Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudnánk normális...

Hogyan tudnánk normális albérlőt találni?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, 2 éve házasodtam. Van egy szép panellakásom, klassz környéken, aholélünk. Nejemmel most közös nagyobb lakást szeretnénk venni, az enyémet pedig kiadni. De hogyan tudnék normális albérlőt találni, aki nem lakja a lakást, sajátjaként használja, mégis fizet rendben és időben? Diákokkal kevesebb a baj?

Mennyiért lehet kiadni egy szépen felszerelt (mosogatógép, mosógép, hűtő, klíma), 5 szintes épület, 4. szintjén lévő 48nm-es panellakást kiadni, Szeged Felsővárosában?

Érett, intellgens emberek véleményére vagyok kíváncsi!



2018. febr. 13. 16:13
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Én nem nézek le egy albérlőt sem, nem úgy kezelem őket, mint egy xarházi kutyákat, azonban elvárom, hogy korrekt és becsületesen legyen, mint én.

Hajlandó lennék adózni is utána, csak ne legyen az, hogy még hónapokig a nyakamon lógjon, én tartsam el, és még amortizálja a lakást, mert nem az övé. Sajnos a lakás túl szép, csak olyannak adnám ki, aki vigyáz rá.

2018. febr. 16. 22:44
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, van lehetőségem lakást venni, csak épp nem akarunk. Én nem ragaszkodom ilyen kóros módon 4 falhoz mint te.

Ja persze "csak" üresen áll, csak épp minden hónapban vesztesz vele annyit amennyiért kiadhattad volna normálisabb áron. Elég szarul értesz a pénzügyekhez... :-D


A lehető legnagyobb hasznot úgy éred el ha folyamatosan normális bérlőd van aki nem teszi tönkre a lakást és intézi helyetted az apróbb javításokat és ha nem kell hirdetgetned meg azzal töltened az idődet hogy normális bérlőt találj.

Ha pl 120-ért akarod kiadni a túlárazott szoci paneledet, akkor ha csak 2 hónapig üres, vesztesz 240-et...

gondolkodjál már. Ha 110-ért egyből kivették volna (üres járat nélkül) és a már bevált bérlődnél 1 év múlva megemeled az árat százzal akkor beljebb lennél 120-szal.. nagyokos

Sok lakást hónapokig hirdetnek, és azért áll üresen mert egy hányadék szar, a tulajdonosa vár a "nagy fogásra" hogy ő biz kiadja azért is annyiért.


De persze add ki valami gyökérnek, a gyökerek szépen egymásra találnak. Egyáltalán nem csodálom hogy rossz tapasztalataid vannak.

Normális - fizetőképes - bérlők nem vesznek ki olyat ahol a tulajdonos ilyen hibbant mint te.

Olyan lakást csak az vesz ki aki valóban rá van szorulva mert nincs más lehetősége, viszont azok is tuti elmennek amint tudnak és kereshetsz új bérlőt

2018. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
a #20-asnak szólt az előző válasz
2018. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Kérdező. Látod, hogy tulajdonosból is van nagyon gáz.

Árazd be normálisan a lakást (inkább add 10 ezerrel olcsóbban mint a hasonlók lakások a környéken, hogy legyen elég érdeklődőd, tudj választani.

Mutasd meg több érdeklődőnek a lakást, mindegyikkel beszélj. Ne annak add ki aki egyből lecsapna rá! Te válassz.

írd össze a jelentkezőket magadnak. Aztán beszéld át a feleségeddel és szimpátia alapján válassz.


Szerencse kérdése hogy jó bérlőt találj. Ha viszont találsz, akkor becsüld meg, és tartsd meg, mert egy jó -hosszútávú - bérlő nagy kincs. Ne légy olyan mint a 20-as válaszoló, mert tuti csomó szemét bérlővel hozna össze a sors.

2018. febr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy valaki úgy gondolkozik, hogy "o van nekem pénzem" de minek az a lakás. Itt nem a négy fal ragaszkodásáról van szó, hanem, hogy általában az emberek a saját dolgaira szeret költeni. OK, nem vagyunk egyformák. Kivenni egy lakást pl. 100 ezer forintért meg klassz dolog? Ha jól számolom az évente 1,2 millió és akkor nem is beszéltünk arról, hogy rezsi, és arról, hogy egy szőnyegszösz sem az enyém, hanem a tulajé.
2018. febr. 17. 15:57
 26/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is pl úgy gondolkodom hogy nem vennék lakást. Persze mindenki másképp gondolja, csak azért írom, hogy lásd a másik oldalt is, aki nem "utálja a tulajdonosokat" ahogy egy előző válaszadó lefestette. :-)

Rezsi egyébként akkor is van, ha saját lakásodban laksz.


