Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ki akar rakni...

Mit csináljak, ki akar rakni a főbérlöm? Jogilag megteheti?

Figyelt kérdés
3 hónapja lakok ott kértem, hogy hagyj fizessek később mert késik a fizum. Erre azt mondta elsöre ok de kiderült sajnos hogy nem fogok tudni annyit fizetni amennyi a szerződésbe van ezek után megfenyegetett,hogy hívja a rendört mondtam nem teheti mert még érvényes a papír. Mit csináljak most fenyeget,hogy ki köti az áramot? Én nem megyek innnen el mert nincs hova. Ki tehet jogilag?
2017. ápr. 18. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, az ilyen "bérlőktől" mentsen az Isten mint a kérdező...........
2017. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szerződés nincs, hogy egy évet utólag kell fizetni, ne nézz hülyének minket!

"3 hónapja lakok ott kértem, hogy hagyj fizessek később mert késik a fizum...."

Ne csinálj a saját "szádból" segget!

2017. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:
gyakorlatba más mint a hivatalos... ö trüközött vele nem úgy let megírva ahogy szabályos ezzel velem is kitolhatott volna elvileg hát így járt
2017. ápr. 18. 21:51
 24/66 anonim ***** válasza:
100%
Te, kérdező, miért ennyire jó neked egy döglött lovon ücsörögni? :)
2017. ápr. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%
3 hónappal ezelőtt hol laktál?
2017. ápr. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
Na, pedig még gyereke sincs valószínűleg :D Csak az ilyen típust könnyebb verőemberekkel kipakolni, mint a sivalkodó anyukát a szerencsétlen gyerekkel.
2017. ápr. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 kovpet ***** válasza:
100%

Csak mondom, hogy bár idő kell ahhoz, hogy legyen kilakoltatás, de attól, hogy kivágnak, nem szűnik meg az adósságod. Kamatozik szépen és akármikor lesz bármid, abból behajtható. Az eljárás költségével együtt.


Kellene egy adatbázis az ilyen ingyenélőkről, hogy minél kevesebb embert vághassanak át. Olyan, mint a BAR lista.

2017. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:
föbérlök se arról híresek hogy szeretnek nagyon adót be fizetni...
2017. ápr. 19. 14:41
 29/66 kovpet ***** válasza:
100%

Egyrészt, szerintem egyre kevesebben mernek lakást kiadni adózás nélkül, nehogy fogást találjon rajtuk az olyan bérlő mint te, ha valami nézeteltérés lesz.


Másrészt szerinted ha most nem adózik, akkor nem emelné meg a bérleti díjat, ha adózna? Harmadrészt honnan tudod, hogy nem adózik? Az adótitok miatt erről nem lehet tudomásod.

2017. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 xswerdy ***** válasza:
100%

De hát itt Te magad leírtad, hogy nem fizetsz. Mit kell ezen bizonyítani? Vagy a bíróságon azt akarod hazudni, hogy fizettél? Csak nekünk vallod be az igazat?


Tehát ha nem fizetsz, akkor persze hogy fel lehet mondani a szerződést rendkívüli felmondással. Ennek értelmében neked el kell menned. Azt megteheted, hogy megvárod a kényszerintézkedést, ami valóban beletelik némi időbe, ha a bérbeadó jogkövető magatartást tanúsít. De itt már sokan tanácsolták neki, hogy ne a hivatalos utat válassza. Aztán majd utólag el lehet vitatkozni a bíróságon, hogy ki volt kevésbé jogkövető: aki nem fizetett, és ki sem költözött, vagy az, aki kissé meggyorsította a jogi utat. És amíg bent vagy, természetesen továbbra is fizetned kell, halmozódik a tartozásod.

2017. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!