Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok keresztény miért hazudja...

Sok keresztény miért hazudja azt hogy muszlimok üldözik a keresztényeket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom ezt keresztényektől és egyáltalán nem tartom igaznak. Végre megszólalt egy államtitkár ez ügyben. Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős államkittkár a következőket mondta:


"El kell mondani, hogy a muzulmán országok többségében nem üldözik, hanem védik a keresztényeket, de amikor ez a téma felmerül, egyfajta zsiványbecsületből vagy inkább zsiványbecstelenségből nem engedik, hogy ez megfelelő súlyt kapjon"


Tehát az államtitkár szerint becstelen keresztények szándékosan elhallgatják hogy a muszlim országok valójában védik a keresztényeket. Sőt én azt tapasztalom hogy ennek ellenkezőjét terjesztik ezek a keresztények.



2019. jún. 14. 10:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdés nem az volt, hogy a legüldözöttebbek-e, hanem hogy van-e üldöztetés, mert te a válaszaid folyamán, lényegében már ezt is kétségbe vontad. (Szó szerint ez volt a kérdés: "Sok keresztény miért hazudja azt hogy muszlimok üldözik a keresztényeket?")


Számomra mindegy, mert ezt nem tartom se versenynek, se presztízskérdésnek. Én alátámasztottam, hogy mi alapján mondtam, amit mondtam. Ha a jelentés végkövetkeztetése téves, arról nem én tehetek. Ha hozol nekem valami elfogadott felmérést, ami cáfolja ezt az állítást, én hinni fogok neked. De, amíg nem cáfolja ezt semmi sem, addig nem látom okát, hogy ne higgyek olyan embereknek, akiknek nálam nyilván nagyobb rálátása van a témára és állítják, hogy összességében, világ szinten a keresztények a legüldözöttebbek. Más felmérések is voltak már amik ugyanezt a végkövetkeztetést vonták le. Muszlimokra vonatkozóan ilyen állítást még nem olvastam sehol és ezzel most nem tagadni akarom a Kínában és Mianmarban történteket. Feltételezem az összesített számítások esetében, valahogy mégis csak a keresztények felé billen a mérleg, ezért állítják ezt a jelentések készítői. ( A "leg"-ben az is benne van, hogy más vallások is részesülnek üldöztetésekben, nem csak a keresztények.) Ha a felmérések tévednek és így én is tévedek, akkor azt nem szándékosan teszem és ebben az esetben nem is ragaszkodom ehhez a kijelentésemhez.

2019. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 A kérdező kommentje:

# 101


"Ha hozol nekem valami elfogadott felmérést, ami cáfolja ezt az állítást, én hinni fogok neked."


Milyen felmérést szeretnél látni? Csak a Kínában és Mianmarban történtek alapján is kijelenthető hogy muszlimok a leginkább üldözöttek a világon. Keresztények ellen hol követnek el népirtást? Hol kellett menekülnie egy millió kereszténynek? Hol zárják milliószám átnevelő táborokba a keresztényeket és kínozzák? Hol rombolják le a keresztény templomokat? És akkor még nem is beszéltem Irakról, Szíriáról, Afganisztánról.



"Muszlimokra vonatkozóan ilyen állítást még nem olvastam sehol"


Nyilván nem, hiszen a magyar média nem fog olyan hírt leadni hogy a muszlimok a leginkább üldözöttek.



"Feltételezem az összesített számítások esetében, valahogy mégis csak a keresztények felé billen a mérleg, ezért állítják ezt a jelentések készítői."


Érdekes. Kíváncsi vagyok hogyan számoltak mert nem tudok arról hogy milliós nagyságrendű lenne a keresztény áldozatok és menekültek száma.



"A "leg"-ben az is benne van, hogy más vallások is részesülnek üldöztetésekben, nem csak a keresztények."


Igazán kedves tőled hogy megemlíted. A többi keresztény idáig sem jutott el.



A kérdésem pedig arra vonatkozott hogy államszinten egy muszlim országban sem üldözik a keresztényeket.



