Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudnánk normális...

Hogyan tudnánk normális albérlőt találni?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, 2 éve házasodtam. Van egy szép panellakásom, klassz környéken, aholélünk. Nejemmel most közös nagyobb lakást szeretnénk venni, az enyémet pedig kiadni. De hogyan tudnék normális albérlőt találni, aki nem lakja a lakást, sajátjaként használja, mégis fizet rendben és időben? Diákokkal kevesebb a baj?

Mennyiért lehet kiadni egy szépen felszerelt (mosogatógép, mosógép, hűtő, klíma), 5 szintes épület, 4. szintjén lévő 48nm-es panellakást kiadni, Szeged Felsővárosában?

Érett, intellgens emberek véleményére vagyok kíváncsi!



2018. febr. 13. 16:13
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

". A közjegyzői záradék megvan hamar,"


Látom, fogalmad nincs a kiköltözési nyilatkozatról.

Ezt nem utólag - közjegyzői záradékként - írják meg, hanem még a szerződéskötéskor.

2018. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 xswerdy ***** válasza:

41-nek: szerintem neked nincs fogalmad. Persze, először közokiratba kell foglalni a szerződést, de legalább egy kiköltözési nyilatkozatot.


De aztán, ha a bérlő szerződést szegett, akkor nem egyből a végrehajtóhoz megyek, hanem a közjegyzőhöz egy záradékért. Ez egyenértékű egy jogerős ítélettel, tehát végrehajtható. Ez van meg azonnal, szemben egy bírósági ítélettel. Innen indul a végrehajtás, azt tényleg nem gondoltam, hogy 4 nap alatt meglenne, én (más ügyekben) nem látom, hogy ilyen gyorsak lennének a végrehajtók.

2018. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

#42

NEM KELL menni a közjegyzőhöz semmilyen záradékért.

A közjegyző előtt tett és hitelesített kiköltözési nyilatkozatot kell vinni a végrehajtóhoz.

Ennyi a történet.

A végrehajtás innentől számítva maximum 30 napon belül le kell bonyolódjon, az már egyéni szerencse kérdése, hogy a 30-ik napon, vagy a 3-ikon.

2018. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

#42

De ha te még külön el akarsz menni a közjegyzőhöz, akkor a végrehajtó előtt beugrasz hozzá és negyedóra múlva a kezedben a záradék, ami teljesen felesleges (ahogy nálunk sem kellett) csak még plusz pénzedbe kerül.

2018. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!