Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok keresztény miért hazudja...

Sok keresztény miért hazudja azt hogy muszlimok üldözik a keresztényeket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom ezt keresztényektől és egyáltalán nem tartom igaznak. Végre megszólalt egy államtitkár ez ügyben. Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős államkittkár a következőket mondta:


"El kell mondani, hogy a muzulmán országok többségében nem üldözik, hanem védik a keresztényeket, de amikor ez a téma felmerül, egyfajta zsiványbecsületből vagy inkább zsiványbecstelenségből nem engedik, hogy ez megfelelő súlyt kapjon"


Tehát az államtitkár szerint becstelen keresztények szándékosan elhallgatják hogy a muszlim országok valójában védik a keresztényeket. Sőt én azt tapasztalom hogy ennek ellenkezőjét terjesztik ezek a keresztények.



2019. jún. 14. 10:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Na mutass egy ilyen esetet akkor."


Tőled kérdezem hogy megtörténhet e ilyen eset! A kérdőjel pont ezt a célt szolgálja!


"Mert feltettem azt a kérdést hogy sok keresztény miért hazudja azt hogy muszlimok üldözik a keresztényeket?"


Ez nem hazugság! Keresztények nem robbantgatnak muszlim turistákkal teli buszokat.

Sőt a muszlimok buddhistákat is támadtak meg! Afganisztánban meg felrobbantottak buddhista szobrokat!

Banglades, India, Mianmar, Thaiföld ezeken a helyeken szintén támadtak meg muszlimok buddhistákat! Tehát nem csak a keresztényeket a buddhistákat is üldözik a muszlimok!

De a zsidókat is támadják a muszlimok. És nem csak Izraelben.


"Aha. Akkor kik szavaztak a jelenlegi kormánypártra? Nem a keresztény hittestvéreid? Én biztos nem."


Jól írod nem ők voltak. Mert nem mindenki a hittestvérem!


"Azért írtam ki a kérdést hogy te és a keresztény hittestvéreid észhez térjetek."


Értem! Tehát nem üldözik a keresztényeket de azért védeni kell őket. Ráadásul muszlim országok védik a keresztényeket. Még is kitől védik a muszlim országok a keresztényeket?

Íme a teljes cikk!

[link]


Idézet a cikkből! Amelyben az államtitkár elismeri hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon!


"– A világon a legüldözöttebb vallás a kereszténység, ezt a magyar kormány felismerte. Mi azt is ki merjük mondani, hogy keresztény ország vagyunk, amelyet egy kereszténydemokrata kormány vezet. Erkölcsi kötelességünknek érezzük azt, hogy ha a legüldözöttebb vallás a keresztényeké, akkor mi mutassunk példát azzal, hogy programot működtetünk a megsegítésükre – magyarázta el a program mögött húzódó elveket lapunknak Azbej Tristan államtitkár."


Korábban írod: "...de az nevetség vicc kategória hogy keresztények lennének a leginkább üldözöttek a világon.”

S ugyan az az államtitkár kijelenti hogy a keresztények a legüldözöttebbek a világon!


"– A másik ok a muzulmán országok hozzáállásában gyökerezik. El kell mondani, hogy a muzulmán országok többségében nem üldözik, hanem védik a keresztényeket, de amikor ez a téma felmerül, egyfajta zsiványbecsületből vagy inkább zsiványbecstelenségből nem engedik, hogy ez megfelelő súlyt kapjon – beszélt a valóságról Azbej Tristan."


A keresztényekre akarod ráhúzni hogy hazudoznak és mi derül ki a cikkből? Az hogy a muzulmán országok hozzáállásával van a baj! Pont hogy a muzulmán országok nem engedik hogy ez az információ megfelelő hangsúlyt kapjon! " - beszélt a valóságról Azbej Tristan."

A valóságról beszélt az államtitkár!



"Egy darab országban született egy ilyen ítélet de azt sem hajtották végre. "


De hogyan születhet ilyen ítélet ha nem üldözik a keresztényeket? Ez üldözés mivel a vallása miatt lett elítélve? Sőt halálra ítélve. Egy keresztényt nem fognak elítélni egyetlen országban sem államilag azért mert muszlimmal házasodik össze.

2019. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Ez alapján van képed azt állítani hogy keresztények a leginkább üldözöttek a világon?"


Az államtitkár akire te magad is hivatkozol ő állítja ezt! Az államtitkár szavai alapján állítom hogy igen így van!


"Miközben muszlimok ellen népirtás zajlik, az áldozatok száma milliós, a menekültek száma pedig 10 milliós, vagy koncentrációs táborokba zárják őket és kínozzák."


A menekültek száma 10 milliós! Szíriából menekülnek! De a helyzet az hogy ezek a menekültek egy olyan országból menekültek el ami több száz éve muzulmán ország. Ahol a lakosság kb. 90% muzulmán! Tehát muzulmánok menekülnek muzulmánok elől!

Csak azt nem értem hogy te tudod hogy koncentrációs táborokban zárják őket és kínozzák is. Akkor miért nem figyelmezteted őket hogy ne olyan helyre meneküljenek ahol ez vár rájuk? Sőt a muzulmán országok miért nem figyelmeztetik a hittestvéreiket?

Nem értem!

