Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók, ti is így gondoljátok?

Bérbeadók, ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés
Megszaporodtak azok a kérdések, hogy az albérletből most kirakhatnak-e valakit, mert nem fizet, a jelenlegi helyzetre tekintettel, ill. vannak, akik már azt vizionálják, hogy a jövőben a bérbeadóknek nem lesz akkora "arcuk" és jóval lejjebb mennek majd az albérleti árak. Én meg azt gondolom, hogy ha bérbeadó lennék, nemhogy nem vinném le az árat, hanem az ezután jelentkezőktől még munkaszerződést is kérnék, ellenőrizném, hogy határozott vagy határozatlan idejű munkaszerződése van-e, milyen területen dolgozik, mennyire megbízható fizetőnek tartom. Inkább álljon üresen a lakásom, minthogy kínlódjak a fizetés alól kibújni akarókkal.
2020. ápr. 6. 13:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%

#20

Ha továbbra sem érted, akkor az a te egyéni szoc.problémád, jobban képtelen vagyok elmagyarázni, mert nem vagyok gyógypedagógus!

NEM ARRÓL VAN SZÓ, HOGY NEKED VAN VAGY NINCS HOL LAKNOD(!!!), hanem arról, hogyha a bérbeadó mond fel, akkor neked PÁR NAPRA, EGY-KÉT HÉTRE(!!!) van hova menned, míg megoldod a problémádat!

Egyébként a befogadói nyilatkozat rád vonatkozó részében világosan le van írva, hogy MENNYI IDŐRE fogad be az illető, ez mát a ti ügyetek!

Azaz:

Te nem laksz ott, csak befogadott vendég vagy, X ideig, valaki szívességéből.


Egyébként nagyon rossz helyre címezted az "ellenség" meg "jogi kiskapuk" részt, mert nálam 5-8 évekig laknak bérlők és mindegyiktől barátsággal váltunk el.

Ellenben az újabban itt írogató "bérlők" miatt - akik egy világjárványt is képesek a maguk hasznára fordítani - hoztam meg ezt a döntést, amihez ragaszkodni fogok, ha éppen nem lesz bérlőm.

Akinek nem felel meg ez a feltétel, az legfeljebb keres mást és azt boldogítja. Nekem nincs veszítenivalóm, bérlőm mindig lesz, mert tisztességes lakást adok ki nem is drágán, az "élni és élni hagyni" elven.

És ha megbocsájtod, erről többet már nincs kedvem csevegni, legyen szép napod!

2020. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve állt üresen a lakásom. Most kiadtam 3 ápolónak. Ingyen!!!

Csak a rezsit kell fizetniük.


Persze megértem, sokan azért adnak ki lakást mert így fedezik a törlesztő részletét a lakásnak, vagy anyagi forrásként tekintenek rá.

Ezt megértem.

Azt is, hogy nyilván megbízható embert keresel. Ritka fajta, de hála Istennek akad.

Az viszont abszurd, hogy igazolásokat kérjek. Megkérdezem hol dolgozik, milyen régen, mi a munkája. Óvatosan kérdezek. Milyen mobilod van? Mert épp azt akarok venni. A ruházatát a megjelenését, a kommunikációs képességét vizsgálom. Figyelem, hogy mikor nyilatkozik a szemembe néz e. Egyszóval már az első személyes kontaktust követően eltudom dönteni milyen emberrel állok szemben.


Eszem ágában sem lenne igazolásokat kérni. Főleg, hogy ma egy csettintés és volt munka, nincs munka.

Én inkább arra figyelek mi a benyomásom az illetőről.


6 éve adok ki albérleteket, soha nem volt gondom eggyel sem.

2020. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha van pénz, semmi közöd hozzá hogy honnan fizetik. Egyébként a bérlő is kérhetné a te munkaszerződésedet, hogy csak dőzsölsz -e egy örökölt lakáson vagy dolgozol -e. Mert ha nincs munkád, akkor simán fölnyomnak majd a NAV-nál, a helyedben emiatt jobban aggódnék.

Amúgy meg nem véletlen van a 3 havi kaució, ha nem tud fizetni, 1 hónap jellemzően a felmondási idő, le lehet vonni. A bérbeadó ígyis-úgyis csak hízik tovább, nincs vesztesége.

2020. ápr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
"Semmi köze a bérbeadónak, hogy a bérlőnek van-e munkája vagy nincs. Az a lényeg, hogy tudja fizetni, kész. Az, hogy honnan van pénze semmi köze hozzá. Te nam ellenőrízhetsz semmit. Hát kinek érzed te magad? Úgyhogy vegyél vissza az arcodból. Tutira te lennél (se) az utolsó akitől kivenném a lakást." N.levike! Legyél bátor és vállald a véleményed, ne privátba küldözgess üzeneteket. Köszi.
2020. ápr. 11. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!