Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hiszel istenben?

Miért nem hiszel istenben?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/150 anonim ***** válasza:
20%
Bocs, elment. Szóval valószínűnek tartom, hogy van valami rendező elv, de semmiképpen nem ilyen személyes, mint a tipikus istenek.
2018. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/150 anonim ***** válasza:
86%

Gonoszság nélkül írom, még ha kicsit nyersen is:

Mert számomra Isten (Jézus, Szentlélek,..) egy olyan képzelt barát, aki megtestesít egy olyan erőt ill. társat, amire mindenki vágyik, akiben feltétel nélkül lehet bízni, mindig ott van, ha kell, mindig figyel ránk, stb. A gyerekek is pont így vannak a képzelt barátaikkal: valaki, aki megérti, nem csapja be, nem hazudik neki, nem hagyja el, tehát egy idealizált társ. Ez valószínűleg az ember erősen társas mivoltában is gyökerezik. Az isten figura (pl. a keresztény Isten) pontosan ugyanezt a funkciót látja el, azzal a különbséggel, hogy meg lehet osztani másokkal, van visszajelzés a közösségtől, hogy biztos nem képzelgés, ha más is tapasztalja. Egyfajta tömeges kényszerképzet, ami pozitív hatásával önmagát erősíti, és beépül a személyiségbe, a világról alkotott összképbe.

És ha én ezt így látom, akkor ez eleve kizárja, hogy hívő legyek. Ez az a fajta ellentmondás, mikor valaki megkérdezi, hogy higgyen-e Istenben, vagy hogy milyen vallást válasszon... nonszensz.

2018. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/150 anonim ***** válasza:
73%

A hívők valójában őrültek.

Olyanra tenni fel az embernek az életét, amire az égvilágon semmi bizonyíték nincs, hát, az finoman szólva is meggondolatlanság.

Arról nem beszélve, hogy szeretem ugyan a legendákat, mondákat, regéket, mitológiai történeteket, de a zsidók legendáit már kissé unom, mind az Ó, mind az Újszövetséget.

A Biblia és a zsidó, meg a keresztény vallást a zsidók találták ki és bár kétségtelenül okos emberek, engem nem vonz az a gondolat, hogy bevegyem az általuk kitalált maszlagot.

2018. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/150 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, pontosítanád kicsit?

Istenekben általában, vagy a keresztények istenében?

Merthogy erre két teljesen különböző válasz kell!

2018. nov. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/150 A kérdező kommentje:
Monoteizmus szerűségre gondoltam.
2018. nov. 9. 01:14
 16/150 anonim ***** válasza:
90%

Akkor adódik a kérdés: miért pont egy monoteizmusban higgyek?

Van kb. 8000 vallás, és ebből mennyi a monoteizmus? 5? Vagy 15?

2018. nov. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/150 anonim ***** válasza:
26%

Azt kellett volna kérdezned, hogy ki miben hisz, hogy választ kapj erre a kérdésre is. Ha én azt írnám, hogy a Pénzben hiszek akkor az én istenem a pénz lenne. Hiszen arról szól az életem, hogy mindent megteszek érte, hogy a pénzért hozok áldozatokat.

De ha azt írnám, hogy a szerelemben hiszek akkor szintén az lenne az istenem amiről az életem szól.

2018. nov. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/150 anonim ***** válasza:
22%
Ha a valóság minden aspektusában, így a Pénzben is és a szerelemben is hiszek sok egyéb dolog mellett akkor az én istenemben hiszek. De ezt a végtelenségig lehetne boncolgatni.
2018. nov. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/150 anonim ***** válasza:
12%

"az én istenemben hiszek"

Nem.

Pénz, szerelem, stb. az nem lehet isten.

Értelmes élőlény lehet isten.

2018. nov. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/150 anonim ***** válasza:
62%
Legyen ahogy gondolod nekem mindegy
2018. nov. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!