De azt sem értem hogy a menekültek miért nem veszik észre hogy itt csak a baj vár rájuk! És azt sem értem hogy akkor miért bújnak el kamionokban kapaszkodnak fel vonatokra vagy csak indulnak neki gyalog! Vagy ott van London polgármestere ő miért nem figyelmezteti a hittestvéreit a koncentrációs táborokra?

Vagy a környező muzulmán országok miért nem figyelmeztetik a menekülteket, hiszen olyan ország is van amin áthaladnak a menekültek!


"A többi keresztény hittestvéred legalább hallgat. Nem tudom mennyire kell ehhez gerinctelennek kell lenni, de neked sikerült."


A probléma nem itt van hanem ott hogy te mint z ő hittestvérük nem figyelmezteted őket a veszélyre és hagyod hogy olyan helyre menjenek ahol tudod mi vár rájuk. Te mint a hittestvérük milyen gyakorlati segítséget nyújtasz nekik. Mert az már világos hogy információval nem látod el őket hiszen hagyod hogy olyan helyzetbe kerüljenek amiről írsz!

2019. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 A kérdező kommentje:

"Tőled kérdezem hogy megtörténhet e ilyen eset! A kérdőjel pont ezt a célt szolgálja!"


Hogy csak ezért kivégezzenek valakit, szerintem nem.



"Ez nem hazugság! Keresztények nem robbantgatnak muszlim turistákkal teli buszokat."


Ezt már elmagyaráztam de úgy látom nem fogtad fel.Aki ilyet tesznek azok terroristák. Nem a muszlim államok robbantgatnak. Szóval államszinten egy muszlim országban sem gyilkolják a keresztényeket.



"Sőt a muszlimok buddhistákat is támadtak meg! Afganisztánban meg felrobbantottak buddhista szobrokat!"


Egy terrorszervezet tette ezt, akiket keresztény többségű országok támogattak.



"Banglades, India, Mianmar, Thaiföld ezeken a helyeken szintén támadtak meg muszlimok buddhistákat! Tehát nem csak a keresztényeket a buddhistákat is üldözik a muszlimok!"


Mi bajod van? Mianmarban népirtást követnek el a muszlim kisebbség ellen. Az áldozatok száma sok ezer, 1 millió menekült. Erre van képed ezt leírni.



"De a zsidókat is támadják a muszlimok. És nem csak Izraelben."


Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen. Te pedig egy hazudozó kamu keresztény vagy.



"Jól írod nem ők voltak. Mert nem mindenki a hittestvérem!"


Keresztények nem a hittestvéreid?



"Értem! Tehát nem üldözik a keresztényeket de azért védeni kell őket. Ráadásul muszlim országok védik a keresztényeket. Még is kitől védik a muszlim országok a keresztényeket?"


Az állam dolga hogy megvédje az állampolgárait vallási felekezettől függetlenül, mindentől és mindenkitől.



"Korábban írod: "...de az nevetség vicc kategória hogy keresztények lennének a leginkább üldözöttek a világon.”

S ugyan az az államtitkár kijelenti hogy a keresztények a legüldözöttebbek a világon!"


Szóval sem mondtam hogy mindenben egyetértek az államtitkárral.



"A keresztényekre akarod ráhúzni hogy hazudoznak és mi derül ki a cikkből? Az hogy a muzulmán országok hozzáállásával van a baj! Pont hogy a muzulmán országok nem engedik hogy ez az információ megfelelő hangsúlyt kapjon! " - beszélt a valóságról Azbej Tristan."


Ez nem igaz. Mi az hogy a muzulmán országok nem engedik hogy ez az információ megfelelő hangsúlyt kapjon! Hülyeség. Keresztény országokban hazudják hogy muszlim országokban üldözik a keresztényeket.



"A valóságról beszélt az államtitkár!"


Az államtitkár abban igazat mond hogy muszlim államok nem üldözik, hanem védik a keresztényeket. A többi propagandaszöveg.



"De hogyan születhet ilyen ítélet ha nem üldözik a keresztényeket? Ez üldözés mivel a vallása miatt lett elítélve? Sőt halálra ítélve."


Hozzátettem hogy elfordulhat diszkrimináció vagy hogy támadás éri őket de államszintű üldöztetés nincs. Ráadásul itt az illető muszlim volt és hozzáment egy keresztényhez, ami ezek szerin ebben az országban büntetendő, szóval nem azért büntették önmagában mert keresztény.



"Egy keresztényt nem fognak elítélni egyetlen országban sem államilag azért mert muszlimmal házasodik össze."


90-es évek Srebrenica mond valamit? Keresztények által elkövetett népirtás muszlimok ellen. Magyarországon muszlimok elleni uszító propaganda megy államszinten. Az USA pedig a sokadik muszlim államot támadja meg amiben 2-3 millióan haltak meg.

2019. jún. 21. 15:21
 94/106 A kérdező kommentje:

"Az államtitkár akire te magad is hivatkozol ő állítja ezt! Az államtitkár szavai alapján állítom hogy igen így van!"


az államtitkár hazudik ebben és a többi kamukeresztény is.



"A menekültek száma 10 milliós! Szíriából menekülnek! De a helyzet az hogy ezek a menekültek egy olyan országból menekültek el ami több száz éve muzulmán ország. Ahol a lakosság kb. 90% muzulmán! Tehát muzulmánok menekülnek muzulmánok elől!"


