Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok keresztény miért hazudja...

Sok keresztény miért hazudja azt hogy muszlimok üldözik a keresztényeket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom ezt keresztényektől és egyáltalán nem tartom igaznak. Végre megszólalt egy államtitkár ez ügyben. Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős államkittkár a következőket mondta:


"El kell mondani, hogy a muzulmán országok többségében nem üldözik, hanem védik a keresztényeket, de amikor ez a téma felmerül, egyfajta zsiványbecsületből vagy inkább zsiványbecstelenségből nem engedik, hogy ez megfelelő súlyt kapjon"


Tehát az államtitkár szerint becstelen keresztények szándékosan elhallgatják hogy a muszlim országok valójában védik a keresztényeket. Sőt én azt tapasztalom hogy ennek ellenkezőjét terjesztik ezek a keresztények.



2019. jún. 14. 10:56
 51/106 A kérdező kommentje:

# 48


"Az egyik miért népírtás, a másik miért nem? Mert az egyiket muszlimok követték el, a másikat keresztények?"


Nem. Srebrenica azért népirtás mert a hágia bíróság kivizsgálta és megállapította hogy a szerbek célja a muszlim bosnyákok kiirtása volt. Az örmények esete azért nem népirtás mert a törökök nem kiirtani akarták az örményeket hanem áttelepíteni amit rosszul szerveztek meg ezért sokan meghaltak.



"Tehát 8700 ember lemészárlása már népírtás, ellenben

"a tudományos körökben elfogadott nézet szerint 600–800 ezren vesztették életüket"

6-800 ezer örmény lemészárlása pedig nem népírtás, csak mert."


Hogy népirtás történt-e nem az áldozatok száma mérvadó. Ahogy a nevében is benne van, az a kérdés hogy az adott etnikai vagy vallási csoport kiirtása volt-e a cél.



"Legalább is te ilyen vallásszabadságot képzelsz ideálisnak a keresztények ellen. Hiszen olyan példának állítod be, amiről Magyarország példát vehetne."


Szóval sem mondtam hogy Szaud-Arábia a vallásszabadság példaképe lenne. Egy diktatúra akik sok kérdésben megsértik a vallásszabadságot de még ők sem folytatnak keresztényellenes úszító propagandát mint a magyar kormány a muszlimok ellen és már engedik templom építését. A magyar kormány nem engedi hogy egyetlen mecset is épüljön.

2019. jún. 16. 21:36
 52/106 A kérdező kommentje:

# 49


"Kár hogy nem - csak - erre hivatkoztunk"


Hát mire hivatkoztál. Sorold már fel hogy hol öltek meg az utóbbi időben 2-3 millió keresztényt? Hol zárják táborokba a keresztényeket? Hol folytatnak úszító keresztényellenes propagandát?



"Nem is tudtam hogy Nyugat álneve is volt Abu Musab al-Zarqawinak."


Ő csak egy báb. A brit miniszterelnök már el is ismerte hogy ők hozták létre az ISIS-t. Igaz csak azt ismerte el hogy közvetett felelősségük van mert ha nem támadják meg Irakot nem lenne ISIS. Valójában közvetlenül ők hozták létre az USA-val és Izraellel közösen.



"Csak épp egyik támadásnak sem volt semmi köze ahhoz, hogy az adott ország milyen vallású."


Véletlenül mindegyik megtámadott ország muszlim. Persze.



"Érdekes hogy már ezt is cáfolta egy korábbi válaszoló, de képes vagy újra ugyanazzal a hazugsággal jönni."


Nem cáfolt meg semmit. Mikor megválasztják az az elnököt esküt tesz a Bibliára, A másik válaszoló csak mellébeszél.



"Gratulálok amúgy, sikeres a muszlimellenes propagandád! Garantálom hogy aki csak végigolvassa amiket itt művelsz, gyorsan elmegy a kedve a vallasodtól! ;)"


Gyűlölködő keresztényektől nem is várható más. Azért én mégis folytatom.

2019. jún. 16. 21:46
 53/106 anonim ***** válasza:
100%

" A brit miniszterelnök már el is ismerte hogy ők hozták létre az ISIS"

Looool, oké, ez kész. Hogy még muszlimellenes trollnak is ennyire béna kamudumával gyere... :D

Na én itt fejeztem be, bocsanat de annyira röhejes amit csinálsz, ezt már tényleg nem lehet komolyan venni :D

2019. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 A kérdező kommentje:

# 50/


"Én kihangsúlyoztam, hogy nem arról van szó, hogy minden muszlim üldözi a keresztényeket, ezt csak te írod, hogy szerinted ezt állítják az emberek."