"Számomra mindegy, mert ezt nem tartom se versenynek, se presztízskérdésnek."


Szó nincs arról hogy ez verseny, vagy presztízskérdés. Nagyon szomorú hogy a 21. században még mindig a vallásuk miatt diszkriminálnak vagy üldöznek embereket legyen az muszlim vagy keresztény. Viszont azt látom hogy keresztények csinálnak ebből reklámot amit undorító kamu mártirkodásnak tartok.

2019. jún. 26. 11:00
 103/106 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Te mindenkinek hiszel aki a mondandójába belekeveri a keresztény vallást?"


Neked sem hiszek el mindent! De egy államtitkárnak akire te is hivatkozol és hiszel neki, annak én is hiszek de csak is azért mert te mint muszlim te is hiszel neki és ez már tényleg jelent valamit! Különben nem is érdekelne az egész csak és kizárólag miattad foglalkozom vele, te hívtad fel rá a figyelmemet! De nem a keresztény vallás volt a mondandójába az államtitkárnak hanem a keresztények üldözése!


"Biblia szerint Jézus azt mondta ne hazudj. Te mégis hazudozol ezért kamukeresztény vagy."


Ennyire idióta azért ne legyél már. Még soha egyetlen felvételen sem láttad hogy könnygázt lőnek a palesztinokra? És még te állítod hogy tájékozott vagy! A francokat vagy az!


"Ugy hogy a terroristák tetteit összevetettem az iszlám vallással és azt láttam hogy ezek a tettek teljesen ellentétesek az iszlámmal."


És amikor én ugyan ezt teszem akkor te nem fogadtad el. Na megint ott vagyunk ahol voltunk. Ha te elismered én is elfogom ismerni addig viszont minden marad úgy ahogy eddig! És csak ezzel az egy dologgal tudsz meggyőzni az általad való elismeréssel!


"Nem védi meg Magyarország. Sőt, a muszlimok ellen uszító kormánypropaganda veszélyezteti a magyarországi muszlimok biztonságát, életét. Egy újabb eset:"


És hol van az az uszító propaganda? Mutasd már meg kérlek hogy végre én is láthassam. Miért nem lehet vele óriás plakátokon találkozni.

Nem csak külföldi állampolgárokat ér támadás. Magyarországon magyar állampolgárokat is ér támadás. Ez egyetlen országban sem elkerülhető sehol a világon. De olyan hogy magyar bíróság azért elítéljen valakit mert muszlim és hitehagyással vádolja na ilyentől az összes muszlim védve van és szabadon gyakorolhatja a vallását!

Amúgy meg nem a vallásuk hanem a származásuk miatt támadták meg őket! Ez a romákkal is előfordul őket is védhetnéd!


"Minaretet építeni tilos Svájcban, mecsetet lehet. Magyarországon mecsetet sem lehet építeni."


De attól még van a muszlimoknak olyan épülete ahol megtarthatják az összejöveteleiket és nem zaklatja őket a rendőrség folyamatosan vagy szélsőséges csoportok. Szóval igen is védelem alatt vannak kis hazánkban a muszlimok. Nem jobban mint más közösség de nem is kevésbé.


"Amig nem mond konkrétumot nem is hiszem el. Ezt így bárki állíthatja."


Ott van a cikk ahol vallása miatt ítélik el a keresztény nőt!


"Utánanéztem és nem látom sehol hogy államszinten menne a keresztényüldözés.


Ott van a cikk ahol vallása miatt ítélik el a keresztény nőt!

Nem voltál alapos!

[link]

És a magyarországi muszlimok nem építhetnek mecsetet. Ez aztán az üldözés!


"Ez egy hazugság és csak a hozzád hasonló kamukeresztények ugranak erre, aztán vigan mennek szavazni a kormánypártra."


Vagy te vagy tévedésben mert nem mennek el szavazni ugyan is a szavazatukat Jézus Krisztusra adták le!