Egy terrorszervezet elől menekülnek amit az USA hozott létre. Továbbá az USA is ott van az országban és naponta bombázza a szír városokat.



"De azt sem értem hogy a menekültek miért nem veszik észre hogy itt csak a baj vár rájuk! És azt sem értem hogy akkor miért bújnak el kamionokban kapaszkodnak fel vonatokra vagy csak indulnak neki gyalog! Vagy ott van London polgármestere ő miért nem figyelmezteti a hittestvéreit a koncentrációs táborokra?"


Nem azt mondtam hogy Nyugat-Európában zárják koncentrációs táborokba őket. Megint nem fogtad fel amit írtam.



"Csak azt nem értem hogy te tudod hogy koncentrációs táborokban zárják őket és kínozzák is. Akkor miért nem figyelmezteted őket hogy ne olyan helyre meneküljenek ahol ez vár rájuk?"


Ne aggódj, én egy muszlimnak sem javaslom hogy Magyarországra jöjjön. Felhívom a figyelmüket hogy itt muszlimok ellen uszít a kormány és gyűlöletkeltés megy évek óta. Sőt, azt mondom nekik hogy még turistaként se jöjjenek ide.



"Vagy a környező muzulmán országok miért nem figyelmeztetik a menekülteket, hiszen olyan ország is van amin áthaladnak a menekültek!"


A menekültek 90%-a a környező muszlim országokban maradt. Csak a 10%-uk jött Európába, amire a hozzád hasonló kamukeresztények azt mondták hogy elözönlik Európát meg el akarják foglalni.


Na szóval miért is a keresztények a legüldözöttebbek a világon? Egyelőre egy darab esetet mutattál. Ez alapján?

2019. jún. 21. 15:44
 95/106 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Hogy csak ezért kivégezzenek valakit, szerintem nem."


Kijelenthető hogy előfordul olyan amikor a muszlimok a vallásuk miatt üldözik a keresztényeket!


"Ezt már elmagyaráztam de úgy látom nem fogtad fel.Aki ilyet tesznek azok terroristák. Nem a muszlim államok robbantgatnak. Szóval államszinten egy muszlim országban sem gyilkolják a keresztényeket."


Remélem majd te is így állsz hozzá amikor én magyarázok el neked valamit!

Ugyan akkor én is hiába magyarázom neked hogy Magyarország valójában nem keresztény ország hanem szekuláris! De te sem fogod ezt fel!


"Egy terrorszervezet tette ezt, akiket keresztény többségű országok támogattak."


Azért hogy buddhistákra támadjanak?


"Mi bajod van? Mianmarban népirtást követnek el a muszlim kisebbség ellen. Az áldozatok száma sok ezer, 1 millió menekült. Erre van képed ezt leírni."


Igen van képem ezt írni. Miért ne lenne? Mianmarban is támadtak meg muszlimok buddhistákat!


"Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen. Te pedig egy hazudozó kamu keresztény vagy."


Akkor a palesztin muszlimok nem támadják a zsidókat?


"Keresztények nem a hittestvéreid?"


Akkor most el elmagyarázom!

Azt írtam hogy "nem mindenki"

Tehát vannak olyanok akik nem azok!


"Az állam dolga hogy megvédje az állampolgárait vallási felekezettől függetlenül, mindentől és mindenkitől."


Akkor a magyar állam is védi a Magyar országon élő magyar muszlimokat!

Sőt még jobban is védi mert kis hazánkban nincs olyan hogy valakit azért ítélnek el államilag mert valamelyik vallás tagja!


"Szóval sem mondtam hogy mindenben egyetértek az államtitkárral."


Tehát az egyik dolgot elhiszed neki a másik dolgot pedig nem hiszed el neki?

Mi alapján döntöd el?

Ha esetleg téved vagy hazudik az államtitkár azt illetően hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás akkor ugyan ez igaz lehet arra is amit kijelentett. Vagy is hogy a muzulmán országokban védik a keresztényeket!


"Ez nem igaz."


Dehát ezt nyilatkozta az államtitkár! Akkor igaznak kell lennie.

Hiszen, idézem amit írtál: "Végre megszólalt egy államtitkár ez ügyben."

Így fogalmazol hogy "VÉGRE"! Akkor fogalmaznak így ha jelentőséggel bír a dolog!


"Mi az hogy a muzulmán országok nem engedik hogy ez az információ megfelelő hangsúlyt kapjon! Hülyeség. Keresztény országokban hazudják hogy muszlim országokban üldözik a keresztényeket."


Ezt írja a cikk és így nyilatkozott az államtitkár! Talán vele kellene megbeszélned a dolgot hogy tisztázni lehessen. Esetleg írj neki levelet! És kérd meg hogy tisztázza a felmerült kérdéseket!


"Az államtitkár abban igazat mond hogy muszlim államok nem üldözik, hanem védik a keresztényeket. A többi propagandaszöveg."


Vagy inkább ez csak propaganda szöveg a muzulmán országok részéről és többibe mondott igazat az államtitkár!

Vagy minden igaz amit az államtitkár mondott!

Ezt alátámasztja az a tény hogy: "Azbej Tristan személyesen vitte el az üzenetet Nigériába."

