Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 30-asok, akik ilyen helyzetben...

30-asok, akik ilyen helyzetben vannak, mint én! Mikor tudatosult bennetek, hogy soha de soha nem lesz saját lakásotok?

Figyelt kérdés
Értem úgy, hogy nem kerestek nettó 5-600 ezreket, hogy albi mellett havi több 100 ezret félretehessetek, hogy egy pici lakást vehessetek 10 m önerővel (30, de inkább 35 millió alatt csak romot v lepusztult lakást kapsz Pesten). Az megint más ha valaki örökölt, vagy a párjával spórolt sok sok évig és összejött az önerő. De ha egyedül vagy, keresel egy átlagbért (230-300 között) és abból 110 elmegy bérlésre+ rezsi+ kaja, akkor ott vagy, h havonta ha 40 et félreraksz, akkor már jó vagy és kb 42-45 évesen lesz önerőd lakásra... Az meg nem annyira nyerő a nők szemében, ha még 40 évesen is bérelsz (minden 3. ebben a korban is bérel a statisztikák szerint)... Vannak szerencsés ismerőseim, akik élnek mint Marci a hevesben, csajoznak, az apjuk vett a válás előtt 8-8 millióért 2 lakást, ami most 30-30 at ér, felújította most a 36 éves fiatalember az egyiket 5 millióért, és 50 ért eladta (mert el lehet adni azt is 50 ért, ami 30 at ér) és abból vett Fóton kis házat magának. A másikat szintén felújította 3 millióért, amit nehezen megspórolt és havi 150 ért kiadta. Több ilyen ismerősöm is van, aki örökölt vagy alátolták a lakást, persze úgy gondolom, hogy még így is csak 10/9 ezen szerencsés rétegnek az aránya. Akinek nincs 10 millió önereje 30 felett sem, ti nem vagytok depressziósak, hogy lakásotok soha vagy csak x év múlva lesz és így a nők szemében is selejtesek vagytok (aki persze jól keres vagy népszerű a nőknél, azokra nem vonatkozik a dolog)? Ami buli 20-25 évesen, nevezetesen bérelni, az 30-40 évesen nem annyira az...
2021. aug. 5. 16:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
25%
Utolso,bejarni nem opcio? Nalunk renegetegen jarnak fel pestre minden nap,pedig 60-70 km az ut. Es ezt napi ketszer.
2021. aug. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
1,7,14,15-el értek egyet! Tehát már eleve nagy előnnyel vagy azokkal szemben akik még otthon laknak, az albérlet nem hátrány egy kapcsolathoz! Akkor semmiképpen ne add fel, érdemes még árverezések közt is körülnézni és lehet elég is lenne,az a havi 40, amit eddig félre tudtál tenni! Rá kell hasalni rendesen erre a témára, ha a saját lakás/ház a vágyad, de mégegyszer mondom ez nem fogja a párkapcsolati státuszod előrébb vinni, vagy ha csak ez fogja, akkor nem biztos, hogy az lesz a megfelelő feleség... S végül a legfontosabb, miért Pest? Sok érvet kaptál. Valószínűleg időben Bp.-n belül is utazol annyit, mintha vidékről járnál. Nem elérhetetlenek a vágyaid a 30-as éveidben, hajrá!
2021. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Az a baj videken, h semmi munka. Ok operator van, meg par mernoki, de nem vagyok mernok, atlag diplomas vagyok. Ilyen brutto 250-300 akat adnak videken, de diplomaskent sem tobbet 350 bruttonal (keleten tuti). 10/9 allashirdetes Pest megyeben van
2021. aug. 6. 09:06
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan multinal dolgozom akinek Budapesti a székhelye de nyugat magyarországi fióktelepe is van. Diplomás munkakorben ugyannyit keresek mint a bp-i kollégák, (kicsit több mint 350 bruttó) viszont itt nem 30 millió egy ingatlan hanem a fele. Szóval de, van munka, lehet találni, igaz nehezebb mint Pesten.
2021. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
22 vagyok nem azt írtam, hogy Pest megyéből is menj el. Ha bejárás valamiért nem megoldható a jelenlegi munkahelyedre x km távolságig bárhonnan, akkor pedig éppen kapóra jön ez, hogy az általad preferált munkák 10-9 pest megyében van.
2021. aug. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%
Kicsinyenként sok melóval.18 évesen az első "lakásom" egy 600000 forintos kis zártkerti ház volt. Rendbetettem 1.5millióért lett eladva. Abból már egy lepukkant kis házat vettem.... Most 20évvel később 140nm-es házban élek +2kisebb van kiadva.
2021. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Távmunka állást kell keresni. Vagy olyat ahol legalább 3-4 nap home office van. Ha 1-2 nap be kell menni vidékről, az még nem olyan nagy gond. Elindultak azért az elmúlt években változások, mostmár azért igencsak kínos és elmaradottságra vall ha egy cég nem teszi lehetővé a home officet.

Persze azt megértem h egyes munkakörökben, pl. labor technikus ez nem opció, de valljuk be: a budapesti munkák 90%-a ronda, sötét, légkondis open officeokban folyik, a munka 90%-a pedig a számítógép előtt zajlik.

Ha Marika minden nap 5 percet nyomtatással tölt amit persze nem tud megcsinálni otthon, attól még nincs értelme bejárnia...

2021. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
22,25 vagyok. Sajnos ez nincs így,hogy elmaradottságról vallana, pedig a cégeknek is költséghatékonyabb lenne és teljesen jogos amit írsz és manapság már az otthoni nyomtatás sem egy olyan fenenagy dolog, de a papírral spórolni, mindent digitalizálni is környezettudatos, modern viselkedés lenne a cégektől. Én viszont nem látom, hogy erre haladnànk mert diplomás vidékiként már egy éve nem találok valós home office munkát. Tehát azért ezt is kalkulálja bele a Kérdező. Én azért beszélek itt csak a bejárásról, mint opció.
2021. aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Praktikerben van egy ismerősöm, minőségbiztosító, nettó 290, home office heti 3 nap azóta is.
2021. aug. 11. 19:48
 30/31 anonim ***** válasza:

#28 attól még elmaradottság, és amelyik cég lemarad az kimarad. amelyik cég nem tér át a távmunkára 5-10 év múlva csődbe megy, ez teljesen evidens. azok a versenytársak akik távmunkából működnek kb feleannyi költséggel, vagy ha más szemszögből nézzük dupla annyi profittal működnek jelenleg, ehhez persze kell 1-2 év amíg kifutnak az irodabérletek stb, de szinte biztos h érezhető lesz. és ha a nagyok szinte már most átálltak, a kicsik majd labdába se tudnak rúgni, ha a bevételük felét fancy irodára meg munkaidőben csocsózgatásra költik.


és igen, diplomás vidékiként még valóban nem látod ezt, hiszen Magyarország úgy 5-10 évvel van lemaradva mindenben a nyugattól, de majd egyszer ide is elér ez. addig max annyit tudok javasolni h jól megtanulni angolul professzionális szinten, és külföldre dolgozni távmunkában.

2021. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!