Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fordult a kocka? Most már a...

Fordult a kocka? Most már a bérlők diktálnak? A piac tanul az elmúlt egy évből, hogy jobban meg kell a bérlőket becsülni?

Figyelt kérdés

Ahogy esnek a bérleti díjak, azzal együtt látom, hogy az igényeket is kezdik alább adni - már sok helyen egy havi kauciót sem kérnek, hanem teljesen elengedik.

Bérlőként tapasztaltam, hogy nemrég még az volt a trend, hogy gyakorlatilag egy állásinterjún kellett érezd magad bérlőként, még akkor is, ha csak egy nyomorult félszobát néztél meg. Aztán örülhetett az ember, ha jött a jó hír, hogy beköltözhet a fizetése negyedéért, harmadáért. Biztonságban persze azután sem érezhette magát, köszönhetően a bérbeadói önkénynek, a csak őt beiztosító szerződéseknek, amit az ember kénytelen-kelletlen aláírt, ha nem akart még másik száz helyet megnézni munka mellett és kosarat kapni, mert mindenhová az egyetemsista lány kell.

Szóval így álltunk, most viszont mintha megfordult volna a kocka. Én fél éve hagyatam ott az albérletem, ahol 8 m2-ert béreltem 75-ért, most megkeresett a tulaj, hogy nem akarom-e kivenni 60-ért - mondtam, aranyos :)). A magyar albérletpiac teljes szabályozatlanságát és a bérbeadói kapzsiságot ismerve nem hiszek nagyon abban, hogy a jelenlegi helyzetből tanulnak, de ahol annyira nyomorult a helyzet, hogy már hotelszobákat árulnak garzonként, ott talán nyílhat valami remény.

Én azt szeretném, hogy egységes, egyértelmű szerződések legyenek, és nagyon súlyosan büntessék azt, ha valaki feketézik, ahogyan ma teszi a tulajok nagy része. Szűnjön meg az állandó kiszolgáltatosság-érzés bárlői oldalról, az, hogy gyakorlatilag úgy dirigál neked a tulaj, mintha a főnököd lenne, és ennek megfelelően akkor tesz ki, amikor akar, indoklás nélkül. Fogja fel a piac, hogy egyenlő üzleti partnerek vagyunk és viselkedjen is ennek megfelelően a jövőben. Tisztességgel, emberséggel.



2021. jan. 2. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
81%

A kérdezőnek nem bérlakás kell, hanem pszichológus, aki kezeli az önértékelési zavarait. Voltam bérlő én is, most lakást adok ki, de sem én, sem a bérlőim nem műveltek ilyen ámokfutást.

Az életben elért sikertelenségért talán nem másokat kell hibáztatni, bár elismerem, hogy sokkal egyszerűbb, mint önmagával szembenézni.

2021. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
75%
Magas lovon ülsz kérdező....
2021. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
100%
Én is bútorozatlan lakást adok ki. Lehet, hogy ez neked nem tetszik, de van rá kereslet. A bérlő hozza a saját bútorait, amikor elköltözik, akkor elviszi. I ezzel a bajod?
2021. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
100%
#31-nél a PONT! :-)
2021. jan. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
100%

#33: nem is értem, mit talál ebben kivetnivalót a kérdező....


A franc se akarna mások szúette, büdös, dohos bútorai között lakni! :(

2021. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a 27-es választ.



Kérdező, mégis mit gondolsz? Lakást adok ki, nem szállodai szobát. Vagy szerinted úgy lenne a helyes, ha vennék neked szép új ágyat, meg szekrényt amit kiválasztasz a boltban?


Ha jön a bérlő, berendezi magának ahogy akarja, aztán amikor elmegy majd elviszi a bútorait.


A festésről meg csak annyit szeretnék említeni, hogy egy polc felszerelése majd leszerelése után el kell tüntetned a furatokat, és le kell festened a falat.

Ha ezt nem akarod, nem szerelsz fel polcot. Nekem mindegy, hogy mit csinálsz a lakásban, azért bérled, hogy otthon legyél benne. Tőlem lilára is festheted a mennyezetet, ha neked így szép.


Viszont amikor kiköltözöl akkor olyan állapotban fogod visszaadni ahogy kaptad. Fehér falakkal, tisztán.


Nem értem, mi kivetnivalót találsz ebben?

2021. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
76%
Ha azt az energiát amit szinte naponta a bérbeadókkal szembeni gyűlölködésre fordítasz, munkába, esetleg tanulásba fektetnéd, már saját lakásod lehetne a Rózsadombon és nem kellene itt vergődnöd a nyomoroddal!
2021. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 A kérdező kommentje:

35: semmi kivetnivaló nincs benne, de hát nem is erről beszéltem, csak szöveget kéne tudni értelmezni. Az ilyeneknek hogy jön össze lakásra azon gondolkodom mindig, mert aki értelmileg ilyen zokni, az nem tudom honnan szed össze egy piacképes tudást.

37: most készülök lakást venni. De nem kell ám ahhoz bérlőnek lenni egyébként, hogy valakit felháborítson a gátlástalanság. Elég csak huzamosabb ideig itt élni ebben az országban.

2021. jan. 5. 11:16
 39/77 anonim ***** válasza:
100%

#38


"De nem kell ám ahhoz bérlőnek lenni egyébként, hogy valakit felháborítson a gátlástalanság. Elég csak huzamosabb ideig itt élni ebben az országban."


Hát speciel pont ebben az országban van az a nevetséges helyzet, hogy a bérlőnek, ha nem fizet egy petákot sem több joga van a lakáshoz, mint a bérbeadónak, a világon egyedülálló módon.

Kezdve az ilyen-olyan címen levő moratóriumokkal, folytatva a "birtokon belüliséggel"

Itt a bérbeadónak egyetlen eszköze lehet, hogy szerződésbe foglalja a kritériumait, amit a bérlőnek módjában áll elfogadni, vagy nem elfogadni és akkor keres másikat.

De ha a bérlő elfogadja, aláírja és utána vastagon szarik a bevállalt feltételekre, de felmondás után mégsem költözik ki, akkor lehet kezdeni a több hónapos zarándoklatot bíróságra, végrehajtóhoz, miközben az ingatlanában halmozódik a rezsitartozás. Amiket ha nem akarja hogy kikapcsolják, kifizet a saját zsebéből.


Én a munkám miatt három nyugat-európai országban éltem bérlakásban, minimálisan félévet, maximum másfelet. Olyan szigorú szabályok vonatkoztak ott (mindenütt) a bérlőkre, hogy itthon te attól vért pisilnél. Kezdve a 3 nap elmaradás utáni kényszerkiköltöztetésével, folytatva a teljes ingósága lefoglalásával (autó, műszaki cikkek, egyéb értékek)

Szóval örülj neki, hogy itt lehetsz bérlő és nem ott, de ha ezek után még mindig úgy gondolod, hogy neked itt a rossz, hát menj Isten hírével, senki nem tart vissza!

2021. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
100%

39: na igen... Pl. Németországban a Schufa igazolás nélkül szóba se állnak a bérlővel...

Micsoda felháborodás lenne itthon, ha tartozásmentességi igazolást kérnének a bérbeadók...! NAV, közszolgáltatók, stb. stb. részéről!

2021. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!