Tehát személyes tapasztalattal rendelkezik az államtitkár és így tette a nyilatkozatot!


"Hozzátettem hogy elfordulhat diszkrimináció vagy hogy támadás éri őket de államszintű üldöztetés nincs."


Akkor milyen ítélet született? De ez még akkor rosszabb mintha az állam hozta volna az ítéletet hiszen akkor ez esetben önbíráskodás történt!

Viszont nem érte hogyan lehetséges az hogy ilyen körülmények között a rendőrség letartóztatja a házaspárt és még az ügyvédjüket is azzal az ürüggyel hogy okmány ellenőrzést végezzenek. És ráadásul ez a repülőtéren történik. Van bíró, bíróság van rendőrség meg van repülőtér és okmány ellenőrzés! Ilyesmik az államokra jellemzőek!


"Ráadásul itt az illető muszlim volt és hozzáment egy keresztényhez, ami ezek szerin ebben az országban büntetendő, szóval nem azért büntették önmagában mert keresztény."


Az illető kijelentése szerint ,nem volt muszlim és nem követett el hitehagyást hiszen kereszténynek vallotta magát!


"90-es évek Srebrenica mond valamit? Keresztények által elkövetett népirtás muszlimok ellen. Magyarországon muszlimok elleni uszító propaganda megy államszinten. Az USA pedig a sokadik muszlim államot támadja meg amiben 2-3 millióan haltak meg."


Egy keresztényt nem fognak elítélni egyetlen országban sem államilag azért mert muszlimmal házasodik össze. Ugyan ez fordítva már nem így van!


"az államtitkár hazudik ebben és a többi kamukeresztény is."


Tehát abban hazudik hogy üldözik a keresztényeket de abban nem hogy a muszlim országokban védik a keresztényeket!

De ez nem logikus. Hiszen akkor azt kellene mondani hogy minden muzulmán országban üldözik a keresztényeket, mert ezzel erősítené azt hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon. De így pont hogy ellentmondás van!


"Egy terrorszervezet elől menekülnek amit az USA hozott létre. Továbbá az USA is ott van az országban és naponta bombázza a szír városokat."


És gondolom azok a bombák különbséget tesznek muzulmán és keresztény között! Ugye jól gondolom?

Amúgy meg hogy a fenébe kerülhet egy ország terroristák kezébe? Hogy a francba lehetett Szíriának ennyire béna hadserege? És hogyan engedhette ezt meg a muzulmánok istensége?

Hiszen a terroristák is muzulmának vallják magukat!


"Nem azt mondtam hogy Nyugat-Európában zárják koncentrációs táborokba őket. Megint nem fogtad fel amit írtam."


Nem írtad hogy hol zárják őket koncentrációs táborokba! De én sem írtam hogy ez Nyugat-Európában lenne!


"Ne aggódj, én egy muszlimnak sem javaslom hogy Magyarországra jöjjön. Felhívom a figyelmüket hogy itt muszlimok ellen uszít a kormány és gyűlöletkeltés megy évek óta. Sőt, azt mondom nekik hogy még turistaként se jöjjenek ide."


És bizonyára az összes hallgat is rád! Amúgy az csoda hogy te még mindig az országban vagy és nem hagytad el!


"A menekültek 90%-a a környező muszlim országokban maradt. Csak a 10%-uk jött Európába, amire a hozzád hasonló kamukeresztények azt mondták hogy elözönlik Európát meg el akarják foglalni."


De miért jönnek akkor Európába? Nincs benne logika. Hiszen itt csak a baj vár rájuk és még is idejönnek. Miért? Nem normálisak vagy süketek vagy mi a baj velük? Nem a hozzám hasonló keresztények inkább azt mondják hogy azért jönnek ide hogy felvegyék a keresztény hitet mert azt a saját országukban nem tehették meg! Mivel ott halálra ítélnék őket ezért!


"Na szóval miért is a keresztények a legüldözöttebbek a világon? Egyelőre egy darab esetet mutattál. Ez alapján?"


A poén az hogy te hoztad fel. Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős államkittkár nyilatkozott!

Írtam neked korábban de akkor jön az ismétlés!

"Az államtitkár akire te magad is hivatkozol ő állítja ezt! Az államtitkár szavai alapján állítom hogy igen így van!"

2019. jún. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 A kérdező kommentje:

"Kijelenthető hogy előfordul olyan amikor a muszlimok a vallásuk miatt üldözik a keresztényeket!"


Mégha elő is fordul, ettől nem lesznek keresztények a legüldözöttebbek.



"Ugyan akkor én is hiába magyarázom neked hogy Magyarország valójában nem keresztény ország hanem szekuláris! De te sem fogod ezt fel!"


Majd ha te felfogod hogy a terroristák nem az iszlám vallás szerint cselekszenek, akkor is fogékonyabb leszek a mondandódra.



"Igen van képem ezt írni. Miért ne lenne? Mianmarban is támadtak meg muszlimok buddhistákat!"


Mégha ez igaz is, ez annak az eredménye hogy népirtást követnek el a budhisták a muszlimok ellen.



"Akkor a palesztin muszlimok nem támadják a zsidókat?"


Ebből is látszik mennyire gerinctelen vagy. De támadják a zsidókat, mert a zsidók népirtást követnek el ellenük. A zsidók is támadták a náci németeket a második világháborúban, de ettől még tény hogy a nácik követtek el népirtást a zsidók ellen, ahogy most a zsidók teszik a palesztinok ellen.