Amúgy meg te te hívtad fel erre a figyelmet. Szóval te is hozzáteszed a magadét ezt ne feled! Az hogy a tetteid ilyen következményekkel járnak az a te felelősséged! Persze megpróbálhatod lerázni magadról a felelősséget de az a tényeken nem változtat!


"Irtam már. Néhol lehet előfordul diszkrimináció vagy erőszakos támadás is, de egy muszlim országban sem üldözik a keresztényeket."


Na ez a kamu szöveg és hazugság. Sok helyen előfordul a muszlim országokban meg főleg hogy üldözik a keresztényeket!

Egy állami bíróság ítél el egy nőt azért mert keresztény. Ez állami szinten történt. Rendőrség, bíróság, börtön! És mind ezt a nő vallása miatt de a férjét is őrizetbe vették.

Törökországban is atrocitások érik a keresztényeket! Volt akit lelőttek vagy megvertek.


"Akkor a kérdést sem értetted meg, mert az arra vonatkozik államszinten muszlimok üldözik-e a keresztényeket. A válasz pedig nem, ahogy az államtitkár be is ismerte."


Az államtitkár azt is elismerte hogy a keresztények a legüldözöttebbek a világon. Amúgy pedig egyértelműen üldözik állami szinten is a keresztényeket! Van olyan ország ahol kifejezetten az állam is üldözi őket!

Ha egy keresztény misszionárius elmenne az iszlám szent városaiba vajon ott Bibliával a kezében hirdethetné a keresztény tanításokat úgy hogy senki nem bántja?


"Pontosan így történt. A túlélők beszámolója szerint volt hogy a keresztény szomszéd elkezdte gyilkolni a muszlimokat."


A tette alapján az a személy nem keresztény volt!


"Miről beszélsz?"


Hát erről! "Egy keresztényt nem fognak elítélni egyetlen országban sem államilag azért mert muszlimmal házasodik össze. Ugyan ez fordítva már nem így van!"

Nem, csak legyilkolják az összes muszlimot mint Szerbiában.


Tehát Szerbiában azért gyilkolták le a muszlimokat mert vegyes házasságban éltek?


"Akkor mutass egy ilyen esetet."


Lehet hogy elhallgatják és nem tudunk róla de majd idővel kiderülhet!


"Az USA mindenféle szervezetet pénzelt és fegyverezett fel Szíriában, köztük az ISIS-t akikre hivatkozva betörtek Sziriába, de nem az ISIS-t lőtték hanem a szir hadsereget."


Mutass egy ilyen esetet!


"Én nem a fiáról beszélek hanem Istenről."


Na ugye hogy nem egy Istene van a keresztényeknek és a muszlimoknak!


"Nem kell aggódnod. Te szinte semmiben nem különbözöl egy ateistától csak ha megkérdezik tőled, azt feleled hiszel Istenben. Ennyi a különbség közted és egy ateista között. A keresztény vallást már rég kiürítették. Azoknak akik a világ nagyobb részét irányítják, ez a kiforgatott keresztény vallás tökéletesen megfelel. Az iszlám viszont olyan értékeket képvisel ami zavarja őket, ezért támadják."


És még is mit gondolsz hogy miért forgatták ki a keresztény vallást azok akik a világ nagyobbik részét irányítják? Pont azért mert nem tetszett nekik hogy a kereszténység milyen értékeket képvisel. És naiv vagy ha azt hiszed hogy az iszlámmal nem pont ugyan ezt fogják csinálni.

Elsőosztályú példa erre az az eset amikor egy hívő cukrász ember megtagadta hogy egy meleg párnak készítsen esküvői tortát! Mit gondolsz mi lett vele? Beperelték!

Ébredj már fel ember! A hatalmasokat nem érdekli Isten vagy a vallás! És ami az útjukba áll azt valahogy elpusztítják. Így lesz ez az iszlámmal is csak idő kérdése!