Ha megkérdeznéd az embereket Magyarországon, kik üldözik a keresztényeket, többségük azt felelné hogy a muszlimok. Főleg keresztények általánosságban ezt állítják.



"Viszont arra amit Szudánnal, Egyiptommal és a Boko Harammal kapcsolatban írtam még csak nem is reagáltál."


Mit kellene reagálnom? Nem ezek az államok üldözik a keresztényeket hanem terror szerveztek robbantgatnak.



"Szaúd-Arábiát is elég gyengén sikerült a védelmedbe venni."


Nem célom a védelmük egyáltalán. Egy diktatúra aminek szinte semmi köze az iszlámhoz, de még ők sem folytatnak keresztényellenes propagandát ahogy a magyar kormány teszi muszlimok ellen.



"Nincs templom, mert szerintük az egész ország "haram" és nem szennyezheti be idegen vallás."


Akkor egy szinten van Magyarországgal mert itt pedig mecset nem épülhet. Szerintem elég nagy szégyen ez Magyarországra nézve. A kedves keresztény viszont inkább tapsolnak ehhez.



"Én nem tagadom, hogy az Ujgur muszlimok (rájuk gondolsz, azt hiszem) sorsa rossz Kínában, de te miért tagadod, hogy ott a keresztények helyzete sem könnyű? Na, mindegy."


Nem mondtam hogy könnyű de meg sem közelíti azt ahogy a Kínaiak a muszlimokkal bánnak.



"meg sem említettem, nem az ISIS az elsődleges oka, amiért a legüldözöttebb vallásnak számít jelenleg a kereszténység."


Kereszténység a legüldözöttebb vallás ? :) Kamu keresztény mártírkodás.



"Még az is lehet, hogy igaza van azoknak, akik azt gyanítják, hogy az illető nem muszlim, hanem épp ellenkezőleg. Én a részemről befejeztem ezt a beszélgetést, mert olyan embernek nem lehet érvelni, aki képtelen elvonatkoztatni a saját nézőpontjától."


Szokásos keresztény személyeskedés. Megszoktam már.



"Egyébként se hiszem, hogy a kérdezőt túlzottan is érdekli az igazság."


És kinél van az igazság? Gyűlölködő keresztényeknél, hmmm? Ők fogják nekem megmondani mi az igazság? :)

2019. jún. 16. 22:01
 55/106 anonim ***** válasza:
100%

Az örmény népírtásról:

"Az 1919-ben Isztambulban tartott tárgyalásokon a népirtás több felelősét távollétükben ítélték halálra, mivel 1918-ban elmenekültek a per elől. A haditörvényszék megállapította az Egység és Haladás Bizottságának szándékát az örmények fizikai megsemmisítésére különleges szervezete útján. Az 1919-ben kelt nyilatkozat így hangzik:

A hadbíróság tekintetbe véve a fent említett bűnöket egyhangúlag igazolja ezen bűnök elsődleges elkövetőinek büntethetőségét, akik a szökésben levő Talat pasa, korábbi nagyvezír, Enver efendi, korábbi hadügyminiszter, a birodalmi hadsereg nyilvántartásából kihúzva, Kemál efendi, korábbi tengerészeti miniszter, szintén kihúzva a nyilvántartásból és Dr. Nezim efendi, korábbi oktatási miniszter, valamennyien az Egység és Haladás Általános Tanácsának tagjai és a párt erkölcsi mivoltának megtestesítői; (…) A hadbíróság a törvény említett kikötéseinek értelmében kimondja a halálos ítéletet Talat, Enver, Kemál és Dr. Nazim felett."


Ha egy nép fizikai megsemmisítésére törekednek (mint a bíróság is kimondta), sikerült 6-800 ezer örményt lemészárolniuk, akkor az nem népírtás? Te sem vagy teljesen normális. Franciáknál például büntetik aki letagadja ezt a szégyenletes népírtást.


"Ferenc pápa 2015-ben, a örmény genocídium századik évfordulóján a római Szent Péter-bazilikában örmény szertartású misét celebrált, s közben úgy fogalmazott, hogy a huszadik században három tömeges tragédia történt, melyek közül „Az első, amelyet széles körben a XX. század első népirtásának tartanak, az örmény népet sújtotta”."