"Azt írtam hogy "nem mindenki"

Tehát vannak olyanok akik nem azok!"


Mi alapján válogatsz?



"Akkor a magyar állam is védi a Magyar országon élő magyar muszlimokat!"


Hát nem, mert maga az állam folytat muszlimok ellen uszító propagandát. Ott még nem tartunk hogy táborokba zárják a muszlimokat de a 70 éve is igy kezdődött.



"Tehát az egyik dolgot elhiszed neki a másik dolgot pedig nem hiszed el neki?

Mi alapján döntöd el?"


Ugy hogy utánanézek annak amit mond.



"Ha esetleg téved vagy hazudik az államtitkár azt illetően hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás akkor ugyan ez igaz lehet arra is amit kijelentett. Vagy is hogy a muzulmán országokban védik a keresztényeket!"


Utánanéztem igy tudom hogy abban nem mond igazat hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás, abban viszont igazat mond hogy a muzulmán országokban védik a keresztényeket.



Hiszen, idézem amit írtál: "Végre megszólalt egy államtitkár ez ügyben."


"Így fogalmazol hogy "VÉGRE"! Akkor fogalmaznak így ha jelentőséggel bír a dolog!"


Arra vonatkozóan írtam hogy "VÉGRE" tisztázza hogy muszlim országok védik a keresztényeket.



"Tehát személyes tapasztalattal rendelkezik az államtitkár és így tette a nyilatkozatot!"


Attól még hogy járt valahol, szerinted biztos igazat mond? :)



"Akkor milyen ítélet született? De ez még akkor rosszabb mintha az állam hozta volna az ítéletet hiszen akkor ez esetben önbíráskodás történt!"


Mondtam már. Mégha ez az eset igaz is, akkor sincs szó általános keresztényüldözésről.



"Egy keresztényt nem fognak elítélni egyetlen országban sem államilag azért mert muszlimmal házasodik össze. Ugyan ez fordítva már nem így van!"


Nem, csak legyilkolják az összes muszlimot mint Szerbiában.



"Tehát abban hazudik hogy üldözik a keresztényeket de abban nem hogy a muszlim országokban védik a keresztényeket!"


Pontosan. Ahogy korábban írtam, néha éri diszkrimináció vagy erőszak a keresztényeket de ez nem keresztényüldözés.



"És gondolom azok a bombák különbséget tesznek muzulmán és keresztény között! Ugye jól gondolom?"


Jól gondolod. Nem emlékszem arra hogy az USA keresztény templomot bombázott volna Irakban vagy Sziriában de mecset sokszor bombáztak.



"Amúgy meg hogy a fenébe kerülhet egy ország terroristák kezébe? Hogy a francba lehetett Szíriának ennyire béna hadserege?"


Úgy hogy a keresztény USA és Izrael támadja a szír hadsereget, de nem bántja a terroristákat.



"És hogyan engedhette ezt meg a muzulmánok istensége?"


A muszlimok Istene ugyanaz mint a keresztények Istene. Ha még ezt sem tudod minek okoskodsz?



"És bizonyára az összes hallgat is rád! Amúgy az csoda hogy te még mindig az országban vagy és nem hagytad el!"


Nem tudom hogy hallgatnak-e rám vagy nem de ezt mondom nekik. Ha rosszabb lesz a helyzet még az is előfordulhat hogy nekem is menekülnöm kell. 70 éve a zsidók ellen is hasonló propaganda folyt Magyarországon. Azt azért nem várnám meg hogy a keresztény hittestvéreid koncentrációs táborba zárjanak engem is.



"De miért jönnek akkor Európába? Nincs benne logika. Hiszen itt csak a baj vár rájuk és még is idejönnek. Miért? Nem normálisak vagy süketek vagy mi a baj velük? Nem a hozzám hasonló keresztények inkább azt mondják hogy azért jönnek ide hogy felvegyék a keresztény hitet mert azt a saját országukban nem tehették meg! Mivel ott halálra ítélnék őket ezért!"


Nem Magyarországra jönnek. Nem tudom feltűnt-e? Sziriában bárki felveheti a keresztény hitet. Az ottani keresztények a szír kormányt támogatják, akik az USA meg akar buktatni.



"Az államtitkár akire te magad is hivatkozol ő állítja ezt! Az államtitkár szavai alapján állítom hogy igen így van!"


Te gondolkodás nélkül mindent elhiszel? :)

2019. jún. 24. 14:05
 97/106 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mégha elő is fordul, ettől nem lesznek keresztények a legüldözöttebbek."


Nem még ha. Ez előfordul és ez tény! Pedig az államtitkár ezt állítja és ugye én hiszek az államtitkárnak. Minden szavát elhiszem azt is elhiszem de csak és kizárólag neki hiszem el hogy a muzulmán országok ,idézem az államtitkár szavait: "A másik ok a muzulmán országok hozzáállásában gyökerezik. El kell mondani, hogy a muzulmán országok többségében nem üldözik, hanem védik a keresztényeket, de amikor ez a téma felmerül, egyfajta zsiványbecsületből vagy inkább zsiványbecstelenségből nem engedik, hogy ez megfelelő súlyt kapjon – beszélt a valóságról Azbej Tristan.


