Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fordult a kocka? Most már a...

Fordult a kocka? Most már a bérlők diktálnak? A piac tanul az elmúlt egy évből, hogy jobban meg kell a bérlőket becsülni?

Figyelt kérdés

Ahogy esnek a bérleti díjak, azzal együtt látom, hogy az igényeket is kezdik alább adni - már sok helyen egy havi kauciót sem kérnek, hanem teljesen elengedik.

Bérlőként tapasztaltam, hogy nemrég még az volt a trend, hogy gyakorlatilag egy állásinterjún kellett érezd magad bérlőként, még akkor is, ha csak egy nyomorult félszobát néztél meg. Aztán örülhetett az ember, ha jött a jó hír, hogy beköltözhet a fizetése negyedéért, harmadáért. Biztonságban persze azután sem érezhette magát, köszönhetően a bérbeadói önkénynek, a csak őt beiztosító szerződéseknek, amit az ember kénytelen-kelletlen aláírt, ha nem akart még másik száz helyet megnézni munka mellett és kosarat kapni, mert mindenhová az egyetemsista lány kell.

Szóval így álltunk, most viszont mintha megfordult volna a kocka. Én fél éve hagyatam ott az albérletem, ahol 8 m2-ert béreltem 75-ért, most megkeresett a tulaj, hogy nem akarom-e kivenni 60-ért - mondtam, aranyos :)). A magyar albérletpiac teljes szabályozatlanságát és a bérbeadói kapzsiságot ismerve nem hiszek nagyon abban, hogy a jelenlegi helyzetből tanulnak, de ahol annyira nyomorult a helyzet, hogy már hotelszobákat árulnak garzonként, ott talán nyílhat valami remény.

Én azt szeretném, hogy egységes, egyértelmű szerződések legyenek, és nagyon súlyosan büntessék azt, ha valaki feketézik, ahogyan ma teszi a tulajok nagy része. Szűnjön meg az állandó kiszolgáltatosság-érzés bárlői oldalról, az, hogy gyakorlatilag úgy dirigál neked a tulaj, mintha a főnököd lenne, és ennek megfelelően akkor tesz ki, amikor akar, indoklás nélkül. Fogja fel a piac, hogy egyenlő üzleti partnerek vagyunk és viselkedjen is ennek megfelelően a jövőben. Tisztességgel, emberséggel.



2021. jan. 2. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
86%

Akkor menjünk tételesen:


"Most már a bérlők diktálnak?"


Soha nem fognak a bérlők diktálni, mert a lakáskiadás nem szociális

intézmény. A tulajdonos eldönti, hogy kiadja, nem adja, milyen réteget céloz meg és azt milyen áron teheti. Ha az ár-érték arányt reálisan becsülte meg - legyen az 70ezer, vagy havi 500ezer - ebben a kategóriában mindig lesz bérlője, mert az emberek élethelyzete változik.


"A piac tanul az elmúlt egy évből, hogy jobban meg kell a bérlőket becsülni?"


A bérlőket csupán azért mert ő állítólag bérlő, közben nem fizet, rongál, nem kell megbecsülni, hanem velük szemben el kell járni!

Ellenben a tisztességes bérlőt minden bérbeadó megbecsüli, ahogy az a bérbeadóját is, mert ez nem két ellenség egymás elleni harca, hanem kölcsönös igények kielégítése.


A bérbeadónak mindig jogában áll megválogatni, hogy kinek adja ki a lakását, ezekbe senki nem szólhat bele!

Én kizárólag egyedülálló, értelmiségi férfinek adom ki a lakást, mert nekem hosszú évek tapasztalata szerint ez vált be leginkább.

Semmilyen nemlétező törvény nem írhat elő nekem mást!...és ez ellen te mit tudsz tenni? Semmit!


Az árakat meg a piac, ezen belül a kereslet diktálja, soha nem fog a magánlakás bérbeadása állami kézbe kerülni, mert ha ez valaha is megtörténne, abban a percben senki nem adná ki a lakását és lehet pislogni!


Ebből következik, hogy mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér! Ha nincs pénze, akkor menjen munkásszállóra, vagy olyan munkahelyre, ahol ér annyit a munkája, hogy a cége fizeti az albérleti hozzájárulást.

Akinek sem ez, sem az és a zsebe üres, az ne akarja betenni magát máséba ingyen, mert nem azt a kort éljük, hogy ennek létjogosultsága lenne.

2021. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
63%

"Én azt szeretném, hogy egységes, egyértelmű szerződések legyenek, és nagyon súlyosan büntessék azt, ha valaki feketézik, ahogyan ma teszi a tulajok nagy része."


