Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok keresztény miért hazudja...

Sok keresztény miért hazudja azt hogy muszlimok üldözik a keresztényeket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom ezt keresztényektől és egyáltalán nem tartom igaznak. Végre megszólalt egy államtitkár ez ügyben. Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős államkittkár a következőket mondta:


"El kell mondani, hogy a muzulmán országok többségében nem üldözik, hanem védik a keresztényeket, de amikor ez a téma felmerül, egyfajta zsiványbecsületből vagy inkább zsiványbecstelenségből nem engedik, hogy ez megfelelő súlyt kapjon"


Tehát az államtitkár szerint becstelen keresztények szándékosan elhallgatják hogy a muszlim országok valójában védik a keresztényeket. Sőt én azt tapasztalom hogy ennek ellenkezőjét terjesztik ezek a keresztények.



2019. jún. 14. 10:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 A kérdező kommentje:

"Valóban, a szaúdiaknál dúl a vallásszabadság, milyen igaz. Egyszerűen nevetséges vagy."


Nyugodj le szépen. Nem azt mondtam hogy szaúdiaknál olyan nagy vallásszabadság van de az sem igaz hogy üldözik a keresztényeket.



"Igazából nem tudom mi a célod ezzel a folyamatos hantázással, de ha az, hogy egyre rosszabb kép alakuljon ki az emberek szemében az iszlámról, akkor jó úton haladsz. Általad mindenki csak egyre utálatosabbnak találja az iszlámot."


Én nem hantázok, veletek ellentétben. Azt nem is várom hogy egyik napról a másikra mindenki megértse hogy muszlimok nem üldözik a keresztényeket. Hogy rossz kép alakul ki az emberekben az iszlámról az annak tudható be hogy nem ismerik az iszlámot csak az uszító propagandából indulnak ki. Magyarországon a legnagyobb az idegengyűlölet Európában ami nem tudom hogy fér össze a keresztény hittel de ezt majd a kedves keresztények megmagyarázzák.

2019. jún. 16. 15:11
 42/106 A kérdező kommentje:

"Nincs üldözés állam szinten? Akkor az örmény genocídium, ahol sok százezer örmény keresztényt kivégeztek, mi volt?"


Nem zavar hogy én a jelenről beszélek? Felhozol egy száz évvel korábbi eseményt ami amúgy nem is népirtás. Az utolsó Európai népirtást egyébként is keresztények követték el muszlimok ellen, 1995 Srebrenica.

2019. jún. 16. 15:13
 43/106 anonim ***** válasza:
86%

"Igazából nem tudom mi a célod ezzel a folyamatos hantázással, de ha az, hogy egyre rosszabb kép alakuljon ki az emberek szemében az iszlámról, akkor jó úton haladsz."

Mondjuk belegondolva lehet hogy egy muszlimgyűlölő a kérdező, aki azzal akarja gyalázni az iszlámot hogy maga is muszlimnak hazudja magát, és a nevükben provokál és hangoztat fanatikus ostobaságokat. Ez legalább megmagyarázná a viselkedését.

2019. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 A kérdező kommentje:

"Az USA államszinten gyilkolja a muszlimokat"

Hogy mi bajod? Hol, mikor?"


Közel-Keleten, 2001-óta. 2-3 millióra teszik az áldozatok számát.

2019. jún. 16. 15:14
 45/106 A kérdező kommentje:

"Mondjuk belegondolva lehet hogy egy muszlimgyűlölő a kérdező, aki azzal akarja gyalázni az iszlámot hogy maga is muszlimnak hazudja magát, és a nevükben provokál és hangoztat fanatikus ostobaságokat."


Nem provokálok senkit. Hogy nem tetszik neked az igazság, te bajod. Az államtitkár is kijelentette hogy becstelen keresztények hazudoznak a muszlimokról. Szerintem rád is gondolt mikor ezt mondta.

2019. jún. 16. 15:16
 46/106 anonim ***** válasza:
100%

"Közel-Keleten, 2001-óta. 2-3 millióra teszik az áldozatok számát"

Kár hogy ezen megmozdulások egyikének sem volt semmi köze senkinek a vallásához...


"Nem provokálok senkit"

Aha, lásd az előbbi hazugságodat, miszerint az USA államszinten gyilkolja a muszlimokat, hazug módon megpróbálva úgy beállítani a közel-keleti háborúkat, mintha azok alapja valamilyen vallási indíttatás lenne.

Nem akarom elhinni hogy egy ember tényleg ennyire képtelen felfogni és értelmezni olyan fogalmakat mint cél, indíték, ok és okozat, stb. Sokkal reálisabb magyarázat hogy csak a muszlimokat próbálod lejáratni ezzel a direkt erőltetett provokatív és tudatlan stílussal.

2019. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 A kérdező kommentje:

"Nem akarom elhinni hogy egy ember tényleg ennyire képtelen felfogni és értelmezni olyan fogalmakat mint cél, indíték, ok és okozat, stb."


Ha ti az ISIS-re hivatkozva állítjátok hogy muszlimok üldözik a keresztényeket, arra az ISIS-re ami egy nyugat által létrehozott terrorszervezet aminek áldozatainak 95% muszlim, és csak az 5 %-a keresztény vagy más vallású, akkor én pedig sokkal inkább állíthatom hogy az USA államszinten gyilkolja a muszlimokat, mert a sokadik muszlim országot támadták meg, 2-3 millió muszlim halálát okozva, miközben az USA elnöke a Bibliára tesz esküt így az alapján cselekszik. Ezt képes vagy felfogni?

