az talál , aki zörget annak ajtó nyitatik aki kér az kap!

2018. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
68%

Hawking tudást gyűjtött, nem elhitt valamit, amit sokakba beleevelnek.


Megjegyzem, a halálról szóló cikkek alatt szinte kivétel nélkül minden hívő olyan undorító, féreg módon írt, hogy az borzasztó. Ez lenne a keresztény szeretet? Nevetséges.

2018. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
57%
Kepler hitt Istenben..de még sorolhatnám...
2018. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
43%

És? XD

Én totál nem erről írtam.

2018. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!