Akkor bérelj számlaképest Drága, meglátnád mennyit kéne kicsengetni egy hónapban. Elárulom, nem 60 meg nem is 75 ezret.

2021. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
100%

Bérbeadóként én eddig is megbecsültem a jó bérlőt. Aki rendesen fizet, nincs rá panasz a szomszédoktól. Ennyi. Küldje el időben a mérőórák állását hogy bejelenthessem. Kb ennyit kell teljesítenie.

Cserébe nyújtok neki egy lakást amit nem kellett megvennie de használhat. Nem járok a nyakára, nem zavarom feleslegesen és még legalább 5 évig nincs szükségem a lakásra, úgyhogy felmondani sem akarom egy darabig a szerződést.

2021. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
100%
#13 Pontosan. Nálam is ennyit kell teljesíteni, s jó esetben évekig nem is találkozunk egymással. Felesleges becsmérelni a bérbeadókat, a normális, fizetőképes bérlő a legtöbb helyen nyugodtan élhet!
2021. jan. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
21%

Jó kis cenzúra van itt...

Attól, hogy töröltetitek a nektek nem tetsző válaszokat (gondolom az adminok is ugyanolyan "mindenkiannyitéramilyencsaládbaszületett" mentalitásúak), igaz, hogy sok putrit hónapok óta hirdetnek egyre alacsonyabb áron, és itt a gyakorin is volt már nem egy nyafogó lakáskiadó.


Ha rákerestek a Googleben az "albérlet Budapest" kifejezésre, az utóbbi hónapokból csak csupa nyavalygó cikket találni, szerencsére eltűntek a francba az igénytelen, ordibáló brit turisták és remélhetőleg soha nem térnek vissza, egyébként is már a küszöbön volt az AirBnB-rendelet megalkotása, csak a vírus egyelőre szükségtelenné tette. Ezen kívül egy jó nagy kollégiumépítés meg a vasúti közlekedés fejlesztése kellene, aztán le lenne törve az a nagy arcotok.


És nem, nem mindenki a kérdező új regisztrációval, aki nem ért egyet veletek, és nem gondolom, hogy a lakáskiadás szociális intézmény. Az állam igenis szigorúbban kéne, hogy szabályozza ezt a területet, mint a nyugat-európai országokban, ami nem jelenti azt, hogy az árat is meg kéne határoznia.

Itt egyszerűen csak nagyon jól jártak egyesek az elmúlt évek pofátlan, fekete lakáskiadás-bizniszével, és rögtön rúgnak-csípnek-karmolnak-harapnak, ha bármi is hátráltatja őket benne.

2021. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
100%

Miért másik profilról irogatsz kérdező?

Úgyis tudja mindenki a nyomorult stílusodból hogy te vagy az a gyűlölködő balfék.

2021. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
#15 Itt egyedül a kérdező - vagyis te ;) - rúgsz, csípsz, karmolsz, harapsz, már hónapok óta, mert nem bírod elviselni, hogy van akinek telik olyan ingatlanra amit kiadhat ;)
2021. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
100%
Azzal egyetértek, hogy az államnak szigorúbban kéne szabályozni a lakásbérleti piacot. Pl sokkal szigorúbban és gyorsabban fellépni a nem fizető bérlőkkel szemben
2021. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
38%

"Azzal egyetértek, hogy az államnak szigorúbban kéne szabályozni a lakásbérleti piacot. Pl sokkal szigorúbban és gyorsabban fellépni a nem fizető bérlőkkel szemben"


vagy az olyan bérbeadók ellen, akik mondvacsinált okok miatt visszatartják a 250-300 ezres kauciót :) ugyanis az a BÉRLŐ pénze, nem a BÉRBEADÓÉ ;)

2021. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
79%

#19

Ha a bérbeadó indokolatlanul nem adja vissza a kauciót, akkor ugyanúgy el lehet járni ellene (fizetési meghagyás) ahogy a nem fizető bérlő ellen.

Sőt, hatásosabban, mert a bérbeadónak van ingatlana, ami bizonyított esetben végrehajtható, a bérlő meg zömében nincstelen.

De aki a keresetet elindítja, annak kell bizonyítania az állításait.


Én pl. soha nem festetek ki a 1 éven túl ott lakó bérlővel, pedig mindig frissen festett lakást adok ki. Sőt, a jelenleg 7-ik éve bérlőmnek 6-ik éve kifestettem a saját költségemen, mert ennyi idő után illik, pedig nem is ő kérte, de örült neki.

Viszont ha valaki egy pár hónapig lakta a lakásom és le van hányva a fal vörösborral, vagy púposra felázva a parketta, akkor kegyetlenül felszámítom a károkozást.

2021. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!