"Mégha ez igaz is, ez annak az eredménye hogy népirtást követnek el a budhisták a muszlimok ellen."


Vajon hogyan kezdődött?


"Ebből is látszik mennyire gerinctelen vagy. De támadják a zsidókat, mert a zsidók népirtást követnek el ellenük. A zsidók is támadták a náci németeket a második világháborúban, de ettől még tény hogy a nácik követtek el népirtást a zsidók ellen, ahogy most a zsidók teszik a palesztinok ellen."


Tudom hogy a zsidók irtják a palesztinokat! Izraelben használnak olyan könnygázt ami nagyon is veszélyezteti a terhes nőket! Ja de most nem az igazságot írtam mert ugye én gerinctelen vagyok és kamu keresztény! Szóval úgysem igaz amit írtam! Hiszen kamu keresztény vagyok!


"Mi alapján válogatsz?"


Te mi alapján válogatsz amikor azt állítod hogy a terroristák nem az iszlám vallás alapján cselekszenek?



"Hát nem, mert maga az állam folytat muszlimok ellen uszító propagandát. Ott még nem tartunk hogy táborokba zárják a muszlimokat de a 70 éve is igy kezdődött."


De igen megvédik a muszlimokat Magyarországon! Nem kell olyan üldözést elszenvedniük mit annak a keresztény családnak akinek a női tagját halálra ítélte az állami bíróság! Sőt nyugodtan osztogathatnak Koránt az utcán is. Vajon Bibliát osztogathatnak e muszlim országban nyíltan az utcán?

Pl. Dánia korlátozza a muszlim prédikátoroknak kiadott vízumokat! Svájcban pedig törvénybe van iktatva hogy tilos minaretet építeni!

Olaszországban még csak nem is ismerik el hivatalosan a muszlim vallást. Magyarországon elismerik!

Idézem az államtitkár szavait!

"A világon legalább nyolcvan olyan ország van, ahol csorbul a keresztények lelkiismereti és vallásszabadsághoz való joga. Vannak olyan régiók a világon – Közel-Kelet, Nyugat-Afrika –,..."

(de ezeket se hidd el mert ugye én kamu vagyok)


"Utánanéztem igy tudom hogy abban nem mond igazat hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás, abban viszont igazat mond hogy a muzulmán országokban védik a keresztényeket."


Kérlek avass be hogyan néztél utána!


"Arra vonatkozóan írtam hogy "VÉGRE" tisztázza hogy muszlim országok védik a keresztényeket."


És végere azt is tisztázza hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon!


"Attól még hogy járt valahol, szerinted biztos igazat mond?"


Akár igazat is mondhat! Üldözik e a muszlimok a keresztényeket?


"Mondtam már. Mégha ez az eset igaz is, akkor sincs szó általános keresztényüldözésről."


A kérdésed sem általános keresztény üldözésről szól! Az pedig tény hogy a muszlimok üldözik a keresztényeket! Hogy mekkora mértékben az nem része a kérdésednek.

Írj ki egy külön kérdést és majd válaszolok!


"Nem, csak legyilkolják az összes muszlimot mint Szerbiában."


És ez egy teljesen átlagos napon történ amikor az emberek csak gondoltak egyet fegyvert fogtak és legyilkolták a muszlimokat? Egyik nap még jó szomszédi viszonyban voltak aztán meg másnap a nem muszlim legyilkolta a muszlimokat!

Amúgy meg a világon számtalan vegyes házasság van. Hogy hogy csak egyetlen országban gyilkolták le a vegyes házasságban élő muszlimokat? És mi lett azokkal a muszlimokkal akik nem vegyes házasságban éltek?


"Ahogy korábban írtam, néha éri diszkrimináció vagy erőszak a keresztényeket de ez nem keresztényüldözés."


Akkor micsoda? Ebből kiindulva lehetséges hogy azért mészárolták le Szerbiában a muszlimokat hogy megszerezzék a vagyonukat és semmi köze nem volt a mészárlásnak a valláshoz?


"Nem emlékszem arra hogy az USA keresztény templomot bombázott volna Irakban vagy Sziriában de mecset sokszor bombáztak."


Biztos vagy benne? Ez nem inkább csap elhallgatás? Hiszen ez nagyon nem mutatna jól a hírekben!


"Úgy hogy a keresztény USA és Izrael támadja a szír hadsereget, de nem bántja a terroristákat."


Támadja? Az Iszlám állam megjelenése előtt hol támadta az USA Szíriát? Csak szeretnék utána járni hogy igazat írsz-e!

És Irakban miért nem jutottak hatalomra a terroristák? Meg hogy lehet az hogy most már nem is hallani az Iszlám államról Szíriával kapcsolatban?


"A muszlimok Istene ugyanaz mint a keresztények Istene. Ha még ezt sem tudod minek okoskodsz?"


Ez nem igaz! Allahnak nincs fia! A keresztények Istenének van! Sőt a Fiú egyben az emberiség megváltója is!

Én nagyon is jól tudom hogy nem ugyan az a kettő!