Hiszen arra is képesek voltak hogy terroristákat juttassanak hatalomra egy muszlim országban! Míg a kereszténységet viszonylagos vérontás nélkül ahogy te fogalmazol ürítették ki addig az iszlám esetében pont hogy a saját népükből formáltak egy olyan csoportot akik elfoglaltak egy muszlim országot kis híján teljesen! Csak idő kérdése!

És újfent mondom nagyon könnyen meglehet hogy egy táborba fogunk kerülni mert a hatalmasokat nem érdekli a vallás sőt nekik pont az a jó ha ellentét van hiszen akkor ők tudnak uralkodni. Na pedig ellentétből van bőven!


"Neked kellene felébredned. Már sokadszor reagálsz a kérdéseimre de mindig ugyanazokat a köröket futjuk. Ideje lenne az igazság felé fordulnod, nem pedig a hazugságot hirdetned."


És te újra és újra válaszolsz! Tehát te sem vagy képes a változásra szóval bagoly mondja verébnek! :)

Neked meg felébredned és meglátnod az igazságot.


"Szíriából 99%-ban muszlimok menekültek el."


Na látod ez a szomorú hogy a saját országukból kellett elmenekülniük. Szinte egy egész nemzetnek.


"Kifejtettem mi igaz belőle és mi nem."


Én meg kifejtettem hogy én is elhiszem mert te is hiszel neki és ez számomra megerősítést jelent! Egy muszlim aki hisz az államtitkárnak. Akkor én is hiszek neki!


"Keresztények ellen hol követnek el népirtást?"


Szíriában!


"Hol kellett menekülnie egy millió kereszténynek?"


Szíriából!


"Hol zárják milliószám átnevelő táborokba a keresztényeket és kínozzák?"


Kína, Észak-Korea


"Hol rombolják le a keresztény templomokat?"


Franciaországban!

2019. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 A kérdező kommentje:

"De egy államtitkárnak akire te is hivatkozol és hiszel neki, annak én is hiszek de csak is azért mert te mint muszlim te is hiszel neki és ez már tényleg jelent valamit!"


Ha ln hiszek valakinek akkor annak te is hiszel? :) Egyébként mondtam hogy az államtitkár melyik kijelentését tartom igaznak és melyiket nem.



"De nem a keresztény vallás volt a mondandójába az államtitkárnak hanem a keresztények üldözése!"


Összességében csak propagandaszöveg minimális igazságtartalommal.



"Ennyire idióta azért ne legyél már. Még soha egyetlen felvételen sem láttad hogy könnygázt lőnek a palesztinokra? És még te állítod hogy tájékozott vagy! A francokat vagy az!"


Megint miről beszélsz? Nem erre mondtam hogy hazudozol.



"És amikor én ugyan ezt teszem akkor te nem fogadtad el. Na megint ott vagyunk ahol voltunk. Ha te elismered én is elfogom ismerni addig viszont minden marad úgy ahogy eddig! És csak ezzel az egy dologgal tudsz meggyőzni az általad való elismeréssel!"


Mit kellene elismernem?



"És hol van az az uszító propaganda? Mutasd már meg kérlek hogy végre én is láthassam. Miért nem lehet vele óriás plakátokon találkozni."


Nem látod vagy nem akarod látni? Mindenhol ott van. Hol burkoltan, hol nyíltan de egyértelmű az iszlámellenes propaganda. Ha ezt tagadod megint csak hazudozol.



"Nem csak külföldi állampolgárokat ér támadás. Magyarországon magyar állampolgárokat is ér támadás."


Aha, csak nem mindegy hogy miért. Őket azt támadták meg mert muszlimok.



"De olyan hogy magyar bíróság azért elítéljen valakit mert muszlim és hitehagyással vádolja na ilyentől az összes muszlim védve van és szabadon gyakorolhatja a vallását!"


Ettől lehet de mástól nem. Muszlimok elleni uszító propaganda megy államszinten Magyarországon és muszlimok nem építhetnek egy mecsetet sem.



"Amúgy meg nem a vallásuk hanem a származásuk miatt támadták meg őket! Ez a romákkal is előfordul őket is védhetnéd!"


