Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 30-asok, akik ilyen helyzetben...

30-asok, akik ilyen helyzetben vannak, mint én! Mikor tudatosult bennetek, hogy soha de soha nem lesz saját lakásotok?

Figyelt kérdés
Értem úgy, hogy nem kerestek nettó 5-600 ezreket, hogy albi mellett havi több 100 ezret félretehessetek, hogy egy pici lakást vehessetek 10 m önerővel (30, de inkább 35 millió alatt csak romot v lepusztult lakást kapsz Pesten). Az megint más ha valaki örökölt, vagy a párjával spórolt sok sok évig és összejött az önerő. De ha egyedül vagy, keresel egy átlagbért (230-300 között) és abból 110 elmegy bérlésre+ rezsi+ kaja, akkor ott vagy, h havonta ha 40 et félreraksz, akkor már jó vagy és kb 42-45 évesen lesz önerőd lakásra... Az meg nem annyira nyerő a nők szemében, ha még 40 évesen is bérelsz (minden 3. ebben a korban is bérel a statisztikák szerint)... Vannak szerencsés ismerőseim, akik élnek mint Marci a hevesben, csajoznak, az apjuk vett a válás előtt 8-8 millióért 2 lakást, ami most 30-30 at ér, felújította most a 36 éves fiatalember az egyiket 5 millióért, és 50 ért eladta (mert el lehet adni azt is 50 ért, ami 30 at ér) és abból vett Fóton kis házat magának. A másikat szintén felújította 3 millióért, amit nehezen megspórolt és havi 150 ért kiadta. Több ilyen ismerősöm is van, aki örökölt vagy alátolták a lakást, persze úgy gondolom, hogy még így is csak 10/9 ezen szerencsés rétegnek az aránya. Akinek nincs 10 millió önereje 30 felett sem, ti nem vagytok depressziósak, hogy lakásotok soha vagy csak x év múlva lesz és így a nők szemében is selejtesek vagytok (aki persze jól keres vagy népszerű a nőknél, azokra nem vonatkozik a dolog)? Ami buli 20-25 évesen, nevezetesen bérelni, az 30-40 évesen nem annyira az...
2021. aug. 5. 16:29
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
91%
Olyan lepukkant férfiaknak is van nője, hogy lehidalok.
2021. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
86%
Hát esetleg 30,35 vagy netán 40 évesen már nem árt nem élsz együtt a szüleiddel..és ez mindkét nemre igaz.
2021. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Kérdés milyen az a nő, mert én átlag pasiként, nem vagyok elhízva, se nem bruttó 200 ezres minimálbért keresek, átlag nőt keresek, de 100+ kilós, átlag alatti arccal valahogy nem jönnek be... (cicababa sem kell, nem is bírnám megfizetni az átlagfizetésemmel)
2021. aug. 5. 16:38
 4/31 A kérdező kommentje:

Hát esetleg 30,35 vagy netán 40 évesen már nem árt nem élsz együtt a szüleiddel..és ez mindkét nemre igaz.


Ergo, pl én sem élek otthon, lakást bérlek, de ez nem lesz az enyém...

2021. aug. 5. 16:39
 5/31 anonim válasza:
89%
2, Magyarországon sok embernek nincs saját lakása és párkapcsolatban vannak. Na akkor fejtsd ezt meg.
2021. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
:D
2021. aug. 5. 16:44
 7/31 anonim válasza:
81%

Csak a saját példámat hozom, nőként.

Kb. 27 éves koromtól 5 éven át exszel albiban laktunk, nem kerestünk jól, sőt elég sokáig volt munkanélküli. Nem tudtunk felretenni. Ennek ellenére vele voltam, 56 kilósan, csinosan, sosem a pénzre mentem.

Akkor anyunak bedobtam, adja el a lakást, vegyünk vidéken nagy 2 generációs házat, úgy hogy kiegészítem hitellel, de mégsem annyi, mint egyedül hitelt felvenni, és a törlesztő sem szállt el (fix volt), mint az albi árak. 6 milliót vettem fel, 17 volt a ház. Ez volt 5 éve.

Néhány hónapja eladtuk a házat 40 millióért, kifizetettem a hitelt és úgy maradt 9 millió önerőm. Így most vettem egy kis lakást.

Ezt csak azért írom, mert nem kell feladni, agyalni kell, mit lehetne, hogy lehetne, és ha hajtod, csinálod, alakulni fog!

Közben a munkahelyemen is hajtottam, már jóval jobban keresek.

Nézelődj, tájékozódj, olvass a témában. Ne add fel!

2021. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
45%

Albizás előtt hol, milyen körülmények közt laktál?


Vannak felmenőid? Vannak ingatlanjaik?

2021. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Igaz én nem vagyok 30, csak 26, de bennem most kezd el tudatosulni, hogy ez a kormány a fiatalok sírját ássa... szó szerint...mert vagy a munkanélküliségbe fognak belehalni, vagy a hitelbe...semmi másról nem szól az egész, csak hogy eladósodj, hitel, hitel, hitel...Van párkapcsolatom, de olyan fizetésünk van diplomásként!!! is, ami jelenleg nem engedhet meg egy lakást. Mindketten a saját szüleinkkel élünk együtt, ami eléggé megnehezíti a "valódi" párkapcsolat lényegét, nyilván alkalmazkodni kell, intimitás se olyan, mintha csak mi ketten laknánk egy lakásban (pl. elég meredek kiragadott példát hozok, de itt nincs szeretkezés a konyhapulton, vagy a fürdőben, mert tudod, hogy valaki még este is kicsoszog a hűtőhöz tejért, ill. a fürdőszoba is kellhet valakinek, stb..) Hitel egy olyan dolog, hogy többet fizetsz vissza, mint amire valóban szükséged lenne, mi ezt nem szeretnénk. Így marad a mamahotel, még ha nem is komfortos annyira, ill. igyekszünk minél többet félretenni, de hogy ebből saját ingatlan mikor lesz... hát jó kérdés. Szerintem legalább 10-15 év múlva talán. Addig évente betesszük a pénzt befektetési aranyba, hogy azért tartsa az értékét is. Ja, és hogy gyerekvállalás mikor? Hát ez egy jó kérdés, lassan ezt is kezdem elengedni. Legalábbis én amíg nincs saját ingatlan nem szeretnék szülni. Remélem leírtam olyan dolgokat, amik rávilágítottak arra, hogy nem vagy egyedül!!! És egyre több fiatal van sajnos lakhatási válságban, és még mennyien akik nem fiatalok! Csak egy csomóan szerintem ki fognak menni külföldre, ha nem lesz kormányváltás....
2021. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
7#es, a 40 millios hazhbol 9 milliod maradt? Az szep..es most megint veszed fel a hitelt vagy hova mesz? Inkabb maradtam volna.
2021. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!