2019. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 A kérdező kommentje:

"Looool, oké, ez kész. Hogy még muszlimellenes trollnak is ennyire béna kamudumával gyere... :D

Na én itt fejeztem be, bocsanat de annyira röhejes amit csinálsz, ezt már tényleg nem lehet komolyan venni :D"


Viccesnek találod? Tudod én veletek ellentétben nem állítok semmi olyasmit amit ne tudnék bizonyítani. Idézem a cikből:


"A volt brit miniszterelnök sokadszor kért elnézést a Szaddám Husszein 2003-as eltávolítása utáni hibákért, és elismerte, hogy részben felelősek az ISIS felemelkedéséért."


Angol is magyar nyelvű cikket itt elolvashatod:


[link]


[link]



Fanatikus keresztényektől persze nem várok sokat, de legalább olvasd el a cikket írd meg hogy továbbra is viccesnek találod-e.

2019. jún. 16. 22:07
 57/106 anonim ***** válasza:
100%

#56

Nem érzed a különbséget az idézett cikkek állítása és azon állításod közt, miszerint az USA hozta létre az ISIS-t?

Annyiban felelősek, hogy elmozdítottak egy katonai diktátort, aki kordában tudta tartani az iszlám erőket, majd elmozdítása után ezek az iszlamisták erőre kaptak. De ez közel sem jelenti azt, hogy ők hozták létre.

Te tényleg trollkodsz, mint írják...

2019. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 A kérdező kommentje:

# 55


Nem ártana utánanézned a történteknek. Először is tisztázzuk hogy a világ államainak 90%-a nem tekinti népirtásnak az örmények esetét. Akik igen, azok főleg olyanok akik annak idején az első világháborúban felfegyverezték az örményeket és a törökök ellen uszították. Mert ezt történt, ezért a törökök úgy döntöttek a fronttól messzebbre telepítik őket. A háborús körülmények között nem tudták jól megszervezni ezért valóban sokan meghaltak de nem 6-800 ezren. Ezt csak az örmények állítják.



"Ha egy nép fizikai megsemmisítésére törekednek (mint a bíróság is kimondta), sikerült 6-800 ezer örményt lemészárolniuk, akkor az nem népírtás? Te sem vagy teljesen normális. Franciáknál például büntetik aki letagadja ezt a szégyenletes népírtást."


Nem, nem népirtás. Ha nem az a célod hogy kiirtsd őket akkor nem népirtás. A franciák voltak azok akik felfegyverezték az örményeket és a törökök ellen uszították.


Egyébként néhány éve Törökország felajánlotta hogy hozzanak létre egy nemzetközi történészekből álló bizottságot ami kivizsgálja mi történt akkor. Még azt is felajánlották hogy bármi is lesz a bizottság döntése, azt elfogadják. Az örmények ezt visszautasították, csak azt ismételgetik hogy a törökök fogadják el a népirtás vádját. Ezt nagyjából mindent elmond. Az örmények csak rágalmaznak de bizonyítani nem akarják. Ennyit erről. Ha te megvádolsz valakit de nem akarod bizonyítani akkor egy aljas rágalmazó vagy. Keresztény létedre ezt tudhatnád.

2019. jún. 16. 22:20
 59/106 A kérdező kommentje:

"Nem érzed a különbséget az idézett cikkek állítása és azon állításod közt, miszerint az USA hozta létre az ISIS-t?"


Nem érzem a különbséget. Azt mondtam hogy a közvetett felelősséget már elismerték. Ezt bizonyítja az a cikk. Egyébként tele van a net olyan cikkekkel ami azzal foglalkozik hogy az USA hogy hozta létre az ISIS-t és hogy csak nekik jó a működése és Izraelnek.


Például:


[link]



Az ISIS vezére John McCain-el látható egy képen.

2019. jún. 16. 22:29
 60/106 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érzem a különbséget"

Így mondjuk nem csoda hogy ennyire tévedésben élsz ilyen sok témában.

Most mindenféle viccen kívül, ilyen súlyos fogalomzavarral érdemes lenne kezdened valamit, mert csak magadnak ártasz vele. Mint a jelen esetben is, kezdek afelé hajlani hogy mégsem trollkodsz hanem tényleg elhiszed ezt a sok őrültséget, mert egyszerűen nem tudod helyén kezelni a fogalmalat.

Így viszont senki sem fog téged komolyan venni, mert rajtad kívül viszont mindenki más érti ezeket a fogalmi különbségeket.

2019. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!