Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fordult a kocka? Most már a...

Fordult a kocka? Most már a bérlők diktálnak? A piac tanul az elmúlt egy évből, hogy jobban meg kell a bérlőket becsülni?

Figyelt kérdés

Ahogy esnek a bérleti díjak, azzal együtt látom, hogy az igényeket is kezdik alább adni - már sok helyen egy havi kauciót sem kérnek, hanem teljesen elengedik.

Bérlőként tapasztaltam, hogy nemrég még az volt a trend, hogy gyakorlatilag egy állásinterjún kellett érezd magad bérlőként, még akkor is, ha csak egy nyomorult félszobát néztél meg. Aztán örülhetett az ember, ha jött a jó hír, hogy beköltözhet a fizetése negyedéért, harmadáért. Biztonságban persze azután sem érezhette magát, köszönhetően a bérbeadói önkénynek, a csak őt beiztosító szerződéseknek, amit az ember kénytelen-kelletlen aláírt, ha nem akart még másik száz helyet megnézni munka mellett és kosarat kapni, mert mindenhová az egyetemsista lány kell.

Szóval így álltunk, most viszont mintha megfordult volna a kocka. Én fél éve hagyatam ott az albérletem, ahol 8 m2-ert béreltem 75-ért, most megkeresett a tulaj, hogy nem akarom-e kivenni 60-ért - mondtam, aranyos :)). A magyar albérletpiac teljes szabályozatlanságát és a bérbeadói kapzsiságot ismerve nem hiszek nagyon abban, hogy a jelenlegi helyzetből tanulnak, de ahol annyira nyomorult a helyzet, hogy már hotelszobákat árulnak garzonként, ott talán nyílhat valami remény.

Én azt szeretném, hogy egységes, egyértelmű szerződések legyenek, és nagyon súlyosan büntessék azt, ha valaki feketézik, ahogyan ma teszi a tulajok nagy része. Szűnjön meg az állandó kiszolgáltatosság-érzés bárlői oldalról, az, hogy gyakorlatilag úgy dirigál neked a tulaj, mintha a főnököd lenne, és ennek megfelelően akkor tesz ki, amikor akar, indoklás nélkül. Fogja fel a piac, hogy egyenlő üzleti partnerek vagyunk és viselkedjen is ennek megfelelően a jövőben. Tisztességgel, emberséggel.



2021. jan. 2. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 A kérdező kommentje:

39: ennyi erővel te is elhúzhatsz nyugodtan, csak jobb lesz itthon mindenkinek.

Aki nem akar költözni és fizetni sem, itthon sem nehezebb kitenni, mint az általad említett nyugati országokban, ahol jelentősen jobb a helyzet a törvényi szabályozás terén. Mindössze beköltözési nyilatkozat kell és közjegyzővel MEGÍRNI(!) és aláíratni a szerződést. Ezek birtokában máról holnapra kitehető a gyerekes, szociális segélyből s*ggét emresztő szingli anyuka is a purdéjával együtt.

Mi történik ehelyett?

Írunk egy fecnit olyan feltételekről, amiket a tulaj talált ki, és amelyek szerinte őt bástyázzák körbe. Szegény annyira hülye, hogy azt sem tudja, hogy szerződés szerint sem érvényes minden, amit hasraütésre leírunk csak azért, mert jól hangzik, ha az ellenkezik a törvénnyel. Tehát tízből tízszer írunk egy totálisan érvénytelen, semmire nem jogosító szerződést, de neki ettől megnyugszik a lelke.

Ebből vannak aztán évekig tartó perek, álmatlan éjszakák a saját hülyeségük miatt, sírásrvás a tv-ben, hogy jaj nem távoznak a cigók a lakásból.

Mindezt azért, mert büdös neki befizetni az ingatlanadót. De azért a bérlő a hibás, ha mondjuk nem festi ki a lakást, amire törvényileg senki sem kötelezhető, de annyira szellemi toprongyok vagytok, hogy ennyit sem tudtok az egészről.

2021. jan. 5. 14:52
 42/77 anonim ***** válasza:
74%
Hátcpont te vagy az amit másokra szórsz. Egy szánalmas lúzer...
2021. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
83%

#41


"39: ennyi erővel te is elhúzhatsz nyugodtan, csak jobb lesz itthon mindenkinek."


Engem te ne küldözgess sehova, én jól érzem itt magam, jómódban élek, sajátomban lakom, nem fikázom az országot, nem gyűlölöm a honfitársaim.

Én próbáltalak emberszámba venni, türelemmel és tisztességes módon beszéltem veled, akárhányszor bizonyítottad itt, hogy egy primitív, nincstelen, nyálátcsorgató irigy elmebeteg vagy.

És ezzel részemről befejezve a csevej, mert kár rád minden szó.

Inkább sétálok a kutyámmal a tóparton, annak több haszna van, meg aztán értelmesebb is, de ezzel nem sokat mondtam.

2021. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 A kérdező kommentje:
43: sokat elmond rólad, hogy a kutyádon kívül nem ért meg senki. Jobbulást.
2021. jan. 5. 16:13
 45/77 anonim ***** válasza:

Kérdező (44)

Hol írt ilyet az előző, mert én nem látom sehol.

2021. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te tulajdonképpen mit akarsz itt? 🤔
2021. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
72%
Albérletet akar bagóért, ahol ő diktálhat a bérbeadónak, azt csinálhat, amit akar, akkor mondhat fel, amikor akar és akkor mehet még olcsóbb albérletbe, amikor akar.
2021. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válaszolj, hogy mit szeretnél. Úgy látszik ennek már úgyse lesz vége soha, akkor meg hadd szórakozzunk. Na meg legalább amíg itt vagy, nem írsz újabb hasonló kérdést - talán.
2021. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésdem itt meg az utolsó is. Inkább nekem kell röhögnöm ezen, hogy más topic alatt is minden téma alá beírja valami szerencsétlen, hogy biztos egyvalaki írkája a kérdéseket. A helyzet az, hogy nem csak nekem van teli a tököm a hozzátok hasonlókkal, többen vagyunk, csak az emebr nem pampog, ha a megegyezés a cél pl. egy bérlő-tulajdonos viszonylatban. Én normális, erkölcsös tulajjal még nem találkoztam, nem meglepő, hogy ti sem vagytok kivételek.
2021. jan. 5. 18:14
 50/77 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amit te szeretnél, nem elérhetetlen. Nyugaton már működik. Viszont amint megvalósul, abban a pillanatban számolj egy 50%-os áremelkedéssel és jelentős kínálatcsökkenéssel.

Nekem tökmindegy, ti fogtok szívni. Nekem normális bérlőm van, mert kulturált, minőségi ingatlant kínálok és szigorú szűrő szerint válogatok. Aki azon átmegy, annak mindig lesz normális bérlete. Nemcsak részemről, mások részéről is. Aki viszont nem, annak csak az ócska lakások maradnak.

2021. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!