Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók, ti is így gondoljátok?

Bérbeadók, ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés
Megszaporodtak azok a kérdések, hogy az albérletből most kirakhatnak-e valakit, mert nem fizet, a jelenlegi helyzetre tekintettel, ill. vannak, akik már azt vizionálják, hogy a jövőben a bérbeadóknek nem lesz akkora "arcuk" és jóval lejjebb mennek majd az albérleti árak. Én meg azt gondolom, hogy ha bérbeadó lennék, nemhogy nem vinném le az árat, hanem az ezután jelentkezőktől még munkaszerződést is kérnék, ellenőrizném, hogy határozott vagy határozatlan idejű munkaszerződése van-e, milyen területen dolgozik, mennyire megbízható fizetőnek tartom. Inkább álljon üresen a lakásom, minthogy kínlódjak a fizetés alól kibújni akarókkal.
2020. ápr. 6. 13:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%

"viszont akinek van egyéb bevétele, az nem fogja lejjebb vinni az árat"


Ugye te is az elmúlt 5 évben kezdtél bele a bizniszbe? :) Az aranykor soha nem tart örökké. Egy piac változik, most néhány év lejtmenet kezdődik, akár tetszik, akár nem. Aztán majd nyilván fordul valamikor ismét... Aki ezt tagadja, az önmagát csapja be.

2020. ápr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%

"A jelen helyzetben a szint alatti bérlők kényszerűen megtanították a bérbeadókat arra, hogy csak befogadási nyilatkozattal adja ki a lakását." --> Ez mennyire biztos? Csak mert én úgy tudom, hogy vissza lehet vonni a befogadási nyilatkozatot és onnanstól kezdve ez már nem védi a bérbeadót.



Egyébként nem hiszem, hogy olyan könnyen újraindulnak a munkahelyek szeptemberben. Főleg Magyarországon. Emberek százezrei válnak munkanélkülivé a következő hónapokban és lassan fog csak apadni a számuk. Először a turizmus, vendéglátás, rendezvényszervezés iparág megy csődbe, majd szép lassan begyűrűzik a válság mindenhová. Béremelés idén nem nagyon lesz a legtöbb helyen, akiknek van értékelhető önerejük és megmaradt a munkahelyük, azok lakást fognak venni és kilépnek az albérletpiacról, mivel egy kb. 5-10%-ot csökkenni fognak az árak legjobb esetben is. Sok AirBnB-snek érvágás a turisták elmaradása (és mivel Nyugaton is válság van/lesz, ők sem fognak jönni már idén, csak kis számban), ezért kénytelenek lesznek hosszú távra kiadni a lakásaikat.

2020. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
25%
Igen, vissza lehet vonni az ilyen nyilatkozatot, és amúgy is, teljese életszerűtlen, hogy olyan papírt kérj tőlem, ami alapján van hol laknom, de inkább a te ingatlanodba költözöm - akkor minek költöznék oda?
2020. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%
13 as Jahja ez nem logikus hiszen ha van hol laknom ,akkor ott lakom akkor nem kell albérlet.
2020. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy haverom most csökkentette a bérleti díjat (majdnem felére), csak hogy maradjanak a bérlők (diákok), ne kelljen foglalkozni hirdetéssel, érdeklődők fogadásával, lakás megmutatásával, stb-vel ami egy új bérlővel jár. A csökkentés átmeneti időre szól, így most mindenki jobban jár, bár a diákoknak nincs suli, de azért szívesen fenntartják a lakást, és alkalmanként használják is.
2020. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

#13 és #14

Jó nagy marhaságokat irkáltok!

A befogadói nyilatkozat nem azt jelenti, hogy te életvitelszerűen élsz míg a világ világ valakinek a lakásában, hanem annyit jelent, hogyha utcára kerülnél, akkor befogad, míg a helyzetet megoldod.

Lehet az bárki, de leginkább szülő, nagyszülő, rokon vagy közeli barát.

Ez napok, esetleg hetek de nem a végtelenség.

De nem vitatkozom ezen senkivel, majd ha egyszer ti is bérbeadók lesztek és nem bérlők, majd alakítotok a véleményeteken, én meg hadd csináljam, amit jónak látok!

2020. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én mindkét oldalon állok,vagyok bérbeadó és bérlő is máshol.

Szóval kinek hogy szerencsére most lehet válogatni mint bérlő sok a kiadó lakás. De ugyanúgy az bérbeadó is van aki doszt sem enged az árból ha üresen áll inkább szíve joga.

2020. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%
#16-os: De mit csinálsz akkor, ha a bérlő (esetleg gyerekes család) nem fizet, viszont a befogadói nyilatkozatot visszavonja a szülő, rokon, barát? Ugyanis azt bármikor vissza lehet vonni következmények nélkül.
2020. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%

#18

A befogadói nyilatkozat visszavonásáról azonnal értesítenie kell a bérlőnek (vagy a befogadónak) a bérbeadót. Ez a törvény.

Ha nem értesíti erről senki, akkor a bérbeadó szempontjából olyan mintha élne a nyilatkozat.

Ha értesítik, akkor ebben az esetben 2 opció van, vagy hoz a bérlő másikat, vagy szerződésszegés és azonnali felmondás.

És mivel van kiköltözési záradék is, ez nem lehet gond, bár kétségtelen, hogy egyszerűbb mindkét fél - de különösen a bérlő - részére, ha van érvényes nyilatkozat.

A kiköltözési záradék mindent felülír, 30 napon belül végrehajtható.

2020. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%
Továbbra sem értem, miért kellene nekem azt bizonyítani feléd, hogy van hol laknom, amikor éppen azért bérelnék lakást, mert nincs. Értem én, hogy neked ez egy plusz biztosíték, nyilván neked így még jobb, nekem viszont nem elfogadható. Ennyi erővel én is kérhetném, hogy bizonyítsd nekem, hogy van egy másik lakásod, hogy ha ezzel történne valami, akkor továbbra is tudnád teljesíteni a bérleti szerződést. Csak ez ugyanúgy aránytalan. Lehet ellenségnek nézni az üzleti partneredet, csak aztán ne csodálkozz, ha majd ő is az összes lehetséges jogi kiskaput meg fogja keresni, ahelyett, hogy normális lenne a viszony.
2020. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!