Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok keresztény miért hazudja...

Sok keresztény miért hazudja azt hogy muszlimok üldözik a keresztényeket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom ezt keresztényektől és egyáltalán nem tartom igaznak. Végre megszólalt egy államtitkár ez ügyben. Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős államkittkár a következőket mondta:


"El kell mondani, hogy a muzulmán országok többségében nem üldözik, hanem védik a keresztényeket, de amikor ez a téma felmerül, egyfajta zsiványbecsületből vagy inkább zsiványbecstelenségből nem engedik, hogy ez megfelelő súlyt kapjon"


Tehát az államtitkár szerint becstelen keresztények szándékosan elhallgatják hogy a muszlim országok valójában védik a keresztényeket. Sőt én azt tapasztalom hogy ennek ellenkezőjét terjesztik ezek a keresztények.



2019. jún. 14. 10:56
 61/106 anonim ***** válasza:
100%

"A háborús körülmények között nem tudták jól megszervezni ezért valóban sokan meghaltak de nem 6-800 ezren. Ezt csak az örmények állítják."

Hazudsz öreg, de csúnyán, bár úgy olvastam, hogy a Korán erre is ad nektek lehetőséget, így megértem.

Az örmények másfél millióra teszik az áldozatok számát, az idézet adat független történészektől származik. Tehát amíg nincs hitelesebb eredmény, addig ezt fogadom el, ahogy minden más ember, aki nem éppen muszlim fanatikus, mint te.


"Nem, nem népirtás. Ha nem az a célod hogy kiirtsd őket akkor nem népirtás."

Idéztem a szöveget, ott egy isztambuli bíróság mondta ki a célt, de újra idézem, lehet nem vetted észre:

"A haditörvényszék megállapította az Egység és Haladás Bizottságának szándékát az örmények fizikai megsemmisítésére különleges szervezete útján."


Még ezt is idézem a wiki cikkből, ami elég sok mindent elmond az eseményről és arról, hogy miként kezelik a törökök:

"Hogy ma a Török Köztársaságban vallott tudományos nézetek gyakran ellentétben állnak a nemzetközi közvéleménnyel, az valószínűleg annak tudható be, hogy Törökországban még mindig tilos az örmény genocídiumról beszélni. Orhan Pamuk Nobel-díjas török regényírót zaklatásnak és bűntetőjogi eljárásnak vetették alá, miután egy interjúban azt állította, hogy egymillió örményt öltek meg ebben az országban.[99][100]

Hozzá hasonlóan az Agos nevű török hetilap örmény nemzetiségű főszerkesztőjét, Hrant Dinket háromszor fogták perbe a törökség rossz hírbe hozásának vádjával, mert bírálta a török államot az örmény genocídium tagadása miatt.[101] 2007-ben egy török nacionalista agyonlőtte.[102] Kiszivárgott fényképeken látszik, hogy a rendőrségi őrizetben nemzeti hősként kezelik a merénylőt, aki a török zászló előtt pózol vigyorgó rendőrök között,[103] ez pedig tűnődésre készteti a tudományos világot az örmény üggyel kapcsolatban.[101]"

2019. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 A kérdező kommentje:

# 60


Szokásos személyeskedés keresztényektől. Érvek és tények helyett gondolod ezzel elérsz bármit is?

2019. jún. 17. 09:31
 63/106 A kérdező kommentje:

"Hazudsz öreg, de csúnyán, bár úgy olvastam, hogy a Korán erre is ad nektek lehetőséget, így megértem."


Ez nem hazugság a Korán pedig nem ad erre lehetőséget csak a hozzád hasonló keresztények terjesztik ezt.



"Az örmények másfél millióra teszik az áldozatok számát, az idézet adat független történészektől származik. Tehát amíg nincs hitelesebb eredmény, addig ezt fogadom el, ahogy minden más ember, aki nem éppen muszlim fanatikus, mint te."


