Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fordult a kocka? Most már a...

Fordult a kocka? Most már a bérlők diktálnak? A piac tanul az elmúlt egy évből, hogy jobban meg kell a bérlőket becsülni?

Figyelt kérdés

Ahogy esnek a bérleti díjak, azzal együtt látom, hogy az igényeket is kezdik alább adni - már sok helyen egy havi kauciót sem kérnek, hanem teljesen elengedik.

Bérlőként tapasztaltam, hogy nemrég még az volt a trend, hogy gyakorlatilag egy állásinterjún kellett érezd magad bérlőként, még akkor is, ha csak egy nyomorult félszobát néztél meg. Aztán örülhetett az ember, ha jött a jó hír, hogy beköltözhet a fizetése negyedéért, harmadáért. Biztonságban persze azután sem érezhette magát, köszönhetően a bérbeadói önkénynek, a csak őt beiztosító szerződéseknek, amit az ember kénytelen-kelletlen aláírt, ha nem akart még másik száz helyet megnézni munka mellett és kosarat kapni, mert mindenhová az egyetemsista lány kell.

Szóval így álltunk, most viszont mintha megfordult volna a kocka. Én fél éve hagyatam ott az albérletem, ahol 8 m2-ert béreltem 75-ért, most megkeresett a tulaj, hogy nem akarom-e kivenni 60-ért - mondtam, aranyos :)). A magyar albérletpiac teljes szabályozatlanságát és a bérbeadói kapzsiságot ismerve nem hiszek nagyon abban, hogy a jelenlegi helyzetből tanulnak, de ahol annyira nyomorult a helyzet, hogy már hotelszobákat árulnak garzonként, ott talán nyílhat valami remény.

Én azt szeretném, hogy egységes, egyértelmű szerződések legyenek, és nagyon súlyosan büntessék azt, ha valaki feketézik, ahogyan ma teszi a tulajok nagy része. Szűnjön meg az állandó kiszolgáltatosság-érzés bárlői oldalról, az, hogy gyakorlatilag úgy dirigál neked a tulaj, mintha a főnököd lenne, és ennek megfelelően akkor tesz ki, amikor akar, indoklás nélkül. Fogja fel a piac, hogy egyenlő üzleti partnerek vagyunk és viselkedjen is ennek megfelelően a jövőben. Tisztességgel, emberséggel.



2021. jan. 2. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
83%

Ja, persze... nagyon hihető, hogy félmillát keresel, de egy 8 nm-es kutyaólban laksz...


LOL

2021. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
66%

Már a moderátorok is kezdik felismerni, hogy csak provokálni akar ez a jelenség itt.

Szerencsére törölték a legújabb hangulatkeltő kérdését.

2021. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
55%
Hála az Égnek, bevallom, én jelentettem is :)
2021. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 A kérdező kommentje:
73: vagy talán tudok spórolni és nem a pasim meg apám pénztárcáján élek?..
2021. jan. 5. 19:48
 75/77 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező Ugye te nem nő vagy????
2021. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 A kérdező kommentje:
Válaszoló Ugye te nem túl épelméjű vagy????
2021. jan. 6. 00:58
 77/77 anonim ***** válasza:
50%
Biztos meleg, azért ír a pasijáról :DDD
2021. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!