2019. jún. 16. 15:28
 48/106 anonim ***** válasza:
100%

"Nem zavar hogy én a jelenről beszélek? Felhozol egy száz évvel korábbi eseményt ami amúgy nem is népirtás. Az utolsó Európai népirtást egyébként is keresztények követték el muszlimok ellen, 1995 Srebrenica."

Az egyik miért népírtás, a másik miért nem? Mert az egyiket muszlimok követték el, a másikat keresztények?


"A mészárlás 1995 júliusában történt, amikor Srebrenica környékén mintegy 8700 bosnyákot – főleg férfiakat és fiúkat – végeztek ki."

Tehát 8700 ember lemészárlása már népírtás, ellenben


"a tudományos körökben elfogadott nézet szerint 600–800 ezren vesztették életüket"

6-800 ezer örmény lemészárlása pedig nem népírtás, csak mert.


"Nem azt mondtam hogy szaúdiaknál olyan nagy vallásszabadság van"

Ahha, akkor ezt ki mondta?

"Ez azt jelenti hogy Magyarország vallásszabadság terén még Szaud-Arábiánál is rosszabbul áll"

Itthon ellenőrzik a határon átlépőket, hogy van-e náluk Korán? Ellenőriznek otthon, hogy tartasz-e Koránt? Bevisz téged az államhatóság, mert itt iszlám propagandát nyomatsz? Mondom én, a szaúdiak megalkották a vallásszabadság mintaállamát. Legalább is te ilyen vallásszabadságot képzelsz ideálisnak a keresztények ellen. Hiszen olyan példának állítod be, amiről Magyarország példát vehetne.

2019. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ti az ISIS-re hivatkozva"

Kár hogy nem - csak - erre hivatkoztunk


"arra az ISIS-re ami egy nyugat által létrehozott terrorszervezet"

Nem is tudtam hogy Nyugat álneve is volt Abu Musab al-Zarqawinak.


"mert a sokadik muszlim országot támadták meg"

Csak épp egyik támadásnak sem volt semmi köze ahhoz, hogy az adott ország milyen vallású.


"miközben az USA elnöke a Bibliára tesz esküt így az alapján cselekszik"

Érdekes hogy már ezt is cáfolta egy korábbi válaszoló, de képes vagy újra ugyanazzal a hazugsággal jönni.


Gratulálok amúgy, sikeres a muszlimellenes propagandád! Garantálom hogy aki csak végigolvassa amiket itt művelsz, gyorsan elmegy a kedve a vallasodtól! ;)

2019. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
93%

"Azt nem is várom hogy egyik napról a másikra mindenki megértse hogy muszlimok nem üldözik a keresztényeket."

Én viszont elvártam volna, hogy értelmezd amit leírtam.

Őszintén megdöbbent, hogy mennyire szűröd az információt amit kapsz. Én kihangsúlyoztam, hogy nem arról van szó, hogy minden muszlim üldözi a keresztényeket, ezt csak te írod, hogy szerinted ezt állítják az emberek. Továbbá én személy szerint az ISIS-t meg sem említettem, nem az ISIS az elsődleges oka, amiért a legüldözöttebb vallásnak számít jelenleg a kereszténység. Viszont arra amit Szudánnal, Egyiptommal és a Boko Harammal kapcsolatban írtam még csak nem is reagáltál. Szaúd-Arábiát is elég gyengén sikerült a védelmedbe venni. Nincs templom, mert szerintük az egész ország "haram" és nem szennyezheti be idegen vallás. Mondtam, hogy már ÉVEK ÓTA tárgyalnak a templomépítésről, de igazából még mindig nem történt semmi az ügyben. Az egyik cikk ami azt írta talán épül templom, már 5 éves múlt. Valamint szerinted, az nem probléma, hogy senki nem térhet át más vallásra, ha áttérsz kényszerrel visszatérítenek, ha pedig egy keresztény megpróbál megtéríteni valakit az halálra is ítélhetik? Ráadásul a keresztények nem gyakorolhatják a hitüket még magán lakásokban sem? Ez elég állami szinten történőnek tűnik. Ha ezt nem látod, egyszerűen cső látásod van.

Kínában pedig elárulom templomokat rombolnak és az állam határozza meg miben hihetnek a keresztények. Ha valaki eltér attól börtönbe vethetik érte, ahonnan volt hogy elő se kerültek emberek. Akiket meg elengedtek, azokat nem egyszer megverték, megkínozták a fogva tartásuk ideje alatt. Van akiket évekre elítélnek és van akit átnevelő táborba küldtek. Én nem tagadom, hogy az Ujgur muszlimok (rájuk gondolsz, azt hiszem) sorsa rossz Kínában, de te miért tagadod, hogy ott a keresztények helyzete sem könnyű? Na, mindegy.

Én mindenkit arra kérek, hogy azért ne a kérdező alapján ítélje meg a muszlimokat. Ő csupán egy ember. Még az is lehet, hogy igaza van azoknak, akik azt gyanítják, hogy az illető nem muszlim, hanem épp ellenkezőleg. Én a részemről befejeztem ezt a beszélgetést, mert olyan embernek nem lehet érvelni, aki képtelen elvonatkoztatni a saját nézőpontjától. Egyébként se hiszem, hogy a kérdezőt túlzottan is érdekli az igazság. Csak a saját frusztrációját éli itt ki.

2019. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!