"Nem tudom hogy hallgatnak-e rám vagy nem de ezt mondom nekik. Ha rosszabb lesz a helyzet még az is előfordulhat hogy nekem is menekülnöm kell. 70 éve a zsidók ellen is hasonló propaganda folyt Magyarországon. Azt azért nem várnám meg hogy a keresztény hittestvéreid koncentrációs táborba zárjanak engem is."


Nyugodj meg! Még az is lehet hogy egy táborba kerülünk. Mint említettem már számtalanszor a világ egyre szekulárisabb és egyre kevésbé tolerálják a vallásokat teljesen mindegy hogy muszlim vagy keresztény! Persze tudom én, utánajártál. Csak lehet nem elég alaposan vagy nem láttad meg amit meg kellene látnod! De majd felébredsz egyszer csak.

Pl. Indiában egyaránt üldözik a muszlimokat és a keresztényeket is. Sőt még az is felvetésre került állami szinten hogy sterilizálják a muszlimokat és keresztényeket! Szóval Indiába ne menj!


"Nem Magyarországra jönnek. Nem tudom feltűnt-e? Sziriában bárki felveheti a keresztény hitet. Az ottani keresztények a szír kormányt támogatják, akik az USA meg akar buktatni."


Innét még a magyarok is menekülnek. Nem tudom feltűnt-e? Hát persze hogy felveheti csak épp menekülnie kell onnét menekült el a legtöbb keresztény.


"Te gondolkodás nélkül mindent elhiszel?"


Ezen nem is kell gondolkodnom egy muszlim hiteles forrásnak minősítette! Akkor csak is igaz lehet minden szava!

2019. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy a legüldözöttebb vallás, ezért erre az egyre még válaszolok.

pl. az ilyen jelentések alapján írják az emberek, hogy a keresztények a legüldözöttebbek világ szinten:

[link] (Ez egy friss 2019-es)

Ez a hozzá kapcsolódó cikk:

[link]

De, amúgy utána lehet nézni.


Egyébként mindegy, hogy a legüldözöttebb vagy csak a 2. legüldözöttebb (ha esetleg a muszlimoknak akarod fenntartani ezt a címet), akkor is egyértelmű, hogy sok helyen nem élnek háborítatlanul.

2019. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 A kérdező kommentje:

"Pedig az államtitkár ezt állítja és ugye én hiszek az államtitkárnak."


Te mindenkinek hiszel aki a mondandójába belekeveri a keresztény vallást?



"Vajon hogyan kezdődött?"


Úgy hogy a mianmari kormány gyilkolni kezdte a muszlimokat.



"Tudom hogy a zsidók irtják a palesztinokat! Izraelben használnak olyan könnygázt ami nagyon is veszélyezteti a terhes nőket! Ja de most nem az igazságot írtam mert ugye én gerinctelen vagyok és kamu keresztény! Szóval úgysem igaz amit írtam! Hiszen kamu keresztény vagyok!"


Biblia szerint Jézus azt mondta ne hazudj. Te mégis hazudozol ezért kamukeresztény vagy.



"Te mi alapján válogatsz amikor azt állítod hogy a terroristák nem az iszlám vallás alapján cselekszenek?"


Ugy hogy a terroristák tetteit összevetettem az iszlám vallással és azt láttam hogy ezek a tettek teljesen ellentétesek az iszlámmal.



"De igen megvédik a muszlimokat Magyarországon! Nem kell olyan üldözést elszenvedniük mit annak a keresztény családnak akinek a női tagját halálra ítélte az állami bíróság! Sőt nyugodtan osztogathatnak Koránt az utcán is. Vajon Bibliát osztogathatnak e muszlim országban nyíltan az utcán?"


Nem védi meg Magyarország. Sőt, a muszlimok ellen uszító kormánypropaganda veszélyezteti a magyarországi muszlimok biztonságát, életét. Egy újabb eset:


[link]



"Pl. Dánia korlátozza a muszlim prédikátoroknak kiadott vízumokat! Svájcban pedig törvénybe van iktatva hogy tilos minaretet építeni!"


Minaretet építeni tilos Svájcban, mecsetet lehet. Magyarországon mecsetet sem lehet építeni.



"Olaszországban még csak nem is ismerik el hivatalosan a muszlim vallást."


Erről nem hallottam és amúgy kétlem hogy így lenne.



"A világon legalább nyolcvan olyan ország van, ahol csorbul a keresztények lelkiismereti és vallásszabadsághoz való joga. Vannak olyan régiók a világon – Közel-Kelet, Nyugat-Afrika"


Amig nem mond konkrétumot nem is hiszem el. Ezt így bárki állíthatja.



"Kérlek avass be hogyan néztél utána!"


Utánanéztem és nem látom sehol hogy államszinten menne a keresztényüldözés.



"És végere azt is tisztázza hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon!"


Ez egy hazugság és csak a hozzád hasonló kamukeresztények ugranak erre, aztán vigan mennek szavazni a kormánypártra.



"Akár igazat is mondhat! Üldözik e a muszlimok a keresztényeket?"


Irtam már. Néhol lehet előfordul diszkrimináció vagy erőszakos támadás is, de egy muszlim országban sem üldözik a keresztényeket.



"A kérdésed sem általános keresztény üldözésről szól! Az pedig tény hogy a muszlimok üldözik a keresztényeket! Hogy mekkora mértékben az nem része a kérdésednek."