Az örmények nem hajlandóak arra hogy független bizottság vizsgálja ki a történteket. Ez olyan mintha mintha valaki megvádolna téged gyilkossággal. Mit tennél? Nyilván azt mondanád hogy bizonyítsa be a bíróságon. Az illető viszont erre nem hajlandó csak azt ismételgeti hogy fogadd el, gyilkos vagy. Ez így vicc kategória.


"Idéztem a szöveget, ott egy isztambuli bíróság mondta ki a célt, de újra idézem, lehet nem vetted észre:"


A törökök már 1916-ban bíróság elé állítottak azokat akik nem jól szervezték meg az áttelepítést. Ebből is látszik hogy nem az állam rendelte el az örmények kiirtását. Az 1919-es biróságot pedig angolok és franciák vezették mivel Isztambult megszállták, vagyis azok akik felfegyverezték az örményeket.



"Hozzá hasonlóan az Agos nevű török hetilap örmény nemzetiségű főszerkesztőjét, Hrant Dinket háromszor fogták perbe a törökség rossz hírbe hozásának vádjával, mert bírálta a török államot az örmény genocídium tagadása miatt."


Abban nincs semmi meglepő hogy egy örmény népirtást kiált. Viszont amíg nem kerül bizonyításra, egy aljas rágalom marad. Pont ezért nem ismeri el népirtásként a világ 90 %-a.

2019. jún. 17. 10:00
 64/106 A kérdező kommentje:

Ez a kép is sokat elmond:


[link]


Éppen a magyar miniszterelnök támogatásáról biztosítja a mianmari kormányfőt, akik népirtást követnek el jelenleg muszlimok ellen. Ahelyett hogy elítélné, kiáll a mianmari hatóság mögött és muszlim problémáról beszél. Hab a tortán hogy a magyar miniszterelnök folyamatosan a keresztény értékekről beszél. Népirtás támogatása volna az?

2019. jún. 17. 10:13
 65/106 anonim ***** válasza:
100%
Miért, ott nem csak áttelepítésről van szó?
2019. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:
100%

"Érvek és tények helyett gondolod ezzel elérsz bármit is?"

Az elég komoly tény hogy az előbb vallottad be hogy nem vagy képes értelmezni a korábbi két fogalom közti különbséget.

Teljesen őszintén írtam amit írtam, mert gondoltam nem önmagad lejáratása a cél. De lehet hogy akkor tévedtem...

2019. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 A kérdező kommentje:
AZ ENSZ és emberjogi szervezetek szerint népirtás történik Mianmarban. Úgy tűnik a jó keresztényeket ez nem zavarja.
2019. jún. 17. 11:14
 68/106 A kérdező kommentje:

# 66


Személyeskedésen kívül képes vagy értelmes kommunikációra? Ha nem, nincs értelme írogatnod. Ha úgy érzed mégis, akkor sorold fel hogy keresztények hol szenvednek úgy mint a muszlimok Mianmarban, Kínában, Szíriában, Irakban, Palesztinában.

2019. jún. 17. 11:22
 69/106 anonim ***** válasza:
95%

"Személyeskedésen kívül képes vagy értelmes kommunikációra?"

Ha szólok egy fogalomzavarosnak, hogy vegye már észre magát, az miért nem értelmes kommunikáció?

Az a baj hogy te magad vagy a gátja az értelmes kommunikációnak, amíg te vagy a beszélgetés egyetlen olyan résztvevője aki nem képes értelmezni például az 57. kommentben hozott példát. És te magad vallottad be hogy nem érted a különbséget.

Ezen pedig csak te tudnál változtatni. De amíg tényleg ennyire fogalmi zavarban próbálsz vitázni, csak magadat röhögteted ki. Ezt szeretnéd?

2019. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 A kérdező kommentje:
Ha szerinted magamat röhögtetem ki mit zavar téged? Válaszolsz vagy csak folytatod az üres beszédet?
2019. jún. 17. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!