Őket is védem, de most nem ez a témánk.



"De attól még van a muszlimoknak olyan épülete ahol megtarthatják az összejöveteleiket és nem zaklatja őket a rendőrség folyamatosan vagy szélsőséges csoportok. Szóval igen is védelem alatt vannak kis hazánkban a muszlimok. Nem jobban mint más közösség de nem is kevésbé."


Nem igaz hogy védve vannak. Pont az állam uszít muszlimok ellen. Az meg mi már hogy raktárépületekben kell muszlimoknak imádkozniuk? Miközben a muszlim országokban élő keresztények rendes templomokban imádkozhatnak.



"Ott van a cikk ahol vallása miatt ítélik el a keresztény nőt!"


Aki amúgy volt. És sok minden nem derül ki a cikkből. Például hogy volt-e provokatív szándéka stb.



Törökországról linkelt cikked pedig egy aljas kamukersztény hazugság. Törökországban konkrétan többször is jártam. Nincs semmiféle keresztény üldözés. Amiket felsorol 10 ével korábbi egyedi esetek. Az meg visszataszitó hazugság hogy másodrangú állampolgárok lennének ott a keresztények. Ha szaud arábiára irnák talán még igaz is lenne de Törökországra biztosan nem. Egy szekuláris ország ahol mindenki olyan vallást követ amilyet akar. Többszáz keresztény templom van ott, nem raktárakban tartanak misét a keresztények.



"Vagy te vagy tévedésben mert nem mennek el szavazni ugyan is a szavazatukat Jézus Krisztusra adták le!"


Na persze :) A mai keresztényeknek közük nincs Jézushoz. Neked sincs, csak azt hiszed. Jézus igazi követői a muszlimok. A te keresztény hittestvéreid a korrupt tolvaj uszitó, gyülöletkeltő kormánypártra szavaznak.



"Az hogy a tetteid ilyen következményekkel járnak az a te felelősséged! Persze megpróbálhatod lerázni magadról a felelősséget de az a tényeken nem változtat!"


Megint nem tudom miről beszélsz :)



"Na ez a kamu szöveg és hazugság. Sok helyen előfordul a muszlim országokban meg főleg hogy üldözik a keresztényeket!"


Terrorszervezet lehet támadja a keresztényeket de nem az állam.



"Egy állami bíróság ítél el egy nőt azért mert keresztény."


Megint hazudsz. Nem azért mert keresztény. Akkor az összes keresztényt elitéleték volna nem egy embert.



"Törökországban is atrocitások érik a keresztényeket! Volt akit lelőttek vagy megvertek."


Nem az állam tette és 1-2 ilyen eset volt.



"Amúgy pedig egyértelműen üldözik állami szinten is a keresztényeket! Van olyan ország ahol kifejezetten az állam is üldözi őket!"


Például hol?



"Ha egy keresztény misszionárius elmenne az iszlám szent városaiba vajon ott Bibliával a kezében hirdethetné a keresztény tanításokat úgy hogy senki nem bántja?"


Mekkába? Minek menne oda. Gondolod hogy a muszlim zarándokokat érdekli a keresztény tanítás? :)



"A tette alapján az a személy nem keresztény volt!"


Miért? Aki bűnt követ el az nem keresztény? Akkor te sem vagy keresztény.

2019. jún. 28. 12:24
 105/106 A kérdező kommentje:

"Tehát Szerbiában azért gyilkolták le a muszlimokat mert vegyes házasságban éltek?"


Nem. Csak azért gyilkolták le őket mert muszlimok.



"Lehet hogy elhallgatják és nem tudunk róla de majd idővel kiderülhet!"


Aha, persze :)



"Mutass egy ilyen esetet!"


Ha a szíriai keresztények mondják elhiszed?


[link]


Olvasd el szépen. A szír keresztények is megerősítik amit mondtam. A Nyugati világ keresztényei támogatják az ISIS-t akik aztán keresztényeket és muszlimokat is gyilkolnak.



