Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fordult a kocka? Most már a...

Fordult a kocka? Most már a bérlők diktálnak? A piac tanul az elmúlt egy évből, hogy jobban meg kell a bérlőket becsülni?

Figyelt kérdés

Ahogy esnek a bérleti díjak, azzal együtt látom, hogy az igényeket is kezdik alább adni - már sok helyen egy havi kauciót sem kérnek, hanem teljesen elengedik.

Bérlőként tapasztaltam, hogy nemrég még az volt a trend, hogy gyakorlatilag egy állásinterjún kellett érezd magad bérlőként, még akkor is, ha csak egy nyomorult félszobát néztél meg. Aztán örülhetett az ember, ha jött a jó hír, hogy beköltözhet a fizetése negyedéért, harmadáért. Biztonságban persze azután sem érezhette magát, köszönhetően a bérbeadói önkénynek, a csak őt beiztosító szerződéseknek, amit az ember kénytelen-kelletlen aláírt, ha nem akart még másik száz helyet megnézni munka mellett és kosarat kapni, mert mindenhová az egyetemsista lány kell.

Szóval így álltunk, most viszont mintha megfordult volna a kocka. Én fél éve hagyatam ott az albérletem, ahol 8 m2-ert béreltem 75-ért, most megkeresett a tulaj, hogy nem akarom-e kivenni 60-ért - mondtam, aranyos :)). A magyar albérletpiac teljes szabályozatlanságát és a bérbeadói kapzsiságot ismerve nem hiszek nagyon abban, hogy a jelenlegi helyzetből tanulnak, de ahol annyira nyomorult a helyzet, hogy már hotelszobákat árulnak garzonként, ott talán nyílhat valami remény.

Én azt szeretném, hogy egységes, egyértelmű szerződések legyenek, és nagyon súlyosan büntessék azt, ha valaki feketézik, ahogyan ma teszi a tulajok nagy része. Szűnjön meg az állandó kiszolgáltatosság-érzés bárlői oldalról, az, hogy gyakorlatilag úgy dirigál neked a tulaj, mintha a főnököd lenne, és ennek megfelelően akkor tesz ki, amikor akar, indoklás nélkül. Fogja fel a piac, hogy egyenlő üzleti partnerek vagyunk és viselkedjen is ennek megfelelően a jövőben. Tisztességgel, emberséggel.



2021. jan. 2. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:

". Nem tetszik, hogy ez meg fog most változni, rettegtek, hogy dolgozni kell. Ez van, le kell nyelni, és le is fogjátok."


Senki nem retteg rajtad kívül, te irigy senki :) Sárgulj tovább, a bérleti árak már csak emelkedhetnek, s emelkedni is fognak ;) Nyeld le te is!

2021. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:

62: gratulálok, ezek szerint sikerült venned egy kristálygömböt! :-DDDD


Fantasztikus, hogy az anoním válaszolók életének legmélyére is belátsz... :-D

2021. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
Csúcs az újabb kérdésed is nyomorék...
2021. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
70%

Lássuk csak, kérdező, kivel is állunk szemben.

8 nm-t béreltél 75 ezerért. Gondolom, ez egy szoba, ahol a rezsivel együtt fizettél ennyit. Ez a következőt mondja rólad: nincs pénzed normális lakást bérelni és nem lehet hozzád nagy a bizalom, ha a szarral kell beérned. Mondanám, hogy sajnállak, de teszel róla, hogy ne így legyen.

Ezek után utálod a világot és benne mindenkit, aki nálad többet ért el. Akinek saját lakása van, pláne, ha egynél több, az valami burzsuj, aki lopott-csalt, de legjobb esetben is örökölt, tehát érdemtelenül jutott hozzá. Nem tudod elképzelni, hogy a tanulás járhat együtt magas fizetéssel, ahol a megkeresett pénz befektetésének egyik módja a lakáskiadás. Vagyis biznisz, nem jótékonykodás.

Nem érted, hogy ha a jelenleginél szabályozottabb lesz a környezet, akkor sokan kivonulnak a piacról, nem feltétlenül azért, mert ügyeskednek, hanem mert nem biztos, hogy majd vállalják a macerát.

Én, veled ellentétben, projekteken dolgozom. Leadási határidőm van, amit teljesíthetek 10 nap alatt, vagy 25 nap alatt is, projekttől és attól függően, mennyi munkát akarok vagy tudok egyszerre elvégezni. Nekem ehhez nem kell más, csak egy laptop és internet. Ezért tudok itt "írogatni" és ezért van bevételem több lakás kiadásából is.

Ha holnap kirúgnak, lesz bevételem. Tudom, megérdemlem, hogy rühellj. De mivel patkánylyukakat adok ki, hanem normális lakásokat, vannak normális bérlőim, akik régóta megvannak és maradnak is egyelőre.

Tudom, azért vagy itt, mert keresed az önigazolást és várod, hogy végre bekövetkezzék az isteni igazságszolgáltatás, amikor minden tulaj itt fog sírni és igazolja szavaid, miszerint igen, nagyon szar világ jött el, nincs bérlő, éhenhalunk....

Hát, nem. Sajnálom, erre még várni kell. :-)

2021. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
100%
#66 :))
2021. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
100%
66, jav: De mivel NEM patkánylyukakat adok ki...
2021. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
100%

#66: 10pontos - és 5*


:-)

2021. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 A kérdező kommentje:

66: attól, mert veled együtt azt mantrázzátok sokan, hogy jaj hát ez nem így lesz, meg gonosz irigy a kérdező, még sajnos nem ez a valóság. Nyilván te vagy a helikopter, a híradó meg az elemzők tök hülyék.

Nekem amúgy lakásom nincs, most készülök venni. Saját bevételem, havi 400-600 között rendszeresen van. Van, akinek ennél több, de én ebből is bőven tudok félretteni szerencsére. Remélem, ez így is marad. De te semmiben nem reménykedhetsz, mert amennyire sz*r ember vagy sajnos még hülye is. Rajtad semennyi pénzt nem segít soha nem tesz boldoggá.

2021. jan. 5. 19:19
 69/77 A kérdező kommentje:

Érdekes látni egyébként, hogy a "bérlőként mondom"-tól pár mondaton belül szinte a "budán adok ki luxusvillát"-ba vedletek át.

Én sem vagyok az év dolgozója (nem is lehetnék, mivel vállalkozó vagyok jó keresettel), de hogy ti nem dolgoztok semmit, azért értek rá ennyire írogatni az ziher.

2021. jan. 5. 19:22
 70/77 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, nézz utána, mit jelent a kognitív disszonancia és elmélkedj rajta.

További derűs irigykedést! :-)

2021. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!