Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudnánk normális...

Hogyan tudnánk normális albérlőt találni?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, 2 éve házasodtam. Van egy szép panellakásom, klassz környéken, aholélünk. Nejemmel most közös nagyobb lakást szeretnénk venni, az enyémet pedig kiadni. De hogyan tudnék normális albérlőt találni, aki nem lakja a lakást, sajátjaként használja, mégis fizet rendben és időben? Diákokkal kevesebb a baj?

Mennyiért lehet kiadni egy szépen felszerelt (mosogatógép, mosógép, hűtő, klíma), 5 szintes épület, 4. szintjén lévő 48nm-es panellakást kiadni, Szeged Felsővárosában?

Érett, intellgens emberek véleményére vagyok kíváncsi!



2018. febr. 13. 16:13
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Nem, nem hiába írsz, csak épp már magam sem tudom követni, mert rengeteg gyakorikérdéses topicot olvastam el!
2018. febr. 22. 11:06
 32/44 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nagyon okos kérdést tett fel, vagyis, hogy "mikor"? A kiköltözési nyilatkozat tényleg nagyon fontos, hogy meg legyen, SŐT, NEM HIÁNYOZHAT, de az nem jelenti azt, hogy egy szerződés lejár január 30.-án, akkor aznap jön a hatóság és megy a kiköltöztetés. Esetemben jó pár napba került az amúgy is sok pénzt felhalmozó család kiköltöztetése.

Egyébként a többség véleményét fogadd el, nem írtak marhaságot, a közjegyzői díj nem lesz olcsó, de megéri.

U.I. soha ne hagyjad, hogy a zárat cseréltessen az albérlőd, mert ott már a sumákolás megy. Ha külföldi diáknak adod ki, legnormálisabbak az izraeliek, és a vágott szeműek. Indiaik büdösek, koszosak sok esetben. Arabnak NE add ki! Négerek tetvet is hozhatnak magukkal. A legjobbak az orvos- ill gyógyszerész hallgatók!

2018. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

#31

Ne olvass millió fórumot, mert mint látszik, csak egyre tudatlanabb leszel, mert megzavarnak a "hozzáértők"

Itt a KIKÖLTÖZÉSI NYILATKOZAT, amiről beszéltem és ami nálam is kiválóan működött:

[link]


Ezen kívül leírtam, hogyha az első hónapban nem adja oda a rezsit, máris felmondasz, mert a nálad levő kaucióból ki tudod egyenlíteni az elmaradt számlát és ami még jön, HATÁROZATLAN idejű szerződés esetén.

De ha nem mondasz fel, hanem jótékonykodsz, akkor jön neked a szopás.

Ez a lényeg, ezen nincs mit tovább ragozgatni, így csináld!

2018. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

#32


"Esetemben jó pár napba került az amúgy is sok pénzt felhalmozó család kiköltöztetése..."


Végre valaki, rajtam kívül, aki gyakorlatban is tapasztalta a kiköltözési nyilatkozat hasznát és ezt le is írta.

Látod Kérdező?

"... jó pár napba ..." és nem hónapokba!

Hogy a 32-esnél sikerült adósságot felhalmozniuk, az a 32-es jó szívének köszönhető, mert az első nemfizetésnél nem mondott fel.

2018. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Nem a szívemnek, hanem a hülyeségemnek. Képes voltam elhinni, hogy majd fognak fizetni. A kauciót viszont nem adtam vissza, ez kb fedezte a tartozásukat.
2018. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
52%

#35

Nem szabad hinni!

Aki nem tud kifizetni 30-50 ezret, az legközelebb 60-100-at még úgysem fog tudni.

Felmondasz, ameddig ketyeg a felmondási ideje addig módjában áll rendezni minden adósságát és ez esetben esetleg el lehet gondolkozni a felmondás visszavonásán.

Ha meg nem rendezi, a felmondási idő lejártával, vagy napokon belül lapát.

Csak ha ripsz-ropsz intézkedsz, akkor elegendő a kaució.

2018. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
30%
Kedves Kérdező! Ha jó akarsz magadnak, akkor kérlek fogadd el a véleményem, ha ne bánsz kemény kézzel velük a fejedre nőnek. Vannak még alapvető szabályok: a havi látogatás alkalmával, amikor az albérleti pénzt és a rezsit odaadja mindig pókerarccal kell megjelenni (nem vagytok haverok, nincs közös érdeklődési körötök). Ha tiszta a lakás nem kell észrevenni, ha mocskos, akkor szólni kell érte, mondván: "nem ebben állapodtunk meg". Nem fenyegetően, hanem éreztetni kell.
2018. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 xswerdy ***** válasza:

ha egy bérlő nem akar távozni, akkor azért nem napok alatt lesz kiköltöztetve még közjegyzői okirattal sem. A közjegyzői záradék megvan hamar, szemben a peres eljárással, de a végrehajtás ugyan annyi idő mindkét esetben.


Itt a gyakorin mindenki ír rémtörténeteket, de azért a bérleti szerződéseknek csekély hányada szűnik meg úgy, hogy kényszer-kilakoltatásra lenne szükség.

2018. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Kedves 38-as!

A felmondási idő letelte után, kereken a 4-ik napon lett kiköltöztetve a bérlőm.

Csak attól függ mikor ér rá a végrehajtó. Nekünk ekkor jött.

" a végrehajtó közvetlenül és peres eljárás nélkül, hatósági közreműködéssel kényszeríti ki a kiköltözést. Amennyiben tehát a bérbeadó megindítja a végrehajtást, úgy a közokirat alapján a végrehajtó ki is költözteti a jogosulatlan, jogcím nélküli lakáshasználót az ingatlanból - akár rendőrségi közreműködéssel."

2018. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

39 vagyok

Még csak annyit az előzőhöz:

A kiköltözési záradék olyan értékű, mint a bírósági végzés, ami azonnal végrehajtható.

Mivel a végrehajtó is tudja, hogy a "bérlő" egy magánszemély kárára élősködik a lakásban, általában nem húzzák az időt.

2018. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!