Nekem jól érzi magát a tizen pár millióm másfajta befektetésekben, nem érzek rá vágyat, hogy költsem az egészet egy lakásra. Azért sem, mert nem tudnék ilyen igényes, jó helyen lévő, szuper lakást venni (mint amilyenben most bérlőként lakom!), úgy, hogy ne kelljen minden pénzem beleölnöm, és még hitelt is felvenni.

100ezerért lakom mondjuk egy ma (gépek nélkül) 28-30 milliot érő lakásban .

bevételem meg havi 650e, abból igazán nem sok 100e. Tudok mellette félre tenni is.


Nem zavar hogy sok dolog nem enyém a lakásban: pl mosógépet használom, de nem az én mosógépem avul el. Nem nekem kell lecserélni, megjavíttatni. 5 év múlva nem nekem lesz egy 10 éves mosógépem. Én bármikor újat tudnék venni, csak minek. Ez csak egy használati tárgy, ami a használat során veszti az értékét.

Nekem tökéletesen megfelel, hogy pénzért cserébe használom a lakást és bizonyos tárgyakat benne.

És a lakástulajdonosnak is előnyös, hiszen jó, fizetőképes normális gondolkodású bérlővel - mint én :D az ő befektetése hoz neki havi 100-at.


Számomra megvan a biztonsága a tizenmillióknak a bankban, ami miatt tudom, hogy nem érhet semmi megoldhatatlan probléma. Egy szép lakásban lakom, amit szükség esetén bármikor lecserélhetek.


A bérlés nem minden esetben kidobott pénz, nem mindenki érzi annak.

2018. febr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

ha a te számolásodat nézzük, igen 1,2 millio évente - így 28 milliós lakásnál 23 év alatt költenék annyit a bérletre mint a lakásra + kb 4 évnyi bérleti pénz lenne egy saját lakás esetén mondjuk a felújítás, gépek, ingatlan illeték, ügyvédi díj, hitelkamatok). szóval 27 évnyi bérleti díj

Valószínűleg azonban 7-8 év max amit még itt töltök. Utána mondjuk úgyis nagyobb lakás kellene. Szóval elköltöznék: akár saját akár nem.

Viszont ki tudja akkor hol lesznek a lakásárak? leesnek? felmennek?

Ha megvenném ezt és leesnek akkor bukok a hitelen. Ha felmennek, akkor sem nyerek, hisz ha drágán el is adom amit vettem, akkor a nagyobb lakás ahova költöznék is arányosan annyival drágább.


Szóval ez elég összetett. Nem fekete-fehér

2018. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, addig örülj, amíg vannak emberek, akik nem akarnak saját lakást, ankább bérelnek, mert jó üzletnek tartják. Pont ilyet kell keresni, mert nem irígy rád, hogy van lakásod, hanem mindkettőtöknek előnyös üzlet születik. Jól írta itt valaki, az a jó lakáskiadás, amit mind a két fél előnyösnek tart. Persze meg kell nézni, hogy kinek adod ki, és nyilván nem fogod odaadni 70.000-ért, ha más 100.000-ért is kiveszi, de a korrekt szerződéssel és korrekt üzlettel jól jársz. ÉS adózz utána, hogy ne zsarolhasson se a bérlő, se a szomszéd.
2018. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is utolsó válaszoló! De, ha közjegyzővel irattatom alá az albérleti szerződést, határozott időre, mennyi idő után lakoltatható ki a nem fizető albérlő? Ha mondjuk 1 hónapja nem fizetett én már simán kitenném, viszont jogilag mennyi ideig tartózkodhat ott? Attól tartok, mire végig zongorázzák a dolgot, addig több százezres lesz a rezsi tartozás, és fél évig még boldogan élhet nálam. Nem pont emiatt jobb, csak magunk között írni szerződést, hogy azonnali hatállyal ki lehessen rakni?
2018. febr. 22. 08:41
 30/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Úgy tűnik hiába strapáltuk magunkat, egy szót nem értettél meg abból, amit leírtunk.

A 2-3 válaszban ott van, hogy mi a teendő, hogy ne hónapokig legyen nálad ingyen valaki.

A szerződést meg NE HATÁROZOTT idejűre kösd, mert csak magadat szorítod korlátok közé.

Ha a határozott idejű bérlőd valamiért menni akar, úgyis menni fog, viszont neked a felmondás - bár nem lehetetlen - de meg van nehezítve.

Csak határozatlan időre köss szerződést!

2018. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!