Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 30-asok, akik ilyen helyzetben...

30-asok, akik ilyen helyzetben vannak, mint én! Mikor tudatosult bennetek, hogy soha de soha nem lesz saját lakásotok?

Figyelt kérdés
Értem úgy, hogy nem kerestek nettó 5-600 ezreket, hogy albi mellett havi több 100 ezret félretehessetek, hogy egy pici lakást vehessetek 10 m önerővel (30, de inkább 35 millió alatt csak romot v lepusztult lakást kapsz Pesten). Az megint más ha valaki örökölt, vagy a párjával spórolt sok sok évig és összejött az önerő. De ha egyedül vagy, keresel egy átlagbért (230-300 között) és abból 110 elmegy bérlésre+ rezsi+ kaja, akkor ott vagy, h havonta ha 40 et félreraksz, akkor már jó vagy és kb 42-45 évesen lesz önerőd lakásra... Az meg nem annyira nyerő a nők szemében, ha még 40 évesen is bérelsz (minden 3. ebben a korban is bérel a statisztikák szerint)... Vannak szerencsés ismerőseim, akik élnek mint Marci a hevesben, csajoznak, az apjuk vett a válás előtt 8-8 millióért 2 lakást, ami most 30-30 at ér, felújította most a 36 éves fiatalember az egyiket 5 millióért, és 50 ért eladta (mert el lehet adni azt is 50 ért, ami 30 at ér) és abból vett Fóton kis házat magának. A másikat szintén felújította 3 millióért, amit nehezen megspórolt és havi 150 ért kiadta. Több ilyen ismerősöm is van, aki örökölt vagy alátolták a lakást, persze úgy gondolom, hogy még így is csak 10/9 ezen szerencsés rétegnek az aránya. Akinek nincs 10 millió önereje 30 felett sem, ti nem vagytok depressziósak, hogy lakásotok soha vagy csak x év múlva lesz és így a nők szemében is selejtesek vagytok (aki persze jól keres vagy népszerű a nőknél, azokra nem vonatkozik a dolog)? Ami buli 20-25 évesen, nevezetesen bérelni, az 30-40 évesen nem annyira az...
2021. aug. 5. 16:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell sok ész: Vagy szerzel egy piacképes, jól fizető szakmát, vagy kimész külföldre dolgozni. De ha semmin nem változtatsz, semmit sem csinálsz, nem mersz kilépni a jelenleg megszokott életedből és komfortzónádból, akkor nem lesz semmi változás sem.
2021. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
100%

10-es, anyuval volt közös a ház, csak 6/17ed volt az enyém. Ő vett egy lakást 26 millióért.

14m volt az én részem a 40bol,5 volt a fennálló hitel, így maradt 9.

Így érthetőbb?

2021. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
61%
Jah azt hittem felesben ment. Nem ertettem,hogy maradt keves. Nekem mondjuk az wtf,mert anyu mindent nekunk, gyerekeknek adott,nemhogy o elmegy egy lakasba,a gyerek meg vegyen fel hitelt. De nem vagyunk egyformak. Minden jot neked azert a tovabbiakban.
2021. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Fogtuk magunkat és eljottunk Budapestről. Egyszerűen besokalltam hogy azért adositsam el magam hogy olyan munkahely közelében elhessek ahol "jól" kereshetek azért hogy legyen miből fizetnem a magasabb lakhatási koltsegeimet.
2021. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%

#14-essel értek egyet.

Birka mentalitás h mindenkinek Pesten kell 1millió/nm áron lakás, hogy aztán életed végéig a kipufogógázt szagold, nyáron megdöglesz a 40 fokos betontengerben, télen meg nyakig gázolsz a latyakban, persze a BKV az gyakorlatilag olyan mintha nem is lenne, ezért kell egy autó, amivel meg soha nem tudsz sehol parkolni, vagy ha igen, arra is elmegy egy vagyon.


Vidéken sokkal olcsóbban találsz lakást, élhető kisvárosok vannak. Persze elég kihaltak mert minden birka megy Pestre, de talán majd idővel rájönnek h nem kapnak levegőt és elkezdenek visszaszivárogni.

2021. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:

13

Ne is mondd, nagyon bánt ez az egész, a hozzáállás, és még "vannak sztorik a témában".

Ez van.

Neked is minden jót!

És minden küzdőtársamnak, tényleg nem ördögtől való a vidék! :)

2021. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az ember képes önállóan bérelni, akkor ott semmi gond nincs.


Hiszen egy jó albérlettel pont ugyanúgy élsz, mintha a sajátod lenne.


Persze kevésbé nyúlhatsz hozzá, és nem lesz a tiéd. De ha normális a tulaj akkor gyakorlatilag csak elutalod/odaadod a pénzt és élhetsz kedved szerint.


Másoknál meg nem is muszáj azzal indítani, hogy csak albérletben laksz.

Nincs lakásod, na bumm, még a fizetésedről sem kell pontosan tudjanak.


De összességében még mindig élhetsz relatív normális életet, lehet vendéget fogadni, ismerkedni. Építeni magad.


Nyilván megvan mindennek az ára, de cserébe kapsz is valamit, jelen esetben a "szabadságot" hogy a magad életét élheted.

2021. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
64%

"semmi másról nem szól az egész, csak hogy eladósodj, hitel, hitel, hitel..."


Szerintem nem lehet ennyire egyoldalúan nézni.

Nézheted úgy is, hogy a hitel segít abban, hogy a jelenben vehess egy lakást és annak az árát fizesd vissza. Lehetőséget kapsz megvenni valamit, amit önerőből nem tudsz. Nyilván az egész csak üzlet, és mondhatod azt, hogy nem kérsz belőle.


Csak hát mennyivel jobb az, hogy a szüleid mellett nincsen magánéleted és nem is lesz még 10-15 évig. Én adott esetben inkább áldoznám be a pénzt és laknék albérletben vagy vállalnék hitelt (ahogy tettem) csak legyek önálló.

2021. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
Én az elmúlt években ezzel küzdöttem lelkileg, és most nyárra érzem azt, hogy talán képes leszek egy napon elfogadni. Kezdtem azzal, hogy otthagytam a munkám, mert a fizetés meghalni sok volt, de élni (pl. lakásra félretenni) rohadt kevés. Úgy voltam vele, hogy eddig a pénzt hajtottam, kuporgattam, kapartam érte, a szabadidőm nagy része ráment. Mivel az anyagi helyzetemből elérhetetlen egy lakás (nincs anyagi segítségem), ezért most a szabadidőmnek fogok élni, nincs miért a jobban fizető állásra pályáznom, mert itthon azzal sem lehet egyről a kettőre jutni.
2021. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Írtátok, hogy nem kell mindenkinek Budapestben gondolkodnia. Vidéken viszont alig van munka. Szellemi legalábbis. Rengetegen tervezik ezért itthagyni a vidéket. Nyilván aki éveket egyetemen töltött, ne adj isten önköltséges képzésen vett részt, az meg pláne nem fog elmenni közmunkásnak, vagy napszámosnak.
2021. aug. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!