Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fordult a kocka? Most már a...

Fordult a kocka? Most már a bérlők diktálnak? A piac tanul az elmúlt egy évből, hogy jobban meg kell a bérlőket becsülni?

Figyelt kérdés

Ahogy esnek a bérleti díjak, azzal együtt látom, hogy az igényeket is kezdik alább adni - már sok helyen egy havi kauciót sem kérnek, hanem teljesen elengedik.

Bérlőként tapasztaltam, hogy nemrég még az volt a trend, hogy gyakorlatilag egy állásinterjún kellett érezd magad bérlőként, még akkor is, ha csak egy nyomorult félszobát néztél meg. Aztán örülhetett az ember, ha jött a jó hír, hogy beköltözhet a fizetése negyedéért, harmadáért. Biztonságban persze azután sem érezhette magát, köszönhetően a bérbeadói önkénynek, a csak őt beiztosító szerződéseknek, amit az ember kénytelen-kelletlen aláírt, ha nem akart még másik száz helyet megnézni munka mellett és kosarat kapni, mert mindenhová az egyetemsista lány kell.

Szóval így álltunk, most viszont mintha megfordult volna a kocka. Én fél éve hagyatam ott az albérletem, ahol 8 m2-ert béreltem 75-ért, most megkeresett a tulaj, hogy nem akarom-e kivenni 60-ért - mondtam, aranyos :)). A magyar albérletpiac teljes szabályozatlanságát és a bérbeadói kapzsiságot ismerve nem hiszek nagyon abban, hogy a jelenlegi helyzetből tanulnak, de ahol annyira nyomorult a helyzet, hogy már hotelszobákat árulnak garzonként, ott talán nyílhat valami remény.

Én azt szeretném, hogy egységes, egyértelmű szerződések legyenek, és nagyon súlyosan büntessék azt, ha valaki feketézik, ahogyan ma teszi a tulajok nagy része. Szűnjön meg az állandó kiszolgáltatosság-érzés bárlői oldalról, az, hogy gyakorlatilag úgy dirigál neked a tulaj, mintha a főnököd lenne, és ennek megfelelően akkor tesz ki, amikor akar, indoklás nélkül. Fogja fel a piac, hogy egyenlő üzleti partnerek vagyunk és viselkedjen is ennek megfelelően a jövőben. Tisztességgel, emberséggel.



2021. jan. 2. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 A kérdező kommentje:
Azért megnézném azt a lakást. Gondolom egy igazi ékszerdoboz = 15m2-es túlárazott patkánylyuk :)). Mindegy, ezek után majd hozzászoktok az új világhoz.
2021. jan. 5. 18:33
 52/77 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már kaptál néhány választ a kérdésed utolsó részére:

olyan a szerződés, amilyet te aláírsz. Ha valamit nem értesz, megkérdezed. Ha valami nem tetszik kijavíttatod. Ha a bérbeadó nem akarja, keresel másikat. Laktam már néhány albérletben és sehol nem volt gondom se a bérbeadóval, se a szerződéssel.

Egyetlen bérbeadó se tesz ki akkor, amikor akar. A feltételek benne vannak a szerződésben. Ha nem tetszik, ne írd alá. Senki se kényszerít.

kaptál válaszokat, mégis ugyanazokat a hülyeségeket hajtogatod. Semmi alapja nincs annak, amit írsz. Senki nem kényszerít senkit egy neki hátrányos szerződés aláírására. Ha te aláírod, ne mást hibáztass.

2021. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:

Szerinted igyál egyet, mielőtt megesz a sárga irigység :-)

Tudom, szar érzés, amikor a seggünkbe harap a valóság.

2021. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 A kérdező kommentje:
54, ez biztos, hogy így van, az indultaidon már látszik.
2021. jan. 5. 18:38
 55/77 A kérdező kommentje:
53 milyen érdekes hirtelen bérlő vagy, előbb még bérbeadó voltál. Azt is leírtam, hogy nem igazán van választás szerződés aláírásnál mivel állnak még mögötted sorba 30-an. Ez van, vagyis volt, majd most ti fogtok cumizni, de sosem késő tanulni, mondtam.
2021. jan. 5. 18:40
 56/77 anonim ***** válasza:
74%

Vegyél te is több lakást, és add ki!

Ennyire egyszerű a dolog. :-DDDD

2021. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
100%
56. milyen érdekes, hogy az ember nem úgy születik, hogy van lakása, hanem megdolgozik érte és vesz. Előtte meg bérel, Milyen hihetetlen! Ez valóban sci-fi kategória lehet neked, mert azt hiszed, hogy akinek lakása van, az biztos soha nem bérelt lakást, már azzal született, örökölte, nyerte, akármi, de nem megdolgozott érte az biztos.
2021. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
48%
57. Mondjuk te is írogatsz... de egyébként nem mindenki a soron dolgozik, aztán a gyk-n siránkozik, hogy nem tud lakást venni mert lusta volt tanulni. Biztosan nem hallottál még ilyenről, úgyhogy megsúgom: vannak olyan munkák, ahol rugalmas a munkaidő, meg ahol nem kell 8 órát állandóan a monitort bámulni, sőt, olyan is van, ahol nem kell 8 órát dolgozni, a lényeg, hogy a munka meg legyen csinálva. Látod, ha tanultál volna.
2021. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
2021. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 A kérdező kommentje:
Látod, te is végezhetnél ilyet munkát, mert én home office-ból nyomom, kényelmesen, lassan egy éve. Ehelyett te aputól örököltél, az egyetemet végigbulikáztad szintén az ő pénzén és most találgatsz, hogy milyen lehet amúgy egy jó munkahely. Amilyen neked nem lesz soha, mert felnőttként sem tudod kitalálni, hogy mit kezdj magaddal.
2021. jan. 5. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!