"Na ugye hogy nem egy Istene van a keresztényeknek és a muszlimoknak!"


Keresztények azt mondják egy Isten van. Máskor meg hogy három :) Akkor most szerinted egy Isten van vagy három?



"És még is mit gondolsz hogy miért forgatták ki a keresztény vallást azok akik a világ nagyobbik részét irányítják? Pont azért mert nem tetszett nekik hogy a kereszténység milyen értékeket képvisel. És naiv vagy ha azt hiszed hogy az iszlámmal nem pont ugyan ezt fogják csinálni."


Próbálják de nem fog nekik sikerülni. A muszlimok nem hagyják.



"Ébredj már fel ember! A hatalmasokat nem érdekli Isten vagy a vallás! És ami az útjukba áll azt valahogy elpusztítják. Így lesz ez az iszlámmal is csak idő kérdése!"


Az iszlám az igazság. Az igazságot nem lehet elpusztítani.



"Hiszen arra is képesek voltak hogy terroristákat juttassanak hatalomra egy muszlim országban!"


Ilyen nem történt. Az ország egy részét irányították de ennek már vége.



"És újfent mondom nagyon könnyen meglehet hogy egy táborba fogunk kerülni mert a hatalmasokat nem érdekli a vallás sőt nekik pont az a jó ha ellentét van hiszen akkor ők tudnak uralkodni. Na pedig ellentétből van bőven!"


A hatalmasokat te már nem érdekled. Tökéletesen megfelelsz nekik. Ahogy mondtam te csak annyiban különbözöl egy ateistától hogy ha megkérdezik, azt mondod hiszel Istenben és évente egyszer kétszer betévedsz egy templomba. Te is ugyanazt a materialista önző felfogást képviseled csak vallási köntösbe bújtatva.



"És te újra és újra válaszolsz! Tehát te sem vagy képes a változásra szóval bagoly mondja verébnek! :)

Neked meg felébredned és meglátnod az igazságot."


Te fogsz az igazságra vezetni? :) Mikor kérdeztem arra sem tudtál felelni szerinted Jézus Isten vagy ember. Emlékszem ám :)



"Én meg kifejtettem hogy én is elhiszem mert te is hiszel neki és ez számomra megerősítést jelent! Egy muszlim aki hisz az államtitkárnak. Akkor én is hiszek neki!"


Nem mondtam hogy mindenben hinned kell neki.



Szíriában nem követnek el népirtást keresztények ellen. Egy terrorszervezet támadta a keresztényeket aminek amúgy már vége és nem volt 1 millió keresztény menekült. A Szir állam megvédte őket.



Ne hazudozz. Kinában nem zárják milliószám átnevelő táborokba a keresztényeket. Észak-Koreában pedig minden vallást üldöznek és amúgy nem él ott sok keresztény.


Franciaországban legfeljebb azért rombolnak templomokat mert a kutya sem jár már oda, nem azért mert üldözik ott a keresztényeket.

2019. jún. 28. 12:41
 106/106 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egyébként mondtam hogy az államtitkár melyik kijelentését tartom igaznak és melyiket nem."


Persze de ez megerősít abban hogy én elhiggyem neki azt is amit te nem.


"Összességében csak propagandaszöveg minimális igazságtartalommal."


Akkor csak propaganda szöveg hogy muszlimok védik a keresztényeket? De akkor ez hogyan lenne uszító propaganda a magyar kormány részéről?


"Megint miről beszélsz? Nem erre mondtam hogy hazudozol."


Ezeket írtad: "Tudom hogy a zsidók irtják a palesztinokat! Izraelben használnak olyan könnygázt ami nagyon is veszélyezteti a terhes nőket! Ja de most nem az igazságot írtam mert ugye én gerinctelen vagyok és kamu keresztény! Szóval úgysem igaz amit írtam! Hiszen kamu keresztény vagyok!"

"Biblia szerint Jézus azt mondta ne hazudj. Te mégis hazudozol ezért kamukeresztény vagy."