Akkor a kérdést sem értetted meg, mert az arra vonatkozik államszinten muszlimok üldözik-e a keresztényeket. A válasz pedig nem, ahogy az államtitkár be is ismerte.



"És ez egy teljesen átlagos napon történ amikor az emberek csak gondoltak egyet fegyvert fogtak és legyilkolták a muszlimokat? Egyik nap még jó szomszédi viszonyban voltak aztán meg másnap a nem muszlim legyilkolta a muszlimokat!"


Pontosan így történt. A túlélők beszámolója szerint volt hogy a keresztény szomszéd elkezdte gyilkolni a muszlimokat.



"Amúgy meg a világon számtalan vegyes házasság van. Hogy hogy csak egyetlen országban gyilkolták le a vegyes házasságban élő muszlimokat? És mi lett azokkal a muszlimokkal akik nem vegyes házasságban éltek?"


Miről beszélsz?



"Akkor micsoda? Ebből kiindulva lehetséges hogy azért mészárolták le Szerbiában a muszlimokat hogy megszerezzék a vagyonukat és semmi köze nem volt a mészárlásnak a valláshoz?"


Ez esetleg diszkrimináció, erőszakos bűncselekmény de nem keresztényüldözés és nem népirtás. Ami a muszlimok ellen történt az népirtás a Hágai Nemzetközi bíróság ítélete szerint.



"Biztos vagy benne? Ez nem inkább csap elhallgatás? Hiszen ez nagyon nem mutatna jól a hírekben!"


Akkor mutass egy ilyen esetet.



"Támadja? Az Iszlám állam megjelenése előtt hol támadta az USA Szíriát? Csak szeretnék utána járni hogy igazat írsz-e!"


Az USA mindenféle szervezetet pénzelt és fegyverezett fel Szíriában, köztük az ISIS-t akikre hivatkozva betörtek Sziriába, de nem az ISIS-t lőtték hanem a szir hadsereget.



"És Irakban miért nem jutottak hatalomra a terroristák? Meg hogy lehet az hogy most már nem is hallani az Iszlám államról Szíriával kapcsolatban?"


Irakban is jelentős területeket foglalt el az ISIS, de az iraki kormányerők visszavették. Azért nem hallasz az ISIS-ről mostanában Szíriában sem, mert Szíria, Törökország, Irán Oroszország és Irak összefogott és nagyrészt megsemmisítette ezt a terrorszervezetet.



"Ez nem igaz! Allahnak nincs fia! A keresztények Istenének van! Sőt a Fiú egyben az emberiség megváltója is!"


Én nem a fiáról beszélek hanem Istenről. Ha szerint Istennek fia van akkor te politeista bálványimádó vagy.



"Nyugodj meg! Még az is lehet hogy egy táborba kerülünk. Mint említettem már számtalanszor a világ egyre szekulárisabb és egyre kevésbé tolerálják a vallásokat teljesen mindegy hogy muszlim vagy keresztény!"


Nem kell aggódnod. Te szinte semmiben nem különbözöl egy ateistától csak ha megkérdezik tőled, azt feleled hiszel Istenben. Ennyi a különbség közted és egy ateista között. A keresztény vallást már rég kiürítették. Azoknak akik a világ nagyobb részét irányítják, ez a kiforgatott keresztény vallás tökéletesen megfelel. Az iszlám viszont olyan értékeket képvisel ami zavarja őket, ezért támadják.



"Csak lehet nem elég alaposan vagy nem láttad meg amit meg kellene látnod! De majd felébredsz egyszer csak."


Neked kellene felébredned. Már sokadszor reagálsz a kérdéseimre de mindig ugyanazokat a köröket futjuk. Ideje lenne az igazság felé fordulnod, nem pedig a hazugságot hirdetned.



"Innét még a magyarok is menekülnek. Nem tudom feltűnt-e? Hát persze hogy felveheti csak épp menekülnie kell onnét menekült el a legtöbb keresztény."


Szíriából 99%-ban muszlimok menekültek el.



"Ezen nem is kell gondolkodnom egy muszlim hiteles forrásnak minősítette! Akkor csak is igaz lehet minden szava!"


Kifejtettem mi igaz belőle és mi nem.

2019. jún. 25. 14:00
 100/106 A kérdező kommentje:

"Én írtam, hogy a legüldözöttebb vallás, ezért erre az egyre még válaszolok.

pl. az ilyen jelentések alapján írják az emberek, hogy a keresztények a legüldözöttebbek világ szinten"



Lehetséges hogy mindez igaz is, de meg sem közelíti azt amit muszlimok szenvednek el nap mint nap Mianmarban, Kínában, Irakban, Szíriában vagy Palesztinában.



"Egyébként mindegy, hogy a legüldözöttebb vagy csak a 2. legüldözöttebb (ha esetleg a muszlimoknak akarod fenntartani ezt a címet), akkor is egyértelmű, hogy sok helyen nem élnek háborítatlanul."


Egyáltalán nem mindegy. Ha valaki azt állítja hogy keresztények a leginkább üldözöttek az hazudik. Az általam felsoroltak alapján egyértelmű hogy muszlimokat üldözik leginkább. Azt pedig már az elején én is leírtam hogy keresztények sem élnek mindenhol háborítatlanul de ezzel együtt is csak a 2. legüldözöttebb lehet.

2019. jún. 25. 14:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!