- Akkor mire mondtad amikor erről írok és te erre válaszolsz?!


"Nem látod vagy nem akarod látni? Mindenhol ott van. Hol burkoltan, hol nyíltan de egyértelmű az iszlámellenes propaganda. Ha ezt tagadod megint csak hazudozol."


Ismételjünk! "És hol van az az uszító propaganda? Mutasd már meg kérlek hogy végre én is láthassam. Miért nem lehet vele óriás plakátokon találkozni."


"Aha, csak nem mindegy hogy miért. Őket azt támadták meg mert muszlimok."


Azért támadták meg őket mert arabul beszéltek és gondolom a kinézetük is erre utalt!

- De nem minden arabul beszélő ember muszlim.


"Muszlimok elleni uszító propaganda megy államszinten Magyarországon és muszlimok nem építhetnek egy mecsetet sem."


A poén az hogy Rómában van muszlim mecset nem is egy! De Mekkában és Medinában nincs egyetlen keresztény imahely sem vagy templom. Sőt egyenesen tiltott az hogy nem muzulmán emberek ott tartózkodjanak.

Haramnak nevezik a mohammedánok Mekka szent területét; Medinát is hozzávéve, a két várost együtt kettősszámban: Al-haraman-nak (al-haramein)

Szaúd-Arábia illetve az uralkodó királyi család a haram törvényének megfelelően igyekszik minimalizálni a szent városokban a nem muzulmán jelenlétet. Tudják, hogy szükség van a nyugati technológiára de a két szent város őrizőjeként kötelesek a tiltást betartani!

Tehát vallási okokból nem is tehetik meg azt hogy engedélyeznék egy keresztény templom vagy imahely felépítését. Sőt még a nem muzulmánok jelenlétét is erősen korlátozzák minimálisra csökkentve a létszámukat. Persze itt ez már politikai is egyben. Megfelelni a vallási követelményeknek ugyan akkor megtartani a hatalmat is de kiszolgálni a gazdasági igényeket is!

Többé kevésbé jól is lavórozik a mindenkori uralkodó Szaúd-Arábiában. Hiszen a népe nem lázadt fel ellene tehát a hatalmat szilárdan a kezében tartja és közben vallási értelemben sem lázadt fel a nép. Természetesen vannak szélsőségesek és hajtottak is végre terror támadásokat vallási alapon támadva az uralkodót.

De az mindenképpen érdekes szinezettet ad a dolognak hogy amerikai katonák állomásoznak Szaúd-Arábiában!

Érdekes részletek hogy a Mekkába és Medinába vezető utakon figyelmeztető táblák vannak kitéve amelyek felhívják a figyelmet a nem muszlimok számára a tiltásról! És van az a FIZIKAI pont ahonnét már csak és kizárólag muzulmán folytathatja az utat és ezen a ponton ketté válik az út! Így van megépítve! És mindezt szigorúan ellenőrzi a "mutava" a vallási rendőrség!

[link]

"Ezen kívül megakadályozzák más vallások terjesztését és előadását Szaúd-Arábiában, ahol minden vallás az iszlámon kívül be van tiltva."


"Az meg mi már hogy raktárépületekben kell muszlimoknak imádkozniuk?"


Keresztényeknek meg sötét földalatti üregekben is kellett bujkálniuk és még sem panaszkodtak ez miatt.

Amúgy meg szabadon lehet a vallást gyakorolni és ha Allah-nak az számít hogy milyen helyen imádkoznak hozzá akkor miért nem íratta le a Koránban?


"Aki amúgy volt. És sok minden nem derül ki a cikkből. Például hogy volt-e provokatív szándéka stb."


Ja! Akkor ezzel az erővel a muszlimok is provokatív szándékkal léptek fel és azért lettek legyilkolva! Akkor Szíriában is csak provokatívak voltak?


"A mai keresztényeknek közük nincs Jézushoz. Neked sincs, csak azt hiszed. Jézus igazi követői a muszlimok. A te keresztény hittestvéreid a korrupt tolvaj uszitó, gyülöletkeltő kormánypártra szavaznak."


Hát akkor világosítsd fel őket a tévedésükről. Szegényeket félrevezetik te meg tétlenül nézed és nem teszel semmit! Menj el közéjük és beszélj velük mond el nekik az igazságot! Hiszen te meggyőződésből állítod ezt! Én nem lennék hiteles ha ezt állítanám ,mert nem vagyok róla meggyőződve!


"Megint hazudsz. Nem azért mert keresztény. Akkor az összes keresztényt elitéleték volna nem egy embert."


Állítólag az iszlámról áttért a keresztény vallásra a nő! Tehát ezért ítélték el mert keresztény lett! Ugyan ez Magyarországon nem történik meg!


"Mekkába? Minek menne oda. Gondolod hogy a muszlim zarándokokat érdekli a keresztény tanítás?"


Keresztényből lett már muszlim! Muszlimból is lett már keresztény!

Szóval igen ,gondolom hogy lehetséges az hogy van olyan akit érdekel!


"Miért? Aki bűnt követ el az nem keresztény? Akkor te sem vagy keresztény."


Újra itt tartunk! Akkor a terroristák még is csak muszlimok a tetteiktől függetlenül?

Egyszer azt írod hogy a tetteik alapján nem muszlimok. De ez csak a muszlim terrorista-kérdéskörben érvényes, hogy van ez? Pedig kérdeztem hogy mi alapján döntöd el!


"Ha a szíriai keresztények mondják elhiszed?"


A te szavaiddal élve.

- Összességében csak propagandaszöveg minimális igazságtartalommal.

Ez nagyon tetszik olyan jól megfogalmaztad! :)

Sőt van még jobb!

Honnét tudod hogy ők keresztények? Engem is kamu kereszténynek tartasz!

Mondjuk ebben az esetben nem értem miért foglalkozol kamu dolgokkal ,hiszen az igazságot úgy sem lehet elrejteni!


"Keresztények azt mondják egy Isten van. Máskor meg hogy három :) Akkor most szerinted egy Isten van vagy három?"


Én azt vallom amit a Bibliában írnak! Kár hogy erre már nem emlékszel!


"Próbálják de nem fog nekik sikerülni. A muszlimok nem hagyják."


A muszlimok azt is hagyják hogy terroristák legyenek közöttük akik lejáratják az iszlámot! Sőt ezek a terroristák még a muszlimokat is ölik! De igen sikerülhet nekik!


"Az iszlám az igazság. Az igazságot nem lehet elpusztítani."


A kereszténység régebb óta létezik! Ha csak egy keresztény is marad....Mohamed is egyedül kezdte! Ez történelem!


"Ilyen nem történt. Az ország egy részét irányították de ennek már vége."


De történt! Pont hogy ez történt Szíriában!


"Ahogy mondtam te csak annyiban különbözöl egy ateistától hogy ha megkérdezik, azt mondod hiszel Istenben és évente egyszer kétszer betévedsz egy templomba."


Hűha akkor bele kell húznom mert nagyon régen voltam már templomban! Á nem ,az idén sem tervezek templomba menni!


"Te fogsz az igazságra vezetni? :) Mikor kérdeztem arra sem tudtál felelni szerinted Jézus Isten vagy ember. Emlékszem ám :)"


Semmi jelentősége hogy ki fog az igazságra vezetni! Tehát nem tudom és nem is érdekel!

Több dologra meg nem emlékszel!

Jézus önmaga megnevezésére a leggyakrabban az Emberfia szót használja. Ez áll a Bibliában! De feleltem csak épp nem figyeltél! Jézus a Megváltó! Ő a Messiás!


"Nem mondtam hogy mindenben hinned kell neki."


Te hivatkozol rá sőt még hiszel is neki államtitkár is! Szóval elhiszem neki amit mond de csak azért mert te is! Amúgy nem is foglalkoznék vele azt sem tudnám hogy létezik!

2019. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!